4 tmi-1 maasstad 'In plaats van Tafeltje Dekje een heerlijke Indische maaltijd bereiden' maasstad 3 so Bomen-cursus voor beginners Vrijwilligers gezocht voor Mantelzorg Ear 'Succes kan heel gevaarlijk zijn Oproepcentrale krijgt nieuwe poot Controle op alcohol Kwekerij van hennep opgerold Vrouw bijt hulpverlener Man zet vrouw op straat Countrytrack wint landelijke award KUNSTGEBIT DEZE WEEK MeMgkantle westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM xq52 SCHIEDAM - Zijn werk is vrolijk, met veel kleur en er staan altijd mensen op. Fi- guratief en met ambachtelij- ke precisie. Het doet een beetje denken aan ansicht- kaarten van vakantiebe- stemmingen. Humoristisch, anekdotisch en spottend. Maar achter die glimlach zit iets anders. lets dat wringt, schuurt. Wat reden is om langer te kijken. Qua kleur spatten de schilderijen van Rotterdammer Rene Jacobs bijna de muur af. Zondag vindt de opening plaats van zijn expositie bij galerie Ar- tipico op de Grote Markt. SCHIEDAM - Een blinde man met een tandemfiets die af en toe eens lekker met ie- mand wil fietsen. Niet elke week, maar gewoon zomaar eens een keer. Of een mantel zorger die wel een keer naar het theater zou willen. Voor- heen kon de Oproepcentrale niets met verzoeken als deze. De centrale kon en kan nog steeds vaste vrijwilligers re- gelen om iemand te ontlasten of om gehandicapten of ou- deren zelf te ondersteunen of te begeleiden, maar dat ge- beurde dan altijd op een vast tijdstip met een bepaalde re- gelmaat. Tegenwoordig kan er ook incidenteel iets gere- geld worden; de kortdurende en incidentele vrijwilligersin- zet. SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 14 mei verzorgd door de Chr. Gemengde Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uitStad aan 't Haringvliet. Op het repertoire staan werken van Herman de Wolff, Sir John Goss en J.S.Bach, terwijl Paul Kieviet een orgelsolo van Georg Bohm zal spelen. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Jeugdkerk Harmonia Erik van Os Disco Graauwe Hengst Diddle-ruilbeurs Zowel Ziekenfonds als particulier. Reparatie klaar terwijl u wacht. DENTAL SPIJK Lenteakker 5b Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 dinsdag t/m vrijdag 1 uur bowlen 1 frisdrank Nu voor slechts p.p. Minimaal 4 personen (Reserveren gewenst) Grlllcafe Bar Bowling Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl Boeken voof WWWJON6EN lNFO@JONGEN MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Woerisdag 11 mei 2005 SCHIEDAM - De KNNV, afde- liitg Waterweg-Noord, organiseert in natuurcentrum de Boshoek in Schiedam-Noord een cursus 'Bo- men Herkennen voor Beginners'. De cursus, op donderdag 19 en 26 mei vanaf 20.00 uur, is bedoeld voor mensen die weinig of geen verstand hebben van de vele soor- ten bomen die in de omgeving aan- getroffen kunnen worden. De cursus bestaat uit twee lesavon- den en een excursie op zaterdag 28 mei en er zal een lesboekje met duidelijke informatie verstrekt worden. De Boshoek is te vinden aan het Bospad 3 (achter het Bach- plein). Totale kosten zijn 20 euro. Inlichtingen en inschrijving bij F. van Alphen, tel. 426 75 57, e-mail: fvanalphen zonnet.nl SCHIEDAM - De landelijke Stich- ting Thuisverzorging van Gehan- dicapten (STG) stelt zich ten doel de mantelzorgers van thuisverblij- vende chronisch zieken en verstan- delijk en/of lichamelijk gehandi- capten te vervangen. De Stichting Thuisverzorging van Gehandicap- ten vervangt de mantelzorger als deze eens een, vaak hoognodige vakantie wil houden, of wanneer de mantelzorger door andere om- standigheden zijn taak gedurende een bepaalde periode niet kan doen. Dit stichting zet dan vrijwil ligers in die de taken van de man telzorger in zijn geheel, 24 uur per dag, overnemen. Vrijwilligers van de Stichting zijn onder andere gediplomeerde of as pirant verpleegkundigen van di verse opleidingen in de gezond- heidszorg en medisch studenten. Afhankelijk van de situatie zijn de taken het verplegen en verzorgen van de patient en huishoudelijke taken. De landelijke stichting orga niseert in samenwerking met de di verse vrijwilligersorganisaties in de regio een wervingscampagne voor vrijwilligers. Als mensen be- langstelling hebben voor deze taak, waar een vergoeding tegen- over staat, kunnen ze contact opne- men met de Stichting, tel. 030 - 659 09 70. Dinsdag 24 mei organiseert de stichting een informatiebijeen- komst die begint om 19.30 uur bij Thuiszorg aan de 's-Gravelandse- weg 557. Aanmelden via 246 35 21 of email fhendric@tnwn.