maasstad wiik en steik Kleinbrood Weer een ongeluk op de BK-Laan Festival Zaterdagavond k kort KLOOWUK Man gewond na beroving Politie betrapt inbreker Inbraak bij soft- en honkbal Cilindervalt op been bij Bakker Klootwijk KUNSTGEBIT Magic Grill Bowlenly wi laan steeds meer racebaan Witte puntjes, Bruine bolletjes of Krentenbollen A A maasstad weekbladen SCHIEDAM INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: www.fascinatiowonen.nl Zowel Ziekenfonds als particulier. Reparatie klaarterwijl u wacht. DENTAL SPIJK Lenteakker 5b Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Extra voordelig: Steengrillen ind. ijs 1 uur Magic Botwlen SCHIEDAM - Het laatste inloopconcert voor de zomerstop wordt zaterdag 25 juni gehouden in de Grote Kerk. Dit wordt- gegeven door Christine Kamp uit Weesp, die het hoofdorgel bespeelt. Haarrepertoire bestaat onder andere uit werken van Buxtehude, Bach en Roemeensevolksdansen van Bela Bartok. Aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. Orgelconcert De Wissel Mantelzorgcafe Popworkshop Summer of Beauty Rustig wonen in de luwte van de stad SCHIEDAM - De uitbraak van de ziekenhuisbacterie MRSA in het Vlietland Zie kenhuis lijkt onder controle. Sinds vorige week is een af deling geisoleerd, nadat daar een patient en een verpleeg- kundige besmet waren ge raakt met de bacterie. De af deling gaat waarschijnlijk vandaag (woensdag) weer open. SCHIEDAM - Het kon bijna niet uitblijven. Waar ouders en omwonenden al tijden voor waarschuwen, werd af geiopen dinsdag een feit. Een leerling van basisschool De Kring werd op de BK- laan aangereden. In ander- half jaar tijd is dat al het tweede ongeluk waarbij een kind betrokken is. Sinds de opening van de tweede Be- neluxtunnel lijkt de BK-laan te zijn veranderd in een ra- cebaan. Scholen en omwo nenden trekken daarom w£6r aan de bel en willen dat er nu op zeer korte ter- mijn iets gedaan wordt, voordat er nog meer onge- lukken gebeuren. Ook de Beste Bakker let op de kleintjes. Ons kleinbrood smaakt meer dan groots en dat voor een uiterst klein prijsje. Dat kan natuurlijk alleen bij Bakker Klootwijk. 6 stub naar keuze voor Woensdag 22 juni 2005 XQ52 SCHIEDAM - Een 28-jarige Schiedammer is in de nacht van zondag op maandag omstreeks half een gewond geraakt na een beroving op de Appelmarkt. Twee man- nen liepen op hem af en eis- ten zijn geld. Toen de Schie dammer dit niet wilde ge- ven, werd hij met een voor- werp op zijn hoofd geslagen. Met de portemonnee van het slachtoffer gingen de daders er vervolgens in de richting van de Dam vandoor. SCHIEDAM - De politie kreeg de afgeiopen week een melding binnen dat er in een geparkeerd staande auto aan de Stationsstraat werd ingebroken. Toen ze ter plekke was bleek er inder- daad een man in een auto te zitten, een 47-jarige Rotter- dammer, die een slot van de auto geforceerd had en een zonnebril ontvreemd. Tij- dens zijn fouillering werd ook een van diefstal afkom- stig rijbewijs aangetroffen en in beslag genomen. SCHIEDAM - In de kantine van soft- en honkbalvereni- ging Schiedam is dinsdag- morgen in alle vroegte inge broken. Een ruit van het clubhuis aan de Burgemees- ter Verveenstraat was inge- gooid en er was een klein geldbedrag buitgemaakt. Maandagmorgen had een 44-jarige bewoner van de Vuurvlinderhof al ontdekt dat er in zijn woning was in gebroken. Onbekenden had- den de woning doorzocht en een motorjas, geld en een bankpas weggenomen. SCHIEDAM - Op een be- drijfsterrein aan de Haven- straat is maandagmorgen omstreeks 11.15 uur een 35- jarige man uit Vlaardingen gewond geraakt. Tijdens werkzaamheden was een ci- linder van ongeveer zestig kilo omgevallen en op het been van de man terecht ge- komen. Hij werd overge- bracht naar het Holyzieken- huis. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. KANTOOR: Wfetblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: TeZtefoona090020020299Sda9 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koriing HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 010 4004286 of 06 10921026 B. van Dongen Telefoon 010 4004391 Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 REDACTIEMANAGEMENT HUIS-AAN-HUIS-BLADEN AMG: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 Email phe@redactie.maasstad.nl FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten bemsten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreffende auteur De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, tawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 495 klachten die in de week van 13 tot 20 juni zijn binnengekomen. Oorzaak stankoverlast in Vlaardingen niet gevonden Woensdagmiddag 15 juni ontving de meldkamer van de DCMR tussen edn en vier uur 63 stankklachten, voornamelijk uit Vlaardingen, acht uit Schiedam. Bewoners omschreven de stank als chemisch, gas- of olie- lucht. De uitrukdienst van de meldkamer heeft alle mogeiijke oorzaken onderzocht, maar kon geen bron vinden. ,,w Bedrijven in de omgeving van Pernis ontvingen een fax met het verzoek een nader onderzoek op hun bedrijfsterreinen te doen en de resultaten hiervan naar de meldkamer terug te koppeien. Gegevens van klagers worden overigens nooit doorgegeven aan bedrijven. Wei geeft de meld kamer informatie over de ernst van de klachten en het aantal. Uit de reacties van de verschillende bedrijven zijn geen bijzonderheden gekomen. Geluidsoveriast van evenementen en horeca In deze periode vinden nogal wat buitenactiviteiten plaats. Bovendien laten cafds bij zomerse temperaturen hun deuren open staan. Vandaar dat de meldkamer in het weekend verschillende klachten ontving over de geluids overiast van muziek. De DCMR behandelt de horecaklachten samen met de politiemeldkamer. Als andere werkzaamheden het toelaten, gaat de uitrukdienst van de meldkamer op onderzoek uit. Bij evenementen in Rotterdam waarvoor vergunning is verleend, doet bureau Geluid van de DCMR geluidsmetingen om te controleren of de normen van de vergunning niet worden overschreden. Afgeiopen weekend kwamen negen klachten bij de meldkamer binnen over het Maasboulevardfestival, dat van vrijdag tot zondag in Schiedam gehouden werd. De gemeente Schiedam had op grand van de Algemene Politie Verordening (APV) toestemming gegeven voor het feest. De politie is op basis van deze verordening de handhavende instantie. De gemeente Schiedam neemt de klachten mee in een evaluatie voor volgende evenementen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. (AVli.o n,t Nu voor 31 50 slechts mBmmj p.p. (Reserveren gewenst) Grillcafe Bar Bowling Anna van Saksenweg 1 Vlaardingen Telefoon 010 - 474 07 74 www.dok99.nl SCHIEDAM - De H. Hartkerk in Schiedam-Zuid krijgt zondag 26 juni bezoek uit Zeeuws Vlaande- ren. Een groot jongerenkoor van de Maria Hemelvaartparochie uit Aardenburg luistert de zondags- viering op. De vijftig zangers en zangeressen brengen liederen in het Nederlands en het Engels ten gehore. Aanvang dienst: 10.00 uur. SCHIEDAM - De Wissel, het in- loophuis van de kerken in Schie dam, die zijn aangesloten bij de Raad van Kerken in Schiedam, or- ganiseert op I September een avond in de vorm van een Leerhuis over het boek Amos. Spreekster is mw. ds. H. Perfors, de pastorale coordinator van De Wissel. De avond begint om 19.45 uur aan het Broersveld 123. De vorige keer heeft Perfors de boeken Spreuken en Prediker besproken, waar met belangstelling naar werd geluis- terd. SCHIEDAM - Het Mantelzorgcafe Schiedam opent dinsdag 28 juni de deuren voor alle Schiedamse man- telzorgers. Wie zorgt voor een chronisch ziek(e) of gehandicapt (e) familielid, vriend of bekende en zin heeft om even uit de zorg te zijn, is welkom aan het Broersveld 123.1edere laatste dinsdag van de maand kan men hier van 10.00- 12.30 uur terecht voor een jjpp koffie en het ontmoeten van andere mantelzorgers. Voor meer info: 06 516 94 096. SCHIEDAM - In wijkcenturm De Erker geven verschillende bands die het gehele jaar door les krijgen in De