1 i WILHELMINAH A V E N l|. •- - tar eitji hmsEssssm fr **i J»£ W WK STAD ROTTERDAM EBB *1*1 M Onbeperkt wokken Compleet menu bestaat uit: DSM -»r randstad HI Ernst &Young Nederiand opent tegen China Bert Paalman: 'We liggen op schema' Vi wofii2 Trotse Cubanen spelen met hun hart fWij zetten in op de kwartfinale' nasnuatec Voorgerecht: soep Chinees warm buffet: bekende Chinese gerechten met salade en rauwkost Wokbuffet: verschillende vlees- en visfilets met diverse groenten Tipanyaki buffet (grill): zalmfilet, sliptong, tongfilet, ossenhaas, lamskarbonade TEGEN INLEVERING VAN DEZE WAARDEBON KRIJGT UW GEZELSCHAP HET EERSTE DRANKJE VAN DE ZAAK. (Een bon per gezelschap, geldt alleen voor bier, wijn en fris) Deze bon is geldig t/m 31 augustus 2005 I Wilheiminahaven NZ-2, Vlaardingen. Tel. 010 - 460 05 35 ip HONKBALTOP IN: ROTTERDAM, HAARLEM, ALMERE, EINDHOVEN EN AMSTERDAM De 5 WK locaties Cuba, Japan, Zuid-Korea, Taiwan, China, Canada, Australie en de Verenigde Staten strijken van 2 tot 17 September neer in Nederiand voor het wereldkampioenschap honkbal. Veertien dagen lang zijn alle mondiale honkbaltoppers te zien in de vijf speelsteden: Rotterdam, Haarlem, Almere, Eindhoven en Amsterdam. Door het grote eisenpakket keert het WK zeer waarschijnlijk vooriopig niet terug in Europa, laat staan in Nederiand. Begin September lijkt dus de laatste kans om de toppers in levende lijve in eigen land te zien! KAARTVERKOOP Type 811111 Jeugd (t/m 14) 65+ Studenten Bondscoach Eenhoorn: - €75 - €80 - 150 150 150 - €80 - €60 €70 - 125 125 - 125 €30 €40 €50 - 7iionsIerboard.nl M A Z A R S Alle informatie op WK website n i 4,9 miljoen Nederlanderssporten bij een vereniging.De meesten in het weekend, anderen een paar uurtjes door de week. Of ze nu aan hand- bal doen of judo, atletiek of zwemmen, wielrennen of voetbal, zeilen of bridgen: miljoenen Nederlanders zijn lid van een sportvereniging. En allemaal weten ze wat hun sportvereniging voor hen betekent: goede accommodaties, gekwalificeerde trainers en een georganiseerde competitie, alle faciliteiten om lekker met je sport bezig te zijn en er onbezorgd van te genieten. En meestal biedt een vereniging nog veel meer dan dat. Het is een ontmoetingsplek, waar je mensen spreekt die net zo gek zijn van sport alsjij.Met wie jeeen passie deelt.lnspannend en ontspannend. Geen wonder, dat zo veel Nederlanders met plezier naar hun sportvereniging gaan. Dat maakt hun dag compleet. Meer informatie: www.sport.nl. je bentgoed bezig Unlimited. ondersteunt sportbonden en sportverenigingen N0C*NSF en werkt nauw samen met de Partners in Sport: WK barst los over drie maar Het Nederlands team opent het WK op 2 September tegen China. In het Neptunus Familie- stadion speelt Oranje om kwart over zeven tegen de Aziaten. Nederiand heeft China op het WK 2003 met 12-5 verslagen. Drie kwartier eerder wordt het evenement feestelijk geopend in Rotterdam. Ook Zweden, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Cuba (als laatste poulewedstrijd op zondag 11 September) treffen de ploeg van bondscoach Robert Eenhoorn in Rotterdam. De overige drie groepsduels van Oranje (tegen Brazilie, Canada en Panama) worden in |laarlem gespeeld. Op 8 en 13 September is er een rustdag in het speelschema opgeno- men. In Almere en Eindhoven wordt na de groepsfase nog een kwartfinale gespeeld, in Amsterdam wordt dan niet meer gespeeld. Het honkbalfeest zet zich daama vooit in Rotterdam en Haarlem. Daar wordt elk een halve finale gespeeld. De eindstrijd begint de dag erop om zeven uur in Rotterdam, eerder op de dag is dan in Haarlem al bekend geworden wie de bronzen medaille heeft gewonnen. Voor het volledige speelschema: www.wkhonkbal.nl Rotterdam Neptunus Familiestadion, Abraham van Stolkweg 313041 JA Rotterdam Capaciteit 5500 Haarlem Pirn Mulier Stadion Jaap Edenlaan 3,2024 BW Haarlem Capaciteit: 4000 Almere Fanny Blankers Koen Sportpark Estafettelaan 2, 1318 EG Almere .Capaciteit 1500 Amsterdam Sportpark Ookmeer Herman Bonpad I, I067SN Amsterdam Capaciteit 1500 Eindhoven Sportpark De Heihoef Roostenlaan 307 C, 5644 BR Eindhoven Capaciteit 1500 •'.,4:..., Het WK bevindt zich drie maanden voor de opening. Begin September doet Nederiand een poging om goed te presteren in eigen land, gaat Cuba voor de 25ste wereldtitel en proberen landen als Japan, Zuid-Korea en Australie om de Cubaanse hegemonie juist te doorbreken. De motoren van het organisatiecomite draaien inmiddels op voile toeren. 'We liggen op schema met de voorbereiding', zegt voorzitter van het organisatiecomite Bert Paalman. 