ad Aangrijpende film 'Der Untergang' is ijzersterk IL O Slimme koffer-barbeque van Tefal r 0909 - 50 10 699 [TWO©© uitgaans agenda Moordkuil Arnaldur Indridason ARNALDUR INDRIDASON eding maasstad 7* ouzzef unieke leze Europa Cup Honkbal met Maasstad weekbladen! I 3 i I 1 3 mw MUZIEK THEATER Sinds het einde ervan in 1945 zijn er heel veel films over de Tweede Wereldoorlog ge- maakt. In veel van die films komt ook Adolf Hitler voor. Het viel producent Bernd Ei- chinger en regisseur Oliver Hirschbiegel op dat veel van die films van Hitler een kari- katuur maakten. Daarom wil- den zij 'Der Untergang' ma ken, waarin de ondergang van Hitler en diens Derde Rijk zo realistisch mogelijk wordt verbeeld. 180 postbus 1685 3000 br rotterdam j| Golden Tulip Heerlijk eten aan het water! uveekbiade n Ml 'SBt "f" a—i Zo doet u mee! Woensdag 1 juni 2005 CX62 Discotheek-Podium-Cafe-T erras Plan-C,Slepersvest 1,ROTTERDAM SuperCover. Allround. 3 jun Aiight. R&B, Hiphop, Dance covers. Buiten Haring- en Mosselfeesten. 4 jun Marcel Reys Michael Varekamp. Marcel Reys trompet, Michael Vare kamp trompet, Ervin Hoorweg piano, Boudewijn Lucas basgitaar, Joost Kroon drums. 7 jun; 22.00 Hyper Hyper, Mauritsweg 5, ROT TERDAM Ron Stuts <6 BJB. 3 jun; 20.00 Willem Kamerbeek. 4 jun; 20.00 Hyper Funk. Met: Brownie, Chezz Thelonious. 5 jun; 20.00 Latin restaurant club Buleria, Cool- singel 18, ROTTERDAM Tango Salon. Georgansieerd door Tan go school Cuartito Azul. 4 jun; 17.30- 22.00 Prachtig, Willemsplein 93-97, Rotter dam Salsa under the Bridge. Elke le zater- dag van dd maand in de adembenemen- de mooie en trendey ambiance van Prachtig Rotterdam een spetterende tro pical party met swingende meerkoppige Uve orkesten, top DJ's, salsa, merengue, Bachata, y mucho mas. Met o.a. Masal- sa, Rojo, Salsa Tipica, D21 stage, Latin Mix en DJ Carlos. 4 jun; 23.00-04.00 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Grote Zaal Hair. Nederlandse tour van de rockmu- sical Hah met Chaira Borderslee en Re nd van Kooten. Grotendeels uitver- kocht! Kijk op www.dedoelen.nl voor de laatste kaarten. t/m 3 jun; 20.15 Isabelle van Keulen speelt concert Pro kofiev. 4 jun; 20.15 Wibi Soerjadi. Lentetournee 'Encore'. Naast werken van o.a. Chopin, Liszt, Schumann en Schubert brengt hij enkele van zijn transcripties ten gehore. 5 jun; 15.00 Jurriaanse Zaal Het Vijfde Boek van Peter-Jan Wage- mans. DoelenEnsemble o.l.v. Arie van Beek, m.m.v. Judith van Wanroij - so- praan en Gerrie de Vries - mezzoso- praan. Hoever kun je als hedendaags componist gaan in het zoeken naar een verhouding met de traditie van de tonale muziek? Dat is de vraag die Wagemans zich stelde voor de avondvullende com- positie Het Vijfde Boek. Het meerdelige werk vol onverwacht lichtvoetige en feeerieke muziek bevat een veelheid aan muzikale vormen. 5 jun; 20.15 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Tegen de Lamp. Tegen de lamp is de nieuwste operaproductie van Stichting Bij Gebrek en het Knuistingh Neven Ensemble. Pianiste en componiste Rita Knuistingh Neven schreef de muziek, dichter en journalist Peter Swanborn de tekst. Sopraan Karin ten Cate en bas Marc Drost vertolken de twee hoofdrol- len. Zij worden begeleid door het Knuistingh Neven Ensemble, t/m 3 jun; 20.30 (wo. try-out, do. premiere Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Presentatie Masterclass tangogitarist en anangeur Coco Nelegatti. door stu- denten van de Vakgroep Argentijnse Tango van de HMD Rotterdam. Het re- sultaat van deze masterclass wordt van- daag gepresenteerd in de Evenaar. Het unieke programma bestaat uit door Co co Nelegatti geschreven en gearrangeer- de werken voor diverse ensembles, van gitaartrio tot orquesta tfpica. 