Nieuwe voorstelling van Rotte's Mannenkoor ->JK - The Rotterdam Jazz Orchestra introduceert zich met eerste cd J Regen is weer grootste zorg Dunya Festival MET EXCLUSIEVE SHOW-AANBIEDING 27 28 1 29 219 V - -C v j WATERPROOF GPS *SH0W-ACTIE GRATIS HAND GPS tj si. (1 LuxorTheater geeft nieuwe brochure uit Raymarine im.- Art.nr. 294660 CEINTUURBAAN111, ROTTERDAM ROTTERDAM - In een stad waar zo veel culturen met el kaar samenleven, hoort een groot multicultureel festival als Dunya. Hoewel al jaren succesvol, ging de Stichting Dunya eind 2004 echter fail- liet. Even werd gevreesd voor de toekomst van het Du nya Festival, maar mede op initiatief van de Gemeente Rotterdam werd een door- start gerealiseerd. En dus vormt het Park bij de Euro- mast op zondag 29 mei weer het decor voor de 28e editie van het Dunya Festival. i tT™ VRIJDAG 1 ZATERDAG 1 ZONDAG MEI MEI MEI Op vrijdag 27, zaterdag 28 en zondag 29 mei organiseert Correct Marine i.s.m. Holland Nautic, marktleider in marine electronics, een marine electronics show met fantastische aanbiedingen. Holland Nautic is leverancier van o.a. de merken Raymarine, Magellan, KVH, Glomex en ICS. Alles wat u wilt weten over deze merken en produkten wordt door specialisten van Correct Marine en Holland Nautic vakkundig aan u gedemonstreerd. Op deze dagen kunt u profiteren van vele show-kortingen. Tevens organiseert Correct Marine op deze dagen in samenwerking met Raymarine demonstraties en uitleg over de mogelijkheden van inboord stuurautomaten en autopilots wat voor ieder schip zeer specialistisch is. Neem de gegevens van uw boot mee of stuur alvast uw offerte aanvraag in (Email: verkoop@correct.net), k l dan ligt uw aanbieding klaar op de showdag. DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag 25 mei 2005 TX51 doorDik Vuik ROTTERDAM - Verleden jaar nog bestond het 150 jaar en nu trekt het koor de regio in met een spiksplinternieu- we voorstelling. Dan gaat het, uiteraard, om Koninklij- ke Zangvereniging Rotte's Mannenkoor. Met het pro- gramma 'Razbojnika' wordt behalve Rotterdam ook een reeks omliggende gemeenten vergast op een avond vol Sla- vische muziek. En passant hoopt het koor in de regio ook nieuwe leden aan te trek- ken. Het Rotte's Mannenkoor heeft een bewogen jaar achter de rug. Fees- telijk, omdat het 150-jarig bestaan werd gevierd. Minder feestelijk ook, omdat oud-voorzitter Cees Beukema, sinds lang een spil in de vereniging, na een ernstige ziekte overfeed. Eric Hans van Winger- den nam het voorzitterschap van hem over. „Ik ben nog voor het kerstconcert voorzitter gewor- den", vertelt hij. In de geest van Beukema werd al snel weer aan promotie van het koor gedacht. „We wilden iets doen om onze naamsbekendheid in de randge- meenten te vergroten. Zo ontstond het idee om een serie van vijf, zes concerten te geven. Daarvoor f - mm Het Rotte's Mannenkoor treedt met het programma 'Razbojnika'behalve In Rotterdam ook op in een reeks omliggende gemeenten. /X J i- i moesten we dan wel sponsors vin- den." Dat laatste lukte en de nieuwe con- certreeks staat op het punt te begin- nen. 'Razbojnika' is een program ma vol Slavische muziek, met zo- wel liturgische als wereldse liede- ren. „Dit koor is helemaal bezeten van Slavische muziek", verklaart Van Wingerden de keuze. „Wan- neer er Slavische muziek wordt ge- zongen, komt het helemaal tot zijn recht. De titel is samen met diri- gent Rene Verhoeff gekozen en is de naam van een van de stukken die we zingen." Voor de pauze be- staat 'Razbojnika' uit liturgische liederen, erna komt het wereldse werk uit Slavische landen. „Het is muziek waaruit een enorm warme klank naar voren komt. We hebben muziek uit Rusland, Polen, Tsje- chie, Hongarije