maasstad 'lnhangen' van gloednieuwe basculebrug is millimeterwerk 12; Eerst trouwen, daarna op zoek naar het ideale huis 50 T)acHd/foyd Oma en opa- bingo Muziek Handicaps Paranormale middag Tri-Meer in Pand Paulus Zeeland Derde Dag van de Dialoog Huisvuil onder de grond KUNSTGEBIT Elke zondag 2 uur bowien 4 drankles Wooninformatiedag in gerestaureerde stadhuis [antjhaast de ame weekbtaden SCHIEDAM SCHIEDAM - De wind helpt een handje mee: een matig briesje uit zuidelijke richting. Behoedzaam als een slak vaart een ponton van 45 meter lang over de Nieuwe Maas richting Hoofd. Boven op de lastdra- ger een groot en onduidelijk gevaarte. Als een flat van zeven verdiepingen steekt het stalen frame de lucht in. Een wegdek met twee cilin- ders van vierhonderd kilo gram elk. Vlak voor Schie dam wordt het vreemde transport verwelkomd met stralen water, gespoten door blusboot Port of Rotterdam. Erna gaat het door de slui- zen van de Buitenhavenweg met aan weerszijden slechts tien centimeter speling. SCHIEDAM - In zorgcentrum Spaland aan de Willem An- driessenlaan is dagelijks een gevarieerd activiteitenprogram- ma van 10.00 tot 16.00 uur in de recreatiezaal. Ook senioren in Schiedam-Noord die contact zoeken met leeftijdsgenoten of gewoon een beetje afleiding zijn welkom. Het aanbod bestaat onder andere uit bingo, koersbal, handwerken, bioscoop en een internetcafe. Meer informatie is te verkrijgen bij de infor- matiedesk van Spaland. Zowel Ziekenfonds als particulier. Reparatie klaar terwijl u wacht. DENTAL SPIJK Lenteakker 5b Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 SCHIEDAM - Het Woon In formatie Centrum (WIC) or- ganiseert zondag 5 juni een Wooninformatiedag op de Grote Markt, in en om het on- langs gerestaureerde stad huis. Het motto voor die dag is dan ook 'Wonen en Trou wen'. Woningzoekenden en trouwlustige stellen krijgen tussen 12.00 en 16.00 uur al le informatie over de moge- lijkheden van wonen en trou wen in Schiedam. GoPolitics! Activiteiten 55-plus Graauwe Hengst Harmonia Handicap.nl extra voordelig Familie Bowlen Bltterqarnltuur Crlllcaffe Bar Bowling MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO "V Woensdag 1 juni 2005 SCHIEDAM - In diensten- centrum De Woudhoek wordt woensdag 8 juni van 12.45 tot 15.00 uur bingo ge- speeld voor grootouders met hun kleinkind(eren). De kos- ten zijn 2,50 per persoon, het tweede kleinkind betaalt twee euro. Inschrijven tot 3 juni, tussen 09.00 en 12.00 uur aan de receptie van het dienstencentrum. SCHIEDAM - In het Fortis Theater a.d. Schie wordt za- terdag 11 juni voor de ne- gende keer het festival 'Mu ziek Handicaps: We gaan ervoor!' georganiseerd door Stichting Rolantino's. Optredens worden naast na- tuurlijk door De Rolantino's verzorgd door de BoemBox- Band, Eckertdal en het Poolse Czardasz. Artiesten die op het podium verschij- nen zijn Donna Lynton, Hannie, Ad van Opstal, Jo- han de Gelder en The Red neck Dancers. Aanvang is 19.15 uur, kaar- ten kosten 12,50 en zijn te krijgen bij het theater. SCHIEDAM - In wijkcen- trum De Erker wordt zon- dag 5 juni van 12.00 -17.00 uur een paranormale mid dag gehouden. Toegang is gratis, per consult wordt vijf euro gevraagd. I SCHIEDAM - De drie kun- stenaars Martin Moesman, Adrianus van Otterloo en Nikolaj Dielemans hebben zich voor de gelegenheid ge- formeerd tot het kunste- naarsgezelschap Tri-Meer. Tri-Meer verwijst niet al- leen naar het driemanschap, maar ook naar een drieluik dat de kunstenaars hebben vervaardigd. Moesman, Van Otterloo en Dielemans exposeren tijdens Tri-meer hun werk en vervaardigden een drieluik, dat na afloop van de tentoonstelling ge- schonken wordt aan ver- pleeg- reactiveringscen- trum DrieMaasStede. Zondag 5 juni om 16.00 uur wordt de expositie geopend. Pand Paulus is te vinden aan de Korte Haven 125. KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euroct.p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. deKoning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H.Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 010 4004391 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties totmaandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Fleide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voornabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdmkkelijk voorbehouden. Deze rechten berustan bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur Door Frank Willemse Maar het echte precisiewerk vindt dinsdag plaats. Op de millimeter nauwkeurig wordt de brug 'inge- hangen' tussen Gerrit Verboon- straat en Koemarkt. De nieuwe 'Nieuwe Koemarktbrug' is weer terug op haar plek. Het verkeer door het centrum van Schiedam moet nog even geduld hebben tot 18 juni. Dan pas kan de nieuwe Koemarktbrug weer open of dicht. Dinsdagmorgen werd het massief stalen gevaarte tussen twee Mammoet kranen van zeshonderd ton in de kelder gehangen. Millimeterwerk dat bij wind flink fout kan gaan en scha- de kan berokkenen. Maar alles ging dus goed en de komende we- ken zal het beton (VBK), de sta len val (Hildebrand) en de elek- Met de arootste precisie werd de nieuwe Koemarktbrug weer ingehangen. Een werkje dat veel bekijks trok. Fot° Roger van der Kraan De oude brug met klinknagels re- gelt al sinds" 1925 het motorver- trotechniek (Impeg) op elkaar af- gesteld moeten worden. Dan nog het proefdraai- en en Klaar is Voor de mees- Koemarktbrug reist van veel veran- derd. De nieu we brug lijkt immers precies op de oude. Alleen het nieuwe weg dek zal de automobilist opvalien. keer tussen Rotterdam en Vlaar- dingen. Een stevige brug in 1925 gemaakt door de ftrma Krupp uit Duistland. Toen een revolutionai- re brug, maar nog steeds 'de op een na grootste rolbascule van Neder- land'. „Die andere staat helaas in Amster dam", vertelt projectleider Ed Bouwkamp lachend. Hij is van het ingenieursbureau van de ONS. De beslissing voor een nieuwe 'oude' brug werd moeizaam ge- nomen. Al tig keer werd hij opge- kapt waarbij telkens het houten wegdek veijiieuwd moest wor den. Vernieuwen of weer renove- ren werd de grote vraag. De tach- tigjarige werd een veiligheidsrisi- co, terwijl hij nog maar 66n jaar geleden helemaal is opgelapt voor 50.000 euro met houten de- len en laswerk. Wethouder Hans Meijer (Leefbaar Schiedam) hak- te de knoop door: er kwam toch een praktisch nieuwe brug voor twee miljoen euro. Alhoewel nieuw? De vorm bleef hetzelfde, alleen lassen en geen klinknagels meer. En het houten wegdek is nu van staal. „Minder onderhoud en hij kan er weer vijf- tig jaar mee vooruit", zegt de ONS-ingenieur. Probleem is dat de brug wat 'wringt'. Het verkeer vanaf de Oranjestraat komt in een flauwe bocht aan zodat de brug uit balans is. Met de nieuwe stevi ge stalen constructie kan de brug binnenkort weer al het zware vrachtverkeer aan. De brug kan nu tot zo'n 60 a 70 ton hebben. Op verzoek van de Historische Vereniging Schiedam zijn de ou de armleuningen met Art Deco- letters schoongespoten en her- plaatst. Ook mechanische onder- delen als de grote as en rolkwa- dranten zijn weer gebruikt. Een 'metalurgist' uit Engeland kwam met een stethoscoop de haar- scheuren, sterkte en dikte van het metaal meten. Bijzonder is dat de oude brug me- chanisch open ging. De nieuwe hydraulisch; in twee bewegingen eerst omhoog en daarna horizon- taal naar achteren. De reden is dat zo de vaarweg voor schepen ge- heel vrij blijft, verklaart de inge- nieur van ONS. SCHIEDAM - De derde Schie- damse Dag van de Dialoog wordt zaterdag 4 juni verspreid over de stad gehouden. Thema is 'Hoezo anders?'. De vraag die daarbij cen- traal staat is: 'Wat bindt mensen in de stad met elkaar? Waarin zijn ze anders? Wat zijn de verschillen? Maar nog belangrijker: waarin ko- men mensen overeen met anderen, wat bindt ze met de mensen in hun straat, op school of op het werk?' Aan ieder tafelgesprek kunnen maximaal acht personen deelne- men. De organisatie streeft de sa- menstelling van een tafel zo divers mogelijk te laten zijn. Ieder tafel gesprek zal onder leiding staan van een gespreksleider en na afloop krijgen de deelnemers een heerlij- ke maaltijd geserveerd. Mensen die mee willen doen aan een tafelgesprek, kunnen contact opnemen met het coordinatiepunt: 411 39 11. SCHIEDAM - In navolging van Nieuwland, wordt de komende weken Groenoord voorzien van een ondergronds afvalinzameling- systeem. Irado is afgelopen maan dag gestart met de plaatsing van dertig ondergrondse containers die de huisvuilzakken gaan vervan- gen. De containers