3 jun; 20.15 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Orgelconcert door Bas de Vroome. In de serie Laurensorganisten Compo- nisten. 7 jun; 20.00-21.00 Oude- of Pelgrimvaderskerk, Ael- brechtskolk 20, ROTTERDAM Orgelconcert door Wouter Blacqiuere. Orgelmuziek van George Stam (1905- 1995). 4 jun Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM Electronic renaissance. Invasion planet night. Met o.a. 'La seduction des inno- centes', 'Pom.Darsteller' en dj Rol- linka. 3 jun; 21.00 Rock 'nRoll Addicts. Met Thee Sus penders, Manor Freaks, Shibuku en Sto ne Age. 4 jun Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Bluesjamsession. 3 jun; 20.00-01.00 Coen Wolters Band. Blues-rock uit Ne- derland. 4jun; 20.30-02.00 Nighttown, West-Kruiskade 26-28, ROTTERDAM, Grote Zaal Tashas World. CD-presentatie van haar tweede album 'World Domination'. 2 jun; 21.00 Vive la Fete. Vive la Fete is een project vandeVlaams-LimburgsedEUS-bassist Danny Mommens, die deze groep vormde met zijn vriendin Els Pynoo. De combinatie van Danny's voorliefde voor jaren tachtig wave en de Serge Gainsbourg/Jane Birkin fixatie van Els smelt zo samen tot de muziek van Vive La Fete. Vrij vertaald: Lang leven het feest. Met support act en afterparty! 3 jun; 20.00 Theater Charlee Dee. De Grote Prijs van Neder- land (GPNL) organiseert voor de win- naars een clubtour die bestaat uit een aantal optredens in toonaangevende popzalen in Nederland. Het optreden van Charlie Dee, winnares in de catego- rie Singer/Songwriter, in Nighttown is het eerste concert in de reeks. 2 jun; 20.00 Stuurbaard Bakkebaard support act. Stuurbaard Bakkebaard bestaat uit straatmuzikanten Timo van Veen en Onno Kortland en slagwerker Marc Koppen. Het trio maakt op creatieve manier gebruik van contrabas, diverse gitaren, stem trommels en ander slag- werk, dat doet denken aan het werk van Tom Waits, dEUS en dichter bij huis De Kift. 4 jun; 21.00 Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Lolita Klup. Met in Now: Lin, Leroy Styles en Erick E. En in Wow: Cream, Jeremaine S en Def. 4 jun; 23.00-06.00 De Scheg, Ambachtsplein 141, ROT TERDAM Seniorenmiddag Playback. 7 jun; 10.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM FREAKS ON TOUR party. Tom en an- dere freaky acts... achter de draaitafels: Stardumb DJ Team. 3 jun; 21.0070's 80's Dance Classics. De beste dance classics uit alle genres komen voorbij, lekker dansen op de muziek van alle ja ren, maar alleen de echte classics. 4 jun; 23.00 OffCorso, Kruiskade 22, ROT TERDAM Fijn. Iedere eerste vrijdag van de maand fijne muziek, fijne mensen en een fijne avond bij Fijn in Off Corso. Met dj's Je remaine S. en Jip Deluxe. 3 jun; 23.00 SKVR Muziekschool Centrum-West, Willem Buytewechstraat 70, ROT TERDAM Slagwerkavond. Leerlingen van Jan Hendrik Ootsen en Rudi Sanders. 7 jun; 19.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM Perron. Een soort eigenzinnige eclecti- sche mix tussen Friss en de Buurtsuper. 4 jun; 23.00 The Beatsteaks (DE). Cooper. 5 jun; 20.00 SKVR Leerlingenuitvoering Cello. Leerlingen van Rudolf van der Wei. 7 jun; 19.30 Maritiem Museum Rotterdam, Leu- vehaven 1, ROTTERDAM Muzikaal Maritiem. Optreden van Shantykoor Hoekse Waard op het plein van het Maritiem Museum. 4 jun; 12.00 Muzikaal Maritiem. Optreden van Mu- ziekvereniging 'Crescendo' uit Alphen aan den Rijn op het plein van het Mari tiem Museum. 