maasstad SVDPW uitgespeeld in nacompetitie Theater a.d Schie Nieuwe trainer en bestuur ssc Harga Happen, stappen en shoppen in Vlaamse badplaatsen wojjfc ©on Marhaba Maroc in oer- Hollands Plantagepark Dok '99: ieder zijn eigen baan, van 8 tot en met 88 maasstad Ped's Sports Centre in Elburg Een weekend vol Marokkaans vermaak 20 en 21 mm Oud- selectieteams spelen bij SWSMC Tragische Rogie Company westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Uniek concert Giorgio Conte Nog kaarten Van Muiswinkel Van Vleuten Reserveren SCHIEDAM - Schiedam staat vrijdag 20 en zaterdag 21 mei bol van de activiteiten in het kader van Marhaba Maroc, ofwel vierhonderd jaar Nederlandse betrekking- ne met Marokko. In de Arto- teek vindt vrijdag de feeste- lijke opening plaats van de jumelage tentoonstelling, waarin het park L'Hermitage in Casablanca centraal staat. In stadspark De Plantage vindt zaterdag 21 mei een cultureel evenement plaats dat alle vormen van Marok- kaanse cultuur toont. bamaroc.nl wvjwji jsirr Programma BOEKEN VOOR LEZERS M/V. WWW.JCJNOEHSBOEKEN.CONI IMFO€ »NGE SBOEKI - Bowlen is helemaal in. Bowlen kun je op veel ma- nieren en bij verschillende bowlingcentra... Maar er is slechts een bowlingcen- trum dat zich onderscheidt, in vele toonaarden: DOK '99! Waar veel extra's wor den toegevoegd aan het standaardbowlen en zelfs dat is afwijkend. L2 SCHIEDAM - Organisator SVDPW van het Schiedams kampioenschap kon zelf niet met haar eerste team deelnemen aan de lokale titelstrijd omdat de Schiedamse club voor de na competitie in de vierde klasse twee wedstrijden moesten spelen tegen het Rotterdamse CKC; en op zaterdag, 6n op maandag. SVDPW verspeelde in deze dub- bele ontmoeting meteen haar kansen om te promoveren naar de derde klasse. Afgelopen za terdag in het thuisduel kon SVDPW nog wel met veel kunst- en vliegwerk een gelijkspel ha- len. CKC verspeelde in de slotfa- se een 2-0 voorsprong door een discutabele strafschop voor SVDPW. Nog ontdaan van deze tegentref- fer moest CKC enkele minuten later ook de gelijkmaker nog in- casseren, 2-2. In het uitduel ging CKC al snel met 1-0 aan de leiding. SVDPW trof het in dit duel niet met de leidsman die in korte tijd twee Schiedammers met rood naar de kleedkamer stuurde. Met negen man bleek SVDPW niet meer bij machte om de ach- terstand ongedaan te maken waarmee het nacompetitieavon- tuur voor de Schiedammers in een vroeg stadium alweer voor- bij is. j) SCHIEDAM - Het idee om u een toemooi te organiseren voor oud-eerste elftallen van Schiedamse verenigingen stamt reeds van 1995 toen SMC haar 75-jarig bestaan vierde. Op zondag 22 mei is het daarom al voor de elfde maal dat een groot aantal Schiedamseex-selectiespelers elkaar gaan treffen in een grootscheeps reiinietoernooi van SWSMC. Komende zondag staan er met Demos, SFC, Excelsior'20, SVV, sc Spaland, Schiedamse Boys/ GTB, Martinit, VVK, DHS en Olympus weer een groot aan tal tot de verbeelding spreken- de clubnamen op de deelne- merslijst van het oud-eerste elftallentoernooi. De wedstrijdreeks op de voet- balcomplex van SVVSMG Op- sportpark Harga begint"22 mei om 10.00 uur. De wedstrijden duren steeds een half uur en de finale staat g^pl^! yijor 15.30 uur. SCHIEDAM - Korfbalvereniging Harga heeft na een lange zoektocht Bram Rog kunnen aanstellen als nieuwe trainer voor het komende sei- zoen. Rog volgt Robert Bouva op die heeft besloten zich de komende pe- riode te