m Jazzkunst en po 'ezie in de binnenstad SChlEfAM i v^ y f Z stad I Vernieuwde Koemarktbrug komt eraan wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrnmrn Groot verbeterproject in de steigers Expositie 'Wees geweest' Bibliotheek en Woonwinkel openen eerste KnoopPunt Colofon Het Voorjaar in Schiedam kent in 2005 een gevarieerd programma voor jong en oud. Dit geldt misschien nog het meest voor het laatste weekend van mei. De Poeziemaand in Schiedam wordt zaterdag 28 mei feestelijk afgesloten, zaterdagmiddag en -avond is het tijd voor Lente Jazz en op zondag vindt de eerste Dag van het Park plaats in de Plantage. .at r- k «i\ftx*i Co-Operatie Woon BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VERLEENDE EVENEMENTENVERGUNNING Schiedam- Na maanden uit de roulatie te zijn geweest komt de vernieuwde Koemarktbrug dinsdag 31 mei 2005 terug op ltaar oude vertrouwde plek in de binnenstad van Schiedam. De uit 1926 daterende brug was na vele renovaties en noodreparaties eindelijk aan vernieuwing toe. Corrosie, metaalmoeheid en het houten dek waren daarbij de voornaamste redenen. PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, G emeenteberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 •V» ij w'» Het laatste weekend van mei is er veel te doen in de binnenstad van Schiedam. Verschillende cafes en restaurants, het Glasmuseum en Het Gedistilleerd Museum zetten op 28 mei de deuren wagenwijd open voor alle jazzliefhebbers. Dezelfde dag sluiten de winkeliers van de binnenstad de poeziemaand af in Bibliotheek Stadserf om 14.00 uur. Dan wordt ook de prijswinnaar van de Gedichtenwedstrijd bekendgemaakt. Op zondag is het genieten van Nieuwe kunst in het oudste park in de Plantage. HfaO**** VVethouder Henk Jan Habermehl was afgelopen week aanwezig bij het in de steigers zetten van een groot verbeterproject. Aan de Broersvest en de Korte Singelstraat worden maar liefst 21 appartementen en 7 bedrijfsruimten opge- knapt. In opdracht van de Vereniging van Eigenaren van dit complex (met Woonplus als bestuurder) voert aannemingsbedrijf BIM de werkzaamheden nit. In September is het werk klaar. In totaal wordt meer dan een half miljoen euro gei'nvesteerd; een bedrag dat op tafel kon komen dankzij een aantrekke- lijke lening vanuit het gemeentelijke project Particuliere Woningverbetering. De gemeente is al enige tijd bezig om het opknappen van particuliere wonin- gen in de oudere stadswijken te stimuleren. Alleen panden die in het kader van dit project zijn aangewezen komen in aanmerking voor ondersteuning. Woningeigenaren en Verenigingen van Eigenaren van deze panden kunnen onder meer rekenen op gratis advies en leningen met een lage rente. De aanpak is succesvol. Steeds meer panden worden opgeknapt en dragen op die manier bij aan een beter aanzien van de stad. Het project aan de Broersvest is daarvan een goed voorbeeld. De werkzaamheden duren tot September. Tot 18 juli 2005 is in de Stadswinkel 'Wees geweest' te zien, de tentoonstel- ling die het Gemeentearchief Schiedam maakte ter gelegenheid van het 400- jarig bestaan van het Weeshuis der Hervormden. Uit die honderden jaren geschiedenis zijn een paar momenten genomen en onder de loep gelegd. De tentoonstelling geeft iets van de alledaagse werkelijkheid van weeskinaeren weer zoals toen via de blik van de fotograaf is vastgelegd en door bestuur en verzorgers beschreven. De geschiedenis en opvang van weeskinderen is vastgelegd in archieven, in (dag- )boeken en in de hoofden en harten van mensen. (Familie)verhalen gaf men gene- ratie op generatie door, en zo is dat wat vroeger plaatsvond in het heden nog aan wezig. Geschiedenis en verhalen kunnen een gevoel van continuiteit geven en ver- binding met anderen of met een bepaalde plek. 