5 jun; 12.00 Rotterdamse Schouwburg, Schouw burgplein 25, ROTTERDAM Everest 96. Everest 96 van Productie- huis Rotterdam is geinspireerd op een tweetal rampzalig verlopen, commerci- ele expedities naar de top van de Mount Everest in 1996. Met behulp van een scala aan technische en theatrale hulp- middelen (elektronische en akoestische muziek, zang, beweging. projectie, tekst, video, geluid en installatie) wordt een zintuigelijke ervaring gecreeerd die het pubhek laat doordringen in de we- reld van mensen die het extreme zoe ken. t/m 2 jun; 20.00. Try-out. Grote Zaal Het temmen van de feeks. 6 jun; 20.15 Kleine y :t.t| Under my skin, t/m 4 jun; 19.00; 20.30; 22.00 Krjjn Boon Studio Everest 96. Everest 96 van Productie- huis Rotterdam is geinspireerd op een tweetal rampzahg verlopen, commerci- ele expedities naar de top van de Mount Everest in 1996. Met behulp van een scala aan technische en theatrale hulp- middelen (elektronische en akoestische muziek, zang, beweging. projectie, tekst, video, geluid en installatie) wordt een zintuigelijke ervaring gecreeerd die het pubhek laat doordringen in de we- reld van mensen die het extreme zoe ken. 3 jun; 20.00. Premiere. Everest 96. 4 jun; 20.00 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Grote Zaal Hassan '.v Angels - Schijn. t/m 4 jun; 20.00 Assepoester (6+). 5 jun; 14.00 Kleine Zaal KaspervanKooten-Geestdrift(try-out) .4 jun; 20.15 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Fridaynight Spotlight: Finalisten Leids Cabaret Festival 2005. Deze avond voor liefhebbers van nieuw talent staat geheel in het teken van het Leids Cabaret Festival 2005. Dit bekende fes tival is al ruim 26 jaar een springplank voor aanstormend cabarettalent. Eerde- re winnaars waren onder andere Alex Agnew en Javier Guzman. De artiesten die vanavond gaan optreden zijn uiter- aard nu nog niet bekend. Zie voor info de website. 3 jun; 20.30 Roue Verveer 'Eigen vermogen'. Eer ste avondvullende show door rasvertel- ler Roue Verveer. Opgegroeid in Suri- name en groot geworden bij de Come- dytrain, houdt hij zijn publiek een Spie gel voor die aanstekelijk, confronterend en charmant tegelijk is. 4 jun; 20.30 Bonheur, Eendrachtsstraat 79-81, ROTTERDAM Struisvogels op de Coolsingel. Zeven Rotterdamse personages die het bom- bardement op Rotterdam hebben mee- gemaakt vertellen in de intimiteit van hun stervensuur hun persoonlijk ver- haal. Met indringende monologen van Anna Enquist, Antoine Uitdehaag en Anne Vegter, geinspireerd op werkelij- ke levensverhalen. Een nieuwe voor- stelling van Peter Sonneveld in de geest van 'Lazarus' (2001). t/m 5 jun (beh. zo ma); 20.30 Struisvogels op de Coolsingel. t/m 5 jun (beh. ma di wo do vr za); 15.30 Theater't KapeUetje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM Onder stoep ligt het hazenleger. Het persoonlijke verhaal van emigranten- dochter Thirza, opgegroeid in de Afri- kaanse bush, terugkerend in de moderne wereld, wordt op een originele en thea trale wijze neergezet. t/m 2 jun; 20.30 Moeder Courage en haar kinder en. t/m 5 jun; 20.30 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM The Little Shop of Horrors. Musical door de SKVR. t/m 5 jun Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM De Tunes. De Tunes zetten de zaak weer ouderwets op hun kop. Met: Harry Jan Bus, Steef Vooren en Emiel Benda. Het leukste cabaretdiner van Rotterdam. 2 jun; 18.30 Dan maar zo... Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Witt, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier- gangen-keuze-diner. t/m4jun; 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld! 5 jun; 17.30 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM Amstel Lite Comedy Night. 