wijden aan andere zaken dan het korfbal. Bram Rog is een trainer met een enorme staat van dienst. Als trainer was hij al eens werkzaam voor hoofdklasser KVS maar ook voor onder meer ODO, Albatros, Dijk- vogels en WION. Gezien deze staat van dienst heeft Harga hoge verwach- tingen van de samenwerking met Bram Rog. Afgelopen seizoen kon Har ga overigens reeds kennis maken met de werkwijze van Rog toen deze een korte periode de honneurs succesvol waarnam voor de geblesseerde Bou va. Naast het aantrekken van een nieuwe trainer kon ssc Harga na de jaarlijkse ledenvergadering ook een nieuw bestuur presenteren. Voorzitter Matthijs Leeuw, bouwbestuurder Wout Ouwerkerk en algemeen bestuurslid Teu- nis van Lopik traden temg tijdens deze vergadering waardoor de Schie damse club genoodzaakt was te sleutelen aan de samenstelling. Deze be- smursrenovatie leverde het volgende resultaat op. Voorzitter Evert van de Broek, secretaris Marga van der Voort, penningmeester Nel Winkelman, bestuurslid technische zaken Arjan Maltha, bestuurslid beheer Ed Pak, be stuurslid activiteiten Sjaak Pappers en PR-bestuurder Patrick van Heijnin- gen nemen plaats op het Harga-pluche. TAEKWONDO - Ook coach Fred Ton van Ped's Sports Centre kan met voldoening temgkijken op het Veluwetoernooi in Elburg. Deze Schie damse sportschool wist maar liefst 21 prijzen te behalen tijdens de taek- wondo-wedstrijden. Met de stijlgevechten waren er eerste plaatsen voor Killian Verwiel, Jorden Engels, Diana Soric, Jeffrey Ton en Stefan IJze- lenberg. Op dit onderdeel behaalden Joyce Wigmans en Imge Gamsari een tweede plaats namens Ped's Sports Centre en Feyza Kilic, Roy Patti- ljc, Stefan IJzelenberg, Diana Soric, Joyce Wigmans, Jeffrey Ton, Simon Roukema en Ricardo van Bruggen. Imge Gamsari werd met het sparren tweede en Michelle Pattikawa derde. Voor de vechtsportselectie van Ped's Sports Centre gold de wedstrijd in Elburg als een geslaagrkrvoorbereiding op de twee NK's die op'5*jum in 'ff/Mel eii Iz jurif in AlinereV/orden geor- ganiseerd. De voorstellingen van Piet Rogie gaan altijd over de mens, het lichaam en daaruit voortvloeiend de relatie tussen man en vrouw. Deze relaties brengt hij in kaart. Hij toont ze in al hun naaktheid, liefst zonder opsmuk aan zijn publiek. Theater als venster op de menselijke activiteit. Rogie ontwikkel- de door de jaren heen een theatertaal waarin de 'human touch' de spil van het werk vormt, zeer divers: helder, expressief en fysiek. In 2001 creeerde Piet Rogie zijn tot dan toe grootste dansvoorstelling, Tragic Torso. Het thema van Tragic Torso is de mens die gedreven is om zich op diverse ma- nieren uit te drukken, samen met of dikwijls ten koste van anderen. Daar uit voortvloeiend komt ook de behoefte zich te vernieuwen, waarbij soms worden afgebroken wat net is opgebouwd. Woensdag 18 mei, aanvang 20.15 uur. Je bent zanger. Net als je broer die bovendien wereldberoemd is. Dan moet je sterk in je schoenen staan om niet al je zelfvertrouwen te verlie- zen. Giorgio is de broer van Paolo Conte en betreedt het podium zonder met zijn ogen te knipperen. Met zijn fijngevoelige stem, spontaniteit en geweldige humor brengt hij zijn publiek moeiteloos een avond lang in vervoering. Dat doet hij met zowel Italiaanse liedjes als met Franse chan sons. Zijn Frans is zo overtuigend dat hij als chansonnier in een adem wordt genoemd met George Brassens. Een juweel! Giorgio Conte geeft slechts