Erker vrijdag 24 juni en za terdag 25 juni hun bekende pop- workshoppresentatie. De bandjes spelen muziek die varieert van hol- landse pop tot eigennummers. Het eerste optreden begint op 19.30 uur. SCHIEDAM - In het Stedelijk Mu seum wordt zaterdag 2 juli de ma- nifestatie 'Summer of Beauty' ge opend van 15.00 tot 17.00 uur. De manifestatie is een gevarieerd en sprankelend programma rond het thema schoonheidsideaal en li- chaamsversiering. Tijdens de zor mer wordt het atrium van de Ko- renbeurs omgetoverd tot een podi um voor het sieradenproject. gunstig gelegen nabij het centrum van Capelle aan den IJssel prachtige woningen in verschil lende prijsklassen met veel variatie in typen tijdloze architectuur met unieke stijlelementen alle basisvoorzieningen op steenworp afstand veel groen, ruimte en fraaie waterpartijen volop speelgelegenheid voor de kinderen Bezoek het nieuwe informatiecentrum U bent iedere zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur van harte welkom in het informatiecentrum aan de Fascinatio Boulevard 702,010 - 202 25 84 of kijk op: Op de afdeling Chirurgie van het Vlietland Ziekenhuis werd onlangs bij een patient de MSRA-bacterie vastgesteld. Ook een medewerker werd geveld. Na enkele ingrepen is de bacterie nu onder controle. Foto Roger van der Kraan door Ted Konings In de Schiedamse vestiging van het ziekenhuis werd de MRSA-bacte- rie vorige week aangetroffen op de afdeling Chirurgie. MRSA-be- smette patienten zijn ongevoelig voor behandeling met antibiotica. Met name voor ernstig verzwakte mensen in het ziekenhuis kan dat levensbedreigend zijn, aldus zie- kenhuishygienist Gerard van Nie- len. Gezonde mensen hebben vol- gens hem in de regel geen last van de besmetting. Na de constatering van de uitbraak werd de Chirurgie-afdeling, op de vierde etage van het pand aan de BK-laan, geisoleerd. Patienten op de afdeling werden zo snel moge- lijk naar huis gestuurd, de opname van nieuwe patienten werd ge- stopt. Personeel mocht tijdens de dienst de afdeling niet verlaten en was verplicht beschermende kle- ding te dragen. De groene kleding werd in de wasserij apart ontsmet. „We vroegen chirurgen bijvoor- beeld om in plaats van met vijf man visite te lopen, dat aan een man over te laten en dat dan aan het eind van de dag te doen en niet als hij daarna nog naar de operatie- kamer moest", aldus'Van Nielen. Ook bezoek werd opgedragen na afloop regelrecht naar huis te gaan en geen andere afdelingen of ruim- tes te bezoeken. De bacterie is als eerste aangetrof fen bij een man die op de afdeling Chirurgie verpleegd werd. Deze man maakt het goed en is onder- tussen ook naar huis. De bacterie brak uit, kon dus niet beperkt blij- ven tot de kamer van de besmette patient. „Daarop zijn van enkele tientallen mensen (patienten en personeel) kweken afgenomen om te kijken of ook zij dragers zijn ge worden van de bacterie", aldus Van Nielen. Bij een verpleegkun- dige was dat het geval. Deze mede werker moest verplicht naar huis, maar mag later deze week waar schijnlijk ook weer aan het werk. Sinds maandag is een deel van de afdeling weer geopend, nadat dit vrijdag was gedesinfecteerd. MR- SA-bacterien werden toen niet meer aangetroffen. Dinsdag is het andere deel van de afdeling nog eens grondig schoongemaakt. Het is de bedoeling dat dit deel van de afdeling woensdag weer geopend wordt. De uitbraak van MRSA was opval- lend, omdat de afdeling nog maar enkele weken geleden een rigou- reuze schoonmaak heeft onder- gaan. Toch leert de gang van zaken volgens Van Nielen dat het zieken huis in staat is goed en snel te rea- geren op een uitbraak van MRSA. „We hebben snel de juiste maatre- gelen genomen om nieuwe be- smettingen te voorkomen. Door streng te zijn in onze hygiene nadat we de mini-uitbraak hadden ge- constateerd, zijn de problemen snel onder controle." door Tessa Rondberg Sinds de opening van de tweede Beneluxtunnel in 2002 en de komst van op- en afritten van de A4 bij Metrostation Vijfsluizen