m Voorkom aanmaning Onroerende- zaakbelastingen Van Penningmeester tot Professional! Paspoort of ID-kaart op afspraak...? Champagne ontbijt start van Plantagefeest Prij suitreiking leerlingen Stedelijk Gymnasium Paspoort verlopen? Het loket van de Burgerlijke Stand is op maandag 30 mei de gehele dag gesloten. Nieuwe workshop penningmeester WET BODEMBESCHERMING GEHANDICAPTENPARKEERPLAATSEN RECTIFICATIE VERLEENDE EVENEMENTENVERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER Dat kan in de maanden juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. U belt naar de Stadswinkel (010) 246 58 05 U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 08.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl WEEK 21, WOENSDAG 25 MEI 2005 ts a U w mm Het Plantagefeest - op de Dag van het Park op zondag 29 mei - gaat stevig van start met een champagne ontbijt. Onder de veelzeggende noemer 'Percussion breakfast' worden - over- dekt - allerlei heerlijkheden geserveerd. Liefhebbers dienen om 10.00 uur aan te schuiven en krijgen als toetje een kunst- werk van Yvon Koopman mee. Deelname kost 10,- maar daarmee is dan wel meteen ook een stevige basis gelegd voor een bezoekje aan andere aansprekende activiteiten in de Plantage, de rest van de dag. Inschrijven voor het ontbijt kan bij de VW aan de Buitenhavenweg tot en met vrijdag 26 mei. Enige haast is geboden, want het aantal plaatsen is beperkt. Meer informatie over de Dag van het Park in de Plantage is te vinden op www.plantagebewoners.nl Op zaterdag 4 juni a.s. vindt de 3e Schiedamse Dag van de Dialoog plaats. Verspreid over de stad vinden aan 27 tafels 'tafelgesprekken' plaats: een goed gesprek onder het genot van een hapje en een drankje. Er is plaats voor ruim 200 mensen. Het thema van de Dag van de Dialoog is 'Hoezo anders?'. In 2003 en 2004 vond de le en de 2e Schiedamse Dag van de Dialoog plaats. Het doel van de Dag van de Dialoog is het con tact tussen diverse bevolkingsgroepen in de stad en in de wijken te versterken. Tijdens deze twee dagen ontmoetten een groot aan tal mensen elkaar verspreid over diverse loca- ties in de stad. Dit gebeurde op uitnodiging van verschillende organisaties, die diverse tafels hadden gedekt met een maaltijd. Het gespreksonderwerp was in 2004: wat betekent 'Jong zijn' voor u? Iedereen is jong of jong geweest en dus maakte deze vraag de tongen los. Leuke jeugdherinneringen kwa- men boveir, verhalen werden verteld, vreug- de en verdriet gedeeld. Vervolgens werden wensen voor de jeugd van nu geuit, ook door die jeugd zelf. Want veel meer jonge- ren dan vorig jaar namen deel. Er werd gesproken over hoe jong en oud met elkaar om zouden moeten gaan, zodat generaties nu en in de toekomst beter met elkaar kun- nen samenleven. Dit jaar staat de de vraag centraal: 'Wat bindt mensen in de stad met elkaar? Waarin zijn ze anders? Wat zijn de verschillen? Maar nog belangrijker: waarin komen mensen overeen met anderen, wat bindt ze met de mensen in hun straat, op school of op het werk?'. Dit alles onder het motto 'Hoezo anders?' Platform de Schiedamse Dag van de Dialoog De Schiedamse Dag van de Dialoog wordt georganiseerd door een groot aantal organi saties waaronder: Antidiscriminatie bureau RADAR, Opbouwwerk SONOR, Stichting Welzijn Schiedam, Woonplus Schiedam, Gemeente Schiedam, Politie Schiedam, Vluchtelingenwerk Schiedam, Stichting Eigen Werk, Nederlandse Hervormde Kerk, Raad van Kerken Schiedam, Ouderenwerk NWN, Bewonersvereniging Wonen en Leven, Turkse Vereniging Schiedam, St. Narcis, St. Epah, St. Sprint, Somalische vere niging, Soedanese vereniging, Akaram Tamil Payilakam, Barbaras moskee Muradiye mos- kee en anderen. Een dialoog is geen discussie Discussieren is leuk en soms heel belangrijk, maar een dialoog is heel iets anders. Tijdens 3e Schiedamse Dag van de Dialoog Brengt mensen bij elkaar de tafelgesprekken van de Dag van de Dialoog ligt de nadruk op het uitwisselen van ideeen en ervaringen. Het gaat er om zo open mogelijk naar elkaar te luisteren en elkaar proberen te begrijpen zonder een oor- deel te vellen over de ander. Begrijpen is daarbij natuurlijk niet het zelfde als het eens met de ander, maar wederzijds begrip is belangrijk om bruggen te kunnen bouwen tussen mensen. Aan elke gesprekstafel neemt een gespreksleider plaats, die het gesprek in goede banen leidt en zorgt dat het gesprek echt leidt tot een dialoog. Meedoen? Aan ieder tafelgesprek kunnen maximaal 8 personen deelnemen. De organisatie streeft de samenstelling van een tafel zo divers mogelijk te laten zijn. Ieder tafelgesprek zal onder leiding staan van een gespreksleider en na afloop krijgen de deelnemers een heerlijke maaltijd geserveerd. Wie mee wil doen aan een tafelgesprek kan zich nog tot uiterlijk 1 juni aanstaande aan- melden. Dat kan via het coordinatiepunt: (010) 4113911. Meer informatie is ook te vinden op www.schiedam.dagvandedialoog.nl. Via deze website kunnen belangstellenden zich tevens digitaal opgeven als deelnemer. Programma: Tafelgesprekken en heerlijke maaltijd 15.00 - 18.00 u. Diverse locaties Deelname: gratis Slotbijeenkomst met drankje en hapje 18.30 - 20.00 u. Stadskantoor, Stadserf 1 Schiedam Toegang: gratis Op maandag 23 mei a.s. om 12.30 uur zullen drie leerlingen van het Stedelijk Gymnasium Schiedam beloond worden voor hun creatieve inspanningen. Zij wer den in het kader van het 125-jarig jubi- leum van het gymnasium gevraagd een kunstobject te ontwerpen. Een deskundi- ge jury met onder meer Prof. P. Sanders (oud-leerling van het Gymnasium en sinds lange tijd van grote betekenis voor het artistieke klimaat van Schiedam) zal de ruim zeventig ontwerpen op kwaliteit, eigenheid en zeggingskracht beoordelen. De winnende ontwerpen zullen als inspi- ratie dienen voor het schetsontwerp dat in het najaar verwacht wordt. Het 125 jarig bestaan van het Stedelijk Gymnasium te Schiedam en het 658-jarig bestaan van de school werd in 2004 op grootse wijze gevierd. Alleen een monument ontbrak nog ter bevestiging van deze lange Schiedamse traditk. De afdeling cultuur van de Gemeente Schiedam, het Stedelijk Gymnasium en professor Sanders hebben de handen ineen gestagen en een start gemaakt door leerlingen uit te nodigen mee te den- ken over een ontwerp voor een kunstobject voor de school, dat door later een professio- nele kunstenaar uitgevoerd zal gaan worden. Meer dan zeventig leerlingen hebben zich op de tekentafel gestort en zijn met uiteen- lopende voorstellen gekomen. De jury bestaande uit: prof. Sanders, Esther Didden (kunstenaar en lid Adviescommissie Beeldende Kunst), Julia Snikkers (artoteek Schiedam), Ans van de Wiel (kunstdocent gymnasium) en Nathalie Lans (vereniging oud-leerlingen Pro Amicis) zal zich buigen over al deze ontwerpen en drie ervan selecte- ren. Deze drie ontwerpen zullen ter inspira- tie worden aangeboden aan de kunstenaar die later dit jaar een schetsopdracht krijgt. Overigens is er nog geen kunstenaar geselec- teerd. De gemeente Schiedam heefit met dagtekening 28 februari 2005 de aanslagen onroerende-zaakbelastingen 2005 verstuurd. De tweede en laatste vervaldatum van deze aanslagen is 31 mei 2005. Uiterlijk op deze datum moet het totale aan- slagbedrag op de rekening van de gemeente zijn bijgeschreven. Het indienen van een bezwaarschrift tegen de WOZ-beschikking ontslaat u niet auto- matisch van uw betaalplicht. Alleen indien u expliciet en schriftelijk om uitstel van beta- meer informatie over aan. Beschikking Onderwerp Op grand van artikel 28 juncto artikel 39, van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een saneringsplan ontvangen voor de locatie Van Heekstraat/Scholtenstraat, kadastraal bekend gemeente Schiedam onder sectie I nummer(s) 4803 en 5020 (gedeeltelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het saneringsplan hebben ingestemd en hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; de thans voorgenomen herinrichting (en eventuele toekomstige gebruikswijziging(en)) sanerende maatregelen noodzakelijk maakt. Met de deelsanering dient te worden begonnen voor 18 mei 2009. Voor de besluitvorming hebben wij de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 saneringsnoodzaak) en art. 5.3 (saneringsplan) van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun even tuele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een bezwaar formeel onder onze aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf woensdag 25 mei 2005' gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 5565. Bezwaar Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 71 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking van deze beschikking worden ver- zonden onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van het besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofd- stuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met mevrouw ing. N. Pluim van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 56 27. Veel penningmeesters hebben behoefite aan ondersteuning in hun werkzaamheden. De gemeenten Schiedam en Vlaardingen organiseren een tweedaagse workshop voor penningmeesters. Zij doen dit in samenwerking met de Rabobank Schiedam- Vlaardingen. De twee bijeenkomsten van de workshop zijn gepland op 11 oktober en 8 november 2005 van 19.30 - 22.00 uur. Onderwerpen De workshop is bedoeld voor onbetaalde penningmeesters van verenigingen en stich- tingen die zich verder willen professionalise- ren. Tijdens de workshop ontvangt u advies en informatie over de volgende onderwerpen: rol van de penningmeester, contributie en betalingsverkeer, financieel beleid, afschrijven en reserveren, geautomatiseerd boekhouden, juridische aspecten en verzekeringen. Naast het theoretische deel omvat de work shop ook een praktijkgericht gedeelte waarin u actief aan de slag gaat. Informatie en aanmelden Penningmeesters die meer informatie willen of zich willen aanmelden voor de workshop kunnen contact opnemen met: Gemeente Schiedam coordinator vrijwilligersbeleid Marjolein van Doom telefoon (010) 246 50 05 e-mail: ps-svs@schiedam.nl Gemeente Vlaardingen coordinator vrijwilligersbeleid Esmee Poldervaart telefoon (010) 248 48 49 e-mail: vri j wi 11 iger@vlaardingen.nl Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Wilt bij bij uw e-mail uw volledige adresge- gevens vermelden? Na inschrijving ontvangt de penningmeester een intakeformulier waarin de behoeffe wordt gei'nventariseerd. Aan de hand hiervan wordt het definitieve programma van de workshop bepaald. U kunt zich tot 14 juni 2005 aanmelden voor de workshop! Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 25 mei 2005 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Delflandseweg voor pand nr. 202 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Professor Kamerlingh Onneslaan, voor pand nr. 170a Wij wijzen U erop dat U op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok- ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw. B. Stad, telelefoon (010) 246 5642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. ^ieudienst Per abuis is op 18 mei jl. melding gemaakt van een tweetal verleende vergunningen/onthef- fingen op 4 September 2004. In plaats daarvan had melding gemaakt moeten worden van ver leende vergunningen/ontheffingen voor een tweetal evenementen op zaterdag 21 mei 2005. Het betreft: Marhaba Maroc, een festival met diverse optredens, een markt en een aantal film voorstellingen in Stadspark de Plantage van 12.00 uur tot 1.00 uur; Muziekoptredens door bands van Popschool Muziekcentrum Opmaat op het plein tegenover het horecabedrijf aan de Gerrit Verboonstraat 23 van 13.00 uur tot 17.00 uur. Van 18 mei t/m 29 juni 2005 liggen afschriften van de verleende vergunningen/ontheffingen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de afzonderlijke ver gunningen/ontheffingen een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrilt moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getrof- fen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Ontwerpbeschikkingen Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor- zaken, kunnen op grand van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grand van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. Op 23 September 2004 hebben wij een aanvraag ontvangen van Nolet Jeneverstokerij- Distilleerderij B.V. voor een revisievergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een jeneverstokerij, -distilleerderij en bottelarij. De inrichting is gelegen aan de Hoofdstraat 14 te Schiedam. De verandering omvat onder meer technische aanpassingen en uitbreiding van (productie) installaties, het wijzigen van de bestemming en indeling van ruimten en open terrein van de inrichting en de invoering van een aantal energiebesparende maatregelen. Een aantal aanpassingen komt voort uit de algehele verbouwing van de bestaande panden aan de Hoofdstraat. Op 15 September 2004 hebben wij een aanvraag ontvangen van Nolet Jeneverstokerij - Distilleerderij B.V. voor een veranderingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op 25 maart 2005 hebben wij de aanvulling 'Brandbeveiligingsconcept' ontvangen. De verandering omvat het oprichten van een nieuw te bouwen logistiek centrum aan de Buitenhavenweg 50-54 en een verbindingstunnel onder de Buitenhaven naar de productielocatie aan de Hoofdstraat 14. Het logistiek centrum omvat een volautomatisch opslagmagazijn gereed product in hoogbouwstellingen, opslagtanks voor graanalcohol, laad- en losvoorzieningen en een kantoor. De revisievergunningprocedure en de veranderingsvergunningprocedure betreffen twee verschillende, met een tunnel onder de Buitenhaven aan elkaar gebonden delen van de inrichting. Met de revisievergunning wordt de bestaande situatie aan de Hoofdstraat opnieuw vastgelegd (inclusief wijzigingen). Het logistiek centrum aan de Buitenhavenweg moet nog worden gebouwd. Omdat het hier een nog te realiseren onderdeel van de inrichting gaat dat bovendien aan de andere kant van het water is gelegen, wordt hiervoor nu een aparte veranderingsvergunning verleend. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen beide gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 26 mei 2005 tot en met 23 juni 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien op het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor- uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, telefoon (010) 246 8621. Op donderdag 16 juni 2005, aanvang 16.30 uur, wordt in de filmzaal van de DCMR, 's-Gravelandseweg 565, een gedachtewisseling gehouden. Ook de aanvrager is uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn om een toelichting te geven op de toekomstige ontwikkelingen. Tijdens de gedachtewisseling kunnen eventueel ook mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 23 juni 2005 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen, de ontwerpbeschikkingen en de gedachtewisseling kunt u zich wenden tot de heer F. van der Lans van de DCMR, telefoon (010) 246 8526. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, telefoon (010) 246 8621. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf l juni mogelijk. Daar kunt u dan voor de woensdag, donderdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3