vijf concerten in Nederland, waarvan eentje in Schiedam. Vrijdag 20 mei, aanvang 20.15 uur. Antiquariaat Oblomow' (spreek uit: antie-kwarie-jaat oo-bloo-mof) is een oase van esprit, belezenheid en kennis, veilig afgeschermd van de oor- verdovende eenentwintigste eeuw. Buiten is het twee graden, binnen snort de potkachel. Buiten klinken Jensen en Stenders, binnen regeren Gorter en Nescio. Er is muziek en poezie, eventueel met een speculaasje en een glaasje port erbij. Rust en contemplatie. Maar dan gaat de bel Erik van Muiswinkel en Diederik van Vleuten tekenen voor spel, tekst en muziek. De regie is opnieuw in de handen van Kees Prins Jiskefet'Antiquariaat Oblomow' is een rustpunt voor de jachtige mens, een balsem voor de zoe- kende ziel. Maar boven alles een cabaretvoorstelling. Een woord waar Van Muiswinkel en Van Vleuten zich niet voor schamen. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor deze voorstelling die op vrijdag 3 en zaterdag 4 juni wordt gespeeld in het Fortis Theater a.d Schie. Vrijdag 3 en zaterdag 4 juni, aanvang 20.15 uur. Het Bespreekbureau van het Fortis Theater a.d Schie is geopend van dins- dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur. Reserveren is ook mogelijk via (010) 2 467 467 of via www- .theateradschie.nl door Ank Herstel REGIO - Vraag een gemiddelde Nederlander waar Belgie op het gebied van eetbare waar om be- Boemd is en het antwoord dat ra- fcndsnel komt gaat bijna altijd §ver Vlaamse fnet en Belgische ionbons. Het is echter al lang niet meer nodig om speciaal voor friet eh bonbons naar het zuiden te gaan. Nederlanders staan al jaren- lang op de eerste plaats van patate- ters en wie van bonbons houdt kan overal in den lande terecht om de Belgische snoeperij te kopen. Toch is Belgie, en dan met de name de kuststreek van dat land, zich de laatste jaren aan het profileren op het gebied van culinaire verwenne- rijen. Moderne topkoks die niet van flauwekul houden en exact weten wat hun gasten willen, nes- telen zich meer en meer in de bad plaatsen op soms unieke locaties om met hun creativiteit en vak- manschap de smaakpapillen van hun gasten te prikkelen. Wim Vandamme is zo'n voorbeeld van een moderne restaurateur die precies weet hoe hij aan de wensen van zijn gasten tegemoet moet ko- men. Zijn loungebrasserie Channel 16 is gevestigd op de eerste verdie- ping van een groot industrieel ge- bouw aan de Werfkaai in Zeebrug- ge. De grote ruimte is uiterst smaakvol ingericht door de Belgi sche conceptdesigner Paul Taels en voorzien van steeds wisselende kunstwerken. „Ik wil dat mensen zich bij mij thuis voelen", zegt Vandamme. „Een koppel dat met een ruzietje binnenkomt moet la- chend weggaan." Vandamme heeft met zijn brasse rie een jeugddroom gerealiseerd. Hij is een eenling die vindt dat er meer in het leven is dan bearnaise- saus. Zijn etablissement Channel 16 is een ontmoetingsplaats waar de gasten op relax te wijze een drankje kunnen gebruiken, een klein hapje kunnen eten of alleen maar koffie drinken. Maar Van damme is ook een van de weinigen die originele Royal Belgian Kaviar op de kaart heeft staan, afkomstig van steuren uit Tumhout. Zeebrugge, de thuisbasis van Van damme, is een plaats die meestal als doortocht naar Engeland wordt gezien. Hiermee wordt Zeebrugge De kok van Moeder Siska in Zeebrugge maakt, naar het originele recept en op de authenthieke wafelijzers in de vorm van een klaverblad, zo'n zestig