CvVl stad I oil Gemeente Schiedam E JV Burgemeester Scheeres legt begin 2006 zijn functie neer Oordeel over gemeentelijk ondernemersklimaat blijft jjelijk Paspoort of ID-kaart op afspraak...? Zinnenprikkelende combinatic in Ond Katholieke Kerk op de Dam Het aanvragen van huursubsidie in de eemeente Schiedam Van Penningmeester tot Professional! Informatie no dig? I 2e Initiatieven ter verbetering leveren winst op Miniconferentie over emancipatie op 10 juni Ontwerpbegroting Brandweer Water- weg ter inzage Dat kan in de maanden juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. feliifjS Nieuwe workshop penningmeester F\'m SisTlSii Colofon B U belt naar de Stadswinkel (010) 246 58 05 U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam BOUWZAKEN WIJZIGEN RIJKSMONUMENT MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 2 3, WOENSDAG 08 JUNI 2005 G emeenteb cnchtcn Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schicdam.nl Informatieniimmer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: finj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Allien voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 De Mv On, P d VI ei F d d n o De raa alv Dc Sta agi Oc gei be In: sec Burgemeester R. Scheeres van Schiedam is voornemens begin 2006 zijn functie neer te leggen. Lange tijd bestond het vooruit- zicht dat de burgemeester bij het aantreden van een nieuwe gemeenteraad zijn ambt zou neer- leggen als gevolg van de invoering van een gekozen burgemeester. Weliswaar is dat nu van de baan, maar de heer Scheeres vindt de komst van een nieuwe raad toch een geeigend moment om plaats te maken voor een opvolger. Deze kan dan van meet af aan samen met de nieuwe gemeenteraad aan de slag. De burgemeester zal deze zomer een formele ontslagaanvraag indienen. Tegen die tijd zal de exacte datum van vertrek -naar verwachting 1 februari 2006- worden vastgesteld. Om de Commissaris van de Koningin in staat te stellen de opvolgingsprocedure tijdig in gang te zetten wordt het aftreden van de heer Scheeres nu reeds bekend gemaakt. De waardering van de Schiedamse ondernemers voor het stedelijke ondernemings- klimaat is met een gemiddelde van een 6,0 gelijk gebleven aan de score uit het onderzoek in 2000. Het gemiddelde van de 30 grote steden ligt op een 6,2. Dat blijkt uit de eindmeting van de Benchmark Gemeentelijk Ondernemings- klimaat 2005, die in opdracht van het Ministerie van Economische Zaken door ECORYS Nederland is uitgevoerd. Het onderzoek is de derde en laatste in de reeks. De meting behoorde tot de afspraken tussen de dertig grote steden van Nederland (G30) en het Rijk, die gemaakt werden in de inmiadels afgesloten tweede periode van het Grotestedenbeleid. Schiedam heeft de afgelopen jaren veel aandacht besteed aan de verbetering van het lokale ondernemingsklimaat, onder meer door het Grotestedenbeleid. Er zijn tal van initiatieven ondernomen om onder meer bedrijftlocaties en de communicatie met het bednjfsleven te verbeteren. Op dergelijke punten is de gemiddelde waardering van de ondernemers ook relatief gestegen. Dit is bijvoorbeeld terug te zien in de waardering van het nakomen van afspraken, de snelheid van antwoorden en de herstructurering en ontwikkeling van bedrijtslocaties. Daar waar scores lager liggien dan het gemiddelde van de 30 grote steden, is vaak een significante toename te zien in score voor Schiedam. Dit geldt bijvoorbeeld voor de score voor de aandacht voor verbetering van het onder nemersklimaat. De waardering door Schiedamse ondernemers is vooral op het fysieke onderdeel en de kwaliteit van woonomgeving, recreatieve voorzieningen en publieke diensten achter- uitgegaan. Het oordeel van ondernemers over de beschikbare ruimte voor bedrijven- terreinen en de staat van de openbare ruimte heeft zich wel positief ontwikkeld. Op de meer beleidsgerelateerde onderdelen is het rapportcijfer vooruitgegaan of is gelijk gebleven. Uit het onderzoek bleek dat ondernemers in Schiedam de communicatie van de gemeente en verkeersbeleid en parkeren het zwaarst vinden wegen voor een goed ondernemersklimaat. Op www.stadseconomie.ez.nl zijn alle gegevens uit deze en voorgaande metingen met elkaar te bekijken en te vergelijken. Het rapport Benchmark Gemeentelijk Ondernemingsklimaat 2005 is te bestellen op: www.ez.nl Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp kunt u terecht bij Gemeente Schiedam, Wilco van Wijlandt, telefoon (010) 246 56 41, e-mail: w.v.wijlandt@scliiedam.nl. of Christine Bruijn, telefoon (010) 246 54 86, e-mail: cm.bruijn@schiedam.nl Stichting Stimulans en de Gemeente Schiedam organiseren op vrijdag 10 juni een miniconferentie over emancipatie. De conferentie vindt plaats in wijkcentrum Dreesplein, van 9.00 - 13.00 uur. De conferentie vorrnt de afsluiting van het project 'Met Turkse vrouwen in gesprek'. Vrouwen van autochtone en allochtone afkomst, beleidsmakers