worden in ge- bruik genomen als alle voorzienin- gen zijn geplaatst, naar verwach- ting eind juni. In het kader van het streven naar een schoon, heel en veilig Schiedam heeft het college eind 2004 besloten tot het plaatsen van ondergrondse containers. Nieuwland is inmiddels voorzien van dit inzamelingsysteem. Groot voordeel is dat de kwaliteit van de buitenruimte fors verbetert. Onder grondse containers zorgen voor vermindering van meeuwenover- last en zwerfvuil door openge- scheurde vuilniszakken. Voor de bewoners is het daarnaast handig dat zij hun afval op ieder gewenst moment kunnen weggooien. Na Nieuwland en Groenoord volgt het centrum van Schiedam. In het gerestaureerde stadhuis wordt tijdens de Dag van het Wonen niet alleen aandacht aan wonen besteed. maar ook aan trouwen. Verschillende ondernemers zijn aanwezig om alle informatie over 'De Grote Dag te geven. SCHIEDAM - Joost Benthem en Arend Roelink gaan tijdens de ex positie Go Politics! in galerie 300procent in op hedendaags poli- tiek engagement in de beeldende kunst. De kunstenaars zijn uitge- daagd om een standpunt te kiezen en dit in de galerie op hun eigen wijze te verbeelden. Van porno- vliegtuigjes, afgewerkte motoro- lieschilderijen en ingeklapte pre- sentatie en wervingsborden. Het project is tot en met 25 juni te zien. 300procent is te vinden aan de Dam 4 en open van donderdag tot en met zaterdag van 13.00 - 17.30 uur. SCHIEDAM - In dienstencentrum De 4 Molens wordt zaterdag 4 juni een dansavond georganiseerd van 19.30 tot 23.00 uur. Kosten zijn 2,50 per persoon. Zondag 5 juni wordt hier een Open dag Mandala tekenen gehouden vanaf 13.00 uur. Te zien is wat de cursisten het hele jaar door gemaakt hebben. In dienstencentrum Oost wordr maandag 13 juni een Pannenkoe- kenlunch geserveerd. Dat kost drie euro, inschrijven voor 6 juni. SCHIEDAM - In de zomermaan- den is er in podiumcafe De Graau we Hengst alleen muziek op dins dag! jamsessie) en een optreden op donderdag. In September beginnen ze aan de Lange Haven weer met andere optredens. Donderdag 2 ju ni zijn er vanaf 22.00 uurLeon Elias Friends met wereldmu- ziek. SCHIEDAM - Spirituele Vereni ging Harmonia ontvangt donder dag 2 juni Mildred Everaars die waarnemingen doet aan de hand van voorwerpjes. Aanvang is 19.45 uur en de toegang is vijf eu ro. Belangstellenden moeten ko- men naar de Blauwe brug aan het Bachplein. SCHIEDAM - Voor de collecte in de week van 13 tot en met 18 juni zoekt Handicap.nl, de fondsenwer- vingsorganisatie van de Algemene Nederlandse Gehandicapten Orga nisatie (Ango) vrijwilligers. Men- sen die tijd beschikbaar kunnen stellen om samen met ruim 30.000 anderen de jaarlijkse geldinzame- lingsactie voor gehandicapten tot een succes te maken. Wie meer wil weten over Handicap.nl, kan kij- ken op www.handicap.nl, mensen die zich als vrijwilliger op willen geven kunnen bellen met 033-254 42 82. Nu voor slechts p.p. (Reserveren gewenst) Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl ^Vieudienst *ijnm0tt(/ De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een dee! van de klachten die in de week van 23 tot 30 mei zijn binnengekomen. Vier klachtengolven in drie dagen De meldkamer van de DCMR ontving afgelopen week 630 klachten ten opzichte van een gemiddelde van 400 klachten per week dit jaar, Er waren vier voorvallen waarover de DCMR - maar ook de politie - veel klachten ontving. Stank van verbrand plastic in Vlaardingen Donderdagmorgen 26 mei ontving de meldkamer tussen zeven en tien uur 119 stankklachten uit Vlaardingen en omgeving. De stankoverlast werd omschreven als chemisch of verbrand plastic. De oorzaak was het morsen van een chemische stof bij het overpompen van het product van het schip Turbulentie naar het schip Bow Spring. Het verladen was begonnen terwijl de slang nog niet aangesloten was. Hierdoor liep circa 60 liter ethyla- arylaat over het dek van de Bow Spring. De schepen iagen aan een steiger van AVR Industrial Services aan de Oude Maasweg in de Botlek. Samen met de bemanning van het schip heeft het Flavenbedrijf Rotterdam het dek schoongemaakt. In overleg met de officier van justitie maakt het Flavenbedrijf Rotterdam proces-verbaal op van het incident. Schip Turbulentie veroorzaakt opnieuw