en Oekrai'ne. Het programma is door onze dirigent samengesteld. Sommige stukken zijn heel lang geleden al eens door het koor gezongen, maar we heb ben er veel vernieuwing in ge- bracht. We proberen stukken te brengen die bijna niemand kent en zo iets unieks te bieden." Op vrijdag 27 mei begint de nieu we concertreeks in Berkel en Ro- denrijs, met een optreden in de Dorpskerk (vanaf 20.00 uur; de toegang is gratis). Op zaterdag volgt een optreden in Nieuwerkerk aan de IJssel. Daarna staan Char- lois, Mijnheerenland, Schiedam en Ridderkerk nog op het program ma. Het Rotterdamse televisieka- naal Cineac TV is bezig met een registratie van de aanloop naar de concerten. Publiciteit genoeg dus, maar Van Wingerden ziet toch ook graag wat nieuwe leden in de ko- mende maanden naar het koor toe komen. „We hebben nu zo'n zestig leden, waarvan er gemiddeld onge- veer vijftig op het podium staan. Dat is wel genoeg, maar we willen toch eigenlijk weer naar zo'n tach- tig leden toe." Zelf was Van Win gerden een van de jongste leden toen hij toetrad. „Ik was 29 en toen ik lid werd keken mensen zo van: wat komt die doen? Inmiddels zijn er nog andere jongeren lid gewor- den. Het is een stuk van mijn leven geworden. Het is een betovering, als je die stemmen hoort. En we hebben ook vreselijk veel lol met elkaar." Koninklijke Zangvereniging Rot te's mannenkoor repeteert elke donderdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het Erasmiaans Gym nasium in Rotterdam. Voor meer informatie over lidmaatschap: Er ic Hans van Wingerden, telefoon (010) 519 90 94. Voor meer infor matie over het programma in de komend maanden: www. rottesmannenkoor. nl. ROTTERDAM - De nieuwe sei- zoensbrochure van het Luxor The ater Rotterdam is verschenen. Ui teraard zijn er weer vele musicals, cabaretvoorstellingen, theatercon- certen, opera's en balletvoorstel- lingen te zien. Het Luxor Theater heeft voor het komende seizoen een aantal opvallende veranderin- gen doorgevoerd, waar het publiek van kan profiteren. Met ingang van het nieuwe seizoen worden de snelle beslissers beloond met kor- ting. Boek voor 1 augustus en ont- vang ongeveer bij de helft van de voorstellingen een zogenaamde 'vroegboek-korting'. Dat bespaart tien procent op de gewone toe- gangsprijs. Daarnaast bespaart de snelle beslisser bijna vijftig pro- cent op de reserveringskosten. Dit jaar geeft het Luxor Theater prach- tige prijzen weg aan degene die voor 1 augustus voor minimaal drie verschillende voorstellingen reserveert. De hoofdprijs is een reis voor 2 personen naar Londen, inclusief 2 overnachtingen in een 4-sterren hotel en een bezoek aan de populaire musical Mary Pop- pins op het Londense West End. Verder zijn er vele andere prijzen te winnen, waaronder het terug winnen van je aankoopbedrag. Tevens heeft het Luxor Theater de rangindeling voor het komende seizoen aangepast. Er zijn vier ran- gen in de zaal gemaakt. Bij de meeste voorstellingen kunt u nu voor een aanzienlijk lagere toe- gangs-prijs eenkaartje kopen op de vierde rang. Luxor heeft ook nog twee soorten seizoensbrochures gemaakt. Naast de bekende uitga- ve op A4 formaat is de Luxor op Zak gemaakt; een kleinere variant, met beknoptere informatie die overal makkelijk mee te nemen is. Kaarten zijn te reserveren via ww- w.luxortheater.nl of via het bestel- formulier uit de brochure. De tele- fonische verkoop start op maandag 4 juli 2005. De kassa is geopend van maandag tot en met zaterdag van 09.00 tot 19.00 uur en op zon- dag van 12.00 tot 17.00 uur. door Vincent Wernke ROTTERDAM - The Rotter dam Jazz Orchestra bestaat bijna anderhalf jaar. In deze periode heeft deze big band al een flinke reputatie opge- bouwd. Niet alleen worden de