Kunstenaarstrio presenteert Drieluik r Informatiedag 'Wonen en Trouwen' stacfl wmmm BilDij Uitstel werkzaamheden trambaan Schiedam-Noord rnnnlu I Colofon "N AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING TERWIJZIGING BORODINLAAN 72 AANVRAAG HORECAVERGUNNINGEN WIJZIGING EXPLOITATIE BOUWZAKEN o< 1 MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT MEDEDELING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 2 WRO ■>ri Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, G emeentebenchten Stadikantoor: Tclcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadros: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schicdam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Allien voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Wie in Schiedam de afgelopen weken foed om zich heen heeft gekeken, kan et nauwelijks ontgaan zijn: de stich- ting Kimstwerkt, waar een kleine veer- tig kunstenaars bij zijn aangesloten, timmert opvallend aan de weg. Zo waren tijdens de Nationale Molendag de Schiedamse reuzen stuk voor stuk 'aangekleed' door Yvon Koopman, maak- te Tineke Weber in Pand Pauius een kolossale tekening waarbij iedere bezoe- ker de gelegenheid kreeg zijn favoriete stukje op te kopen en zorgaen diverse kunstenaars voor de omlijsting van de Dag van het Stadspark aan de Plantage. Het lijkt erop dat de eigentijdse Schiedamse kunstenaar zich niet langer tevreden stelt met het uitbroeden van zijn eitje in het isoiement van zijn atelier, maar bewust zijn rol in het publieke domein wil spelen. Binnen die trend past ook het initiatief van Martin Moesman, Adrianus van Otterloo en Nikolaj Dielemans, drie ouwe rotten in het vak, die zich op zondag 5 juni in Pand Pauius presenteren onder de naam Tri-Meer. De naam verwiist niet alleen naar het drie- manschap aat zij tijdelijk hebben gevorma, maar ook naar het drieluik dat zij gezamenlijk hebben geproduceerd. Tijdens de opening zal dat worden aange- boden aan de heer Zajdenband, locatie- manager van het verpleeg-& reactive- ringscentrum DrieMaasStede in Schiedam. Het leek ons een leuk idee om eens wat extra's te doen", zegt Adrianus van Otterloo. Het is een tijdje stil geweest rond Kunstwerkt omdat Pand Pauius, de thuishaven van onze stichting, dreigde weg te vallen door de gemeentelijke bezuinigingen. Gelukkig is daar nu een oplossing voor gevonden en hebben we een huurcontract voor de komende vijf jaar. Omdat er geen geld is voor betaalde krach- ten, moeten we de programmering van exposities nu allemaal zelf doen. Maar dat heeft wel gezorgd voor een nieuw elan: leden die zich in de afgelopen jaren hadden teruggetrokken, rnelden zich nu weer aan Het gerestaureerde stadhuis aan de Grote Markt vormt zondag 5 juni het decor voor de wooninformatiedag 'Wonen en Trouwen'. De gemeente, makelaars, projectontwikkelaars en Schiedamse ondernemers slaan de handen ineen om bezoekers zo goed mogelijk te informeren. Tussen 12.00 en 16.00 uur komt men dan ook alles te weten over de mogelijkheden die op het gebied van wonen en trouwen in Schiedam bestaan. De wooninformatiedag vindt plaats in en om trouwlocatie nummer 6en: het stadhuis. Op de Grote Markt komt een tent te staan, waarin het aanbod nieuw- bouwwoningen wordt gepresenteerd. Tientallen panelen met tekeningen van de kamers en situatieschetsen van de omgeving geven een goed beeld van de diverse projecten. Het gaat om zowel koop- als huurwoningen. Nieuw in het aanbod zijn de projecten 'Het Terras', onderdeel van de Nieuwe Tuinen in Nieuwland, 'De 5 Molens' aan de Nieuwe Damlaan en 'Over het Water' aan de rand van het Beatrixpark. Verte- genwoordigers van makelaars, projectont wikkelaars en woningcorporatie Woonplus lichten de plannen desgewenst toe. Ter gelegenheid van de themadag 'Wonen en Trouwen' zijn enkele