en bestuurders bespreken hoe de emancipatie van allochtone vrouwen in Schiedam een nieuwe impuls kan worden gegeven. Sprekers zijn onder meer wethouder Christine Lepidis, mevrouw Yasemin Turner, lid commissie PaVEM en de heer Freddy May, directeur Stimulans. Verder staan op het programma theater door Fatima Taira Idrissi en een optreden vrouwenkoor Femnie Vocale. Het dagelijks bestuur van het rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam Brandweer Waterweg heeft bij brief van 4 mei 2005 de gemeenteraad van Schiedam de ontwerp begroting 2006 van Brandweer Waterweg aangeboden. Bij deze ontwerpbegroting bevinden zich een meerjarenraming (2006 t/m 2009) en de nodige toelichtingen. Deze begro- ting, meerjarenraming en toelichtingen liggen voor een ieder ter inzage bij Team veiligheid van de afdeling BMO, gevestigd in het Stadskantoor. Deze stukken zijn, tegen betaling van de kosten, algemeen verkrijgbaar. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf l juni mogelijk. Afspraken kunt u maken tussen 09.00 - 15.00 uur. Daar kunt u dan voor de woensdag, donderdag en vrijdag een afspraak maken op het tijdstip dat het voor u het beste uitkomt. Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 08.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen! Een gedurfde expositie, met uiteen- lopend werk van maar liefst vijf kunstenaars; een uitgelezen collectie wijnen, die elk een eigen verhaal te vertellen hebben. Tezamen vormen ze een zinnenprikkelende combinatie. En waar komt die nu beter tot z'n recht dan in een inspirerende omge- ving als de Oud Katholieke Kerk op de Dam? Maar liefst twee weekenden achter elkaar - op de zaterdagen 11 en 18 en de zondagen 12 en 19 juni - kunnen liefhebbers zowel in de kerk op de Dam 28 als bij de Co-Operatie woon- en werkkunst op de Dam 10, proeven van het spirituele leven. De openingstijden zijn alle vier de dagen van 13.00 tot 18.00 uur. Ook de officiele opening van deze dubbelmanifestatie, zaterdag 11 juni om 16.00 uur door kunstenaar Jacques Tange en choreograaf Erik Kaiel, belooft een hele feestelijke te worden. Als huurder van een woning van een woningbouwvereniging, gemeente of particuliere eigenaar kunt u in aanmer- fcing komen voor huursubsidie. Of u huursubsidie kunt krijgen, hangt af van uw huur, uw inkomen, de samenstelling van uw huishouden en uw vermogen. Uitgebreide informatie over alle voor- waarden voor huursubsidie vindt u op het internet: www.vrom.nl /huursubsidie Maximale huurgrens In de huursubsiaiewet is geregeld dat er in beginsel geen huursubsidie wordt ver- strekt als een huurder een woning bewoont waarvan de huur hoger is dan de maximale huurgrens. De maximale huurgrens is voor het tijdvak 1 juli 2004 tot 1 juli 2005 325,91 als de woning uitsluitend wordt bewoond door personen beneden de 23 jaar. In alle andere gevallen is de huurgrens 597,54. Behandeling van de aanvraag Indien de huur van de woning beneden de maximale huurgrens valt ontvangt u, zodra uw huursubsidieaanvraag bij VROM binnen is, een ontvangstbevestiging. Nadat uw aan vraag door VROM is verwerkt, ontvangt u een Huursubsidiebericht. Hierin staan gegevens over het inkomen en het vermogen van u en uw medebewoners vermeld die bij de Belastingdienst zijn opgevraagd. Ook leest u in dit bericht hoe hoog het bedrag is dat u aan huursubsidie zult ont- vangen. De behandeling van uw aanvraag kan enige tijd in beslag nemen. Bijvoorbeeld als de huur van uw woning boven de aftoppings- grens valt en de gemeente een passendheids- advies moet geven. Als de behandeling te lang gaat duren, ontvangt u mogelijk een voorschot op de huursubsidie. Als later blijkt dat u geen recht heeft op huursubsidie of dat u een te hoog voorschot heeft ontvan- gen, zal VROM dat voorschot verrekenen of terugvorderen. Aftoppingsgrens Als u van plan bent te gaan verhuizen of u bent pas verhuisd (de verhuizing heeft niet langer dan 6 maanden voor de huursubsidie aanvraag plaatsgevonden) en u wilt huursub sidie aanvragen, dan stelt de huursubsidiewet een aantal regels. Er wordt geen huursubsi die toegekend als de huurder van een woning op het tijdstip dat de huur ingaat, het gebruik had kunnen krijgen of behouden van een andere woning die beter past bij zijn economische en persoonlijke omstandighe- den. Een woning is passend als de rekenhuur niet meer bedraagt dan de aftoppingsgrens. Voor het tijdvak 1 juli 2004 tot 1 juli 2005 is de aftoppingsgrens: Voor 1 of 2 huishoudens: 466,48 Voor 3 of meer persoonshuishoudens: 499,92 Indien u huursubsidie voor de eerste keer aanvraagt voor een woning boven deze aftoppingsgrenzen, dan dient de gemeente advies uit te brengen over de passendheid aan het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). De gemeente zal alleen een positief advies uitbrengen in de volgende gevallen: 1) U bent 65 jaar of ouder en gaat verhui zen van een woning die niet meer voor u geschikt is (bijvoorbeeld een portiek- woning) naar een aanleunwoning. Een aanleunwoning is een ouderenwoningen binnen of in de directe omgeving van een zorgcentrum, waarbij de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzie ningen van het zorgcentrum. 