uitgaans agenda maasstad Laatste oorzaken hart- en vaatziekten gezocht Spektakel en veel historische feiten in de avonturenfilm 'National Treasure' maasstad 1S* - Met z'n vieren een dag spetteren op Duinrell 0909 - 50 10 699 1 €6A, \Maafdg MUZIEK *n9.3dr THEATER ROTTERDAM - Het groot- ste landelijke onderzoek naar de oorzaken van hart- en vaatziekten onder vijftig- plussers van de afgelopen tien jaar is in voile gang. Oranje caravans van Morg- engezondweerop.nl - de naam van het onderzoek - rij- den door heel Nederland om bij mensen lengte, gewicht en bloeddruk te noteren en wat bloed af te nemen om onder meer bloedsuiker en choles terol te me ten. De caravans zullen binnenkort ook op di verse plaatsen in de Rotter damse regio staan. ix i tk( i§ IP* ROTTERDAM - From the producer of 'Pirates of the Caribbean', staat op de hoes van de avonturenfilm 'Natio nal Treasure'. Kenners weten dan genoeg. De naam van producent Jerry Bruckheimer staat garant voor het meest fantastische filmspektakel. Hij was eerder verantwoor- delijk voor films als 'Arma geddon', 'Pearl Harbor', 'King Arthur' en de televisie- serie 'Crime Scene Investiga tion'. Ook 'National Treasu re', onder regie van John Turteltaub stelt weer niet te- leur. Zo doet u mee! Dizzy, 's-Gravendijkwal 129, ROT TERDAM Dizzy Sessie. Live Jazz o.l.v. Hugo Dirkson. t/m 20 jun (beh. zo di wo do vr za); 22.00 Marcello Godoy. Live jazz. 24 mei; 22.00 2 O'Clock Ron BJB. 20 mei; 20.00 Ron Stuts WickED. 21 mei; 20.00 Hyper Live. Met Grandpa Nicksession Band. 22 mei; 20.00 Land van Waas, van Vollenhoven- straat 15, ROTTERDAM Somthin'else. Met dj's Gentle, Biolo gical en Geer. 21 mei; 23.00 Locus 010, Vlasmarkt 1, Rotterdam Full Moon Band Afro Beats. 19 mei;22.00-02.00 NU Soulcity. Soulmuziek. 20 mei; 22.00-01.30 Open-Hofkerk, Middelharnisstraat 153, Rotterdam zondagmiddagmuziek in Pendrecht. Wout Bosschaart, Jeroen de Haan en Susanna Veerman, orgel; Lindi Schin- kel, sopraan. 22 mei; 15.00 uur Pompgebouw De Esch, Rijnwater- straat 7-23, Rotterdam, Paleiszaal In Schatten des Waldes: een romanti- sche liederenprogramma. 22 mei; 15.15 Tango in Staal. Met live muziek door Herman Ruiz Trio. 22 mei; 17.00- 22.00 Steigerkerk, Hang 18, Rotterdam Concert Voci Volanti. Vooijaarscon- cert van Voci Volanti: Russische Rust. Met RAchmaninov, Bortnianski, Part en Barber. Koormuziek in brede om- lijsting. 21 mei; 20.30 Stichting BEP, Soetendaalseweg 63a, Rotterdam Stichting '55-'65 draait op de Rotte. 19 mei; 18.00 Muziek op het terras: Marcellino Vishnudatt. 20 mei; 17.00 Rock the Boat: Age Kat in Sessie. Gi- tarist/componist Age Kat is al jaren- lang actief in het live en studiocircuit. Hij is een allround muzikant. Gepas- sioneerd gitaarspel zal er zeker te ho- ren zijn op 20 mei! 20 mei; 20.00 cafe Spot the Loony, Beijerland- selaan 33 A, Rotterdam/wit. Ska! 22 mei; 17.00 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM Destiny's Child, t/m 24 mei; 20.00 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM Grote Zaal Music for the millions. 21 mei; 19.30 WibiSoerjadi. 22 mei; 15.00 Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM Yamato. t/m 24 mei; 20.00 't Is prijs met Frank Boeijen. 25 mei; 20.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM Grote Zaal La Boheme. 19 mei; 20.15 (I om Theater 't Kapelletje, v.d. Sluijs- straat 176, ROTTERDAM Tussen de muzen. Klassieke muziek voor ouderen. Die Entfuhrung aus dem Serail van W. A. Mozart. 25 mei; 14.30 Theater Lantaren/V enster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Jazz double bill: The Zapp String Quartet Francien van Tuinen: Mu- zyka. Zapp! Ella Fitzgerald en Billie Holiday. 