modelwoningen zondagmiddag 5 juni geopend. Op de Grote Markt kunnen belangstellenden zich aanmelden voor een rondrit langs de modelwoningen. Men wordt in stijl vervoerd naar de projecten Westerstaete, Nieuwe Warande en Sveaparken. Modeshows Behalve alles over wonen komen bezoe kers die middag alles te weten over trou wen in Schiedam. Om 13.00 en 15.00 uur is er een modeshow van braids en partykleding, waarbij ook de hoeden niet worden vergeten Diverse ondernemers vertel- len graag over bruidstaarten, de catering bij een bruiloft, bruidsboeketten, maar ook over fotografie en speciale kapsels. In het stadhuis geven de gemeente, een notaris, drukker en iuwelier uideg over hun rol bij het Zondag 5 Jim* SCKffiW www.WoneninSchisdam.nl huwelijk of het kopen of huren van een woning. Natuurlijk is men welkom om ondertussen rond te kijken in het stad huis, dat onlangs een grondige restauratie heeft ondergaan. De organisatie van de wooninformatiedag 'Wonen en Trouwen' is in handen van het Woon Infbrmatie Centrum, het publieks- loket van de Stichting Woonpromotie Schiedam. Met deze themadag wil de stichting de aandacht vestigen op de nieuwbouwprojecten in Schiedam. Volgens de stichting is het in Schiedam goed toeven. Door de samenwerking met verschillende Schiedamse ondernemers kan zij op zondag 5 juni een geVarieerd programma bieden. Niet alleen woning- zoekenden en trouwlustigen kunnen hun hart ophalen. De formatie 'Mais' zorgt die middag voor het muzi- kale vertier op de Grote Markt. Wie alvast meer wil weten over de nieuwbouwprojecten kan terecht op de website van het Woon Informatie Centrum: www.WoneninSchiedam.nl of langskomen in de Stadswinkel, Stadserf 1,(010) 273 01 22. De werkzaamheden aan de trambaan in Schiedam-Noord zijn uitgesteld. De projectorganisatie Schiedam-Vlaardin- genlijn zou vanaf 30 mei 2005 het spoor richting de wijk Woudhoek vernieuwen. Op de bruising Mozartlaan - Van Dal- sumlaan - Brederoweg zou tevens gestart worden met de aanleg van de trambaan richting Vlaardingen. Het is nog niet bekend wanneer deze werkzaamheden worden opgepakt. De projectorganisatie hoopt zo spoedig mogelijk per gebied aan te kunnen geven wat de verschuivingen in de planning zijn. De omwonenden worden zodra hier duidelijkheid over bestaat per gebied op de hoogte gebracht over de voortgang van het project. Omleiding Het verkeer zou vanaf deze week worden omgeleid wegens de werkzaamheden op de kruising. Deze omleiding is van de baan. Tramlijn 1 zal in tegenstelling tot eerdere berichten blijven rijden. Informatie De projectorganisatie heeft een gratis infor matienummer in gebruik waar omwonenden met al hun vragen en opmerkingen terecht kunnen: 0800-5555444 of 0800-TRAMPLUS. Het is een bonte verzameling van beeldende kunstenaars, fotografen en striptekenaars. Met die creatieve club, willen we een steen- tje bijdragen aan het culturele klimaat in de stad.Van meet af aan is het ook de bedoeling geweest om het drieluik dat we zouden gaan maken te schenken aan een Schiedamse instelling. Eerst dachten we aan het nieuwe ziekenhuis, maar daar zat niet zo'n schot in. Toen kwam Chris Zijderveld voormalig wethouder van de gemeente Schiedam) met een ander idee. Hij zei:"drie schilderij- en, drie mannen: Drie Maasstede!" Ik ben onmiddellijk op m'n fiets gesprongen en er naartoe gereden Je weet natuurlijk nooit van tevoren hoe erop gereageerd zou worden en het was kort dag. Binnen twee maanden wilden we het rond hebben, de eerste opzet was al klaar, het drukwerk moest tijdig de deur uit, kortom: er viel geen tijd te verliezen. Maar het management van Drie MaasStede stond er gelijk heel posi- tief tegenover en vond het een fantastisch idee. Drie mannen, die samen een kunstwerk maken, dat lijkt vragen om moeilijkheden. De meeste kunstenaars zijn immers pure