r maasstad orm Nieuw nationaal muziekspektakel in Ahoy' X' r Nieuwe Maasmap zet Rotterdam op de kaart maasstad Interactieve wedstrijd voor beginnend schrijftalent, van zestien tot zestig plus luister tip John Hughes - Wild Ocean The Go Betweens - Oceans Apart Win een ontmoeting met Tatjana ti j§1 cM unieke lezersaanbieding Een verfrissende rondrit in de ijsjestram! westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam ROTTERDAM - Naast het vorig jaar door Ahoy' op- niedw georganiseerde mu- ziekevenement Los Vast en de jaarlijkse Nacht van Oran- je, vindt op 28 mei aanstaan- de een nieuw muziekevene- ment plaats in Ahoy'. Dit muziekspektakel vormt het slotakkoord van de nieuwe beijrs Bouwmaterieel Ahoy' en :is speciaal bedoeld voor iedereen die actief is in de bouw. Met klinkende namen zoails Peter Koelewijn, Tatja na, Bert Heerink, Toni Wille, Lee Towers, Gerard Joling, Sandy Kandau en George Baker zullen bezoekers een feestelijke avond beleven in het Sportpaleis van Ahoy'. Programma ROTTERDAM - De Nieuwe Maasmap staat op de kaart. Letterlijk, want het is een handige kaart van Rotterdam, waarmee je thuis of al wan- delend een aardig eind komt. Informatie ov^ het Scheep- vaartkwartier,'attracties, ha- venkroegjes of juist de mo- derne architectuur langs de rivieroevers: het staat er alle- maal op. De kaart is met in- gang van deze week beschik- baar voor het publiek. Mwmm. I ROTTERDAM - 'Word cor respondent en ontwikkel je talent!' De fqlders die mede- werkers van Xntenne Rotter dam voorbijgangers in het stadshart in de knuisten druk- ken, laten er geen misver- stand over bestaan. Het inter actieve cultuurmagazine, een c<j>mbinatie van lokale televi- sie en internet, wil Rotter- dammers mobiliseren hun stad in kaart te brengen. On der het motto 'verhalen van en door Maastedelingen' or- ganiseert Antenne van 21 mei tot en met 21 juni een wedstrijd waar amateurs met een vlotte pen zichzelf in de kijker kunnen spelen. Woensdag 18 mei 2005 TX51 Boijjvmaterieel Ahoy', de vak- beufe voor materieel, verticaal transport en bouwmachines, is het eerste initiatief waarin alle kwali- teiten van Ahoy' samenkomen. Het is een vakbeurs, relatiemo- ment en muziekspektakel ineen en wordt gehouden in en om Ahoy', georganiseerd door Ahoy' zelf. Deze eerste editie van Bouwmate rieel Ahoy', die van 26 tot en met 28 mei aanstaande plaats plaats- vindt, bestaat uit twee vakdagen (donderdag en vrijdag) en een HZCMachinistenfamiliedag re- latiydig (zaterdag). Rui|m 80 exposanten, waaronder voqraanstaande marktpartijen zo- als HZC, BMWT, VVT, Cobouw, Materieelkrant, Mammoet, Mani- tou' Benelux, Wynmalen Haus- majin, Wirtgen Nederland, Noote- boom Trailers, Wagenborg, Bosch RejflfOth Services, Ahlmann Ne- derland en H.J. van Vliet geven ac- te de presence. Met bedrijfspresen- taties en vele buitenactiviteiten, waaronder kraankeuringen en test- ritten in materieel op het buitenter- rein, vormt de beurs een must voor iedereen die actief is in de bouw- sectoren materieel, verticaal trans port en bouwmachines. Vakdagen 26 en 27 mei: monteurs- dag, demonstraties materieel en machines, kraankeuring demo Aboma Keboma met kraan Jan de Gier, workshop diefstalpreventie, hoogwerkerkeuring door SGS met hoogwerkers van HDW, Riwal en Doornbos, VVT erkenningsrege- ling, inkopersmiddag voor de bouwsector, veiligheidsbijeen- komst Stichting TCVT, algemene ledenvergadering VVT. Relatiedag HZC Machinistenfa- miliedag zaterdag 28 mei: opening met Raymond van Barneveld, kin- derprogramma met activiteiten zo- als een skelterbaan, schminken, draaimolen, schilderen en een springkussen, Kid's Idol Program ma met Jim, Djumbo, Raffish en Jody Bernal. Verder een schaalmo- dellen expositie, demonstraties materieel en machines, kraankeu ring, hoogwerkerkeuring, mode- show werkkleding. Bouwmaterieel Ahoy' is voor za- kelijk bezoek geopend op 26 en 27 mei van 11.00 tot 18.00 uur. Op 28 mei is de beurs voor