wafels per kwartier. werkelijk tekort gedaan. De plaats is uitermate geschikt om vanuit de Randstad een dagje of langer te be- zoeken. Niet alleen om lekker te eten maar om gewoon, vlakbij huis, een beetje een 'buitenland gevoel' te krijgen op het strand. Actievelingen die het niet erg vin- den om vroeg op te staan kunnen mee met een vissersboot en wie wil relaxen kan met een rondvaartboot door de haven dobberen. Natuur- liefhebbers komen in Zeebrugge aan hun trekken in natuurgebied De Fonteintjes en gezinnen kun nen uren doorbrengen in het mari- tiem themapark Seafront. Bij de Dienst Toerisme is een gas- tronomische gids af te halen voor wie wil genieten van Zeebrugse tarbotfilet met een kreeftesaus. Wie het minder hoogdravend zoekt, maar niet minder smakelijk, kan zich helemaal te buiten gaan aan de beroemde wafels van Moe der Siska. In Knokke-Heist, net on der Zeebrugge gelegen, is een van de drie filialen van dit kindvrien- delijke wafelhuis gevestigd. De wafelhuizen van Moeder Siska hebben altijd een grote speeltuin voor de deur waar de kleintjes zich urenlang kunnen vermaken terwijl pa en ma met een Belgisch pintje op het terras wachten tot de over- heerlijke wafels worden geser- veerd. Dat kan op hoogtijdagen wel eens eventjes duren want de wafels zijn bijzonder in trek bij jong en oud. De kok maakt, naar het originele recept op de au thenthieke wafelijzers in de vorm van een klaverblad, zo'n zestig wafels per kwartier. Wie eventueel later op de dag nog- maals in Knokke-Heist wil eten krijgt het bijzonder moeilijk. Met een keuze uit 250 restaurants, waaronder maar liefst vier met een Michelinster, valt het niet mee om te kiezen. Om het smulpapen nog meer naar de zin te maken wordt in Knokke-Heist jaarlijks een gastro- nomisch evenement georganiseerd onder de noemer Luxemburgse Veertiendaagse. Eind juni vindt dit evenement, waarin lokale gerech- ten worden gecombineerd met Luxemburgse wijnen, voor de tien- de maal plaats. Meer informatie over dit en andere evenementen in Knokke-Heist is te vinden op ww- w.knokke-heist.be. Knokke-Heist is de eerste Belgi sche badplaats die langs de kustlijn na het passeren van de Nederland- se grens ligt. Het bijzondere van Knokke-Heist is echter dat de plaats vlak bij Nederland ligt maar op geen enkele manier met een Ne- derlandse kustplaats is te vergelij- ken. Langs de kustlijn is Knokke- Heist een mondaine badplaats met wereldse winkels die in het week- einde allemaal geopend zijn. Het is heerlijk om langs de etalages te fla- neren en te kijken hoe bijvoorbeeld een Louis Vuittontasje van een kleine duizend euro eruit ziet. Wie gezegend is met een gouden credit- card kan zich in dit shoppingpara- dijs helemaal uitleven. Gewoon, zittend op een van de talrijke ter- rasjes is er volop te genieten van al die mooie, bijzondere, vreemde, excentrieke en soms gewoon rare mensen die voorbijlopen; soms met een geheel in stijl bijpassend huisdier. Wie financieel iets minder bedeeld is kan evengoed genieten. Van de prachtige fietspaden bijvoorbeeld. In Knokke-Heist is een schitterend fietspadennet aangelegd. Geschei- den door een groene zone kunnen bezoekers op fietsen, die overal te huur zijn, genieten van de schitte- rende achteraf gelegen wijken met zeer fraaie huizen. Wie niet beter weet waant zich in Hollywood. In en om Knokke-Heist is een net- werk van fiets- en wandelpaden aangelegd voor diegenen die geen zin hebben in