'Wees geweest' wil een emotie overbrengen via details van groeps-foto's, via kleding en andere dingen van alledag. Hoe indringend de blik van de kinderen ook kan zijn, hun identiteit is en blijft onbekend. We hebben alleen dit ene moment uit een verleden dat voorgoed voorbii is. Hoe is onze interpretatie van dit moment? Zien we een krachtige, levendige blik of eerder schuw en verlegen? Kijken we met een blik van herkenning? Het zijn beelden die fluisteren en herinneringen oproe- pen, die ons uitnodigen een ogenblik stil te staan bij dit verleden. Deze expositie is te beschouwen als een hommage aan deze kinderen die mis schien, ieder op eigen wijze, soms met de hand om de schouder van de ander, hun verdriet verwerkten. Expositie 'Wees geweest' in de Stadswinkel Openingstijden: maandag 12.00 - 16.00 uur Dinsdag/woensdag/vrijdag 8.00 - 16.00 uur Donderdag 8.00 - 20.00 uur Lente Jazz begjnt dit jaar al om 14.00 uur. Buiten bij eetcaf£ Moehhh en cafe't Vier- kantje treedt Jaap Schoonevelt 5 op. Voor de kinderen is er's middags Jazz for Kids in het Glasmuseum. Het avondprogramma begint om 21.30 uur. Bezoekers kunnen genieten van veertien jazzformaties in het centrum van Schiedam. In cafe THALIA treedt het Xandra Verkroost kwartet op en wie van hammond houdt, mag het optreden van het Lewinsky quartet in cafe de Unie niet mis- sen. Deze band speelt vooral eigen werk varierend van boogaloo en hard bop tot modale jazz. In Het Gedistilleerd Museum speelt het Barend Petersen kwartet en in het Glasmuseum het Herman Nijkamp Quintet. Daarnaast zijn er onder andere optredens van Denz da Denz nu jazz xpedition, het Han Slinger Trio, Domagoy Ralasic en Boris van de Lek Egon Verhoeven. Nieuwe kunst in het oudste park Op zondag 29 mei kan het publiek bijkomen tijdens de Dag van het Park in de Plantage. De dag start met het 'Percussion Breakfast': een champagneontbijt met luxe broodjes, koffie, thee en jus d'orange en een kunstsou- venir van Yvon Koopman. Deze Schiedamse kunstenares verzorgt bovendien een perfor mance waarbij de deelnemers aan het ontbijt een eigen inbreng zullen hebben. De deelna- me aan het ontbijt kost 10,00. Deelnamekaarten zijn verkrijgbaar bij de VW Schiedam, Buitenhavenweg 9. De Dag van het Park staat in het teken van Nieuwe kunst in het oudste park. Schiedamse kunste- naars tonen de gehele dag hun werk in de vensters van huizen die grenzen aan het park. Honderdenvier ramen aan de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat zijn voor een dag etalages. Daarnaast zullen er beelden te zien Kaart uitgegeven door de Schiedamse fotograaf Van Diggelen, omstreeks 1902 en komt uit de coliectie van Aad van der Griendt. zijn in De Plantage en zijn hier diverse kunstenaars aan het werk. Maurice den Boer vervaardigt met hout, ijzer en sol- deerbout een kunstwerk en de zogenoem- de Donderdagroep komt met een aantal kunstenaars bij een vervalien scheepswerf net buiten de Plantage tekenen en schil- deren. Samen met Gwen Matidie kunnen geinteresseerden een vier meter hoge 'Breakdancer' maken. Daarnaast zijn kunstwerken te bezichtigen van onder anderen Carla van den Heuvel, Frans Huisman, Martin Moesman, Erik Ruygers en het kunstenaarsduo SAGE. Bijzondere bomen Naast kunstwerken zijn er in de Plantage bijzondere bomen te zien, zoals een Oosterse plataan, de Hemelboom en de Japanse Honingboom. Boomexpert en bewoner Huib Sneep verzorgt twee rond- leidingen waarin hij duidelijk maakt welke cultuurwaarde de bomen in de Plantage hebben. Ook is er een aantal rondleidin- gen op 29 mei gericht op de rijke historic van het park en de mooie oude panden eromheen. informatie Lente Jazz zaterdag 28 mei diverse horecagelegenheden in Schiedam Centrum aanvang middagprogramma: 14.00 uur aanvang avondprogramma: 21.30 uur toegang gratis informatie Dag van het Park zondag 29 mei www.plantagebewoners.nl De bibliotheek werkt samen met een breed scala aan lokale partners. Een nieuwe vorm van samenwerking is die in de vorm van KnoopPunten: samenwerkings- partners die elkaars producten en diensten onder de aandacht van hun bezoekers brengen en gezamenlijk activiteiten ontwikkelen. Als pilotproject start het KnoopPunt De Co-Operatie. Hierin werkt de bibliotheek samen met Woonwinkel De Co-Operatie, gevestigd aan de Dam. In de winkel kunnen bezoekers genieten van door de bibliotheek geselecteerde kunst-, interieur- en designboeken die aan- sluiten op de producten en sfeer van De Co-Operatie. In Bibliotheek Stadserf zijn diverse designproducten uit de winkel te zien. Gezamenlijk worden workshops aangeboden. De feestelijke opening van KnoopPunt De Co-operatie is op Zaterdag 28 mei 2005 om 16.