maandelijkse optredens in club Prachtig steeds beter bezocht, ook verschijnt deze maand de eerste cd van het orkest. Vol- gens initiatiefnemers Louk Boudesteijn en Rob van de Wouw wil de band bij de top van Nederland horen. „Wij hebben geen bandleden met dertig jaar ervaring", zegt Rob van de Wouw (30). „Ons orkest heeft alleen maar jonge mensen, gemiddeld tussen de 25 en 30 jaar oud." Louk Boudesteijn (27) vult aan: „We hebben wel de beste mensen uit de Nederlandse jazzscene, maar dan wel de jonge generatie. Allemaal mensen met liefde en passie voor de muziek." Boudesteijn en Van de Wouw, die al heel lang met elkaar samen- werken en onlangs ook een cd uitbrachten met hun eigen quin tet, zijn samen met Martijn de Laat de initiatiefnemers van The Rotterdam Jazz Orchestra. Eind 2003 ontstond het idee om een eigen band op te richten. „We wilden van het begin af aan een groep die tot de beste big bands van Nederland zou behoren", zegt Van de Wouw. Boudesteijn vult aan: „Het is begonnen met mensen van het conservatorium uit Rotterdam, of in elk geval de beste daarvan. Toen we met dit orkest begonnen hebben we eerst onze 'vrienden' gebeld. Het zijn vrijwel allemaal mensen die iets met Rotterdam hebben. Ze wonen er of hebben er gewoond of ge- studeerd." Meteen bij de oprichting zocht het RJO contact met club Prach tig, onder de Erasmusburg, omdat Wij vinden het een uitdaging om publiek te trekken dat normaal niet snel een jazzconcert zal bezoeken", zeggen initiatiefnemers Louk Boudesteijn en Rob van de Wouw van The Rotterdam Jazz Orchestra. foto: *°b Kamminga de muzikanten graag een vaste speellocatie wilden hebben. Bou desteijn: De ene keer hier en de andere keer daar spelen heeft geen zin. Als nieuw orkest is een vaste locatie belangrijk om een eigen publiek te kunnen opbou- wen. Het is bovendien een schit- terende locatie, heel erg Rotter- dams. Bij Prachtig reageerde men meteen enthousiast en eind janua- ri 2004 hebben we daar voor het eerst opgetreden. Eerst in het cafe en nu elke laatste zondag van de maand in de Maashal." Zo is The Rotterdam Jazz Orchestra ko mende zondag vanaf 15.00 uur te zien in Prachtig met gasttrompet- tist Ruud Breuls. „We zijn in het begin meteen gaan flyeren in de omgeving en we merken dat steeds meer men- sen die rond Prachtig wonen onze optredens bezoeken", weet Bou desteijn. „Daarnaast heb je na- tuurlijk een vast jazzpubliek, dat sowieso alle optredens afloopt. Wij vinden het echter een uitda ging om publiek te trekken dat normaal niet snel een jazzconcert zal bezoeken." Van de Wouw: „Onze optredens worden steeds drukker bezocht. We hebben ge middeld 150 tot 200 toeschou- wers. Dat is behoorlijk veel voor een jazzconcert." Niet alleen wat betreft de gemid- delde leeftijd van de muzikanten is The Rotterdam Jazz Orchestra jong, ook wat betreft repertoire grijpt de big band niet terug op klassiekers. „Toen we met de band begonnen hadden we reper toire nodig", vertelt Van de Wouw. „Op het conservatorium hebben we toen de bibliotheek geplunderd. Dat hebben we een paar keer gespeeld, waarna vanuit de band het idee kwam om meer met eigen werk te doen." Boude steijn: „Alleen met eigen reper toire kun je als orkest een eigen identiteit krijgen om je te onder- scheiden van anderen. Daarom spelen wij nu alleen eigen werk." Op het moment dat The Rotter dam Jazz Orchestra besloot alleen nog maar eigen repertoire te gaan spelen, kwam Johan Plomp in beeld. Deze gerenommeerde diri- gent/arrangeur zorgde ervoor dat het orkest kwalitatief een enorme stap vooruit kon maken. Van de Wouw; „In het begin deden we alles zelf, maar met zestien men- sen werkt dat niet. Johan kan goed arrangementen schrijven en is onze vaste