H Animatiefilm 'Madagascar' is vooral grappig RidderPoP Festival moet een terugkerend festijn worden Eten bij De Delft met uitzicht op de Maas mE PERSONAL AUDIO EXAMENKADO'S 49.9 WALKMAN MET RADIO NEKHANGER HOOFD TELEFOON maasstad m m J0G-PR00F DISCMAN OOMU BERGWEG 110, ROTTERDAM Gratis excursie natuurgebied po stad ROTTERAM - Ouderwets uitzicht op de rivier, terwijl je bij de stralen van de onder- gaande zon je vork in een lekker stukje vlees of vis prikt. Het kan bij scheeps- werf De Delft, waar het ge- lijknamige restaurant sinds kort ook 's avonds te bezoe- ken is. Betaalbaar eten aan de haven, pal naast de plek waar Rotterdams historische linie- schip herbouwd wordt. Wat wil je nog meer? Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling honderden schitterende examen kado's die als muziek in de oren zullen klinken. Van discmans tot MP-3 spelers, alles staat demonstratieklaar opgesteld en is direct uit voorraad leverbaar. leverbaar vanaf THOMSON ALLEEN ZATERDAG 25 JUNI VAN 17.00-18.00 UUR DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag 22 juni 2005 TX51 door Vincent Wernke ROTTERDAM - 'Madagas car' heet de nieuwste anima- tiefdm van de Dreamworks Studio's. Een vrolijke kome- die, waarin een groepje wilde dieren uit de dierentuin van New York terechtkomt in de wildernis. Net als eerdere animatiefilms van Dream works biedt ook 'Madagas car' meer dan genoeg enter tainment, beroemde stemmen van onder meer Ben Stiller, Chris Rock en David Sch- wimmer, en vooral heel veel humor. Computeranimatiefilms zijn erg populair bij het grote publiek. En dus brengen de twee grote spelers op deze markt, Disney/Pixar en Dreamworks Animation, de een na de andere nieuwe titel in de bio- scopen. De een nog succesvoller dan de andere. Flops lijken (in elk geval voor de twee genoemde stu dio's) ondenkbaar. Ook 'Madagas car' van Dreamworks heeft alweer heel wat miljoenen dollars in de kas van de studio doen vloeien. Eerder maakte Dreamworks Ani mation films als 'Shrek', 'Shrek 2' en 'Shark Tale'. De basis voor de films van Dream- De hoofdpersonen uit de film 'Madagascar' verruilen het luxe leventje van de dierentuin met de harde realiteit van de jungle works Animation wordt veelal ge- vormd door een beroemde stem- mencast. In de vorige productie 'Shark Tale' werd dit in het extre me doorgevoerd, want de dieren die centraal stonden in de film wa- ren ook qua uiterlijk gebaseerd op degene die de stem deed. Het re- sultaat viel tegen. In 'Madagascar' is men daar gelukkig vanaf ge- stapt. Ook in deze film worden de stemmen ingesproken door bekend acteurs, maar de hoofdpersonages lijken qua uiterlijk niet op de ac teurs die hun stemmen aan deze beesten hebben geleend. In 'Madagascar' maken we kennis met vier beesten die wonen in New Yorks Central Park Zoo. Alex de Leeuw is daar de grote ster. Voor hem komen dagelijks vele honder- den mensen naar het park om zijn show te zien. De verwende leeuw laat zich alle luxe in de zoo maar wat graag welgevallen. Hij wordt er prima verzorgd en krijgt wan- neer hij maar wil sappige biefstuk- ken aangereikt. Hij is zielsgeluk- kig in de zoo, dit in tegenstelling tot Marty de Zebra. Deze is de die rentuin meer dan zat en droomt over een nieuw leven in hun oor- spronkelijke woongebied. Hij mij- mert over zijn droom tegen zijn vrienden. Naast Alex zijn dat nijl- paard Gloria en de met allerlei kwaaltjes kwakkelende giraffe Melman. Die reageren niet bepaald enthou- siast. Vooral Alex is tegen. Ze le ven in het paradijs, hoe kan het dan dat Marty daar weg wil? De enige beesten waar Marty wel gehoor vindt zijn de pingui'ns, die zelfs aan een ontsnappingstunnel bezig blij- ken. Op een nacht is Marty plotse- ling verdwenen. Omdat zijn vrien den zich zorgen maken, gaan ze achter hem aan. Voor Alex, Gloria, Melman en Marty er erg in hebben zitten ze op een groot schip waar- mee ze uiteindelijk terechtkomen in Afrika. Vooral de vriendschap tussen Alex en Marty wordt