20 mei; 20.30 Act Club Night. 21 mei; 21.30 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Timucin Sahin Trio. 19 mei; 20.15 Dubbelconcert Rotterdamse Afri- kaanse zangers: Lwela en Tino Tri- mo. 20 mei; 20.15 Habibi Maghribi. 22 mei; 15.00-18.00 Oude- of Pelgrimvaderskerk, Ael- brechtskolk 20, ROTTERDAM Cappella Gabrieli. 21 mei; 20.15 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM The Downward Spiral. Alternatieve dansavond met dj's C02 en Spud. 21 mei; 21.00 Grote Snors Geburtstag. Met o.a. Kennie Connie (oerhollandse dans- bare SOAP-hiphop) en Stinksisters (NL sleazy popthrashpunk. 22 mei; 15.00 Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Trouble No More. 21 mei; 20.30- 02.00 Duke Robillard Band. Concert voor de ware bluesliefhebber! 22 mei; 17.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM PRSPCTXL 3. Drum Bass. Met o.a: Technical Itch, Dom&Roland, BSE, Counterstrike, Corrupt Souls, Shitmat, Enduser, Bong Ra. 21 mei; 22.00 Barkeepersgala. 22 mei; 22.05 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Grote Zaal Gentleman. Duitse reggae. 20 mei; 20.00 Theater M. Ward support act Norfolk Western. 19 mei; 21.30 TUB. 20 mei; 23.00 Theater Cafe The Crib. De altijd funky woensdag- avond met DJ Chuckie Disco Ed. t/ m 25 mei (beh. zo ma di do vr za); 24.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Electric Ballroom <6 Soulpunkers on discospeed. Met dj's Joost van Beelen, Lacroix, Benny Rodrigues (NOW), Hitmeister D, Mr. Wix, Melly Mell (WOW). 21 mei; 23.00-06.00 Parkzicht, Kievitslaan 25, ROT TERDAM Severino Trio. Authentieke Portugese fado muziek. 22 mei; 14.30-17.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM Absynthe Minded. 19 mei; 21.30 Loosefit. Klinkt als: Soul Funk dan- cenight. 20 mei; 22.00 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Trombonekwartet: Listen to the musi cal. 22 mei; 14.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM Funbox Awards. Alweer de vierde editie van de unieke Funbox Awards uitreiking. 19 mei; 19.00 Club Frusti. 20 mei; 21.00 Decennium Dance Night. I LOVE '70 I LOVE '80 I LOVE '90 I LOVE '00.21 mei; 23.00 OffCorso, Kruiskade 22, ROT TERDAM Expo Heldenavond. 19 mei; 20.00 Rush. Met dj's Victor Coral, Laidback Luke en Muzikjunki. 20 mei; 23.00 Showcase. 21 mei; 23.00 SKVR Muziekschool Centrum- West, Willem Buytewechstraat 70, ROTTERDAM Open podium kinderen. 25 mei; 17.30 Waterfront, Boompjeskade 10, ROTTERDAM What's da Flavour!? Special: Raymz- ter Kubus. 19 mei; 20.00 Camouflage. Feat. Monza Comtron. 20 mei; 23.00 Buurtsuper! cafevertier. 21 mei; 23.00 Bibliotheek Ommoord, Briandplaats 21, ROTTERDAM Vrede. Voor uitgebreide programma- informatie, surf naar www.bibliotheek.rotterdam.nl. 26 mei Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM The spirit of Broadway, t/m 22 mei; 20.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM, Grote Zaal Trouw. t/m22 mei; 20.15; zoom 14.30 Kleine Zaal Zeghetmaar. 19 mei; 20.30 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Najib Amhali - Most wanted reprise). t/m 21 mei; 20.00 Robben aangespoeld (4+) €22 mei; 14.00 Kleine Zaal Martijn Oosterhuis - Van huis uit. 25 mei; 20.15 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM 'Fridaynight Spotlight': (Young) Co medy Cafe. 