4 jun; 21.00 Diergaarde Blijdorp, Blijdorplaan 8, ROTTERDAM ZOO stories. Ouderen. met verschillen- de culturele achtergronden, vertellen u spannende, mooie en onvergetelijke verhalen. Op de 2e nationale verteldag komt u ze tegen in Diergaarde Blijdorp. Verhalen over de sluwe spin Anansi bij het koraalrif in het Oceanium, of span ning in de jungle van het kassencom- plex. 5 jun; 12.00-16.00 uur Thank God it's Friday! De Glitter Gla mour Discoparty van de Golden Won der Boy and his Quiksilver Girls. Een heerlijk buffet en een spetterende disco. U zult swingen, zingen en lachen. 3 jun; 19.00 Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams inburgeren met het virtuoze accordeonduo de Cor nelli's. Nog altijd heffen zij elkaar per fect op. Vemieuwd, veijongd en ver- maakt! Beter dan ooit! Regieadvies: Martin van Waardenberg. 4 jun; 18.30 door Vincent Wernke In de jaren vijftig waagde een Duitse regisseur zich voor het laatst aan een film over Hitler, ver- klaarde filmmaker Oliver Hirsch biegel in interviews rond de ver- schijning van 'Der Untergang'Hij vond dit vreemd, omdat Duitsland duidelijk nog niet klaar is met Der FUhrer, die haat en verderf zaaide in de wereld. „Er zijn nog steeds Duitsers die zijn denkbeelden de- len, hoewel ik niet bang ben dat de neonazi's ooit daadwerkelijke macht in ons land zullen krijgen", verklaarde hij eerder dit jaar in een interview met het Algemeen Dag- blad. Desondanks twijfelde Hirschbie gel wel toen hij door producent Bernd Eichinger werd gevraagd om 'Der Untergang' te regisseren. Hij wist vooraf dat deze film, ge- baseerd op het gelijknamige boek van Joachim Fest, veel stof zou doen opwaaien. Dat gebeurde uit- eindelijk ook, maar 'Der Un tergang' oogstte ook veel lof. Mil- joenen Duitsers zagen de film en ook in de rest van de wereld trok 'Der Untergang' veel publiek. In- middels draait dit werk over de laatste levensdagen van Hitler zelfs met succes in Israel. 'Der Untergang' speelt zich af aan het einde van de Tweede Wereld oorlog. De Duitsers, die op hun hoogtepunt een groot deel van Eu- ropa in handen hadden, worden nu steeds verder teruggedreven. De oorlog lijkt snel voorbij en de nazi- kopstukken hebben zich terugge- trokken in een bunker in het hart van Berlijn. Terwijl de stad steeds verder wordt verwoest door het oprukkende Sovjetleger, zien steeds meer nazi's dat de oorlog verloren is. We zien de spanning in de bunker langzaam maar zeker toenemen, tot het onvermijdelijke moment waarop het Derde Rijk de- finitief instort. Alleen Hitler denkt niet aan opgeven en al helemaal niet aan overgeven. Samen met zijn generaals neemt hij zelfs nieuwe strijdplannen door om verloren gebied terug te win- nen. Hij merkt echter dat de gene raals er niet meer in geloven en zelfs weigeren om zijn bevelen nog langer uit te voeren. De waar- zin bereikt zijn hoogtepunt als Hit ler besluit zichzelf niet over te ge- De romans van de IJslandse schrijver Arnaldur Indridason, verheugen zich in een steeds groter wordende populariteit, en terecht. In IJsland kent men overigens geen familienamen, als achternaam gebruikt men de naam van de vader gevolgd door 'son' of 'dottir'. In het IJslandse telefoonboek staan de mensen er dan ook bij hun voornaam in. De boeken van Arnaldur Indridason staan daarom in de bibliotheek bij de letter A. De hoofdpersoon in Arnaldur's boeken, rechercheur Erlendur, lijkt in meerdere opzichten op zijh Zweedse collega Kurt Wallander van de schrijver Henning Mankell. Niet alleen omdat ook zijn vrouw hem heeft verlaten en dat hij eveneens kampt met |@eS ilMMHHI een moeizame relatie met zijn dochter, qua karakter zijn H er ook de nodige overeenkom- sten. Het eerste boek wat in Nederland uitkwam was 'Noorderveen'(2003 waarvoor de auteur de 'Glazen Sleutel' kreeg, de prijs voor de beste Scandinavische misdaadroman. Voor zijn tweede boek 'Moordkuil' (2004) ontving hij een jaar later dezelfde prijs, wat op zich genoeg zegt. 