Aan boord van de of Rotterdam P&O Ferries Lincoln: Mind your head! J! Nieuwe bestemming P&O De Pride of Rotterdam en de Pride of Hull Met de auto op vakantie naar Groot-Brittannie vanaf 140,- enkele reis! m City-Cruises naar Noord-Engeland Jaren geleden gingen we ooit met P&O North Sea Ferries naar York. Overdonderd door zoveel luxe aan boord en zo'n leuk Engels stadje. Vorige maand gingen we opnieuw, nu naar de nieuwste bestemming Lincoln, een prachtig gelegen middel- eeuws stadje. En opnieuw overdonderd, want P&O heeft haar veerboten van Rotterdam naar Hull vernieuwd. Gelijk een drij- vend vijfsterrenhotel, maar dan anders, leuker en spannender! Immens groot en Supersuper de luxe. Vanaf het moment dat je de boot opstapt is het verwennen. Want voor P&O Ferries gaat geen zee te hoog, als het om het welzijn van haar gasten aan boord gaat. Surf naar www.POferries.nl. bel: 020 - 20133 33 of bezoek uw reisbureau. York en Hull zijn steden die een bezoek zeker meer dan waard zijn en die we eigen- lijk al langer van P&O Fer ries kennen. In York ligt de geschiedenis op straat. Het pittoreske stadje, zo helemaal Engels, brengt je terug naar de Middeleeuwen en de tijd van de Vikingen. Hull is een havenstad met allure, waar de geschiedenis loopt over zee- en, stromen en rivieren. Met ingang van mei 2005 is Lin coln de nieuwste bestemming van P&O Ferries. Lincoln ligt midden in de schitterende natuur van Lincolnshire op een klein uurtje van Hull, de aankomsthaven van P&O Ferries. Lincoln TO LET P&O Ferries bestaat dit jaar 40 jaar! Boek nu een heerlijke minivakantie naarde havenstad Hull, het Middeleeuwse York en lovely Lincoln in Noord-Engeland. Een ware cruisebeleving gecombineerd met een stedentrip. Uw reis start en eindigt aan boord van een van onze Juxueuze Cruiseferries vanaf Rotterdam of Zeebrugge (B). Lincoln wordt alleen aangeboden op vrijdagen. Kortingen en toeslagen - Korting Lincoln: 10,- per persoon. - Kinderkorting 4 t/m 15 jaar: 35,- per kind (bestemming Hull en York) of 25,- per kind (Lincoln) Reisprogramma vanaf Rotterdam of Zeebrugge Dag 1 Einde middag: inscheping, avond nacht aan boord. Dag 2 08.00 uur: aankomst Hull. 08.25-08.45 uur: vertrek bus vrije dag in Hull/York/Lincoln. Einde middag: inscheping avond nacht aan boord. Dag 3 08.00-08.30 uur: aankomst. Boekingen, voorwaarden en meer informatie: bel 020-201 33 33 of bezoek uw reisbureau P&O am LIDS Er even helemaal tussenuit door Irene Boonekamp De Pride of Rotterdam, door velen een varend kunstwerk genoemd, is erg mooi ingericht: de wanden hangen vol met kunstwerken, alle ruimtes zijn ingericht met stijlvol designmeubilair en ieder dek is van vloer tot plafond ingericht in een andere kleur. Het schip is in Venetie gebouwd en ontworpen door de beroemde Engelse Clixby Van het prestigieuze ontwerpbu- reau Tilbers Design. Over zwaar tapijt lopen we naar onze royale buitenhut met zicht op zee en een eigen douche/toilet- ruimte. Opvallend is de vriendelij- ke, behulpzame ontvangst van de bemanning. Marijn Bexkens is als purser verantwoordelijk voor de goede verzorging van de gasten, van in- tot ontscheping. Alle hotel- faciliteiten als hutten, schoon- maak, restaurants, bars, winkels, entertainment en de bijbehorende administratie vallen onder die ver- antwoordelijkheid. Hoeveel man personeel is er eigen- lijk aan boord? „In totaal 152 met aan het hoofd de kapitein. 