'Het beste nieuwe talent van Comedy Cafe!' Het Comedy Cafe te Amsterdam is inmiddels uitgegroeid tot het Nederlandse podium voor stand-up comedy. Iedere woensdag or- ganiseert het Comedy Cafe 'open podi um' avonden, de kans voor jong en veelbelovend stand-up comedian talent om te laten zien wat ze kan! De beste acts van die 'open-podium' avonden zijn vanavond te zien in het Biblio theektheater. 20 mei; 20.30 Dini's Poppenrijk, Adamshofstraat 52, ROTTERDAM Peutervoorstelling: De Kikkerkoning (4+). 'Er was een prinses die zo graag met haar gouden bal speelde, dat ze nergens anders aan kon denken. Er was eens een kikker die zo graag in een groene poel speelde, dat hij nergens anders aan kon denken. Tot op een dag de gouden bal in de groene poel rol- de...". t/m 25 mei (beh. madi do vrza) 14.00 Het is lente, Kleine Beer! (2+). "In de berengrot heeft Kip haar eieren gelegd. Wat duurt het lang voor ze uitkomen. Misschien wil Kleine Beer wel helpen broeden." Een speciale peutervoor stelling met veel versjes en beweging, die zich afspelen in de Berengrot van Grote Beer en Kleine Beer. Gebaseerd op verhalen van Martin Waddell en Barbara Firth, t/m 25 mei (beh. zo ma di do vr za); 10.00 Theater 't Kapelletje, v.d. Sluys- straat 176, ROTTERDAM Het Zouthuis. Een familie komt in het voormalig ouderlijk huis bij elkaar vanwege de rouwwake voor het ge- storven zoontje van de jongste zus. In scherpe maar ook humorvolle taal maakt schrijver Peer Wittenbols van dit dramatische gegeven een familie- stuk waarbij de lach en de traan dicht bij elkaar liggen. Regie: Maarten van Lenteren. V.Z.O.D. t/m 22 mei; 20.30 Hotel Royal Delfshaven. Hotel Royal Delfshaven de nieuwe voorstelling van de Soulmates. Voor en door bewoners maken de Soulmates voorstellingen met een knipoog maar vooral een kriti- sche blik op Delfshaven. Fawlty To wers meets de Keileweg. Met: Hanny Arnold, Peter van Herk, Esther de Jon- ge, Janet Kooij, Remco Schonk. Regie: Nico Goezinne. t/m 21 mei; 20.30 Buurtcentrum Irene, Oudeland- straat 75, Rotterdam Later! Rotterdams Wijktheater. Een confronterende en onthullende voor stelling over tienermoeders; over de leefwereld van jonge meiden, stoer ge- drag en waar dat toe kan leiden. 20 mei; 20.15 De Scheg, Ambachtsplein 141, ROT TERDAM DAT MAG NIET(5+). Ineens hoort Martin een stem: Martin (zijn vader! Doe de TV uit!!! Je weet het DAT MAG N1ET! En waar is mijn cola? Heb jij die? DAT MAG NIET! Martin doet de computer aan Martiiiiiiiiiiin, niet met mijn computer spelen DAT MAG OOK NIET! Een voorstelling die wordt gedragen door de clowneske lichaamstaal, mimiek en geluidsimita- ties die zijn voorstellingen uniek ma ken. Door Martin Forget. 20 mei; 16.00 Wijkgebouw de Esch, Rijnwater- straat7-23, ROTTERDAM Findus en Pettson. door Siert van den Berg. Kindervoorstelling van 4 tot 10 jaar. Pettson woont in een huisje op het platteland en heeft bijna alles wat een man zich maar wensen kan. Het enige probleem is dat hij zich af en toe een beetje eenzaam voelt. Maar op een goede dag komt buurvrouw Andersson op bezoek en zij heeft een kadootje bij zich. Het is een grote kartonnen door waarop staat: FINDUS groene erw- ten25 mei; 14.30 Cabaret Restaurant Scheliing's, Voorhaven 51, ROTTERDAM De Flamingo's goes Delfshaven. Peter de Koning en zijn kornuiten maken ook dit seizoen Scheliing's weer op hun eigen wijze onveilig tijdens een heerlijk cabaret-diner. 19 mei; 18.30 Dan maar zo... Bestaande uit Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-di- ner. 20 mei; 18.30 De Tunes. 21 mei; 18.30 Dan maar zo... Bestaande uit Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier-gangen-keuze-di- ner. 22 mei; 17.