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 010 4004391 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties totmaandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur 'Kleurrijk, vrolijk en met humor die schuurt' door Frank Willemse Ren<§ Jacobs is autodidact en leer- de zichzelf schilderen. Hij kent galeriehouder Edwin Voute van Artipico al sinds de middelbare school. Twee dertigers die kunst en werk combineren. Voute door- dat hij een kunstuitleen heeft en tevens computeradviezen geeft over beleggen kunst, Jacobs als schilder met een parttime-baan bij een zeecontainerbedrijf. „Zo blijf je met beide benen op de grond", zegt de Rotterdammer die tegenwoordig in Schiebroek woont. Mag je zijn werk anekdotisch noemen? Jazeker! Neem het schilderij 'De Vondeling' dat hij per se op de omslag van de flyer en catalogus wilde hebben. Het schilderij lijkt op een vakantie- kiekje van drie mensen bij het zwembad. Voorop een behaarde man met zwembandjes, duikbril en badmuts die volgens de bij- gaande tekst 'De Drenkeling' is. Erachter grijnzend zijn redders die zijn pleegouders zijn. Op het eerste gezicht een vrolijke vakan- tiefoto, maar bij nader inzien een wereld vol af- standelijke liefde en een- zaamheid. „Het is een van mijn meest kwetsbare schilderijen. Het vertelt dat wij allemaal von- delingen zijn", vertelt de maker. „We staan er uiteindelijk alle maal alleen voor." Zo ziet de verbeeldt hij die. Sinds twee jaar is de belangstel- ling voor het werk van Rend Ja cobs groei- ende, zegt de galerie- schilder Jacobs de wereld en zo houder. Vooral om- dat zijn werk zo herkenbaar is - mensen herkennen zichzelf of kennissen in de vaak vervormde ftguren-. De kunstenaar zelf is en- thousiast en blij met de verkopen, want zondagmiddag staat op vier doeken al een rode stip. Maar hij is ook huiverig. Kunstverzame- laars houden immers van arties- ten die exclusief werk maken in beperkte oplagen; dat doet de prijs en kunstwaarde stijgen. Zelf is hij, zo zegt hij, best een beetje bang voor snelle, vluchtige roem. „Succes kan heel gevaarlijk zijn, je kunt er maar beter om lachen. En lachen kun je om de schilde rijen van Jacobs. Neem nou het schilderij 'Superheld tegen wil en dank' met daarop een superman met cape, die het als zijn roeping ziet mensen te redden. Ondertus- sen heeft hij wel een baan van 9 tot 5. Hij heeft een ambtenarenge- zichtje en laat duidelijk merken dat het een hondenbaan is dat werken in weer en wind. Hij werkt met klassieke materia- len: kwast, olieverf en linnen- doek. Maar ook met hedendaagse middelen als de computer waar hij met photo-shop een gedigitali- seerd werk 'uit elkaar rekt en ver- vormt. De menselijke koppen krijgen zo iets cartoonachtigs. Rend Jacobs heeft, zoals gezegd, nooit les gehad. De kunstacade- mie wees hem af met de legenda- rische woorden: 'Uw kunstenaar- schap is ontwikkeld, wij kunnen u weinig meer leren'. Hij moet er zelf om lachen. Voor hem is schilderen gewoon plezier. Of een lichtvoetige dans die niet met een rugzak vol eerzucht is uit te voeren. Ik doe het voor mijn plezier, of anders niet." Rene Jacobs solo-expositie bij Artipico Art Gallery, Grote Markt 39, tot en met 12 juni. Elke zater dag en zondag open van 12.00 tot 17.30 uur. Voor meer informatie: info@ artipico. com door Karin Moerman De Oproepcentrale is een vrijwilli- gersorganisatie die is opgezet voor de inwoners van Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis en Maasland. Vrijwilligers ondersteunen thuis- wonende mensen die zorg nodig hebben. Te denken valt aan lang- durig zieken en gehandicapten, de- menterende ouderen en hun man telzorgers. Vrijwilligers komen hier op een vast moment per week of per veerrtien dagen langs om ondersteuning