's Nachts nemen de ma- troos-van-de-wacht en de stuur- man-van-de-wacht de sturing over maar bij noodsituaties doet de ka pitein het altijd zelf. Wees gerust, deze schepen zijn zo groot, zo vei- lig, je merkt niet eens dat je vaart, ook niet bij hevige wind. Verder is de le stuurman verantwoordelijk voor de medische zaken en dan hebben we ook nog de scheepspo- litie, een technische en een kook- staf, de stewards en receptionistes, winkel-, entertainment-, horeca-, en schoonmaakpersoneel. Jullie hebben natuurlijk afwijken- de werktijden? „We werken twee weken aan een stuk en daama twee weken vrij. De sfeer aan boord is heel erg goed. Dat moet ook wel, want je moet het een paar weken met elkaar uit- houden, sommigen wel acht maan- den aan een stuk door. We hebben bemanning van veel verschillende nationaliteiten, die langere werktij den hebben waardoor ze daarna langer naar huis kunnen." Al die nationaliteiten, gaan die goed samen? Uitstekend, als je zolang met el kaar, zeg maar dag en nacht, werkt en woont, dan ga je heel anders met elkaar om. Onderlinge proble- men worden meteen opgelost. Zo blijft de sfeer altijd goed en zijn we er helemaal voor de gasten." Het is te merken, iedereen is ont- spannen, vriendelijk. In het sfeer- vol ingerichte buffetrestaurant brengt Rommel Antasi ons naar de Tojis! P&O Ferries biedt op elke afvaart een beperkt aantal autoretours aan tegen onderstaand tarief. Boek dus snel en profiteer van deze aantrek- kelijke vanaf-prijzen en laat uw vakantie al bij ons aan boord beginnen. Prijzen in euro's (per overtocht) 5-daags retour (max. 4 nachten in GB) standaard retour Rotterdam/ Zeebrugge-Hull jun./sep. jul./aug. jun./sep. jul./aug. Auto 2 passagiers inclusief Standaard inside cabin 140 189 182 252 Extra passagier (in dezelfde cabin, max. 2) 3 6 7 14 Toeslag cabin met zeezicht 14 14 14 14 CARAVAN GRATIS: Uw caravan kunt u gratis mee laten reizen op zaterdag- en zondagafvaarten. Voorwaarden: Boek en betaal direct bij reservering. Vanaf-prijzen zijn beperkt beschikbaar. Tarieven gelden op basis van Standaard Inside cabin accommodatie met douche/toilet op basis van volledige bezetting. Voor alleenreizenden geldt een toeslag. Voor groepen gelden andere tarieven. Algemene vervoersvoorwaarden van P&O Ferries zijn van toepassing. P&O Feries behoudt zich het recht voor prijzen op ieder moment aan te kunnenpassen. Informatie, reserveringen en volledige voorwaarden: lijk, ook dat is onderdeel van de korte cruise. Nog behoorlijk druk in de verschillende winkels. Mana ger Amanda Brown: „veel gasten willen toch iets meenemen of ze kopen een tijdschrift of boek. De extra aanbiedingen zijn wel goed- koper dan in Nederland. Favoriet bij de Hollanders zijn de blikken Quality Street, souvenirs, geurtjes, chocola, thee en whisky. We hebben nog een diner en weer ander entertainment voor de boeg. Wat kan het leven toch heerlijk zijn. In het a la carte restaurant rijmt chique op gastronomique, he lemaal Af! Met Chefkok Marinus van Otterloo en souschef Vincent van Looij nemen we een kijkje in de grote, brandschone en luxe in gerichte keuken. „We koken alles op het laatste mo ment, van zoveel mogelijk verse ingredienten, die we in de havens aangeleverd krijgen. Je moet voor een scheepskeuken heel anders in- kopen, heel veel tegelijk. Op deze nieuwe schepen zijn we anders, op een hoger culinair niveau gaan ko ken." Welk restaurant is favoriet? Het buffetrestaurant is natuurlijk erg geliefd vanwege de enorme keus en aantrekkelijke prijs. Maar er zijn toch ook veel gasten die de stijlvolle rust van het a la carte res taurant verkiezen." Hoe ze het voor elkaar krijgen, weet ik niet, maar de sfeer op de Pride of Rotterdam is zo vanzelf- sprekend ontspannen, niemand heeft er haast. Je krijgt het gevoel of de beman ning er