dirigent. Vanaf zijn komst zijn we het serieuzer gaan aanpakken. We hebben een stich- ting opgericht en hebben subsidie aangevraagd voor ons maande lijkse optreden." Deze maand verschijnt de eerste cd van de big band, die heel tref- fend 'Introducing The Rotterdam Jazz Orchestra' heet. „Als band wil je natuurlijk graag een cd ma ken en dankzij de Stichting Volkskracht kregen wij die kans", vertelt Boudesteijn. „De- ze stichting ondersteunt ook onze optredens en wilde ook graag een cd. Voorwaarde was wel dat het schijfje in mei klaar zou zijn. We hoorden het pas in februari, dus het was behoorlijk kort dag. Vooral Johan heeft flink moeten doorschrijven om de cd te vullen. Maar het is gelukt." Van de Wouw: „En hij is heel mooi ge worden." Volgens de heren is het een veel- zijdig schijfje: „Het gaat alle kan- ten op die we in de toekomst ook nog op willen. Van ouwe, rauwe muziek tot moderne invloeden, en van be-bop tot ballads. De cd bevat een breed scala aan invloe den." Naast de maandelijkse op tredens en de release van de cd zitten de leden van The Rotter dam Jazz Orchestra vol andere plannen. Hun doel is vooral om te groeien, maar wel de kwaliteit te bewaken. Ondertussen weten de heren dat hun reputatie in jazz- land goed is: „Het is zo'n klein wereldje, dus dat gaat heel snel. Iedereen kent de reputatie van on ze band inmiddels, dus wat dat betreft moet het zeker goed ko men." The Rotterdam Jazz Orchestra speelt komende zondag 29 mei vanaf 15.00 uur in de Maashal van Prachtig, Willemsplein 73-79 in Rotterdam. De zaal gaat om 14.00 uur open en entree be- draagt 3 euro. Voor meer infor matie: www,rotterdamjazzorchestra.nl. Het was vorig jaar niet voor het eerst dat het Dunya Festival werd geconfronteerd met slechte weers- omstandigheden. Maar in zulk zwaar weer als afgelopen jaar ver- keerde het multiculturele festival nog niet. Liepen de bezoekers vo rig jaar in de regen, het festival zelf dreigde eind 2004 kopje onder te gaan. In dit geval geen regendrup- pels, maar euro's die voor proble- men zorgden. Door financiele Vorig jaar ging het Dunya Festival failliet. Even werd gevreesd voorde toekomst van het multiculturele festival, maar mede op initiatief van de Gemeente Rotterdam werd een doorstart gerealiseerd. foto: Rob Kamminga moeilijkheden viel in november vorig jaar het doek voor Stichting Dunya. Het leek erop dat dit tevens het eind van het festival betekende, maar de Gemeente Rotterdam vond dat Dunya voor de stad be- houden moest blijven. „Het Dunya Festival is een toon- aangevend multicultureel en multi- disciplinair festival, een van de pa- rels van het Rotterdamse evene- mentenprogramma", zo citeert het festival op de website de Rotter damse wethouder Stefan Hulman (cultuur). Vanzelfsprekend hoopt organisator Ducos/ACR dat niet alleen de donkere financiele wol- ken zijn weggetrokken, maar dat ook de weergoden de 28e eendaag- se editie gunstig gezind zullen zijn. Het festival belooft in elk geval weer een mondiale mix te worden van muziek, dans en literatuur. In totaal presenteert het Dunya Festival meer dan 46 uur aan we- reldmuziek, verdeeld over vijftig optredens op zes verschillende po dia in het Park bij de Euromast. Daarnaast is er ook plaats voor dans en literatuur uit binnen- en buitenland. Uit alle windstreken komen artiesten naar Rotterdam om het publiek een veelzijdig en gekleurd programma voor te scho- telen. Zo is daar het Woning Be- drijf Rotterdam (WBR) Podium, waarop de muzikale cross-over tussen de verschillende wereldcul- turen centraal staat. Een van de publiekstrekkers daar is Asere, bestaande uit zeven jonge Cubanen die worden gezien als de verfrissende opvolgers van de Bu- ena Vista Social Club. Waar de