strand. Natuurlief- hebbers weten in elk geval de weg te vinden naar natuurreservaat Het Zwin waar zeldzame bloemen en talrijke vogelsoorten, waaronder ooievaars floreren (www.zwin.be). Van maart tot oktober is hier de vlindertuin geopend waar kleurige vlinders van bloem tot bloem flad- deren. Knokke-Heist is vanuit de randstad bereikbaar via de toeristische route langs Zeeuwse eilanden. Sneller gaat het via Breda en de Wester- scheldetunnel: vanaf de A58 via de A62 (Westerscheldetunnel) naar Terneuzen en Zelzate, hier N49 naar Knokke-Heist of via Antwer- pen N49 en Zelzate. Wie kiest voor comfort kiest voor de trein. Trein- verbindingen vanuit Nederland naar de Belgische kust zijn te vin den op www.nsinternationaaal.nl. Alle informatie over een verblijf aan de Vlaamse Kust is verkrijg- baar bij Toerisme Vlaanderen Brussel, Koninginnegracht 86, 2514 AJ Den Haag, telefoon 070- 4168110, e-mail: verkeersbureau- @toerisme-vlaanderen.nl www- toerisme-vl aanderennl n i i ~i Woensdag 18 mei 2005 XQ53 Het is heerlijk om in Knokke-Heist langs de etalages te flaneren en te kijken hoe bijvoorbeeld een Louis Vuittontasje van een kleine duizend euro eruit ziet. In de Artoteek gaat het festival vrijdag 20 mei om 20.00 uur offi- cieel van start met een feestelijke openingstentoonstelling. Tijdens deze opening zal een modeshow met traditionele Marokkaanse kle- ding worden gelopen, georgani seerd door Jackie Habets. Ook de premiere van One Minute video's vindt plaats tijdens deze openings- avond. De video's zijn gemaakt in Casablanca tijdens het videofesti- val in maart van dit jaar en geven een levendig beeld van de stad en de visie hierop van vele videokun- stenaars. Centraal staat echter de maquette van het park, L'Hermitage uit Ca sablanca. Deze maquette is ge maakt door het kunstenaarsinitia- tief La Source du Lion in Casa blanca. Foto's van de Schiedamse kunstenaar Sjef van Duin tonen Casablanca en L'hermitage in zwart/wit. Om het geheel feestelijk af te sluiten zal dj Saif Marokkaan se plaatsjes draaien. In het oudste stadspark van Neder land, de Plantage, vinden zaterdag 21 mei Marokkaanse culturele ac tiviteiten plaats. Van 's middags 12.00 uur tot in de late uurtjes zul- len artiesten uit alle genres op ver- schillende podia optredens verzor- gen. Marokkaanse muziek van Kasba en van Mimoun Rafroau en Hicham Riffle die door de Schie damse organisatie Narcis speciaal wor den gehaald, stand-up comediens, verhalenvertellers, kindervoorstel- m Marokkaanse cultuur staat komend weekend centraal in Schiedam. Het tweedaagse feest, Marhaba Maroc, vindt plaats in het kader van vier eeuwen Nederlandse betrekkingen met Marokko. lingen en kunstenaars. Tijdens het evenement worden twee Kheima's (traditoonele Ma- rokkanse tenten) opgezet en zal een markt met traditionele en mo derne Marokkaanse kunst, muziek en hapjes de 'Maroc lavour' in al haar glorie aan de bezoekers tonen. Vanaf 21.30 uur zal de Marok kaanse hitfilm Les Bandits te zien zijn, gevolgd door een surprise- film. Hoofdpodium Jon 14.00 uur: Radia/Marokkaanse dans 15.00 uur: El Haouari/Rai 17.00 uur: Kasba/Rai en Chaabi 18.30 uur: modeshow 19.30 uur: Mimoun Rafroau en Hi cham Riffi/berbermuziek Kheima 13.15 uur: Majoub Ben Moussa/ verhalenverteller, kindervoorstel- ling 14.15 uur: Omar Louchahi/Stand- up comedy 15.00 uur: Hafidi/familievoorstel- ling 15.30 uur: Rachid Larouz/stand-up comedy 16.00 uur: Ray Saluki/goochelaar 