'Moordkuil' (5 sterren in VN's Detective en Thrillergids 2004) heeft alle ingredienten om het tot een topper te maken: goed uitgediepte karakters, een verrassende plot en daarnaast ook nog de beschrijving van de proble- matische verhouding die Erlendur heeft met zijn, aan drugs verslaafde, dochter. Het begint origineel: een kind loopt tijdens een veijaardagspartij- tje op iets te zuigen wat later een menselijk bot blijkt te zijn. Ze heeft dit gevonden op een bouwplaats waar later niet een maar zelfs twee skeletten gevonden worden, die daar, naar later blijkt, al tientallen jaren eerder be- graven moeten zijn. Dat wordt graven in het verleden dus, en mensen op- sporen die destijds in deze wijk gewoond hebben. Een weliswaar triest, maar erg boeiend verhaal. De bibliotheek geeft in deze rubriek extra aandacht aan een opvallend boek uitde eigen collectie: de leestip. Bibliotheek Rotterdam ook op Inter net: www. bibliotheek. rotterdam. nl. ven, maar te kiezen voor de totale ondergang door samen met zijn vrouw Eva Braun zelfmoord te plegen. Hun lijken moeten na hun dood overgoten worden met benzi ne en worden verbrand. Zo wil hij de schande voorkomen dat hun lij ken in handen vallen van de Sov- jets. Het meesterlijke 'Der Untergang' dankt een groot deel van z'n kracht aan de prestatie van acteur Bruno Ganz. Hij zet Hitler op meesterlij ke wijze neer. De paranoia die gaandeweg de film bij hem steeds groter wordt, is van zijn gezicht af te lezen. 'Der Untergang' toont niet alleen de menselijke kant van Hitler, hoe gruwelijk zijn denk beelden ook waren, ook de andere nazi's worden verder uitgediept dan de karikaturen die ze in veel andere films zijn. De meest indruk- wekkende scene van de film is die waarin de vrouw van Joseph Goebbels haar kinderen doodt. Zij doet dit liever dan dat haar kroost zou moeten leven in een wereld zonder de nazi-ideologie. Daar word je stil van, een gruwelijke scfene die je niet meer loslaat. Tegelijkertijd raakt deze scene misschien wel de kern van het pro- bleem. De partij kon immers zo groot worden doordat het Duitse volk massaal achter nazi's aanliep. Niet voor niets toont Hitler aan het einde van de film geen enkele compassie van het Duitse volk, dat in die fase van de oorlog veel el- lende moest doorstaan. Ze hebben die ellende over zichzelf afgeroe- pen. Zij zijn immers achter hem aangelopen. Ook zijn privesecreta- resse Traudl Junge was hem tot het laatst trouw. Zij overleefde boven- dien de oorlog en overleed pas en kele jaren geleden. De makers van 'Der Untergang' maakten dank- baar gebruik van haar ooggetuige- nissen en de film wordt groten deels vanuit haar oogpunt verteld. 'Der Untergang' is indrukwek- kend, confronterend en bovenal ijzersterk. Regisseur verhaalde in het eerder aangestipte AD-inter- view over Duitsers waarmee hij de film bekeek. Ze bleven zitten tot de aftiteling was afgelopen en waren muisstil. Dat is precies wat Hirsch biegel met zijn film wilde berei- ken. 