in de wildernis flink op de proef gesteld. Aangewezen op niets komen im- mers oerinstincten boven en dat le- vert problemen op als je een hon- gerige leeuw naast een zebra zet. Los van het verwende sterrenthe- ma is 'Madagascar', dat werd gere- gisseerd door Eric Darnell en Tom McGrath, vooral een leuke en erg grappige film. De makers houden flink de vaart erin en de film scoort daardoor hoog wat betreft het aan- tal grappen per minuut. De beesten lenen zich natuurlijk ook perfect voor allerlei grollen en daar wordt dankbaar gebruik van gemaakt. Naast de vier hoofdpersonages, Alex (Ben Stiller), Marty (Chris Rock), Gloria (Jada Pinkett Smith) en Melman (David Schwimmer), vallen vooral de maffiose pingui'ns op. Net als in de beste strips van Toon van Driel zorgen zij voor een aantal zeer droge grappen. Pin gui'ns lenen zich blijkbaar prima voor deze vorm van humor. Grappig is ook apenkoning Julian, die van stem wordt voorzien door Sacha Baron Cohen, beter bekend als Ali G. Als hij met al zijn soort- genomen danst en swingt op 'I like to move it' kun je als toeschouwer eigenlijk niet stil blijven zitten. Met de humor zit het wel snor in 'Madagascar'. De overvloed aan grappen weet zelfs te verhullen dat het verhaaltje niet zoveel voorstelt. Maar dat doet bij een film als deze, met de inmiddels bekende prachti- ge computeranimatie, ook eigen lijk niet ter zake. 'Madagascar' is geen 'Shrek', maar Dreamworks revancheert zich wel voor het te- genvallende 'Shark Tale'. 'Mada gascar' is luchtig en ongedwongen entertainment, precies waar je in warme tijden als deze behoefte aan kunt hebben. REGIO - Evides Waterbedrijf heeft begin 2005 het beheer van de Middel- en Oostduinen overgedra- gen aan Vereniging Natuurmonu- menten. Deze samenwerking komt tot uiting in een gratis excursie op woensdagavond 29 juni door het gebied waarin drinkwater en na- tuurbeheer centraal staan. De start is om 19.30 uur vanaf parkeer- plaats Kwade Hoek, aan het einde van de Oostdijkseweg te Goede- reede. Aanmelding kan per mail via info@evides.nl of telefonisch viaO10-2935031. Tijdens de excursie onder leiding van een boswachter krijgt u behal- ve uitleg over dit unieke gebied ook een lekker flesje water. De Middel- en Oostduinen zijn sinds kort in beheer bij Vereniging Natuurmonumenten. Het gebied behoort tot een van de meest waar- devoile duingebieden van Neder- land. De rijkdom aan planten en dieren is groot. Het gebied ligt aan de noordzijde van Goeree, net ach ter de buitenduinen bij de Kwade Hoek. Het gebied heeft een opper- vlakte van ruim 200 hectare. De duinen spelen sinds 1934 een be- langrijke rol in de drinkwatervoor- ziening op Goeree-Overflakkee. Evides infiltreert hier voorgezui- verd Haringvlietwater en pompt het later op voor de productie van drinkwater. Alhoewel in waterwin- gebieden de waterwinning centraal staat, is er door goed ecologisch beheer een fraai natuurgebied ont- staan. Eris in de honderd jaar dat Natuur- mmumenten bestaat veel bereikt voor de natuur. Het jubileum van Natuurmonumenten is een goed moment om daar even bij stil te staan. Maar niet te lang. We leven in een tijd, waarin de natuur meer dan ooit onder druk staat. Daarom moeten we nu vooruitkijken. Daar is geld voor nodig. Om zoveel mo- gelijk gebieden in Nederland veilig te stellen. Zodat ze er over 100 jaar nog steeds zo uitziet als nu. Kijk op www.natuurmonumenten.nl. door Arjan't Jong REGIO - Een rits Hollandse muzikanten zullen koraend weekend hun weg naar Rid- derkerk weten te vinden. Daar zal vrijdag en zaterdag het RidderPop Festival wor den gehouden. Lois Lane, Xander de Buisonje en Bl0f zullen onder andere op het podium staan. Tatjana praat de boel aan elkaar. Voor de eerste avond van het fes tival op vrijdag 24 juni is gekozen voor een Hollands avondje met artiesten als Lois Lane, Wolter Kroes, Gerard Joling en Xander de Buisonje. De presentatie is in handen van Tatjana, die ook zelf nog een aantal liedjes zal