'Op zoek naar de schat van Nijmegen en de 7 heuvelen' maasstad reizen Voetbalreunie voor herhaling vatbaar VVK grijpt naast titel 5 dagen lezersaanbieding v.a. 79 autospecial Kleve Naturals in Elburg 'v t;lS week 20 prijsvraag van de week flitsen Excelsior'20 eerste Schiedams kampioen nieuwe stijl |.*A SIH6ELSTB1 Woensdag 18 mei 2005 5^ *<r& Terwijl m'n voetstappen zachtjes neerdalen op een dik bladerdek knakt een takje die verschrikte vogels op laat vliegen. Een eekhoorn kijkt op veilige afstand van bovenuit een boom verstoord op wie de indringer is. Als hij ervan overtuigd is dat ik geen gevaar blijk, huppelt het beestje bedachtzaam naar beneden om verder op zoek te gaan naar voedsel. De tijd lijkt hier geen begrip... Win een autoreis naar Kleve - Rijk van Nijmegen! Heerlijk verblijf net over de grens bij Nijmegen Wisselende cricketresultaten Opbrengst WK-toernooi naar Senegal SDC open dartstoernooi TCR fietst Kromme Meijetocht SCHIEDAM - Van het Schiedams kampioenschap werd al enige tijd niets meer vernomen totdat SVDPW dit seizoen in het kader van haar 75-jarig bestaan besloot om deze lokale titelstrijd nieuw leven in te blazen. Afgelopen weekeinde kon tijdens een driedaags toernooi het resul- taat van deze reanimatiepo- ging beleefd worden op het voetbalcomplex van SVDPW. Hoewel het ge- toonde voetbal niet altijd ie- dereen kon bekoren, waren de meeste aanwezigen het er over eens dat de nieuwe ge- comprimeerde opzet van het Schiedams kampioenschap een geslaagde variant was. „Het was alle dagen gezellig druk", meldde initiator Rob van Vliet na afloop. „Voor veel mensen was dit kampi oenschap echt een soort voet balreunie." gerende Maasvallei of een blik op de oude water- molen bij Plasmolen. De Bourgondische levensstijl uit het zuiden heeft gelukkig tot hier weten door te dringen. In de kleine plaatsjes en stadjes langs de rivieren, wan- del- en fietspaden liggen talloze restaurantjes en cafeetjes verscholen in het groen of met zicht op een historisch kerkje. Vanaf de terrasjes heb je uit- zicht op het komen en gaan van fietsers, wande- laars en dagjesmensen die met de auto het gebied verkennen. Na een koele verffissing is het tijd voor een stukje van de route van de Nijmeegse Vierdaagse, want traditiegetrouw voert de 3e en zwaarste dag van de wandeltocht over de Zevenheuvelenweg tussen Groesbeek en Berg en Dal. Ik loop hem echter een stukje de andere kant op, want mijn doel is de bekende Mookerheide. Terwijl ik het glooiende terrein bereik en in het noordelijkste puntje van Limburg ben beland, graast in de verte een schapenkudde. Ik heb mij laten vertellen dat er ook echte Shetlands rond- lopen, zodat de heide op een natuurlijke wijze begraasd wordt en zo beschermd is tegen het oprukkende bos. Zo vredig als het er nu is, zo moet het er ook uitgezien hebben in 1574. Tenminste, de dagen voordat hier de legendari- sche veldslag geleverd werd. Om de Spaanse troepen tijdens de Tachtigjarige Oorlog bij het omsingelde Leiden weg te lokken, stelden de broers van Willem van Oranje, Lodewijk en v 4-*". v*' - Of vrV, 4 - - r>i: •- Hendrik, een huurlingenleger samen om hier strijd te leveren met de troepen van de Spaanse overheersers. 