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Ongewild Muzikaal. Meezingers, zee- mansliederen, smartlappen en andere Nederlandse rariteiten, alles komt voorbij tijdens een optreden van Onge wild Muzikaal. 19 mei; 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en..?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld. t/m 21 mei; 18.30 Dinsdag 10 September 2002 CX63 Het onderzoek is een vervolg op de wereldwijde INTERHEART-stu- die, die eind vorig jaar werd gepu- bliceerd in het toonaangevende medisch wetenschappelijk tijd- schrift The Lancet. In deze studie is negentig procent van de belang- rijkste veroorzakers van hart- en vaatziekten in kaart gebracht. Deze risico's zijn onder te verdelen in negen factoren: hoge bloeddruk, roken, diabetes, buikvet, stress, overmatig alcoholgebruik, onvol- doende dagelijkse consumptie van groenten en fruit, onvoldoende da gelijkse lichaamsbeweging en te- veel slecht cholesterol. De projectleider van het onder zoek, prof.dr. John Kastelein licht het onderzoek toe: „Morgenge- zondweerop.nl gaat op zoek naar de ontbrekende tien procent van de risico's. Hart- en vaatziekten zijn doodsoorzaak nununer 1. Met de resultaten van dit onderzoek, zijn we beter in staat deze epidemie te bestrijden." Prof.dr. John Kastelein: „Met de resultaten van dit onderzoek, zijn we beter in staat deze epidemie te bestrijden. Om aan het onderzoek te kunnen deelnemen, dient eerst een enquete te worden ingevuld. Dit kan op de website w w wmorgengezondweerop.nl, door te bellen naar 0900-HART- VAAT (0900-427.88.228), of door het enqueteformulier in te vullen dat elders in deze krant staat, dan wel binnenkort verschijnt. Deelnemers die worden uitgeno- digd voor het onderzoek krijgen na analyse van de gegevens kosteloos hun risicoprofiel thuisgestuurd. De uitvoering van het onderzoek is ge- delegeerd aan het onderzoekscen- trum Epidemiologic Rotterdam en loopt tot en met november 2005. De onderzoekscaravans komen meerdere malen naar de regio om onderzoeken af te nemen. Het onderzoek is een initiatief van een aantal onderzoeksgroepen van academische ziekenhuizen, in sa- menwerking met de Amerikaanse universiteit Harvard en de Stich ting Risicoanalyse Hart- en Vaat ziekten. Hoe verklein je het risico op hart- en vaatziekten? De stijl van leven waar hart- en bloedvaten wel bij varen, bestaat uit een combinatie van: gezond eten, genoeg bewegen en niet roken. Een gezonde stijl van leven is een kwestie van kie- zen. Dat lijkt makkelijk gezegd. Want veel mensen denken dat je voor een gezond leven veel moet doen. En vooral veel moet laten. Maar in de praktijk blijkt een ge zonde leefstijl dichterbij dan ver- wacht. De belangrijkste factor waarmee het risico op hart- en vaatziekten vermindert kan worden is stoppen met roken. Het is algemeen bekend dat roken slecht is voor de gezond- heid, ook voor hart en bloedvaten. Wanneer u stopt met roken ver- dwijnt onmiddellijk het schadelij- ke effect van nicotine op de sa- mentrekking van de bloedvaten en op de werking van het hart. Ook eten en drinken vormen een belangrijke factor. Er is een ver- band tussen voeding en hart- en vaatziekten. Een teveel aan verza- digde vetten bijvoorbeeld, ver- hoogt het cholesterolgehalte in het bloed en daarmee het risico op hart- en vaatziekten. Zout kan de bloeddruk verhogen en daarmee het risico op een beroerte. Lekker eten en gezond blijven kan goed samengaan. Zorg er in elk geval voor dat u dagelijks iets uit elk van de volgende vier groepen eet: 1)' Brood, aardappelen, rijst, pasta, peulvruchten; 2) Groente en fruit; 3) Melk, melkproducten, kaas, vlees, vis, kip, ei, tahoe; 