'Der Untergang' is inmiddels verkrijgbaar op dvd en er werden in Nederland al ruim 100.000 exemplaren van deze film ver- kocht. Naast een enkele dvd is ook een speciale dubbele dvd van 'Der Untergang' verkrijgbaar. Naast natuurlijk de film bevat deze dvd onder meer een making of en interviews met de regisseur en ver- schillende acteurs, waaronder Bru no Ganz. *OTT«OAM-C«NTM Deze bon is geldig t/m 31 Augustus '05 Terwijl schepen aan stuur- en bakboord aan u voorbijgaan, geniet u van een 3-gangen keuzemenu inclusief het fameuze, onbeperkte dessertbuffet waar u naar hartelust uit kunt kiezen. Leuvehaven 80 3011 EA ROTTERDAM Tel.: 010 413 413 9 www.goldentuliprotterdamcentre.com Tegen inlevering van deze bon ontvangt u C 5,00 korting U betaalt geen 23,50 voor dit heerlijke diner, maar slechts C 18,50!!! Reserveer nu! Van 8 tot en met 12 juni 2005 wordt het Europa Cup honkbal in Rotterdam en omgeving gehouden. In het kader van Rotterdam Capital of Sports 2005 is Rotterdam voor 5 dagen lang het middelpunt voor de Europese honkbalelite. Acht Europese topteams zullen hun wedstrijden verspelen in Rotterdam en Capelle a/d IJssel. Vanwege dit grote deelnemersveld sloot de organisatie overeenkomsten met de verenigingen Euro Stars en Sparta/Feyenoord om gebruik te maken van hun accommodaties. De poule indeling is als volgt: Poule A 1Paderborn Untouchables 2. T&A San Marino Baseball Club 3. Baseball Savigny sur Orge 4. DOOR Neptunus Poule B 1Draci Brno 2. Balashika Tornado 3. BBC Orioles Grosseto 4. Mr. Cocker HCAW Iedere dag zijn er wedstrijden om 12.00 uur in Capelle a/d IJssel, om 14.00 en 20.00 uur in het Neptunus Familiestadion en om 16.00 uur in de Beverwaard bij Sparta/Feyenoord. Op zondag- morgen 12 juni zal er ook een wedstrijd om 10.00 uur gespeeld worden op het terrein van de honkbalvereniging Zwijndrecht. Op zaterdag worden de kruisfinales gespeeld, waarna zondag de beslissende wedstrijden volgen. Speciaal voor Maasstad weekbladen kunt u nu extra voordelig naar het Europa Cup honkball Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u 2- korting op een dagkaart van 7,- af te halen bij de kassa van het Neptunus Familiestadion (max. 2 kaarten per bon). Deze actie is geldig voor woensdag 8 en donderdag 9 juni. Neptunus Familiestadion, Abraham van Stolkweg 31 3041 JA Rotterdam. Meer informatie op www.neptunussport.com. motorreces heestar niet eensgezkid ~T grond- veneering spook beige zoals ook tateigast tads- aanauiding V Aziaat vijandschap voestijnbror houding een naam geven 6 telwoond provincie- hoofdstad duivel Romanum Impenum w aim nihil 5 piaaggeest onderwerp kantoor- bediende V 8 oxidatie gebaar todeiiik afvtaar. insecten- eter s opschfk broos proest T 10 wind- richting springstof Europese taal fijtoer bijwoorti Frans lidwoord soort onderricht deel van een hufe 7 loopstoK 4 Los het Zweedse raadsel op. In de geie, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 1 t/m dinsdag 7 juni 2005 doorgeven via U kunt zo vaak beilen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... 1 nl hier de gevonden letters in en be! het gevonden wooed door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswmnaare ontvangen automalisch schrif!eli)k benefit. Niet getdtg in combtnatie met andere k en prijzen zijn niet inweselbaar tegen contanten, ook niet g Makkelijk mee te nemen en na de zomer compact op te bergen: de nieuwe Grill 'n Pack- barbecue van Tefal. Dankzij het extra grote bakoppervlak kan er gezellig met z'n alien worden gebarbecued. Het Contact Systeem, waardoor het vtees snel dichtschroeit en zijn voile smaak behoudt en het hoge vermogen zorgen voor uitstekende grillresultaten. De grillplaat met anti-aanbaklaag is makkelijk schoon te maken. Het onderstel van de barbecue kan worden ingeklapt en vormt samen met de romp en het deksel een handige koffer met handgreep. denkt Kijk voor meer informatie op www.tefal.nl De oplossing uit nummer 14 is: sprookjes. Het Efteling-arrangement voor twee voiwassenen en twee kinderen is gewonnen door. C. Grandia, Capelle a/d Ussei; C. Maasland, Hoogvfiet; R. Mahn, Rotterdam; A Simonis, Rozenbutg.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13