'Ons' leger werd echter finaal in de pan gehakt en beide broers sneuvelden. De schat- kist met daarin de soldij van de inmiddels gesneuvelde soldaten werd hals over kop begra- ven om uit handen van de Spanjaarden te blij- ven... gevonden is hij echter nooit. Is het naast de natuur een van die schatten die het een bezoek meer dan waard maken? Het is een vreemde gewaarwording dat je in Nederland in zo'n 'buitenlands' gebied kunt zijn: Buiten het zuiden van Limburg om ver- wacht je niet dat Nederland nog meer heuvels telt. Bij Nijmegen, de oudste stad van Nederland, tussen Rijn en Maas en tegen de grens met Duitsland aangeplakt, stuit ik echter op de heuvels van het Rijk van Nijmegen. Eigenlijk zijn het meer een soort stuwwallen, want in de voorlaatste ijstijd reikten de ijskoude gletsjertongen tot de lijn Utrecht-Rhenen- Nijmegen-Kleve en schoven met hun kracht het zand, grind en leem voor zich uit tot grote hopen, die we nu als de heuvels kennen. In de eeuwen erna kreeg de natuur er vrijspel en ont- stond een voor Nederland uniek natuurgebied, waar u nu de wandel- en fietsvruchten van kunt plukken! Ook deze week vindt u weer de KRAS Prijsvraag in deze krant, waarbij u prachtige prijzen kunt win- nen! Het antwoord op de prijsvraag is alleen terug te vinden op deze reispagina. PRIJSVRAAG VAN DEZE WEEK: 1) Wat is de zwaarste dag van de Nijmeegse Vierdaagse? 2) Wat is de oudste stad van Nederland? HOOFDPRIJS VAN DEZE WEEK: 5-daagse autoreis KLEVE - Rijk van Nijmegen verblijf in het Parkhotel Schweizerhaus*** voor 2 personen t.w.v. 79 En indien u uw antwoord per e-mail naar ons stuurt, dan maakt u bovendien nog eens extra kans op reischeques t.w.v. 75, 50 en 25! UITSLAG WEEK 18: De juiste antwoorden waren: 1) een meisjesklooster, 2) Nuenen De hoofdprijs, een 4-daagse autoreis naar Veldhoven, is gewonnen door: Mevr. C. van Erp uit Rotterdam. De reischeque t.w.v. 75 is gewonnen door: dhr. T.J. Rijneveld uit Rotterdam. De reischeque t.w.v. 50 is gewonnen door: mevr. F.P.M. van Galen Bruggemans uit Rozenburg. De reischeque t.w.v. 25 is gewonnen door: dhr. H. Lucas uit Capelle a/d IJssel. Van harte gefeliciteerd! De cheques worden zo spoedig mogelijk toege- stuurd. HOE DOET U MEE? Stuur uw oplossing voor 26 mei a.s. naar: KRAS SterVakanties, o.v.v. prijsvraag week 20. Per e- mail naar: maasstad.prijsvraag@kras.nl (extra winkans!). Of per briefkaart naar Postbus 3006, 1801 GA Alkmaar. Vergeet u niet uw naam, adres, telefoonnummer en het weeknummer te ver- melden? De winnaars worden op 1 juni bekend gemaakt in deze krant. Houd de rubriek Maasstad Reizen dus goed in de gaten! (Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd). Ga ook naar het schitterende Kleve! Want spe- ciaal voor u als lezer hebben wij een heerlijke autospecial naar deze Duitse stad geselecteerd (in samenwerking met KRAS SterVakanties). U verblijft in het Parkhotel Schweizerhaus, gele- gen net buiten het centrum van Kleve. U boekt deze reis al vanaf slechts 79! Lees snel verder en ga deze bruisende Duitse stad ontdekken... PARKHOTEL SCWEIZERHAUS Het Parkhotel Schweizerhaus is gelegen in de buurt van een prachtig park en in de loop der jaren geheel vernieuwd naar de wensen van de huidige tijd. Het hotel beschikt over 3 restau rants, een Schweizer Stube en een Bierstube met aansluitend een Biergarten. Uw comforta- bele kamer is voorzien van badkamer met bad of douche en toilet, tv en telefoon. SPECIALS AANBIEDING: WELKOMSTDINER Speciaal voor de lezers van de Maasstad heefl de directie van het hotel besloten om op dag van aankomst een welkomstdiner aan te bieden tegen de speciale prijs van slechts 10. U dient dit diner dan wel direct bij boeking te reserveren! AANKOMSTDATA HZ 14.551 vrijwel iedere ma. van 23/5 t/m 24/10 79 1-persoonskamer 30, welkomstdiner 10 (optioneel, direct bij boeking opgevbn~),reserve"- ringskosten 15 (verplicht, per boeking). Prijzen zijn persoon, tenzij anders vermeld. Inclusief: verblijf in Parkhotel Schweizerhaus, verblijf in 2-persoonskamer, dagelijks ontbijt Exclusief: vervoer, reserveringskosten, div. ver- zekeringen. Voor meer informatie of boekingen: 24 uur per dag, 7 dagen per week KnA«. via www.kras.nl 4jp Sirs*** tel: 073 - 5 999 999 gl o.v.v. reis HZ 14.551 M. EM Willeraskade 25, Rotterdam (in het Wereldmuscum) 010 - 4 11 94 34 Geopend: ma.