zingen. Op zaterdag 25 juni is het de beurt aan de The Sheer en het Zeeuwse Blpf. „We willen op die vrijdagavond een sfeer creeren, zoals je dat bij Amstel Live in Ahoy' meemaakt. Een heerlijke ongedwongen sfeer, waarin vele bekende hits door iedereen meegezongen kun nen worden", vertelt Hans van Zwieteren, van RidderPoP, die te- samen met Paulus den Hollander en Jan Jansen het organiserende comite vormt. Het begint op vrijdag 24 juni al om 21.00 uur met Lois Lane, die met een volledige band zal gaan uitpakken. Dan volgt Wolter Kroes, die in december van dit jaar in Ahoy zal staan. Rond half elf zal de presentatrice van de avond Tatjana ook nog een aantal liedjes zingen. Zeer waarschijn- Xander de Buisonje, op de foto op het podium van Amstel Live in Ahoy', treedt vrijdag op tijdens het RidderPop Festival. Het muziekspektakel wil op vrijdag een sfeer creeeren die lijkt op Amstel Live. Zaterdag staat meer in het teken van rock. foto: Rob Kamminga lijk zit daar ook een duet bij met Gerard Joling, die daarna het pu bliek zal opwarmen voor de af- sluitende act Xander de Buisonje. Met band zal Xander uiteraard bekende hits uit zijn Volumia-tijd brengen, maar ook belooft het de premiere te worden van de mu- ziek van zijn nieuwe cd. Al is hij nog herstellende van een bacte- riele infectie in zijn darmen, hij is al weer druk bezig met de vol- tooiing van zijn nieuwe cd en Ridderkerk zal het eerste optre- den van Xander zijn met nieuwe nummers. De tweede avond kent een hoog rock-gehalte met The Sheer en Blpf. Met name The Sheer is dit jaar landelijk doorgebroken en speelde vorig jaar al twee keer in Ridderkerk. Bl0f, met Pascal Ja- cobsen als frontman, behoeft ei genlijk geen verdere introductie. Toch is er nieuws, want Bl0f bracht vorige week een nieuwe DVD uit met als titel Tussen Schemer en Avond met daarop de medewerking van het Metropole Orkest. Organisator Paulus den Hollan der weet inmiddels wel hoe het allemaal werkt met een festival van deze omvang. „Eigenlijk is het voor mij begonnen bij Alblas- pop, toen ik een keertje met een collega van mijn werk ging kij- ken hoe het er aan toeging op zo'n festival. Dat was prachtig met een geweldige sfeer, waarin iedereen het naar zijn zin had. Toen woonde ik zelf in Heenvliet en ben ik vijf jaar geleden begon nen met BernissePoP. De eerste keer ging er nog zat verkeerd, maar daar hebben we juist van geleerd. Vanaf de tweede editie hebben we daar telkens een uit- verkocht popfestival kunnen hou den, waarbij de laatste twee jaren ook Blpf optrad, maar we hebben daar ook Kane, Rowwen Heze en de Golden Earring geprogram- meerd. Door die contacten heb ben we ze nu ook naar Ridder kerk kunnen krijgen, want ze wil len wel graag weten waar ze za- ken mee doen en waar ze terecht komen. Met de beveiliging zit het ook wel snor. „We willen het ook graag goed doen, zodat we volgend jaar weer een RidderPoP kunnen or- ganiseren. Zo hebben we extra verlichting en stroomvoorziening aan laten leggen, is er meer bevei liging aanwezig, dan eigenlijk hoeft. Iedereen zal worden ge- fouilleerd bij binnenkomst en zo hebben we nog meer extra zaken geregeld, dan nodig is, om er maar een succes van te kunnen maken", vertelt Den Hollander. RidderPoP wordt gehouden in het Reyerpark bij de voetbalvelden van Slikkerveer. Parkeerruimte is te vinden op het Reyerpark zelf en bij de Fakkel. Kaartjes voor RidderPoP kosten per avond 25 euro en zijn ver- krijgbaar bij diverse voorver- koopadressen in Ridderkerk of via de website: www.ridderpop- .nl. door Dik Vuik Het wordt steeds leuker bij scheepswerf De Delft. De spanten van de historische replica staan in middels fter overeind en in de hal wordt druk gewerkt aan onderde- len die het schip ooit zullen sieren. En niet alleen dat, je kunt hier te- genwoordig ook uitstekend en be taalbaar a la carte eten. Ron en Syl via Meulman vormen de spil in ca fe-restaurant De Delft. „Ik zit al 26 jaar in de haven", vertelt Ron Meulman. „Eerst