alleen voor jou is, maar dat zijn wel even pakweg 1300 gasten meer. met linnen opgedekte tafel, waar we zelf kunnen 'aanvallen' op het immense buffet. Wat een keus! Voor-, tussen-, hoofd-, kaas- en dessertgerechten. Dit is niet zomaar een buffet, dit is grand cru! Het schip verlaat de ha ven van Europoort, door het raam zien we duizenden lichtjes kleiner worden. Rommel, grote grijns van oor tot oor, komt uit de Filippijnen en heeft het bij P&O geweldig naar z'n zin. „Je krijgt eerst een oplei- ding, degenen die in het restaurant werken hebben allemaal een hore- caopleiding en -ervaring. Ik werk hier nog niet zo Iang en ben al een keer terug geweest naar de Filip pijnen." Na het buffet lokt entertainment vanuit iedere hoek, live-optredens in de gezellige Show Lounge, twee bioscopen en natuurlijk wagen we een gok in een van de twee casi no's en de flipperkastengalerij. Op de bovenste etage in de skylounge nog een slaapmutsje, daarna laten we ons meevoeren op de golven van de Noordzee. De nacht kan uitgebreid? Purser Marijn: „Een bewuste keus, bedoeld om ook concurrerend vliegverkeer aan te kunnen. Onze overtochten zijn echt een feestje dat al in Nederland begint. Geen abyoiJ niet lang genoeg duren, maar aan boord is het vroeg op. Want voor- dat we om 8.00 uur de haven van Hull invaren worden we nog ge- trakteerd op een wel erg uitgebreid ontbijtbuffet. Heerlijk, kun je de hele dag op teren. Waarom voor zo 'n korte overtocht toch alles zo ongelooflijk luxe en stress, de auto kan mee, je hoeft niet dubbelgeklapt in een vlieg- tuigstoel en de gehele overtocht genieten van diners en vermaak. Je vaart in de nacht en daarmee win je veel tijd, overdag vliegen kost toch veel tijd." Voordat we ontschepen wisselen we geld in bij het changeeroffice waar, wat een service, geen trans- actiekosten worden gerekend! Met een busje worden we in een uur naar Lincoln gebracht. Over glooi- end landschap, door kleine dorpjes en over de beroemde Humber Bridge. Lincoln is een belevenis op zich, maar daarover straks meer. Dan de terugtocht, u gelooft het nief nihif did nbg fuxeH? dan de ■heenreis'.-W'ij' Jwjgetti'-voOF'deze^ ene keer, een van de vier luxe Sta- terooms, op de Suite na. de incest luxe accommodatie aan-boord! Dat is toch wel wat hoor. De Stateroom Delft ligt op de hoek, heeft twee ramen, uitgebreide badkamer in- clusief twee douches en badjassen, in de zithoek staan koffie- theeap- paraat, schaal met fruit, tv en zelfs de minibar gratis tot onze beschik- king! Geen uitklapbedden, maar brede, luxe bedden. Mijn liefje wat wil je nog meer! Shoppen, natuur- York staat voor heerlijke tea rooms, sfeervolle pubs, zilver en antiekwinkeltjes in het oudste win- kelstraatje van Engeland, de 'Shambles' en veel andere leuke winkels in de Stonegate en Conney street. In de voormalige gevange- nis een erg leuk volkenkundig mu seum, de imposante gothische ka- thedraal, het grootste spoorweg- museum van Europa en een sight- seeingtour in de open dubbeldek- ker is een aanrader. Hull is havenstad, pubstad, kunst- stad, wandelstad en winkelstad. De leukste plekken, de mooiste be- zienswaardigheden zijn in een dag te bezoeken. Winkelen in de Prin cess Quay, langs wel honderd win kels, of in de Prospect Centre. Laat je helemaal gek maken in Streetli- fe, het meest luidruchtige museum van Engeland: paarden, trams, wa- gens, ouderwetse fietsen en stoom- machines. vat daarna een ontspannen pint in de High Street, een drankje in Ye Olde Black Boy. Vergeet vooral A,MVS OSG CO niet langs de vele boten te wande- len zoals het Spurn Lightship. Het schilderachtige