'De meeste besluiten zijn genomen, het komt nu aan op de uitvoering. Het landelijk Organisatie Comite, maar ook de bestuurders in de vijf speelsteden zijn nu bijna dagelijks in touw met de voorbereiding. Het belangrijkste aan- dachtspunt is momenteel het speelschema. Canada en de Verenigde Staten hebben zich pas half april via een kwalificatietoernooi als laatste twee landen geplaatst. Toen werd ook pas de poule-indeling bekend. Onlangs is het speelschema door de IBAF (International Baseball Federation) goedgekeurd. Vanaf nu gaan we beginnen met de kaartverkoop voor de individuele wedstrijden.' 4 Via www.wkhonkbal.nl en TopTicketLine (0900 300 1000) kunnen tickets en passe-partouts besteld wor den. Voor de verwende honkbalfan is er de mogelijk- heid (om tegen extra betaling) een plek te boeken op een gereserveerde tribune. Hieronder een overzicht van de prijzen van de kaarten en passe-partouts: >f S J Volwassenen Voordat het mondiale honkbalfeest in September losbarst in Nederiand, speelt de natio nal honkbalploeg in juli eerst nog het Europees kampioenschap in Tsjechie. Bondscoach Robert Eenhoorn richt zich met zijn ploeg eerst op dat toernooi. 'Het Europees kam pioenschap is te belangrijk om te gaan experimenteren. Wij willen en moeten daar pres teren. Dat zullen we overigens wel doen met spelers uit de Nederlandse competitie, de jongens die in de Verenigde Staten spelen, zitten nog in de competitie.' Eenhoorn kijkt dus nog niet al te ver vooruit, maar laat al wel vast zijn licht schijnen over het speelschema en de tegenstanders van zijn ploeg op het WK. 'Er zijn een aantal duels die er echt toe doen om de volgende ronde te halen. Dan denk ik aan de wedstrijden tegen Zuid-Korea Canada, Panama en Cuba. Alhoewel we de Cubanen als laatste treffen. Ik hoop dat we ons daarvoor al hebben kunnen kwalificeren voor de kwartfinale. De andere tegenstan ders onderschatten we zeker niet. China, onze openingswedstrijd, is bijvoorbeeld een land in opkomst, bij Brazilie spelen een aantal sterke genaturaliseerde Japanners en Zuid-Afrika heeft een paar goede werpers, die in de Amerikaanse competities uitkomen. Stuk voor stuk tegenstanders om rekening mee te houden, maar wij zetten absoluut in op een kwart finale.' Voorverkoop Kassa Voorverkoop Kassa Voorverkoop Kassa Dagkaart 1 e ronde Nederiand 15 €20 10 13 12 15 Dagkaart 1 e ronde Nederiand €20 €25 gereserveerde plaats €20 €25 €20 €25 Dagkaart 1 e ronde overig 10 15 €5 €8 €8 10 Dagkaart 1 e ronde overig €20 15 €20 gereserveerde plaats 15 €20 15 Tussenrondes, kwartfinale 12 15 halve finale, troostfinale en finale 15 €20 10 13 Tussenrondes, kwartfinale halve €25 finale, troostfinale en finale €20 €25 €20 €25 €20 gereserveerde plaats Passe-partout Rotterdam 100 Passe-partout Rotterdam gereserveerde plaats V Passe-partout Haarlem Passe-partout Haarlem gereserveerde plaats Passe-partout Amsterdam Almere Eindhoven TOTAL DOCUMENT SOLUTIONS Watson YVyatt W iwMt De afgelopen maand was er een grootheid uit het honkbal in Rotterdam en omstreken. De Cubaanse ex-honkballer en huidige coach van Metropolitanos (de tweede club van Cuba) Juan Padilla gaf op verschillende honk- balvelden trainingen en clinics. Als man op het tweede honk maakte hij vijf wereld- kampioenschappen mee, werd vier keer na- tionaal kampioen met Industriales en heeft twee gouden Olympische medailles in zijn prijzenkast hangen. 'Het niveau van de Nederlanders is al erg goed en wordt nog steeds beter. Honkbal hoef ik ze niet meer te leren, maar het gaat om de details. Die moet je onder de knie zien te krijgen.' Padilla is de man die de kleine dingen waar elke toptrainer en topspeler uit willekeurig welke sport het altijd over heeft kan over- brengen op de spelers. In Cuba gaan dat soort dingen min of meer vanzelf. Honkbal is er sport nummer een. 'Het zit in ons bloed en maakt onderdeel uit van onze cultuur', aldus Padilla. 'Er zijn al competities vanaf ze ven jaar. Op hun zeventiende zijn die gasten rijp voor het hoogste niveau. In Nederiand moet er op vroege leeftijd worden begon- nen om de details als het goed staan onder de aandacht te brengen.' De Cubaanse coach komt waarschijnlijk ook tijdens het WK met het rationale team mee. De selectie wordt samengesteld uit de vijf beste teams uit de competitie en het is mo- gelijk dat Padilla wordt meegestuurd met de ploeg. In ieder geval komt het sterkste team van het Latijns-Amerikaanse eiland naar Nederiand, verzekert Padilla. Dat Cuba de wereldtitel wil pakken is volgens de coach ook duidelijk. 'Natuurlijk ziet iedereen ons als favoriet, maar het blijft voor elke Cubaan een eer om op een wereldkampioenschap of Olympische Spelen te staan. Winst op zo'n toernooi is belangrijk voor de uitstra- ling van heel het eiland. Cubanen hebben een sterk eergevoel. Wij spelen niet voor geld, maar voor ons volk.' www.wkhonkbal.nl is het adres waar u terecht kunt voor het laatste nieuws over het wereld kampioenschap honkbal. Het speelschema, de deelnemende landen, foto's en binnenkort een online winkel. Ga naar www.wkhonkbal.nl en bekijk ook onze digitale nieuwsbrief.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 15