in een bedrijfs- restaurant en in 2003 ben ik hier gestart. Ze vroegen me om dit res taurant op te bouwen." Bij restaurant De Delft kan je tegenwoordig ook uitstekend en betaalbaar a la carte eten. foto: Rob Kamminga En opbouwen heeft Meulman ge- daan, soms letterlijk. Behalve een ruim restaurant binnen is ook het terras tegenwoordig ene plek waar je wilt zijn. Afgesloten door wind- schermen, voel je je er op een zon- nige dag als een koning te rijk. Voor je de Nieuwe Maas met haar scheepvaart, rechts het al indruk- wekkende skelet van de Delft en links het steeds mooier wordende Lloydkwartier met haar markante nieuwbouw. Verleden week breidde Meulman de mogelijkheden van het restau rant uit naar vier avonden in de week a la carte. „We willen er een goed lopend restaurant van maken, met betaalbare prijzen. Mensen kunnen ook bij ons eten zonder toegang voor de Delft te betalen en er is genoeg parkeerplaats." Het eerste weekend van het restaurant is achter de rug en Meulman weet zich gelukkig met zeer positieve readies. „Het zat vol en ook voor komend weekend hebben veel mensen alweer gereserveerd. Ik heb een internationale kaart met vlees, vis en Italiaanse gerechten." De kaart laat verder zowel koude als warme voorgerechten zien, maaltijdsalades en nagerechten. „En je wordt hier net zo chique be- diend als in een duur restaurant", belooft Meulman. „Alleen betaal je hier minder." Meulman wil de ambiance nog verder verbeteren met live muziek in het restaurant. Dat zal waar- schijnlijk vanaf oktober het geval zijn. Ook groepen eters, die het restaurant in het verleden konden reserveren, zijn overigens nog steeds welkom. Plek genoeg, met zestig tot zeventig stoelen in het restaurant. Wel reserveren, is dan het motto. Maar reserveren is ook voor de gewone gasten aan te be- velen, want komende zondag is bijvoorbeeld al volgeboekt. Geen wonder, met mooi weer en een leu ke omgeving in het vooruitzicht. „Ik woon hier al twintig jaar en vind het een van de mooiste plek- ken van Rotterdam", blijkt Meul man zelf nog allerminst uitgekeken op de haven. „Ik hou van water en van schepen." Tja, en dan je ge- woon hartstikke goed bij cafe-res taurant De Delft. Cafe-restaurant De Delft is te vin den aan de Schiehaven 15 (Lloyd kwartier). Open: dinsdag en woensdag van 10.00 tot 16.00 uur; donderdag tot en met zondag van 10.00 tot 23.00 uur. Ook voor lunch, feesten en partijen. Telefoon (010) 476 83 73 of06-28 68 18 07. Zie ook www.restaurantdedelft.nl. CORRECT SONY SONY DN-E 300L ATRAC/MP-3 CD-WALKMAN Speelt niet alleen CD plaatjes at maar ook CD-R/W met MP-3 en atrac muziek bestanden. Voorzien van groot LCD display. G-Protection Jog Proof. Inclusief hoofdtelefoon en SonicStage software voor muziek beheer en net-adapter. In blauw uitgevoerd. Afm. 13.6x3.1x13.6 cm. Aitnr. 271231 CORRECTPRIJS VRIJDAG 24 JUNI SONY WM-FX193 WALKMAN MET RADIO Walkman met FM stereo/AM radio en cassettegedeelte voorzien Anti-rolling mechanisme voor een constante bandloop en Auto Volume Limiter System voor bescherming tegen te hard afspelen. Incl. hoofdtelefoon. In grijs uitgevoerd. Afm. 8.9x11.7x3.6 cm. Art.nr. 95529 CORRECTPRIJS THOMSONHED250 NEK-HANGER HOOFDTELEFOON Lekker joggen of op het strand genieten van mziek met deze hoofdtelefoon. Ideaal voor CD-en MP3-spelers. Art.nr. 266140 LEVERBAAR VANAF VRIJDAG 24 JUNL CORRECTPRIJS - Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u eh*'8°o\ van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of bestellingen mogelijk. SONY SRF-M606 PORTABLE RADIO Stereo radio met 15 voorkeuzezenders, ontvangst voor FM/AM en automatische digitale afstemming. Voorzien van stereo oortelefoon, digitale frequentie uitlezing en ingebouwde klok. In antraciet kleur uitgevoerd. Afm. 6.5x11x2 cm. CORRECTPRIJS Art.nr. 55252 ZONDAG 26 JUNI GE0PEND VANiiOWLOOJJUR WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. Zondag 26 juni geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 21