-vr. 09.30-17.00 uur, za. 10.00-16.00 uur 010 - 4 13 74 33 Ook boekbaar bij Panta Reizen, Bierens de Haanweg 22-32, Rotterdam XQ55 De glooiende akkers, bossen en heidevelden rij- ken tot ver in Duitsland en het gebied wordt omgeven met sagen, legenden en geschiedenis. Tweeduizend jaar geleden ratelden de Romeinse ossenkarren al door de holle wegen, op weg van de legerplaats Xanten of Kleve naar Nijmegen, dat natuurlijk als noordgrens gold van het uitge- strekte Romeinse Rijk. De Batavieren en Germanen uit het noorden wilden nog wel eens de rivier oversteken en het de Italiaanse heersers flink lastig maken. In het reeds genoemde Xanten (net even over de grens met onze Oosterburen) ligt een Archeologische park waar een aantal Romeinse bouwwerken (her)opgebouwd zijn en een tipje van de sluier van het leven van toen oplichten. Terug in de natuur is het kiezen uit een scala van wandelpaden. De rust daalt als een deken op je neer terwijl de bossen je weer opslokken. Het Duitse deel van het natuurgebied staat bekend als het Reichswald en het is inderdaad zoals je een 'wald' verwacht; donkere bossen versluieren onverwachte monumenten. In de laatste oorlogs- maanden werd hier een bloedige, grensoverschrij- dende slag geleverd, toen de geallieerden van net even onder Nijmegen de aanval inzetten op Duits grondgebied. Even ten zuiden van mijn vakantie- plaats en uitvalsbasis Kleve stuit ik op de Erebegraafplaats, die in deze maanden van her- denkingen er nog altijd vredig bijligt. Ook bij het Nederlandse Groesbeek, vanwaar de aanval inge- zet werd, is een Canadese Erebegraafplaats te vin den en kun je in het bevrijdingsmuseum alles te weten komen over de mislukte operatie Market Garden, die onder de noemer 'een brug te ver' de bioscopen en geschiedenisboeken is ingegaan. FIETSEN EN WANDELEN Gelukkig ligt die oorlogsgeschiedenis steeds ver der achter ons en is de vredige rust in het natuur gebied terug gekeerd. Het gebied is de belang- rijkste trekpleister van dit stukje Gelderland. Een volgende klim kondigt zich aan en ik zet er even flink de pas in om boven te komen. Gelukkig wordt de inspanning altijd wel beloond met een prachtig uitzicht of een zo genoemd fotomoment. Oude boerderijen langs ruisende beekjes, een indrukwekkend vergezicht over de lage en slin- CRICKET - Voor zowel Excelsior'20 als Hermes DVS leverde het Pink- sterweekeinde winst en verlies op. Excelsior'20 verloor zaterdag voor de eerste maal deze cricketcompetitie. Tegenstander Quick Haag wist op Thurlede tot een score van 227-runs voor een verlies van acht wickets te komen. Excelsior'20 kon dit totaal in de tweede innings niet overtreffen: 214 all out. Op Tweede Pinksterdag wist Excelsior'20 in Voorburg wel te winnen van VCC. De Schiedammers hadden weinig moeite het VCC-to- taal van 187 runs voorbij te streven. Hermes DVS wist daarentegen op zaterdag te winnen maar moest op maandag een verlies incasseren. Afgelopen zaterdag werd in Amsterdam Bijlmer CC verslagen. De Amsterdamse ploeg kwam slechts tot 72 runs en daar wist Hermes DVS wel raad mee tijdens de tweede innings. Op sportpark Harga bleek op Tweede Pinksterdag hoofdklasse promovendus VVV echter wel te sterk voor de Schiedammers. WV verraste met een score van 247 runs voor een verlies van 7 wickets. Hermes