te bieden. Sinds kort is hier dus de incidente le inzet bijgekomen. Het gaat hier vaak om wensen op het gebied van ontspanning. lets extra's zoals een bezoekje aan een tuincentrum, een ritje op de tandemfiets, wandelen in het park of naar de Bijenkorf. Vaak woont er geen familie in de buurt en kunnen mensen er door hun mobiele beperking niet mak- kelijk zelf op uit. „Maar voor uit- stapjes als deze heb je geen vaste vrijwilliger nodiglegt Karen van Zeijl, coordinator van De Oproep centrale uit. „Voor dit soort vragen heb je mensen nodig die een rol- stoel kunnen duwen, niet iets inge- wikkelds dus." Met deze nieuwe poot richt De Op roepcentrale zich meer op welzijn. Van Zeijl kwam op het idee door- dat ze steeds meer wensen kreeg op het gebied van ontspanning. „Mensen zeiden dan: ik hoef niet elke week een vrijwilliger, maar ik zou het fijn vinden als ik jullie kan Samen weer eens wandelen langs de Vlaardingse Vaart. Ook dat is iets wat tot de mogelijkheden behoort bij de kortdurende en incidentele inzet van De Oproepcentrale. Foto oproepcentrale bellen als ik ergens heen wil. Maar ik ken bijvoorbeeld ook iemand uit Indie, die altijd Tafeltje Dekje krijgt en die het fijn zou vinden om met iemand een complete Indische maaltijd te maken. Het is dan wel de bedoeling dat de onkosten die door de vrijwilliger worden ge- maakt, door de client worden be- taald. Ook als het om entree gaat en dat soort dingen." De Oproepcentrale heeft op dit moment 84 vrijwilligers in het be- stand zitten en een aantal daarvan heeft al aangegeven ook beschik- baar te zijn voor de kortdurende in zet, bijvoorbeeld een keer per maand. Maar De Oproepcentrale kan nog veel meer vrijwilligers ge- bruiken voor de incidentele inzet en heeft daarom een nieuwe folder samengesteld waarin ook informa tie over deze nieuwe poot te vin den is. Van Zeijl verwacht dat het ook wel nieuwe vrijwilligers aan zal trekken. „Sommige mensen hebben juist behoefte aan een vast contact: die gaan elke donderdag bij mevrouw Jansen langs en doen dat met veel plezier, maar een an- der wil flexibeler zijn en niet vast- zitten aan een vaste dag en vast tijdstip." Overigens is het wel de bedoeling dat clienten de inciden tele zorg zo snel mogelijk aanvra- gen. „We zijn wel flexibel, maar het is natuurlijk ook niet zo dat bij mooi weer er direct mensen gaan bellen die die middag naar het strand willen. We moeten wel een beetje de tijd hebben om iemand te zoeken." Meer informatie over De Oproep centrale bij Karen van Zeijl, dage- lijks bereikbaar van 09.00 tot 14.00 uur, op nummer 427 81 77; e-mail: oproepcentrale zorggroepwater- wegnoord.nl SCHIEDAM - De politie heeft zondagmiddag en - avond op de Hargalaan een alcoholcontrole gehouden. In totaal werden tweehon- derd bestuurders gecontro- leerd. Drie bleken teveel al cohol genuttigd te hebben en kregen een proces-verbaai. SCHIEDAM - In een wo- ning aan de Talmalaan heeft de politie vrijdagmorgen een hennepkwekerij be- staande uit 192 planten ont- manteld. De planten alsme- de de voor de groei benodig- de apparatuur zijn in beslag genomen en vernietigd. Te gen twee mannen die in het pand aanwezig waren, een 35-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 27-jarige Schiedammer, is proces-verbaai opge- maakt. SCHIEDAM - Een 41-jarige Schiedamse is maandagmid- dag in haar woning aan de Piersonstraat aangehouden nadat zij kort ervoor een 51- jarige Vlaardingse hulpver lener had bedreigd en gebe- ten. SCHIEDAM - Een 32-jarige Schiedammer is maandag- avond op de galerij voor zijn woning aan de Vlaardinger- dijk aangehouden voor hui- selijk geweld. Zijn vrouw werd door de politie in de portiek van de Wilhelminaf- lat in nachtkleding aange- troffen. Zij was door haar man mishandeld en de wo ning uitgezet. De man werd meegenomen en ingesloten. SCHIEDAM - Het is weer bijna pinksteren. Voor veel mensen klinkt dit heel bekend, maar er zijn heel wat minder mensen die pre- cies weten wat pinksteren nou ei- genlijk is. Het heeft in ieder geval te maken met de Heilige Geest en dat is, met het oog op pinksteren het thema van de SMS-avond op zondag 15 mei in zaal De