J,,*nL£ maasstad wank ©on Harde wind breekt bijzondere aankleding van Molendag af Omnibusonderzoek toont ook: stadscentrum verloedert WBBBSRmm 0PHEFFIN6SUITVERK00P TOT 50% KORTING Elke zondag Schapen scheren op't Hoefblad Stads- wandeling mantelzorg Sprookjessfeer rond de vijf reuzen Bewoners tevreden over dienstverlening stadkantoor Controle op gebruik alcohol Shoppen zonder te betalen Dronkelap rijdt zonder rijbewijs Dansen voor Sri Lanka KUNSTGEBIT 2 uur bowlen 4 drankjes 1!2 f www.ggspecialsizes.com maasstadf weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Molens heb ben wind nodig. Zonder een licht briesje draaien de wie- ken niet. Bij harde wind scheuren de wieken echter met een snelheid van onge veer honderd kilometer per uur in het rond. Afgelopen zaterdag, tijdens de Natio nal Molendag in Schiedam, stond er wel wind. Een forse wind die het feest niet kon gebruiken. Die wind waaide zelfs kraampjes omver en schopte de 'reuzen'-aankle- ding van de molens, ontwor- pen door kunstenares Yvon Koopman, helemaal in de war. s Bomencursus SCHIEDAM - Het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag 21 mei verzorgd door het Gereformeerd Kerk- koor Zwijndrecht. Organist is Andre de Jager. Dit koor, dat meer dan honderd leden heeft, zal met ongeveer tachtig zan- gers/zangeressen naar Schiedam komen. Op het repertoire staan onder andere 'Sing to the Lord a new song', 'Oh, when the Saints' en 'Glory Hallelujah'. Ook zullen er enkele orgel- soli gespeeld worden. Aanvang is 15.00 uur, toegang is vrij. Stijldansen Graauwe Hengst Harmonia Spelletjesavond Nederlands Zowel Ziekenfonds als particulier. Reparatie klaarterwijl u wacht. DENTAL SPIJK Lenteakker5b Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 extra voordelig Familie Bowlen Bitterqarnltuur Grlllcaftt Bar Bowling Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010-474 07 74 www.dok99.nl Herenkleding in grote maten. G G Special Sizes Stadhoudersweg 72 Telefoon 010 - 465 55 88 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO SCHIEDAM - Op kinder- boerderi] 't Hoefblad wor- den de schapen zondag 5 ju- ni verlostr van hun warme wintervacht. Tussen 12.00 en 16.00 uur vindt het 'tra- ditionele' Schaapscheer- dersfeest plaats. Dit jaar is het evenement he- lemaal in oud-HoIlandse stijl. Niet alleen worden de schapen geschoren, ook wordt het 'schapen dryven' gedemonstreerd, zijn er di verse kraampjes en oud- Hollandse dierenrassen te bezichtigen. Kinderen kun- nen deelnemen aan een speurtocht. SCHIEDAM - Steunpunt Mantelzorg Schiedam orga- niseert dinsdag 14 juni een stadswandeling door Schie dam. Deze wandeling, onder leiding van een ervaren VVV-gids, is bestemd voor alie mantelzorgers die het leuk vinden en/of behoefte hebben om een blokje mee om te gaan. Vertrek is om 10.15 uur vanaf Broersveld 123 (Mantelzorgcafe In- loophuis de Wissel), het wandelen duurt ongeveer anderhalf uur door het his- torisch centrum van Schie dam en wordt besloten op een gezellig terrasje met koffie/thee en gebak. Wie langdurig zorgt voor een chronisch zieke of ge- handicapte in de familie- of kennissenkring, kan gezellig meewandelen. Deelname is gratis. Uiterlyk aanmelden 30 mei by Steunpunt Man telzorg Schiedam, tel. 06 - 516 94 096,e-mail: mantel- zorg.schiedam zonnet.nl. Dinsdag 31 mei is het maan- delijkse Mantelzorgcafe Schiedam aan de Broersveld 123 open van 10.00 tot 12.30 uur. Speciale gast hierbij is ontspanningstherapeut Rinse Huizinga. Hij zal voor belang- stellenden een workshop 'ont- spanningstechnieken' geven, die mantelzorgers kunnen helpen bij het volhouden van de zorg voor een chronisch zieke of gehandicapte. Voor veel mantelzorgers zal Rinse Huizinga geen onbekende zijn, omdat hij ook aanwezig was tijdens de regionale Ver- wendag in De Vijfsluizen, af- gelopen november. Natuurlijk wordt er in het Mantelzorgcafe weer verse koffie en thee geschonken en is een gezellig praatje moge- lijk. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: T^foonMO^ zOZO^Io^3^1'8^ (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 010 4004391 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Woensdag 18 mei 2005 XQ52 door Frank Willemse De originele reuzenattributen hielden geen stand tegen de harde wind. De gigantische slaapmuts die over de gehele kap van de museummolen was gesprannen, hing er maar slap en zielig bij. Gescheurd door de wind. Ook het hemd van de reus waaide op en was maar slecht te herkennen. De gigantische bh van moederreus waaide al bij het ophangen aan Harden en het bestek van lepel en vork was en slecht te zien en al half weggewaaid aan de wieken. Maar de wind zorgde ook 'op de grond' voor nogal wat proble- men. Een tentje bij de ingang van De Nieuwe Palmboom bleek ook niet bestand tegen de felle wind- vlagen en viel om. Jammerge- noeg boven op enkele mensen, die er gelukkig zonder kleer- scheuren vanaf kwamen. Het mocht de pret echter niet druk- ken. De zangeres die pal ernaast haar liedjes stond te zingen, bleef dapper doorzingen en het terras bleef toch ook nog aardig bezet. 'In de voetsporen van de Schie- damse reuzen' verwees speels naar die reuzen van Schiedamse molens. Zogenaamd woonden daar ook reuzen in. Vandaar de leuke reuzenschoenen en de reu- mJM m**© mtmM Twee steltlopers speelden hoge, statige, bomen die bezoekers leidden naar de be! van molen De Vrijheid. Foto Roger van der Kraan ze voetstappen van molen naar molen. Aan en op de vijf molens hingen 'reuze'-attributen zoals een paar sokken aan de waslijn, een hand uit het raam van Molen de Vrij heid en een reusachtige tnond met tong als loper sierde eetmolen De Noord. konden klauteren. En helemaal top was molen De Drie Koorn- bloemen waar aan de stellingmo- len een hart was bevestigd en Het aardigst van allemaal was stellingmolen De Vrijheid met zijn sprookjesaehtige sfeer en versieringen. Zoals de reuzen schoenen waar kinderen in en uit waar bezoekers door de aderen - in helrood- konden lopen. Bonk, bonk klopte de aorta. Lachend kwamen de mensen eruit als ze 'het' begrepen. Gezellig druk was het bij molen De Walvisch waar Apollo Toneel een 'echte' Jan Klaassen voor- stelling gaf. Het begon met hou- ten poppen maar veranderde al snelin ech te, levens- grote men- sen van Apollo To neel. Sa- men met een kop koffie en pannenkoek was het daar goed toeven. Enkele toeschouwers uitten de klacht dat de Tctiviteiteirwel erg versnipperd over de verschillende locaties waren. En waar waren de kraampjes met oud-Hollandse ambachten? Twee hoge steltlo pers speelden statige bomen die bezoekers leidden naar de bel van molen De Vrijheid. Als je durfde aanbellen sprak de knorrige reus met zware stem via een intercom de beller toe. Gelach door om- standers die zelf op een afstand bleven staan. Het Gedistilleerd Museum was gratis open en de bezoekers ston- den toch weer versteld van die bijzondere band tussen molens en de jeneverjndustrie. Bezoekers met-eert hejcel aan lopen konden Zfcrf lekted luxe laten vervoerett door de veerdienst van de zeever- kenners. Schiedamse evenementen als de Brandersfeesten worden door de Schiedammer wel positief beoordeeld. Voor de rest is de burger niet ZO te spreken over de eigen Stad. Foto Roger van der Kraan door Frank Willemse SCHIEDAM - Schiedam is min der veilig, heeft geen aantrekke- lyke binnenstad en is minder schoon. En krygt mede daar- door een flinke knauw als 'gezel- lige stad'. Het beeld dat Schie- dammers van de eigen stad heb ben, is de laatste jaren flink ver- slechterd. Het centrum, het visi- tekaartje, .scoort slecht door te- ruglopende kwaliteit van de win- kels. Hogere inkomens gaan eer- der winkelen in Vlaardingen en de jongeren gaan liever naar Rotterdam. Zo blijven de oudere Schiedammers met een kleine beurs over. Dat zijn de eerste resultaten van het Omnibusonderzoek dat in op- dracht van gemeente Schiedam in 2004 is gehouden. Daarbij is het hoofdthema de Gemeentelijke Dienstverlening, maar ook onder- werpen als Politiek en Bestuur, Binnenstad en Evenementen, Kooporientatie winkels en Wonen kwamen aan de orde. Het imago van de stad is, in vergelijking met 1997, achteruit gegaan. Vond in 1997 meer dan zestig procent Schiedam een gezellige stad, nu is dat nog maar net veertig procent. Het is de onveiligheid, het