HZC-leden, relaties van exposanten en gei'nte- resseerden uit de bouwsector ge opend van 10.00 tot 17.00 uur (re latiedag HZC Machinistenfami- liedag). Het muziekspektakel is Tatjana zal op 28 mei optreden in de Ahoy' van 19.15 tot 23.30 uur. Kaarten voor de relatiedag HZC Machi- nistenfamiliedag en het muziek spektakel zijn verkrijgbaar bij de Kassa van Ahoy', telefoon: 0900- 2352469 (45 ecpm). Leden en niet- leden van de Vakvereniging HZC betalen voor een dagkaart 7,50 eu ro. Voor een dag- en avondkaart betalen HZC-leden 15,00 euro. Niet leden betalen voor een dag- en avondkaart 25,00 euro. www.bouwmaterieelahoy.nl Lezers van Maasstad week- bladen maken kans om Tatja na in levende lijve te ontmoe- ten tijdens het Muziekspekta kel op 28 mei in Ahoy'Maas stad heeft namelijk 4 Meet and Greet-arrangementen' voor twee personen weg te ge ven. Wie in aanmerking wil komen voor dit arrangement dient een briefkaart naar de re- dactie te sturen met het ant- woord op de vraag: In welk land is Tatjana geboren? Uit de goede inzenders worden de winnaars geloot. Reacties die- nen uiterlijk dinsdag 24 mei binnen te zijn op het volgende adres: Postbus 1685 3000 BR in Rotterdam, onder vermel- ding van 'Tatjana' Vergeet adres en telefoongegevens niet te vermelden. De win naars ontvaneen bericht. Veel door Dik Vuik De 'Nieuwe Maasmap' is een initi atief van het Ontwikkelingsbedrijf Rotterdam (OBR) en Rotterdam Marketing. De Nieuwe Maasmap werd verleden week donderdag ge- presenteerd tijdens een tocht met n ottldtn t«IT*S Cilyjse «c jm wnt kruiik*4«/ itawn WATERSTAfiLL CENTRAAL STATION Utt-IC 3«kf«VM5 SJSnMMitintRA* het klassieke rondvaartschip de Animathor, waarvan de rederij niet toevalligerwijs ook op de kaart staat vermeld. De Animathor hield na haar vertrek vanaf de Westerka- de even stil bij de Kop van Zuid, waar een heuse Maasmeermin de map al zingend voor het publiek tanceerde JQg Nieuwe Maasmap is een ipitia- tief in het kader van het project Waterfront. De map wordt ge- bruikt als promotiemiddel voor het Waterfront tijdens het 'Nationaal waterjaar' van het Nederlands Bu reau voor Toerisme en Congressen (NBTC). De gemeente Rotterdam wil het gebied tussen zwembad Een illustratie uit de nieuwe Maasmap. Tropicana, de Parkhaven, Wilhel- minakade, Noorderieland en de Kop van Zuid verder ontwikkelen. De Nieuwe Maasmap is heel veel- zijdig en is feitelijk een combinatie van stadskaart en reisgids. De kaart is volledig getekend en is met haar vele illustraties een stuk speelser dan de gebn#e(ijjjg_ £tadsplatte- grond. Infornfftif ((yer delen van de stad staat in korte bewoordin- gen op de kaart en voor meer uitleg of informatie kijk je op de achter- zijde, waar onder duidelijke kopjes verhalen over een aantal aan de Nieuwe Maas gelegen wjjken zijn te lezen. De kaart is als een ontdek- kingskaart opgezet, bedoeld om 'avonturiers te prikkelen' voor een bezoek aan een van de vele leuke en interessante plakken langs de Nieuwe Maas. De kaart leidt zowel bewoners als bezoekers van de Maasstad naar grotere attracties als de Euromast, Hotel New York en musea in de binnenstad. Maar de map vestigt ook de aandacht op de verder weg liggende of minder algemeen be- kende attracties, zoals scheepswerf De Delft, park Schoonoord of het project MS Noordereiland, dat dit stadsdeel verandert in een groot schip dat klaar ligt om weg te va- rcn. u. ,J i ifrni De Nieuwe Maasipap gccft oojc verwijzingen voor onder meer in formatie over openbaar vervoer, watertaxi's, het festivalaanbod in Rotterdam en hotelboekingen. Voor een klein en gemakkelijk mee te nemen mapje geeft de Nieuwe Maasmap eigenlijk alle primaire informatie die je als be- zoeker van het Waterfront nodig hebt. Een gedetailleerd stratenplan is het niet, maar de kaart laat wel alle grote verbindingswegen aan of nabij de Nieuwe Maas zien en dat is meer dan genoeg voor een be zoek in dit deel van de stad. De Nieuw Maasmap is gedrukt in een oplage