4) Halva- rine, margarine, olie. Een derde belangrijke factor is vol- doende beweging. Voor uw ge- zondheid is het goed om dagelijks een half uur te bewegen. Voldoen- de lichaamsbeweging verkleint na- melijk het risico op hart- en vaat ziekten. Kies een manier van be wegen die bij u past. Het helpt en het is ook nog eens gezellig om dit samen met collega's, familie, vrienden of buren te doen. Enkele tips voor meer beweging: Ga meer met de fiets naar het werk in plaats van met de auto of het openbaar vervoer; Maak op het werk in de middagpauze een ommetje of ga iets in het sportcentrum doen; Doe terugkerende karweitjes in het huishouden zoveel mogelijk zelf. Kies daarbij voor zoveel mogelijk handwerk: dus liever de grashark, dan de bladblazer; Kies een sport; er is ruim voldoende keus. Daar- naast is het ook nog eens gezellig. Deze informatie is tot stand geko- men dankzij de medewerking van de Nederlandse Hartstichting. Meer informatie over gezond leven ter voorkoming van hart- en vaat- ziektenstaat staat op de website: www.hartstichting.nl. Kijk ook op www.gezondlevencheck.nl en ww- w.voedingscentrum.nl. of www- morgengezondweerop. nl. re hindernissen. De ene mysterieu- ze aanwijzing na de andere leidt Gates langs verschillende Ameri kaanse monumenten waar hij tel- kens wordt geconffohteerd met nieuwe raadsels. Niet alleen op de onafhankelijkheidsverklaring, maar ook in veel historische ge- bouwen en zelfs op dollarbiljetten hebben de vrijmetselaars, die de schat twSeduizend jaar geleden hebben verstopt, aanwijzigingen achtergelaten. Gates en professor Chase weten gelukkig alles over de Amerikaanse geschiedenis, waar- door ze steeds een stapje dichterbij komen. Hoe wel 'National Treasu re' precies verloopt zoals veel van dit soort avonturenfilms, is het een zeer aanstekelijke avonturenfilm. Wie zich niet al te veel stoort aan de soms ongeloofwaardige plot- wendingen (het is uiteindelijk wel erg simpel om de onafhankelijk heidsverklaring te stelen) en zich laat meeslepen in het avontuur, be- leeft zonder twijfel dik twee uur plezier aan 'NationalTreasure'. Regisseur John Turteltaub, die op de set vrijwel altijd de adem van Jerry Bruckheimer in zijn nek moet hebben gevoeld, houdt het tempo er lekker in en Nicholas Ca ge is de perfecte man om schatzoe- ker Gates neer te zetten. Is hij puur uit op het geld of koestert hij wer- kelijk bijzondere interesse voor de enorme historische waarde van de schat? De 125 minuten die deze film duurt vliegen voorbij en dari staat er ook nog een aantal interes- sante extra's op de flink gehypte dvd, zoals een alternatief einde en deleted scenes. 'National Treasu re' is weer zo'n heerlijk spectacu- laireBruckheimer-productie, dieje eigenlijk niet mag missen. Nicolas Cage speelt de rol van schatzoeker Benjamin Franklin Gates. door Vincent Wernke Verhalen waarin avonturiers op zoek gaan naar eeuwenoude schat ten spreken zeer tot de verbeelding van het grote publiek. Het liefst moet het spektakel flink worden opgeleukt met historische verhalen en leuke weetjes, waardoor het al- lemaal nog interessanter wordt. Niet voor niets is het boek 'De Da- Vinci Code' van Dan Brown zo populair en ook het enorme succes van de Indiana Jones trilogie kwam niet uit de lucht vallen. Schotel mensen voor wat ze willen zien en ze storten zich er massaal op. Producent Jerry Bruckheimer hoef je niets te vertellen over het bereiken van een groot publiek. Sinds het begin van de jaren ze- ventig is Bruckheimer actief als producent. Eerst met zijn maatje Don Simpson en sinds diens dood in 1996 alleen. Het