muziek van deze laatste befaamde groep naar het roemruchte verle den van Cuba verwijst, richt Asere zich op het heden. De vernieuwen- de stijl verrast en overtuigt, en werpt een nieuw licht op de tradi- tionele Son muziek. Asere speelt van 16.40 tot 17.40 uur. Op het zelfde podium is er 's avonds ruim baan voor FunX, de radiozender voor stadsjongeren. Vanaf 20.30 uur barst onder leiding van DJ Idri- ss een grote powermix los met live optredens van onder meer HBM, Mr. Z, Masta, Ziggy, Casuel, XChange Project en Chahra Z. Op het Zuid-Amerika podium is Carel Kraayenhof de publiekstrek- ker met Su Sexteto Canyengue. Hij wist met een prachtige vertolking van 'Adios Nonino' niet alleen prinses Maxima te ontroeren, maar heel Nederland. Ook op het Dunya Festival zal hij het park proberen om te toveren in een grote tangosa- lon. En op het Afrika Podium is een aantal markante persoonlijkhe- den uit de rijke Afrikaanse ge- schiedenis te bewonderen, zoals Kasse Mady Diabete en B'net Marrakech. Het Europa Azie Podi um presenteert onder meer Ma ry am Akhondy Banu uit Iran, die met haar groep traditionele vrouwenliederen tot leven brengt. Naast deze muzikale traktaties is er ^vanzelfsprekend ook veel aandacht voor poezie. Gezongen gedichten, vertellingen en dans. Onder meer The Lau zal acte de presence ge ven. Onlangs was hij nog te zien tijdens het Bevrijdingsfestival in Rotterdam. In het Poetry Park zal hij spelen met een kleine bezetting. Daarnaast is een groot aantal dich- ters te zien en te horen en zal ook de vertelkunst niet ontbreken. Spe- ciaal voor de jongste bezoekers is er het Kinderterrein, met onder meer het Marokkaanse Wakha Wakha. Deze groep verrast met een opzwepende mix van Berber- dans, Arabische zang en Gnawa percussie. Aan de programmering zal het ze ker niet liggen, dus als het weer wil meewerken moet het zeker goed- komen met deze 28e editie van het Dunya Festival. Het gratis toegan- kelijke festival begint komende zondag om 13.00 uur. De organi- satie raadt bezoekers in verband met de te verwachte drukte aan zo- veel mogelijk met het openbaar vervoer naar het festivalterrein te komen. Het meest recente pro- grammanieuws is te vinden op de website van het Dunya Festival: www.dunya.nl. RAYMARINE RAY 240 DSC MARIF00N Klasse-D marifoon met 70 kanalen en faciliteiten voor prive-kanalen. Voorzien van o.a. externe luidspreker aansluiting, SeaTalk- NMEA 0183 interface en aansluiting voor 2 hoorns. Waterproef/ Spatwaterdicht, INCL. RAYMARINE RAY 101E ONZINKBAREVHF MARIFOON De ideale handheld marifoon voor aan boord, waterdicht en onzinkbaar met een zendvermogen van 5 Watt. Voorzien van Long Life 1300mAh NiMH Battery, Backlit LCD Display, sneltoegang 16/9 toets, 12 Volt sigarette adapter aansluiting en Tri-watch. Afm. 4.3x6.1 x11 cm. ♦ALLEENTIJDENS DESH0WDAGEN CORRECT SETPRIJS EXCL. BTW INCLUSIEF BTW 1188.81 MAGELLAN EXPL0RIST 300 GPS GPS met basiskaart en een monochroom 5.8 cm diagonaal LCD scherm. Opslag tot 20 routes, 500 waypoints, 5 tracks van 2000 punten. Voorzien van elektronisch kompas, barometer barometrische hoogtemeter. Waterproef en blijft drijven. Afm. 11.7x5x3 cm. C0RRECTPRIJS EXCL. BTW Art.nr. 294632 INCL. BTW 260.61 RAYMARINE STUUR-INSTRUMENTEN SHOWAKTIE Bij aankoop van een Raymarine stuurautomaat, ontvangt u gratis een Magellan Explorist 100 hand GPS. RAYMARINE ST 1000+ STUURAUTOMAAT Geschikt voor schepen tot maximaal 2,5 ton (geladen). Voorzien van LCD display, ingebouwd fluxgate kompas. Afm: 58.9x9.5x7.3 cm, INCL. BTW 374.85 Art.nr. 294661 MMtaKk. ZONDAG 29 MEI GEOPEND yAM 12.00-17.00 UUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur, Zondag 29 mei geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19