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. De Co-Operatie, Dam 10 d, Schiedam. EN WERKKUNBT o Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 11 mei 2005 t/m 19 mei 2005: bouwaanvragen: Hoogstraat 155 Leerlooierpad 5 Nieuwe Damlaan 9 Nieuwe Haven Nieuwe Haven/Warande/ B.K.-laan Prins Bernardlaan 70 Schimmelpenninckstraat 80 De Swart Vastgoed B.V. F. Janssen Kuwait Petroleum B.V. Maasstede Woningontwikkeling Maasstede Woningontwikkeling M.C. Mentink RET gevel wijzigen dakkapel plaatsen prijzenbord plaatsen 26 woningen bouwen (wijziging) Vlaardingseweg 14 Zandooghof 6 L.C. van Mil H. van Vliet Aann.bedrijf 42 woningen bouwen (wijziging) dakkapel plaatsen tijdelijke gelijkrichterstation plaatsen woning vergroten (le fase) woning vergroten sloopaanvragen/sloopmeldingen: Buitenkerklaan 10 J. Jongeneel Arnoldipad 24 F.J. v.d. Meer asbest verwijderen asbest verwijderen rgunnin: 2005: Verleende bouwverg verzonden 13 mei Vijgensteeg 2/ Groenweegje 59 verzonden 17 mei 2005: Prinses Beatrixlaan 10 verzonden 18 mei 2005: Maasboulevard 40 Nieuwe Damlaan 9 Nieuwe Haven 101 verzonden 23 mei 2005: Dr. Schaepmansingel gen: St. Glasmuseum Schiedam Thermen Holiday Onroerend Goed B.V. VvE Maashoove Kuwait Petroleum B.V. F. van Harmelen St. Woonplus Schiedam il sauna 8c beautycenter vergroten balkonbeglazing aanbrengen tankstation vernieuwen pand verbouwen 4 eengezinswoningen bouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verzonden 12 mei 2005: Buitenkerklaan 10 verzonden 9 mei 2005: Arnoldipad 24 J. Jongeneel F.J. v.d. Meer asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 30 mei 2005 vanaf 09.30 uur Buitenhavenweg 58 Burg. Honnerlage Gretelaan 498 Hoogstraat 155 Plein Eendragt 35 Sint Anna Zusterstraat 111 Rosario B.V. Dienst Educatie Schiedam De Swart Vastgoed B.V. G. van Houten W. op ten Berg opslagruimte oprichten schoolgebouw verbouwen gevel wijzigen serre vernieuwen woning verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag- en donderdagochtend bij het secretariaat, tel. (010) 2465487. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft een vergunning/ontheffing verleend voor de Dag van het Park, een festival met diverse kunstuitingen, rondleidingen en een parkontbijt op zondag 29 mei 2005 van 10.00 uur tot 17.00 uur in Stadspark de Plantage. Van 25 mei t/m 6 juli 2005 ligt een afschrift van de verleende vergunning/ontheffing ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbon- den. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het col lege van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Van de huidige brug is dan ook niet heel veel over- gebleven, maar op het oog is de vernieuwde brug nauwelijks anders. Dat komt omdat het ONS Ingenieursbureau in hun plan de karakteristieke, smeedijzeren leuningen heeft hergebruikt. Ook zal op de nieuwe brug het originele logo van de firma Krupp prijken. Bijzonder transport In de loop van maandag 30 mei 2005 zal het trans port vanaf de Nieuwe Maas onder begeleiding van de boot van ONS/IRADO havendienst, de voorha- ven binnenvaren om via de Buitensluis en de Buitenhaven op de plek van bestemming te komen. Het transport zal een bezienswaardigheid zijn aan- gezien de brug rechtstandig zal worden vervoerd en daarbij een hoogte heeft van 19 meter. Op dinsdag 31 mei 2005 zal de vernieuwde brug op haar deflnitieve plek worden gehesen. Wegomleiding Doordat er diverse werkzaamheden op en rond de nieuwe brug zullen moeten worden uitgevoerd, zal het autoverkeer over de Koemarktbrug gestremd zijn vanaf maandag 30 mei om 05.00 uur tot en met vrijdag 17 juni 2005 om 18.00 uur. Op zater dag 18 juni 2005 zal de nieuwe Koemarktbrug voor alle verkeer worden opengesteld.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2