leverde spekta- kelfilms op als 'Beverly Hills Cop', 'American Gigolo', 'Top Gun' en 'The Rock'. Bruckheimer heeft een neus voor succesfilms en het lijkt daarom niet toevallig dat hij juist nu met 'National Treasure' komt. Niet alleen haakt de film in op de rage rond verhalen gelar- deerd met veel historische feiten, ook komt flink wat informatie over de Amerikaanse geschiedenis voorbij. En dat doet het in deze tijd ook goed in de Verenigde Staten. Centraal in de film staat een enor me schat die ooit door een geheim genootschap in Amerika is verbor- gen. De familie van schatzoeker Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) is al generaties lang op zoek naar aanwijzigingen die uiteinde lijk naar de schat moeten leiden. De leden van het genootschap wa- ren alien vrijmetselaars en zij heb ben bepaalde nazaten aanwijzin- gen nagelaten over de plaats waar ze de schat hebben verborgen. De overgrootvader van Gates was de laatste nog levende persoon die zo'n aanwijzing kreeg en sinds- dien probeert de familie het ge heim te ontrafelen. Samen met miljonair Ian Howe (Sean Bean) stuit Gates in de pool- streek op een vervolgaanwijzing. De volgende stap lijkt echter een onmogelijke, want deze aanwij zing zou in onzichtbare inkt zijn geschreven op het zwaarst be- waakte document van de Verenig de Staten: de onafhankelijkheids verklaring. Ian stelt voor het docu ment te stelen, maar Gates weigert dit. Na een ruzie hierover komen beide vrienden lijnrecht tegenover elkaar te staan. Om te voorkomen dat Ian er inderdaad met de onaf hankelijkheidsverklaring vandoor gaat, besluit Gates de inlichtingen- dienst over zijn plan te vertellen. Omdat niemand zijn verhaal over de schat en de aanstaande roof ge- looft, besluit Gates de onafhanke lijkheidsverklaring dan maar zelf te stelen. Hij wil zo voorkomen dat het document in handen van Ian komt. Samen met zijn maatje Riley Poole (Justin Bartha) en professor Abigail Chase (Diane Kruger) gaat Gates er met het bijzondere papier vandoor in de hoop de met on zichtbare inkt geschreven bood- schap te kunnen ontcijferen. Daar bij worden ze niet alleen op de huid gezeten door FBI-agent Sadusky (Harvey Keitel), maar ook door Ian en diens handlangers, die de schat nog steeds heel graag willen hebben. Zoals we dat kennen uit Indiana Jones verloopt de zoektocht naar de schat via een heleboel bijzonde- ma aeteflk HMD SSStenSS' GSmkH pri jaiis mm 10 <tm sflaeli aek T- swente- 9M T- i 4aMt9ii Kom voor een spetterend dagje uit naar Attractiepark Duinrell! Ga draaiend over de kop in de Waterspin en voel de spetters van de Splash. In Rick's Avonturen Burcht gaan de jongste bezoekers op ontdekkingsreis en in de waanzinnige indoorspeeltuin Rick's Fun Factory staan klimmen en klauteren centraal. Jong en oud beleven ook volop plezier in het tropische Tikibad met zijn spectaculaire glijbanen met watervallen en superversnellingen Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 18 mei t/m dinsdag 24 mei 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en prijzen zijn niet inwisselbaar tegen contanten, ook niet gedeeltelijk. Kijk voor meer informatie op www.duinrell.nl of bel 070 - 51 55 258. De oplossing uit nummer 12 is: computerles. Het uitgebreide computerpakket van Microsoft is gewonnen door: J. Steehouwer, Maassluis; B. Vreeswijk, Mijnsheerenland; C. Ardon, Papendrecht; L. Meyboom, Portugaal; J. Belder, Ridderkerk; E. van Gameren, Ridderkerk; H. Peters, Rotterdam; P. v.d .Spek, Rotterdam; T. v.d. Winden, Spijkenisse.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 20