plaatsje Lin coln heeft alles in huis om er een dag met veel plezier door te bren- gen. Sinds honderden jaren glijdt hier de ene dag in de andere, on- verstoorbaar. Niets is er in al die jaren veranderd, zo lijkt. Boven de lage deuren van de kleine winkel- tjes en tearooms hangt waarschu- wend: Mind your head! Start in de historische Bailgate- buurt bij de VVV (speciale platte- grond voor kinderbezienswaardig- heden) op het Castle Square, een van de sfeervolste pleinen van En geland, waar een doedelzakspeler en wel honderd duiven ons verwel- komen. En Kaki Moss, onze gids voor de stadswandeling, diebegint bij de indrukwekkende kathedraal, pride of Lincoln. Een juweel uit de middeleeuwen die als een baken boven het stadje uit torent. Hoog- gothiek en stammend uit 1192 met prachtig glas-in-lood en veel fraaie kapellen. Het aanpalende klooster heeft een erg mooie kloostertuin en in de bibliotheek uit 1674 bevindt zich een verzameling middeleeuw- se manuscripten en boeken uit de begintijd van de boekdrukkunst. In de oude burcht aan de andere kant van het Castle Square, gaat de ge schiedenis terug tot Willem de Veroveraar. Op de eerste etage van het hoogaangeschreven 'Wig Mitre' lunchen we temidden van Engelse adel, in the English style. Winkelen kun je in Lincoln wel de hele dag. In de Bailgate buurt (Uphill) zijn veel specialiteiten- winkeltjes: antiek, kunstnijver- heid, boeken en souvenirs. Vanaf het Castle Square loopt de Steep Hill schilderachtig maar ook dood- eng steil naar beneden. Gemar- keerd door kleine pubs, tearooms, artistieke kleding en schoenwin- keltjes. Helemaal in de diepte (Downhill) gaat Steep Hilll over in de High Street waar we worden verrast door een groot verkeersvrij winkelcentrum met warenhuizen als Marks Spencer, een fraai overdekt winkelcentrum Water side, het moderne St. Marks win kelcentrum, een gracht vol zwanen met de oude High Bridge en mo dern kunstwerk. In deze wijk ligt ook de universiteit, het fraaie ge- bouw van de roeivereniging en je kunt er ook een boottrip maken. In Lincoln kan een Spook-, een Ro- maanse of een Middeleeuwse wan- deling gemaakt worden. Er zijn verschillende fraaie musea, waar- onder het Museum of Lincoln Life (heel leuk), het National Cycle Museum en in juli 2005 wordt het veelbelovende en nu al geprezen kunst- en archeologiemuseum ge- opend. 's Zomers ook veel festi vals. www.visitlincoln.com. Alle informatie is te vinden op: www.poferries.nl i i 3-daagse City-Cruise naar Hull, York of Lincoln (o.b.v. 2 of 4 personen, 2 nachten aan boord in Inside cabin en bustransfer in Engeland). Prijzen p.p. in euro's. mei/juni 15 sept. - 31 dec. 2005 vertrek vertrek vertrek zo - wo do za vrijdag 4-persoons cabin v.a. 74 v.a. 94?° v.a. 111 2-persoons cabin v.a. 84 v.a. 108 v.a. 127 PQiemes.roiP Ontworpen door: Tilbers Design, Engeland Gebouwd in: Venetie Gewicht: 59.925 ton Lengte: 215,45 m Breedte: 31,88 m Aantal te vervoeren passagiers: 1360 Aantal cabines: 530, inclusief 2 suites en 4 staterooms Aantal te vervoeren auto's: 250 Motoren: 4x Wartsila 9L46C, totaal 37.800 kW Snelheid: 22 knopen Bemanning: 152 AfstandEuropoort-Hull: 204 zeemijlen/ 378 km Aan boord: buffet-restaurant, a la carte-restaurant, continental (snack)cafe, sunset Show Lounge, Irish bar, Wijnbar, Sky Lounge, Sun Deck bar, kinderparadijs met ballenbad, parfumwinkel, kado- winkel, drank- en tabakwinkel, chocolaterie, twee casino's, games arcade, twee bioscopen, rustruimte, businessruimte, restaurant voor vrachtwagenchauffeurs, bar voor vrachtwagenchauffeurs.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 17