is de situatie in Schiedam West al- leen maar erger geworden. Het verkeer op de BK-laan is een stuk intensiever geworden en de au to's rijden er steeds harder. Dat laatste is best te begrijpen, want vanaf de snelweg rij je zo het cen trum van Schiedam in zonder vaart te minderen. De kwestie rond de BK-laan is niet iets van de afgeiopen paar jaar. Al minimaal vijftien jaar wordt er in de gemeenteraad ge- praat over het drukke kruispunt. Veel resultaat leverde dat tot dus- ver echter niet op. Dus nemen ba- sisscholen De Kring en Sint Ber- nardus, beide (dicht) gelegen bij de beruchte weg, het heft in eigen hand. Basisschool De Kring heeft aan de ouders van de leerlingen bij- voorbeeld gevraagd of ze klaar- over willen worden. ..Helaas wil len maar weinig ouders klaar- over zijn. En dat is erg jammer", Kinderen en ouders van de scholen rond de BK-Laan gingen de afgeiopen week de straat weer op om aandacht te vragen voor de verkeersveiligheid. Foto Roger van der Kraan vertelt directeur Eric van Kamp. Naar aanleiding van de aanrijding van vorige week, waarbij een van zijn leerlingen betrokken was, heeft hij alle ouders wel weer een brief gestuurd waarin alles nog eens op RK* een rijtje wordt Dl\ gezet. On- danks het feit dat alle ouders en kinderen ei- genlijk al lang al op de hoogte zijn van de verslechterde situatie. Ook bezoekt de school regelma- tig wijkbijeenkomsten. De Sint Bernardusschool heeft het anders aangepakt. Die school heeft verschillende borden langs de weg geplaatst om mensen te waarschuwen. „Helaas zijn onze waarschuwingsborden afge- plakt", vertelt Hans Posthoorn, directeur van de Sint Bernardus. Ook heeft de school actie gevoerd na het ongeluk. Hiermee wilden ze de hele situatie rond de BK- laan bij iedereen, en met name bij de gemeente, weer eens onder de aandacht brengen, in de hoop dat de gemeente nu echt iets aan de situatie gaat doen. Wonder boven wonder rea- geerde de ppn gemeente vrijwel di rect. Op te- levisie werd de toezegging gedaan dat de gemeente op zoek zou gaan naar manieren om de BK-laan veiliger te maken en dat de scholen binnen twee weken meer horen. De actie van afgeiopen week is overigens niet de eerste die de Sint Bernardus heeft gevoerd. In het verleden heeft de school al eens het kruispunt afgesloten en sinds een jaar of vijf heeft de school verkeersouders rondlopen bij de kruising met de Bosboom- en Van Ruijsdaellaan. Marja Ilmer is er daar een van. „Een verkeersouder is niet het- zelfde als een klaar-over en ei- genlijk kan iedereen verkeersou der worden, zolang je kind maar op school zit. Wij bewaken de verkeersveiligheid in en rond de school en geven knelpunten door aan 3VO. Zij hebben de verkeer souders in het leven geroepen, ouders die proberen kinderen be- wust te maken van het verkeer en de veiligheid in het verkeer. Ook organiseren wij de fietsexamens op school en stimuleren we ou ders en kinderen om lopend of met de fiets naar school te gaan." Ook voeren de ouders actie. „Na het ongeluk van afgeiopen week hebben we weer de publiciteit op- gezocht. De politiek doet er niets aan. Zo gauw je de deur uit bent zijn ze je vergeten. Daarom voe ren we weer actie, om de situatie rond de BK-laan weer onder de aandacht van de gemeente te brengen." Van de plannen die de gemeente met de BK-Laan heeft zijn de verkeersouders overigens niet echt gecharmeerd. Volgens de gemeente zouden verkeersdrem- pels en een verkeerssluis de snel- heid van het verkeer op de BK- Laan aanzienlijk terug kunnen brengen op relevante punten. Maar omwonenden en de scholen zien die oplossing niet zitten. Volgens hen is dat niet voldoende en zorgt het voor overlast. De scholen zien het liefste stoplich- ten bij de oversteekplaatsen die door de scholen zelf kunnen wor den aangezet wanneer de school begint en uitgaat. Of lichten die met een tijdschakelaar werken, zodat ze niet de hele dag aan- staan, maar alleen wanneer het nodig is.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10