DVS bleef ver- volgens steken op een totaal van 211 runs. Ondanks het eerste verlies blijft Excelsior'20 koploper in de hoofdklasse. De Schiedammers delen deze positie met VRA. Quick Haag heeft even- veel verliespunten maar speelde een wedstrijd minder. Hermes DVS weet alleen Bijlmer CC en WV nog achter zich op de ranglijst. VOETB AL - Voetbalclub VVK organiseqrde afgelopen zaterdag voor de eerste maal het A.J.A. van Winden Jeugdtoernooi. Dit toernooi voor E- en F-pupillen bleek een enorm schot in de roos. Onder prima weersomstan- digheden waren ruim vijftig teams van verschillende collega-voetbalver- enigingen aanwezig en werd met veel 'fair play', respect en plezier gestre- den om de vele te winnen bekers. Aan het toernooi was een geldinzame- ling gekoppeld voor de jeugd in Senegal. DARTS - Los van de reguliere Schiedamse dartscompetitie organiseert de Schiedamse Darts Competitie (SDC) met enige regelmaat ook open toer- nooien. Het eerste toernooi in deze reeks vindt plaats in cafe Wilhelmina aan het Wilhelminaplein 26 in Schiedam. Het betreft een open 501 darts toernooi en voor de winnaars- en verliezersronde worden prijzen beschik- baar gesteld. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Inschrijven kan ter plaatse tot 19.50 uur en kost 3,00 euro per persoon. Organisator Rob Eek- man, (010) 426 35 23, is bereikbaar voor meer informatie. Informatie is ook te vinden op de website www.sdcdarts.com. TOERFIETSEN - Voor fietstoerclub Rijnmond staat op 22 mei wederom een nieuwe fietstocht op het programma. Met deze Kromme Meijetocht wordt een parkoers gereden van 140 kilometer. Het traject voert de spor- tieve fietsers onder meer langs Alphen aan de Rijn, Amstelhoek, Wou- brugge en Pijnacker. TCR rijdt deze fietstocht in een gesloten groep. Het tempo is vastgesteld op maximaal 25 kilometer per uur. Vanwege deze snelheid is het advies om deel te nemen met een race-, ATB of sportfiets. De start van de fiets tocht is om 09.00 uur bij sv&hv Schiedam aan de Burgemeester Verveen- straat in Schiedam-Blijdorp. Inschrijven kan ter plaatse vanaf 08.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 3,00 euro. door Norbert Veringmeier Het Schiedams kampioenschap nieuwe stijl dat 14, 15 en 16 mei werd georganiseerd op de voetbal- velden van SVDPW, werd afge- werkt door middel van een poule- systeem. Op zaterdag speelden de zaterdagclubs onderling om twee finaleplaatsen op Pinkstermaandag en op zondag werd in twee andere poules gestreden om de vier overi- ge plaatsen op de finale dag. Alle wedstrijden werden in tweemaal 25 minuten gespeeld. De lokale titelstrijd kreeg in Excel sior'20 en SVVSMC uiteindelijk de verwachte finalisten. PPSC mis- te daarachter op doelsaldo een fi- naleplaats en eindigde daardoor op de derde plaats van het Schiedam- Exceisior'20 versloeg in de finale van het Schiedams kampioenschap SWSMC. 1-0. De Thurlede- club en vierde daarna rond de middenstip ingetogen feest om de hernieuwd behaalde lokale titel. Foto Roger van der Kraan se titeltoernooi. De finale van het Schiedams kampioenschap bracht overigens niet het gehoopte ni veau. Vooral SVVSMC speelde plichtmatig en dus kreeg het Schie dams kampioenschap in Excelsi or'20 na 50 minuten de verdiende winnaar. De sportiviteitsprijs ging daarnaast naar VVK dat ondanks de ver- plichtingen op zaterdag van het eerste team met de beslissingswed- strijd om het kampioenschap tegen sc Victoria'04 met een representa- tief van het Schiedams kampioen schap deelnam. Tot beste speler van het toernooi werd SVVSMC- er Ilya Tiren verkozen en beste doelman werd Mike de Vette