individualisten en Moesman, van Otterloo en Dielemans vormen daar zeker geen uit- zondering op. "Het valt niet mee om met dat soort types samen te werken", grinnikt Moesman, Maar je moet het optimistisch benaderen! Nee, in de praktijk waren er wei- nig problemen. We staan open voor elkaars ideeen. Dat heb ik wel eens anders meege- maakt: ik heb eens een tentoonstelling georganiseerd van een aantal vrouwelijke collega's en dat gaf me toch een gedonder: de ene wilde absoiuut niet naast de andere hangen en zo ging dat maar door! Dan houdt het natuurlijk snel op." "Het blijft gewoon lastig om een ander toe te laten in jouw concept" vult Dielemans aan. "Naast mijn schilderwerk ben ik ook actief als stedenbouwkundig ontwerper, dat is bij uitstek een vak waarin je interdisciplinair bezig bent en dan merk je hoe moeilijk het is om andermans denkbeelden over te nemen in jouw plan. Wij zijn ailedrie ook heel verschillend in onze manier van werken: Martin's werk zou je poetisch poetisch nilderijen kunnen noemen, Adria-nus' scl zijn vaak kleurrijk en verhalend, terwijl mijn werk vooral gekenmerkt wordt door zijn gelaagdheid. Maak daar maar eens een eenheid van Wie het resultaat ziet, herkent in de drie panelen wel degelijk de karakteristieken van de verschillende kunstenaars, terwijl er tegelijkertijd over en weer verbindin- gen zijn, die het totale werk tot een unieke eenheid smeden. Na afloop van de tentoonstelling, waarop overigens ook andere schilderijen, meubels en objecten van het drietal te zien zijn, zullen de panelen stuk voor stuk te zien zijn in de voorlopige locatie van DrieMaasStede. Wanneer de nieuwbouwplannen gereali- seerd zijn, zal het complete drieluik daar zijn definitieve bestemming krijgen. TRI-MEER Martin Moesman, Adrianus van Otterloo en Nikolaj Dielemans - 5 juni t/m 3 juli 2005-05 De tentoonstelling zal om 16.00 u worden geopend door Kor Kegel, journalist van het Rotterdams Dagblad De pianist John Valk zorgt voor de muzikale noot. Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor een karakterwijziging van het horecabedrijf'Jin Xing', gevestigd in het pand Borodinlaan 72 te Schiedam. De aanvraag betreft een wijziging van een afhaalrestaurant naar een regulier restaurant met afhaalgedeelte. Vanaf 1 juni 2005 ligt de aanvraag vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag kenbaar te maken. Schriftelijke zienswijzen kunnen o.v.v. 'Zienswijze horeca Borodinlaan 72' worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Namens het bestuur van de volgende paracommerciele instellingen (stichtingen of verenigingen, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard) zijn aanvragen ingediend om de benodigde vergunningen ten behoeve van wijzigingen in nun horeca- exploitatie: Voetbalvereniging 'Kethel' voor het pand met adres Schiedamseweg 87, 3121 JG te Schiedam: aanvraag om een exploitatievergunning op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam (APV) voor de verruiming van de openingstijden op de zaterd- agen; Landelijke Rijvereniging en Ponyclub 'De Spaland Ruiters' voor het pand met adres Kerkweg 105, 3124 KD te Schiedam: aanvraag om een exploitatievergunning op grond van de APV en een vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet voor een overname en de vestiging van een terras bij het horecabedrijf. De aanvragen liggen vanaf woensdag 1 juni 2005 gedurende vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen o.v.v. 