2) U verhuist naar een woning die specifiek geschikt is voor een gehandicapte huurder of medebewoner en de huidige woning is in verband met de handicap niet geschikt. Er dient dan wel een medische indicatie te zijn afgegeven. 3) U heeft een groot gezin (minstens 8 per sonen) en verhuist naar een 5- of meer kamerwoning omdat de huidige woning te klein is. In alle andere gevallen zal de gemeente een afwijzend advies geven aan het ministerie van VROM. De uiteindelijke beslissing over de toekenning van de huursubsidie wordt door het ministerie genomen. gels gt lers dii zittende huurders ontvangen. e reeds huursubsidie Meer informatie Op de website van het ministerie van VROM www.vrom.nlkunt u berekenen of u in aanmerking komt voor huursubsidie. Hier vindt u ook verdere informatie over huursubsidie en de voorwaarden waaraan u moet voldoen om huursubsidie te kunnen krijgen. Daarnaast kunt u ook meer informatie ver- krijgen bij het Gemeentelijk Informatiepunt telefoonnummer: (010) 246 53 04. Veel penningmeesters hebben behoefte aan ondersteuning in hun werkzaam- heden. De gemeenten Schiedam en Vlaardingen organiseren een tweedaag- se workshop voor penningmeesters. Zij doen dit in samenwericing met de Rabobank Schiedam-Vlaardingen. De twee bijeenkomsten van de work shop zijn gepland op 11 oktober en 8 november 2005 van 19.30 - 22.00 uur. Onderwerpen De workshop is bedoeld voor onbetaalde penningmeesters van verenigingen en stichtingen die zich verder willen pro- fessionahseren. Tijdens de workshop ontvangt u advies en informatie over de volgende onderwerpen: rol van de penningmeester,contributie en betalings- verkeer, ftnancieel beleid, atschrijven en reserveren, geauto-matiseerd boekhou- den, juridische aspecten en verzekeringen. Naast het theoretische deel omvat de workshop ook een praktijkgericht gedeel- te waarin u actief aan de slag gaat. Informatie en aanmelden Penningmeesters die meer informatie willen of zich willen aanmelden voor de workshop kunnen contact opnemen met: Gemeente Schiedam coordinator vrijwilligersbeleid Marjolein van Doom E-mail: ps-svs@schiedam.nl Telefoon: (010) 246 50 05 Gemeente Vlaardingen coordinator vrijwilligersbeleid Esmee Poldervaart Telefoon: (010) 248 48 49 E-mail: vrijwilliger@vlaardingen.nl Wilt u bij uw e-mail uw volledige adresgeqevens rermelden? Na inschrijving ontvangt de penning meester een intakeformulier waarin de behoefte wordt geinventariseerd. Aan de hand hiervan wordt het definitie- ve programma van de workshop bepaald. U kunt zich tot 14 juni 2005 aanmelden voor de workshop! Gelnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 26 mei 2005 t/m 2 juni 2005: o bouwaanvragen: Laseurpad 53 Laseurpad 55 Oever 41 Schrijnwerkerstraat 47 Speltakker 38 Stockholm Tollensstraat 9 Vlasakker 126 R.H. Vogelezang L. van Dalen R.G.M. Lansbergen S. Arslan W. Westerveld Dienst Educatie Schiedam E. Demir F. Bijl 8c Zn. B.V. Verleende bouwvergunningen: verzonden 1 juni 2005: De Vlinderhoven 34 Glazenierstraat 9 Woudweg 2 verzonden 2 juni 2005: Tornefors 19 R. van Oorschot M.J.G. Heuchemer D.J. Bosboom J.A. van Galen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen 2 dakkapellen plaatsen gym.lokaal bouwen (herziene aanvraag) draagmuur verwijderen woning vergroten dakkapel plaatsen woning verbouwen kozijn plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes wekei na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van monument:. Tuinlaan 24 Het plan ligt vanaf 9 juni 2005'gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dins dag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 246 55 65. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswiize met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouwen en Milieu Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als L bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend en verzonden 1 juni 2005 voor het monument Rotterdamsedijk 262-272 tegen een zes weken N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden t besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Nieuwland 1961" is binnengekomen voor: Johan Braakensiekstraat 1, erfafscheiding plaatsen Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 4 weken vanaf 9 juni 2005 t/m 7 juli 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Bijdorp"is binnengekomen voor: Nieuwe Damlaan 9, plaatsen van een prijzenbord Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 4 weken vanaf 9 juni 2005 t/m 7 juli 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. O A: V< D H D Si Ir VI ki d Ii e

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2