van Hermes DVS. Rob van Vliet toonde zich na af loop van het toernooi uitermate te- vreden met het verloop van het Schiedams kampioenschap nieuwe stijl. „Ik heb geen onvertogen woord gehoord. En eigenlijk zijn er geen incidenten geweest. Ik wil dan ook een groot compliment ma ken aan alle vrijwilligers die heb ben geholpen dit in goede banen te leiden. En dat VVK en SVDPW uiteindelijk niet met hun eerste team konden deelnemen vond ik geen probleem. Dat was vooraf- gaand aan het toernooi al bespro- ken geweest. Alle Schiedamse clubs hadden gezamenlijk voor de ze datum gekozen en daar is bij ge- zegd dat dit ook de start was van de nacompetitie. Het was dus bij ie- dereen bekend dat dit zou kunnen gebeuren. Maar uiteindelijk heb ben toch alle clubs met een team deelgenomen en dat is toch het be- langrijkste voor een toernooi als dit." Of er voor de komende jaren een vervolg voor het Schiedams kam pioenschap inzit en of dan ook de verkorte toernooivorm gehanteerd blijft, kon Rob van Vliet afgelopen maandag nog niet aangeven. „Met alle clubs is afgesproken dat wij dit toernooi binnen enkele weken nog eens uitgebreid gaan evalueren. Tot die tijd zullen we moeten af- wachten wat de toekomst gaat brengen. SVDPW zal het toernooi ook niet op voorhand gaan opei- sen. Als er andere gegadigden zijn om de organisatie op zich te nemen is dat ook prima. Maar ikzelf zou het graag best nog eens willen or- ganiseren. Dan wil .ik wel zo snel mogelijk horen of iedereen weer meedoet. Met meer voorberei- dingstijd wordt het voor ons name- lijk gemakkelijker om meer spon sors te interesseren en alles goed te regelen." SCHIEDAM - De beslissingswedstrijd om het kampioenschap in de vier de klasse C tussen sc Victoria'04 en WK trok afgelopen vele voetballief- hebbers naar het sportcomplex van SVDPW in Schiedam. Naar schatting verdrongen zich zo'n zevenhonderd fans rond het veld. In deze ambiance maakten sc Victoria en VVK er een aantrekkelijk duel van. In de eerste helft had de Vlaardingse ploeg van trainer Marco Sas een duidelijk over- wicht en drukte dit uit met een 2-0 voorsprong bij rust. Na de hervatting kreeg VVK meer grip op het spel van de Vlaardingers en wisten de Kethellappers de aansluitingstreffer binnen te schieten. Robin Noordzij tekende voor dit doelpunt. WK leek vervolgens de kans te krij- gen te krijgen om van elf meter de stand alsnog gelijk te trekken maar de scheidrechter besloot de Schiedammers uiteindelijk de penalty toch te ont- houden. Victoria'04 kon daardoor na het laatste fluitsignaal het vuurwerk ontsteken en een kampioensfeestje starten. Hoewel teleurgesteld konden de VVK-ers na deze propaganda voor het voetbal het veld met opgeheven hoofd verlaten. Sowieso waren de Schie dammers, evenals sc Victoria'04, reeds voorafgaand aan de wedstrijd ver- zekerd van promotie naar de derde klasse. Foto Roger van der Kraan TAEKWONDO - Sportschool Na turals nam met haar jeugdafdeling deel aan een taekwondotoernooi in Elburg. Onder begeleiding van coaches Nathalie Frankis en Henk Brouwer werden tijdens dit Velu- wetoernooi verschillende prijzen in de wacht gesleept. In de twee taekwondo-disciplines werden vijf eerste prijzen behaald. Jazz van Houdt won het goud bij de stijlge- vechten (tuls) en Daisy Loke, Ian van Houdt, Jimmy Zandvliet en Rick Dettingmeijer wonnen met het sparren. Bij de tuls waren er voor Naturals nog tweede plaatsen voor Nino van Nierop en Jimmy Zandvliet en derde plaatsen voor Daisy Loke en Ilona van Brugge. Nino van Nier op eindigde ook als tweede bij het sparren.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 7