minder schoonhouden en de minder aan- trekkelijke binnenstad die ervoor zorgt dat een ruime meerderheid (85 procent) positief antwoordde op de vraag of het in Schiedam prettig wonen is. Dat is in enkele jaren gedaald naar nu 68 procent. De binnenstad is en blijfT het zor- genkindje van Schiedam, beaamt burgermeester Reinier Scheeres die de rapportcijfers net binnen heeft. „We zien dat de binnenstad het moeilijk heeft, maar het college werkt aan oplossingen om die te verbeteren," aldus de burgermees ter. Het kopen van levensmiddelen (food) bij de supermarkt (Albert Heyn, Bas v.d. Heijden) neemt toe in het centrum. Het zijn de (non food) winkels met consumenten- artikelen die minder bezocht wor den. De mensen gaan vaker in an- dere steden als Vlaardingen (hoge re inkomens) en Rotterdam (jeugd) winkelen. Mensen die zeggen min der vaak de binnenstad te bezoe- ken klagen over de teruglopende kwaliteit van de winkels. Redelijk tevreden zijn de ruim 1200 ondervraagden over de servi ce en informatie van de gemeente. Ruim twee derde is (zeer) tevre den. Vooral over het geven van in formatie over nieuwbouwplannen, huursubsidie, folders en bouwzak- ken zijn de meeste klanten tevre den. Minder tevreden zijn ze over parkeervergunningen en gemeen telijke belastingen. De meeste mensen gaan zelf naar de stadwin- kel die wat minder hoog scoort door wachttijden voor paspoorten en rijbewijzen. Opvallend is dat nog maar twee procent van de Schiedammers internet of e-mail gebruikt voor contact met ambten- baren. De telefonische bereikbaar- heid steeg en meer mensen hebben vaker antwoord gekregen via een brief. Schiedammers beoordelen de Eve nementen in Schiedam goed. Vooral de Brandersfeesten en Maasboulevardfeest worden ge- waardeerd en druk bezocht. Zo- merbeat, Open Ateliers en Dag van het Stadse Wonen krijgen lage(re) cijfers. De hamvraag is of Schiedammers wel in Schiedam willen blijven wonen. Tweederde in Schiedam wil dat. Maar een kwart wil verhui- zen naar buiten de stad. Het liefst willen mensen die een nieuw huis zoeken een eengezinswoning of een flatwoning met lift. Wel valt op dat mensen met hogere inko mens eerder willen verhuizen. SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagavond een alco- holcontrole gehouden op de Hargalaan en de Matlinge- weg. In totaal hebben 216 verkeersdeelnemers een blaastest afgelegd. Tegen drie mensen is een proces- verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Een 55-jarige medewerker van een avond- winkel aan de Parkweg is zondagavond omstreeks 23.30 uur licht gewond ge- raakt na een winkeldiefstal. Een nog onbekende man weigerde te betalen voor zijn boodschappen waarna een onenigheid ontstond tus sen het tweetal. Hierbij werd de 55-jarige man over de kassa getrokken waarna een handgemeen ontstond. De man achter de kasa raakte licht gewond aan zijn oor. Zonder vervolgens te betalen ging de dader er met de boodschappen vandoor. SCHIEDAM - Een 50-jarige automobilist trok donder- dagavond op de Maasdijk door zijn rijgedrag de aan- dacht van surveillerend po- litiepersoneel. De man ver- leende onder meer geen voorrang en slingerde met zijn auto over de rijbaan. De man kreeg een stopteken, waarop hij de auto aan de kant zette. Vervolgens werd by hem een blaastest afge- nomen. Hij bleek onder in- vloed van alcohol te zijn, maar nader onderzoek leer- de dat de man ook nog eens met een ingevorderd rijbe wijs reed. gang is gratis, voor informatie kan men terecht aan debaiie van De Er- ker, tel. 426 77 67. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker vindt zaterdag 21 mei als vanouds eenstijlvolle dansavond plaats van 19.30 tot 23.30 uur. De toegang is een euro. Beneden in de Spiegelzaal wordt dan eensmart- lappenavond georganiseerd. Een gezellig avondje meezingen met Andre, Bonny ofCorrie. Ook de entree hiervan is een euro. SCHIEDAM - In podiumcafe De Graauwe Hengst vindt donderdag 19 mei vanaf 22.00 uur een optre- den plaats van de Johnny's Ratte Shain' Bluesband. Rotterdams trots, de formatie 'Johnny's Rattle Shakin' Bluesband' brengt een aanstekelijk mengsel van stampen- de en swingende blues, rhythm blues& rock-a-billy. De band, be- staande uit zanger en bluesharpist John de Vaal, gitarist Eddy Se- werratti, bassist Willem van Stigt en drummer Nick van den Berg vallen vanaf de oprichting in na- j aar 2001 op door hun originele be- nadering van het bluesrepertoire. Vrijdag 20 mei is er vanaf 21.00 uur een optreden van Gravers Punka/Billy uit Rotterdam en STD. Zaterdag 21 mei treedt The Chick op. SCHIEDAM - Spirituele Vereni- ging Harmonia heeft donderdag 19 mei een bloemenseance onder lei ding van Marianne van Pellen. Be zoekers moeten zelf bloemen mee- nemen. Aanvang is 19.45 uur en de toegang is vijf euro. Plaats van handeling is wijkcentrum De Blau- we Brag aan het Bachplein. SCHIEDAM -- Wijkcentrum De Erker in Schiedam-West organi- seert vrijdag 20 mei van 19.30 tot 23.30 uur eengezellige spelletjes avond, van de Kolonisten van Ca- tan tot leukekaartspelletjes. Toe- SCHIEDAM - De werkgroep 'ac he Sri Lanka Schiedam' organ- sieert zondag 12 juni van 13.00 tot 16.30 uur in het Theater a.d. Schie een benefiet-dansvoorstelling. De netto-opbrengst komt ten goede aan bewoners in Batticaloa, oost Sri Lanka die eind vorig jaar ge- troffen zijn door de tsunami. Met de opbrengst wil de werkgroep ge- zinnen helpen hun leven weer op te bouwen. Een aantal Sri Lankaanse dansgroepen hebben inmiddels hun medewerking toegezegd. Ook zal er klassieke en moderne dans te zien zijn. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de wijkcentra van de Stichting Welzijn Schiedam. De entree bedraagt voor volwassenen acht euro en voor kinderen vijf. SCHIEDAM - Wie zich al jaren- lang ergert aan het feit dat ie niet weet wat voor bomen er voor de deur staan, kan nu zijn kans grij- pen. De KNNV, afdeling Water- weg-Noord, organiseert namelijk in natuurcentrum de Boshoek een cursus 'Bomen Herkennen voor Beginners'. De cursus is bedoeld voor mensen die weinig of geen verstand hebben van de vele soor- ten bomen die in de omgeving aan- getroffen kunnen worden en be- staat uit twee lesavonden en een excursie. Er zal een lesboekje met duidelijke informatie verstrekt worden. Cursusavonden zijn don- derdagen 19 en 26 mei, aanvang 20.00 uur. Totale kosten: 20 euro. Inlichtingen via F. van Alphen, tel. 426 75 57. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Er ker zoekt docenten voor haar cur sus Nederlandse les. FlexibeM vrij- willigers, die op de dinsdagavond of woensdagavond les wilteti ge ven, voor meer info: 426 77 67. Nu voor slechts (Reserveren gewenst) ^Wleudienst Rijnn,0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overtast van bedrijven in het Rijnmondgebied. In verband met het Pinksterweekend deze keer een toelichting op een deel van de klachten die van maandag 9 mei tot vrijdagmiddag 14 mei zijn binnengekomen. Geen klachten wel veel bekijks boerderijbrand Barendrecht Afgelopen week was een relatief rustige klachtenweek, Tot vrijdagmiddag had de meldkamer van de DCMR 220 klachten ontvangen ten opzicHte van een gemiddelde van zo'n kleine 400 klachten per week dit jaar. Behalve de grote boerderijbrand dinsdagnacht, waren er geen bijzondere voorvallen. Over de brand kwam slechts ehn klacht bij de meldkamer binnen. Wel was de uitrukdienst en een chemisch adviseur van de DCMR betrokken bij de afwikkeling ervan. Omdat het om een grote brand g ng. r werd de Gecoordineerd Regionaal Incidentenbestrijdings Procedure inge- steld (GRIP). Dat houdt in dat gemeente, brandweer, politie, DCMR eri eventueel andere betrokken hulpdiensten samenwerken. De politie is de woordvoerder namens alle betrokken organisaties. De chemisch adviseur van de DCMR constateerde dat er bij de brand asbesthoudend cement was verspreid. Om het asbest volgens de regels op te ruimen, werd de daarin gespecialiseerde firma Ecoloss ingeschakeld. Verder gaf de chemisch adviseur adviezen over het reinigen van kleding en voertuigen. Het met bluswater vervuilde oppervlaktewater werd met vacuumwagens aangeleverd bij de rioolwaterzuiverlng. De brandweer had de brand snel onder controle; de emotionele en materieie schade was groot. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 8