16.30 uur: Omar Louchahi/stand- up comedy 18.00 uur: Marokkaans diner met live-optredens Workshoptent 12.00-15.00 uur: henna 15.00-16.00 uur: buikdans 17.00-18.00 uur: buikdans En verder Kaal en Haar/acrobatiek en straat- theater Nadiya/buikdans en percussie Ray Saluki/goochelaar Advertorial Woensdagmiddag: Een groot kinderfeest en je mag gerust op de tafel dansen. Het zakdoekje leggen en koek- happen voorbij, een kinderfeest- je moet tegenwoordig toch wel iets meer voortstellen. En dat kost menig ouder hoofdbrekens: hoe houden we het leuk met zo- veel kinderen tegelijk in huis en al die rommel... Mogen we uw gepeins even onderbreken? Laat u het hele feestje maar aan Dok '99 over. Dan komt het helemaal goed. Uw kind is het stralende middelpunt, heeft opeens heel veel vriendjes. Want een feestje bij Dok '99, daar wil iedereen voor uitgenodigd worden. Chan- tal Bakker, assistent bedrijfsleid- ster bij Dok '99 en enthousiast begeleidster tijdens de kinder- feestjes :„Iedere woensdagmid dag organiseren we tussen 14.00 en 17.00 uur discobowlen voor kinderpartijtjes, die ongeveer twee uur duren. De kinderen gaan eerst een uur bowlen, maxi- maal 6 kinderen per baan. Op de banen is het al feest: de muziek gaat aan en het gewone licht wordt vervangen door laserstra- len, rook en flikkerend licht van de stroboscoop. De computer houdt de puntentelling bij, waar van je een uitdraai kunt krijgen. Desgewenst leggen we funbum- pers op de banen, waardoor de kinderen in 9 van de 10 keer raak gooien. Na het bowlen aan tafel voor friet, een snack, ranja en een waterijsje. En dan gooien we alle trossen los: we doen soms wat spelletjes en de muziek gaat nog een tandje harder. Aan het eind van het feestje staat de hele roedel kinderen te zingen en te swingen, ook op de tafel mag ge- danst worden. Je krijgt ze bijna niet naar huis. De jarige krijgt ook van ons een cadeautje: een medaille en een oorkonde." De kosten: per kind slechts 7,75 eu ro, alles inclusieflEen hele zorg minder, u en uw kind willen nooit meer anders. Dat is dan dus geregeld, see you, don't miss the boat! Wanneer de dames de banen bezetten... Op dinsdagochtend en -middag en op donderdagochtend zijn bij Dok '99 een paar banen steevast gereserveerd voor de dameslea- gue. Wie op deze dagen een paar uur vrij heeft: Kom erbij, van harte welkom. Maakt niet uit wie of wat u bent. „Er komen dames van 30 en er komen dames van 80, die met elkaar heel goed mixen. Iedere nieuwkomer wordt meteen opgenomen in de groep en ingedeeld in een eigen team van gelijke kunnen, vijf da mes per groep. Ervaring is niet nodig." Marja Noordzij, bege leidster van de damesleague. „Alle dames spelen in een on- derlinge competitie, er heerst een echte clubgeest. Natuurlijk wordt er serieus gebowld, fana- tiek zelfs, maar daarnaast is het ook supergezellig." De dames league wordt gehouden van Sep tember tot en met mei, in de zo- mermaanden rust! „We sluiten het siezoen altijd af met een ge- zellige avond, waar alle dames van de partij zijn." U betaalt voor tien keer tegelijk, slechts 3,95 euro per keer. En daarvoor heeft u iedere week een boel ple- zier, een hele leuke ochtend (9.30- 11.30) of middag (14.00- 16.00 uur). DOK '99 is gemakkelijk bereik baar en beschikt over veel eigen parkeerruimte. DOK '99 Anna van Saksenweg 1 3136 CJ Vlaardingen tel: 010 - 474 07 74 fax:010-4740149 www.dok99.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 5