van 25.000 exempla- ren. Verkrijgbaar bij de ANWB/ VVV aan de Coolsingel, bij het Ci ty Informatie Centrum (CIC), bij i service-punten;WTC,Bibliotheek, Donner, Havenaar, Rotterdam Air port, Restaurant Engels, USE-IT en Rotterdam Marketing en dan i»Ifc>*wdiLh«wle4itit/ils. hore- m cgeelege; ties inlet watertroi "taming Ir en attrac- ied. door Dja Post „Wij zijn niet op zoek naar de ge- renommeerde journalist of de we- reldberoemde muziekrecensent", legt eindredacteur Femke de regels van het spel uit. „Antenne Rotter dam wil juist weten hoe de 'gewo- ne' Rotterdammer de stad waarin hij woont, leeft en werkt beleeft. Mensen melden zich aan op onze website en gaan vervolgens als correspondent aan de slag. Zij zijn als het ware onze ogen en oren in de stad. Beginnend schrijftalent, van zestien tot zestig plus, kan zich zo oefenen in interviews, reporta ges, gedichten of recensies. Alles mag. De eindredactie past stukken niet aan. Net zo min als dat wij ar- tikelen inkorten. Enige criterium is dat correspondenten geen kwet- sende taal uitslaan. Voor de rest geldt: anything goes!" „Langzaam aan begint het al aar- Eindredactrices Femke en Noortje van Antenne Rotterdam. Onder het motto 'verhalen van en door Maastedelingenorganiseert Antenne van 21 mei tot en met 21 juni een wedstrijd waar amateurs met een vlotte pen zichzelf in de kijker kunnen spelen. fo to: Dick Sluijter dig druk te worden op Antennerot- terdam.nl", fluistert Femkes colle- ga Noortje. „Inmiddels schrijven ruim honderd correspondenten voor ons. Over een feestje, een ex positie maar ook over hun dage- lijkse beslommeringen. Met een ei- gen log in kunnen ze zelf verhalen, foto's of filmpjes op hun eigen pa- gina toevoegen en beheren. Zo wordt de site een poel van corres pondenten met verschillende inte- resse, deskundigheid en achter- grond. Aangestuurd en onderhou- den door een centrale redactie. Ge- middeld krijgen we 700 'hits' per dag." „Het leuke van zo'n interactieve website is dat er regelmatig inte ressante discussies tussen lezer en auteur ontstaan. Ons publiek is heel belangrijk voor ons. Zij zijn degenen die straks de deelnemers aan de Grote Schrijfwedstrijd gaan Bij het grote publiek is de Ierse musicus en componist John Hughes bekend als de manager van The Corrs. Succes bleef uit voor zijn eigen bands, achtereen- volgens de Dubliner band Ned Spoon, de duoband Minor Detail en de band The Hughes Version. In de laatste band zat Jim Corr. Toen laatstgenoemde met zijn zus- sen Andrea, Caroline en Sharon de band The Corrs vormde, werd Hughes hun manager. Nu stapt Hughes uit hun schaduw met het album Wild Ocean. Hij wilde al heel lang een grootse compositie maken in de trant van Mike Old- fields Tubular Bells, muziek die de luisteraar meesleept naar bove- naardse, meditatieve sferen. Gere- nommeerde Ierse artiesten werkten met liefde mee aan dit ambitieuze project: een veertigkoppig koor, een symfonisch orkest gedirigeerd door Fiachra Trench, solozangeres Tara Blaise, meesterdoedelzakspe- ler Finbar Furey, The Corrs en The WILD OCEA Chieftains. De elektronische ele- menten, het koor, orkest en de akoestische volksinstrumenten vormen Hughes' stijl van etheri- sche ambient-pop met een symfo nisch en Keltisch karakter. Andrea Corr typeert Hughes' indrukwek- kende epos aldus: 'It's very big and vast and deep, it reminds me of the sea. It's a wild ocean'. kax5128 De popgeschiedenis kent vele songschrijverduo's. De samenwer- king van Lennon McCartney, Jagger Richards, Bacharach David en vele anderen bewees dat een duo meer kan zijn dan de som der delen. Hetzelfde geldt voor Grant McLennan en Robert For- ster, twee Australische songschrij- vers die reeds in 1978 de band The Go-Bet weens oprichtten om ver volgens in Engeland een platen- deal te scoren. Na een redelijk suc- cesvolle periode, waarin ze vrijwel onopgemerkt bleven in Nederland, gingen ze in 1988 uit elkaar om een solocarriere na te streven. Pas