'Zienswijze horeca Schiedamseweg 87' en 'Zienswijze horeca Kerkweg 105' worden gericht aan de burge meester, respectievelijk het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 18 mei 2005 t/m 24 mei 2005 bouwaan vragen: R. Thakoerdat Fred Tessler Teken en Adviesbureau T. Noga C. Veldhuis C. Bruin F. Bijl8cZn Aann. Bedrijf Goeman Borgesiuslaan Degerfors 24,70 en 72 Oever 47 Schie 15 Tornefors 6,7,8 en 9 Vlasakker 126 berging vergroten dakkapel plaatsen woning vergroten gevel wijzigen dakkapel vergroten woning vergroten sloopaanvraag/sloopmelding: De Brauwweg 74 t/m 92 Pix Rhenen BV Rietkraag 49 R. Rijntalder-Hiddink Verleende bouwverL Verzonden 25 mei 200 Woudweg 1 Verzonden 27 mei 2005 Atalantahof 88 Hargplein 7 ;en: G. Kalfsbeek J. v.d. Marel H. Bakboord kantoorgebouw slopen asbest verwijderen opslag plaatsen woning vergroten gevel wijzigen D< St; of tei 1 pa pa N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dicnt te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend en verzonden op 25 mei 2005 voor het monument Woudweg 1 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde monumentenvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Gemeente 1 stadsgezic Schiedam De Staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap en de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer delen mede dat zij, gelet op de artikelen 35 en 36 van de Monumentenwet 1988, per besluit van 27 mei 2005 het volgende gebied hebben aangewezen als beschermd stadsgezicht in de zin van artikel 1, onder g, van de Monumentenwet 1988: Schiedam, gemeente Schiedam, Het gebied Schiedam in de gemeente Schiedam, zoals aangegeven op de bij dit besluit behorende begrenzingkaart met kenmerk 337-1, en zoals is omschreven in de toelichting bij dit besluit. Het vigerende bestemmingsplan voorziet in het gestelde van artikel 36 van de Monumentenwet. De bekendmaking van dit besluit is geschied door publicatie in de Nederlandse Staatscourant van 30 mei 2005. Op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan degene wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken daartegen binnen zes weken na de publicatie in de Nederlandse Staatscourant d.d. 30 mei 2005, een bezwaarschrift indienen bij het bestuurs- orgaan dat het besluit heeft genomen. Een dergelijk bezwaarschrift dient u te adresseren aan het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Cfi/FJZ t.a.v. de Commissie voor de bezwaarschriften, postbus 16375, 2500 BJ Den Haag. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend en ten minste te bevatten, de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het bestreden besluit en de gronden van het bezwaar. Het besluit, waarin begrepen de begrenzingkaart en de toelichting liggen ter inzage bij de gemeente Schiedam, balie Wonen, Wonen Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam, Tel. (010) 246 55 65, en bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Broederplein 41, Zeist. Deze stukken zijn ook telefonisch op de vragen via tel. (030) 698 34 12, of per e-mail: info@monumentenzorg.nl Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op 24 mei 2005 hebben besloten dat zij vrijstelling hebben verleena voor: Het gebruik van gronden en het uitvoeren van werken voor een kantoor, van 13.200m2 bvo binnen het plangebied Schieveste. Bovenstaand bouwplan maakt onderdeel uit van het plan Schieveste fase 2, zoals beschreven in het Masterplan Schieveste. De vrijstelling ligt gedurende 6 weken, met ingang van 2 juni 2005 tot en met 13 juli 2005, ter visie bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur. Rechtsbescherming Een "losse" vrijstelling op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is niet zelfstandig appelabel. U kunt uw bezwaren kenbaar maken indien de bouwvergunning is verleend (ABRS 11 februari 2004 (Oost/Watergraafsmeer) en ABRS 24 maart 2004 (West Maas en Waal). Concreet betekent dit, dat iedere belanghebbende binnen 6 weken na verzendda tum van het besluit tot verlening bouwvergunning, hun bezwaren kenbaar kunnen maken aan het college van burgemeester en wethouders.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2