Rank aan de Schiedamseweg. De band van de Maranatha Kerk zorgt voor de muziek. Wie meer informatie wil over SMS in het algemeen kan kij ken op: www.savemysoul.nl. De SMS-avonden zijn bedoeld voor alle jongeren, gelovig of niet, en worden elke derde zondag van de maand gehouden. De avond begint om 19.30 uur. SCHIEDAM - Spirituele vereni- ging Harmonia organiseert don derdag 12 mei een avond met handlijnkunde onder leiding van Frans Vaassen. Toegang is vijf eu ro. De avond wordt zoals gebrui- kelijk gehouden in wijkcentrum De Blauwe brug aan het Bach- plein. SCHIEDAM - Kinderboeken- schrijver Erik van Os komt don derdag 19 mei naar Bibliotheek Stadserf. Hij ontvangt daar vier groepen 3 van Basisschool De Sin- gel. Van Os schrijft veel boeken samen met zijn partner Elle van Lieshout. Voor wat oudere kinde- ren schrijft hij ook graag poezie. Erik van Os zal nog tweemaal naar de bibliotheek in Schiedam komen om daar leerlingen van groep 3 en 4 van verschillende basisscholen te vertellen over zijn werk. Het pro ject is onderdeel van de Cultuurka- ravaan, een cultuureducatief pro- gramma voor het onderwijs. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker wordt zaterdag 14 mei een spetterendedisco georganiseerd. SCHIEDAM - Het radioprogram- ma Countrytrack, dat onder meer elke maandagavond vanaf 18.00 uur op Radio Schiedam te horen is, is uitgeroepen tot het beste country radioprogramma van Nederland. De Dutch Country Music Associa tion kiest jaarlijks het beste radio programma op het gebied van countrymuziek uit. De prijs werd afgelopen zaterdag uitgereikt aan de makers van het programma. Voor de kids van 18.30 tot 20.00 uur (toegang een euro) envoor de jongeren van 20.30 tot 23.00 uur (toegang 1,50). Legitimatie isver- plicht. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst aan de Lange Ha ven wordt vrijdag 13 mei vanaf 20.00 uur een speciaal vrijdag 13 feest gegeven. Toegang is tien eu ro (er zijn nog enkele kaarten). Za terdag 14 mei treedt de band Zeni th of Zeal op vanaf 22.00 uur; een veelkoppige coverband die funk, soul en rock speelt. Zondag is er weer een jamsessie van 16.00 tot 23.00 uur. SCHIEDAM - Verzamelaars van Diddle-spullen kunnen deze woensdag 18 mei ruilen in wijk centrum de Erker. De beurs (voor kinderen) is van 13.15 tot 14.45 uur, aansluitend is er een Diddle- knutselmiddag van 13.30 tot 15.00 uur. Toegang is vijftig cent. Van 13.00 tot 18.00 uur ^Wieudienit Rijnitf De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere ovedast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 310 klachten die in de week van 2 tot 9 mei zijn binnengekomen. Geluidsoverlast in Oostvoorne van industrie Maasviakte Tien inwoners van Oostvoorne belden maandagmorgen 2 mei vanaf half zes de meldkamer van de DCMR over geluidsoverlast van de industrie op de Maasviakte. De uitrukdienst van de meldkamer zag tijdens onderzoek op het complex Maasviakte Zuid de bekende bedrijvigheid bij een aantal afgemeerde schepen. Op dat moment werden geen bijzondere omstan- digheden geconstateerd. Bevrijdingsfestival oorzaak geluidsoverlast rondom Erasmusbrug Donderdagmiddag 5 mei ontving de meldkamer elf klachten over geluids overlast van de levende muziek van het Bevrijdingsfestival bij de Erasmus brug in Rotterdam. De geluidsmetingen van de DCMR wezen uit dat het lawaai van de muziek binnen de normen van de verleende vergunning bleef. Grote fakkel veroorzaakt geluidsoverlast in Hoogvliet en Spijkenisse Op 8 en 9 mei ontving de meldkamer negen klachten uit Hoogvliet en Spijkenisse over het lawaai van de fakkel van Shell Nederland Raffinaderij in Pernis. Shell had de DCMR gemeld dat er overtollige waterstof zou worden afgevoerd, omdat een deel van de fabriek voor onderhoud uit bedrijf was. Ondanks dat de productie al tot het minimum werd teruggebracht, moest er toch overtollige waterstof via de fakkel worden afgevoerd. De DCMR gaat de incidenten verder onderzoeken. Bekeken wordt of de bedrijven zich hebben gehouden aan de procedures en of deze naar aanleiding van de incidenten aangepast moeten worden. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3