na twaalf jaar kwamen ze weer bij elkaar. Oceans Apart is het derde album dat verschijnt na de hereni- ging en laat de band in topvorm horen. Na de jagende opener Here Comes A City, een verslag van een treinreis, trekt de cd voorbij als 'een muzikale odyssee langs echte en ingebeelde landschappen van De cd's die hier besproken worden zijn te leen bij de Centrale Disco- theek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://www- .muziekweb.nl. bergen en steden, dromen en herin- neringen'(Mojo). Met vrij eenvou- dige muzikale middelen weten de Go-Betweens een herkenbaar po- prockgeluid neer te zetten, toegan- kelijk maar met diepgang. In de Engelse bladen is het album te- recht de hemel in geprezen. Op de bonus-cd staan zes live opnames uit 2004 van vroeger werk van de band. jkl29238 w beoordelen. Het publiek wordt hun succesmeter. Pas daarna zullen alle inzendingen beoordeeld worden door een vakkundig jury, bestaan- de uit columniste Carrie, RD-ver- slaggever Carel van der Velden, hoofdtelevisie van de Nieuwe Om- roep Andre Freyssen, freelance- journalist Frank van Dijl en Straat- magazine-hoofdredacteur Sander de Kramer." „De spelregels om deel te nemen, zijn simpel", neemt Noortje over. „Na aanmelding via internet moe- ten correspondenten tussen 21 mei en 21 juni minimaal twee inzen dingen insturen die indirect iets te maken hebben met Rotterdam. Voor de verhalen geldt een maxi mum van 500 woorden per ver- haal. Wanneer deelnemers een filmpje maken, mag deze niet gro- ter zijn dan 20 Mb. Anders loopt de website binnen mum van tijd vast. Categorieen waarin een prijs te winnen is, zijn 'beste artikel', 'beste column', 'beste recensie', 'beste multimedia', 'vakjuryprijs', 'publieksprijs' en 'beste KOORTS-verhaaf, voor artikelen die over een KOORTS-evenement gaan." Speciaal voor haar corresponden ten organiseert Antenne Rotterdam op 24 mei een workshop om alle ins en outs van de antennesite, de wedstrijd, en het schrijven van een verhaal te bespreken. De workshop start om 19.00 uur en is op de re dactie van Antenne Rotterdam, Vlasmarkt 1 (zijstraat van de Hoogstraat). Aanmelden via redac tie antennerotterdamnl De prijsuitreiking is op 1 juli, voorafgaand aan het slotconcert van KOORTS, in cafe Wijn of Water. Er lekker even tussenuit met vrienden of familie? Wacht dacht u van een rondrit in de ijsjestram met aansluitend een heeriijk diner in restaurant Brazzo. In de maanden mei en juni rijdt deze historische tram op zaterdag en zondag om 16.00 uur onder begeleiding van een bekende deskundige gids. Onder het genot van een heerlijke sorbet van vanilleroomijs en vers fruit maakt u een rondrit van 1,5 uur door de gehele stad, van het rustieke Kralingen, door de drukke binnenstad en uiteraard over de Erasmusbrug. Met een heeriijk koel glaasje rose geniet u van de skyline van het geweldige Rotterdam! Onderwijl zijn in Brazzo de koks al druk bezig met uw diner. Bij binnenkomst wordt u welkom geheten met een heeriijk verfrissende cocktail. Het versgebakken brood staat voor u op tafel en uw culinaire avondje kan beginnen! 4 gangen Brazzomenu Taartje van gerookte zalm, rauwe zalm en gegrilde zalm met bieslookcreme Cappuccino van venkel met tomatenravioli's en oregano Gegrilde Ierse runderrib-eye met rode uienmarmelade, pont neuf aardappelgarnituur en basilicumjus Italiaanse tiramisu met een vleugje rozemarijn Tot besluit nog een kopje koffie met huisgemaakte bonbons. Een perfecte afsluiting van een cultureel en culinair bezoekje aan Rotterdam! Maasstad weekbladen biedt u dit unieke arrangement nu aan voor slechts 40,- (normaal 55,-) tegen inlevering van onderstaande bon. Reserveren kunt u bij restaurant Brazzo, Boezemstraat 188, ji 3034 EM Rotterdam, 010-4148079 of info@brazzo.nl. Naam: Straat: Huisnr.: Postcode: Woonplaats: Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen Maximaal 4 personen per bon

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19