stankoverlast In de nacht van donderdag op vrijdag 27 mei veroorzaakte het schip Turbulentie opnieuw stankoverlast. Bewoners van Floogvliet, Poortugaai, Pernis, Schiedam en Barendrecht belden de meldkamer over een chemische en brandlucht. Het schip had al varende over de Oude Maas zijn ruimen gelucht. De meldkamer ontving 24 klachten. Het Havenbedrijf Rotterdam onderzoekt of opnieuw een proces-verbaal kan worden opgesteld. De landelijke normen en regels zijn namelijk anders dan die gelden in het Rotterdamse havengebied. Hoogvliet en Pernis opgeschrikt door bulderend lawaai Vrijdagavond ontving de meldkamer van half zeven tot kwart over acht 26 klachten over een loeiend en hard blazend geluid. De Gasunie veroorzaak te de geluidsoverlast. In verband met onderhoudswerkzaamheden op het bedrijvenpark Gadering in Hoogvliet werd een gasleiding met hoge druk (circa 53 bar) drukloos gemaakt. Dat gebeurde met een bulderend lawaai. Geluidsoverlast van dansevenement in Hoek van Holland Zondagnacht 29 mei belden negen bewoners van Hoek van Holland naar de meldkamer over de dreunende bassen van de muziek van dans evenement Nightmare Outdoor op het strand van Hoek van Holland. Bij de politie Haaglanden en Rijnmond kwamen meer dan 75 klachten binnen. Door de zuidwestenwind hadden veel bewoners uit het Westland geluids overlast. De gemeente Rotterdam had vergunning verleend voor het dans- festijn. De DCMR heeft geluidmetingen gedaan. Hieruit bleek dat de normen van de vergunning werden overschreden. De geluidsterkte is op aanwijzing van de DCMR aangepast. De politie heeft aangegeven dat de klachten zwaar meewegen in de evaluatie van het dansfestijn. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via Internet: www.dcmr.nl. De themadag wordt georganiseerd in opdracht van de Stichting Woonpromotie Schiedam, waarin makelaars, woningcorporatie Woonplus, projectontwikkelaars en de gemeente Schiedam partici- peren. Tijdens de wooninformatie dag wordt de aandacht gevestigd op de nieuwe koop- en huurwonin- gen die in de verschillende wijken van de stad worden gerealiseerd. Zondag 5 juni staan in een tent op de Grote Markt informatiepanelen opgesteld die de verschillende pro- jecten belichten, zoals 'Het Ter ras', een nieuw onderdeel van het project Nieuwe Tuinen, maar ook de bouwplannen 'De 5 Molens' en 'Over het water' aan de rand van het Beatrixpark. Daarnaast zijn op deze Wooninformatiedag deskun- digen aanwezig die alle details kunnen geven over de diverse plannen en de prijzen van de koop- en huurwoningen. Het Woon In formatie Centrum verzorgt ook rondritten naar enkele modelwo- ningen die zondag toegankelijk zijn. Belangstellenden worden in stijl vervoerd vanaf de Grote Markt naar de projecten Wester- staete, Nieuwe Warande en die in Sveaparken. Op de Wooninformatiedag komen verder alle mogelijkheden in Schiedam aan bod om de trouwdag tot een succes te maken. Verschil lende ondernemers haken namelijk in op deze themadag. Zo is er om 13.00 en 15.00 uur op de Grote Markt een modeshow van bruids- en partykleding en van hoeden. Ook is informatie verkrijgbaar over woninginrichting, bruidstaar- ten, catering, fotografie, speciale kapsels en bruidsboeketten. Ter gelegenheid van 'Wonen en Trou wen' zijn er speciale aanbiedingen. Ook verzorgen de Gemeente, Drukkerij Mercator, juwelier Ver- kade en Van der Valk Netwerk Notarissen een presentatie in het stadhuis, een geliefde trouwlocatie die speciaal op deze dag geopend is. Tenslotte zal de formatie 'Mais' het evenement muzikaal opluiste- ren. Bezoekers van de Wooninfor matiedag kunnen overigens gratis parkeren in de garage aan het Stadserf. Fitness Cardio-fitness Aerobics Spinning i Body Mind Zonnebanken Sauna Stoombad Zwemmen Diplomazwemmen* SquashPower plate Gratis parkeren Creche NIEUW: Personal Training NIEUW: Kinder programma's* Op vertoon van deze advertentie kunt u een dag gratis gebruik maken van onze faciliteiten. Maak dus snel een afspraak en informeer naar de speciale zomer aanbiedingen! David Lloyd Sports Health Clubs Rotterdam R'dam Blijdorp Energieweg 9 Tel. 010 245 16 70 R'dam Centrum Benthemstraat 10 Tel. 010 243 47 00 www.davidlloyd.nl Sports Health Clubs

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 15