te Zomer in Schiedam stad Gemeente Schiedam Nieuwe Koemarktbrug weer open voor het verkeer Schiedam zoekt een burgemeester Nederlandse Taalcursussen Schiedam 2005 SCHIEDAM Informatie nodig? De gemeenteraad vergadert Spreekrecht voor burgers in de gemeenteraad Aankondiging informatieavond oversteek bij Bosboomlaan Vergadering R.O.G Inspraak startnotitie milieueffectrapportage Schieveste (Wet milieubeheer, Besluit milieueffectrapportage) /.Y/.\ Colofon In de zomermaanden in Schiedam? Geen probleem! Tijdens de zomerse festivals krijgen inwoners en bezoekers van Schiedam van zelf het ultieme vakantiegevoel. Het begint donderdag 16 juni met't Maasboulevardfeest. Vier dagen staat de Maasboule- vard in het teken van muziek, theater en sportactiviteiten. Het laatste weekend van juni, op zaterdag 25 en zondag 26 juni, is het swingen op Spaanse en Portugese muziek in de binnenstad bij het Stadserffestival. En ook Zomerbeat in de City zorgt vanaf 30 juni voor een zomers programma op vijf donderdagavonden. Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl BOUWZAKEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 25, WOENSDAG 22 JUNI 2005 G emeenteberichten Stadskantoor: Tclcfoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingsrijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alleen voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 De totaal gerestaureerde Koemarktbrug is onlangs - na een maandenlang verblijf op de werkplaats weer op haar oude, vertrouwde plek in het centrum van Schiedam teruggekeerd. Inmiddels zijn de wegaansluitingen van en naar de brug weer in orde en is de nieuwe Koemarktbrug het afgelopen weekend weer voor het verkeer opengesteld. De komende periode worden nog afrondende werkzaamheden verricht. De verwachting is dat in September de feestelijke officiele opening kan worden gevierd. Burgemeester Reinier Scheeres van Schiedam heeft aangekondigd in augustus 2005 zijn ontslagaanvraag te zullen indienen. Het presidium van de gemeenteraad is alvast begonnen met de voorbereiding van de zoektocht naar een nieuwe burgemeester die in 2006 zal worden benoemd, weilicht na het houden van een referendum daar- over onder de inwoners van de stad. De gemeenteraad moet in de komende maanden besluiten aan welke eisen een nieuwe burgemeester bij voorkeur moet voldoen: over welke vaardigheden, achtergrond, ervaring, enz. moet hij of zij beschikken. Kortom, wat voor een persoon moet het zijn. Het presidium gebruikt daarbij graag de hulp van de inwoners van Schiedam en nodigt u uit uw suggesties en ideeen over de nieuwe burgemeester voor 15 juli 2005 te schrij- Het presidium van de gemeenteraad, t.a.v. de griffier J. Gordijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam of: Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam (postzegel niet nodig) of e-mailen naar: igordiin@schiedam.nl (Beter) Nederlands Leren? Meer weten over Nederland en Schiedam? Na de zomervakantie starten er weer taalcursussen. De lessen worden gegeven op verschillende plaatsen in de wijk. De gemeente Schiedam organiseert deze cursussen in samenwerking met Bureau Medelanders. De cursussen zijn voor Schiedammers die de Nederlandse taal beter willen leren en nog geen taalcursus volgen. Cursusaanbod De cursussen zijn twee of drie dagdelen per week. Meestal zijn de cursussen op de ochtend. Naast het leren van de Neder landse taal wordt er aandacht besteed aan: opvoeding; gezondheid; de school/de wijk; kennis van de maatschappij; mogelijkheden tot vervolgactiviteiten. Kinderopvang Voor kinderopvang tijdens de cursus kan worden gezorgd. Kosten De kosten van de cursus inclusief boeken- geld worden door de gemeente betaald. Er wordt een eigen bijdrage van 50,- voor de hele cursus gevraagd. Informatie: Gemeente Schiedam, ajdeling Werk: Tel.: 010-246 5258 Contactpersoon: R. Wesenhagen Bureau Medelanders: Tel.: 010-246 7091 Contactpersonen: Hanan en Dina Aanmelding Folders en aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de basisschool van uw kind, het wijkcentrum in de buurt, of de afdeling Werk van de gemeente. Op 29 juni aanstaande zal de informatie avond worden gehouden over de te realiseren verkeersveilige oplossing voor de voetgangersoversteekplaats van de Burgemeester Knapperdaan nabij de Bosboomlaan. Deze avond is het vervolg op de avond die op 8 maart is gehouden. U bent van harte uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. De avond zal worden gehouden in wijkcentrum De Erker, Jan van Avennesstraat 32 en begint om 20.00 uur. Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisatie Gchandicaptenvoorzicningen Nieuwe Waterweg Noord vergadert op maandag 27 juni 2005 om 9.00 uur in het stadhuis Van Maassluis, Koningshoek 93050, zaal "De Buys". De vergaderstukken liggen vanaf een week van te voren ter inzage bij het secretariaat van de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen NWN, stadhuis Maassluis. ft o g Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen NltUWE WATERWEG NOORD tJjti J IIJV 1UDV Wervelend en werelds Op zaterdag 25 en zondag 26 juni is het genieten bij het Stadserffestival. Het festival staat geheel in het teken van Portugees- en Spaanstalige muziek. Het Schiedamse Stadserf verandert met de swingende Braziliaanse samba, Cubaanse son, Alfikaanse ritmes en Puerto Ricaanse salsa in een groot feestterrein. Op zaterdag voert DJ Gringo vanaf 19.00 uur de tempe- ratuur op tot tropische hoogten en staan Guto Pires, Tamara Maria en Electro Coco op het podium. De Safi Band sluit de avond af met een feestelijke mix van Algerijnse rai en Cubaanse timba met een stevige groove. Op zondag is het vanaf 13.30 uur heerlijk op het terras van het Stadserffestival. Onder het genot van een drankje, kunt u genieten van Wereldse bijzondere gerechten en optre- dens van Septeto Santiaguero, Darjeeling, Izaline Calister en Plena Libre. Verrukkelijke cocktails Zomerbeat in de City staat van 30 juni tot en met 28 juli vijf donderdagavonden garant voor daverende optredens en verrukkehjke cocktails. De jazzy cross-overgroep Black Lily en de Caribische band La Fiesta openen het festival op 30 juni tijdens Temptation Island. De tweede donderdag, 7 juli, staat in het teken van Urbanstvle. Brace, JK, Casual, DJ Menace en DJ Rockwilder zetten Schiedam op z'n kop. De Kaapver- diaanse boyband Quatro+ en Soulvation staan 14 juli op het podium en donder dag 21 juli staat geheel in het teken van Maroccan Delight. De laatste muziek- avond wordt afgesloten met knallende Zuid-Amerikaanse optredens en dans demonstraties. Ook Schiedamse muziek- talenten treden op tijdens Zomerbeat in de City. Op 30 juni, 14 juli en 28 juli openen de bands die de eerste, tweede en derde prijs hebben gewonnen bij de Schiedamse popprijs, de avond. Stadserffestival 25 en 26 juni 2005 Stadserf, Schiedam Zomerbeat in de City donderdag 30 juni, 7, 14, 21 8c 28 juli 2005 Stadserf, Schiedam Algemeen In december 2003 heeft de gemeenteraad van de gemeente Schiedam het Masterplan Schieveste vastgesteld. Dit plan voorziet in de ontwikkeling van het gebied rondom het Station Schiedam Centrum tot een multifunctioneel gebied met onder andere kantoren, woningen en voorzieningen. Schieveste biedt kansen om een aantrekkelijk gemengd nieuw stadsdeel te realiseren en een positieve sociaal-economische impuls te geven aan Schiedam en de regio. Voor delen van de geplande activiteiten op Schieveste geldt een directe plicht voor het opstellen van een milieueffectrapportage (m.e.r). Vanwege de complexe milieusituatie binnen het plangebied door de ligging tussen de rijksweg A20 en het spoor, heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam besloten om een milieueffectrapportage op te stellen voor het plangebied van Schieveste gelegen tussen de spoorlijn en de A20 voorzover gelegen op het Schiedamse grondgebied. Startnotitie milieueffectrapportage De procedure voor de milieueffectrappor tage start met de bekendmaking van de startnotitie. De startnotitie vormt de basis voor de inspraak en advisering over de vast te stellen richtlijnen. Het doel van de milieueffect rapportage is het milieu, naast andere belan- gen, een volwaardige plaats te geven in de planontwikkeling en om een goed inzicht te krijgen in de milieueffecten. In de startnotitie is aangegeven: de reden van de voorgenomen ontwikkeling de voorgenomen ontwikkeling op hoofdlijnen en mogelijke alternatieven te onderzoeken en te beschrijven milieueffecten de procedure en de planning De volgende stap in de procedure voor de milieueffectrapportage is het opstellen van richtlijnen voor de inhoud van het milieu- effectrapport. De gemeenteraad van de gemeente Schiedam (het bevoegd gezag) stelt een ieder in de gelegenheid opmerkin- gen te maken over de te formuleren richt lijnen. Het bevoegd gezag zal aan de hand van de inspraakreacties en het advies van de commissie voor de milieueffectrapportage, de richtlijnen vaststellen. Daarna wordt het milieueffectrapport opgesteld. Inspraakreacties De startnotitie milieueffectrapportage voor Schieveste ligt voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel van het Stadskantoor (Stadserf 1) van 23 juni 2005 tot en met 21 juli 200Jv Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk een inspraakreactie over de op te stellen richtlijnen voor de inhoud van het milieueffectrapport indienen bij: Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam t.a.v. het hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische ontwikkeling (REO), Postbus 1501, 3100 EA Schiedam onder vermelding van "inspraak start notitie MER Schieveste". De startnotitie kan ook worden bekeken op: www.schieveste.nl Inloopavond Op donderdagavond 30 juni 2005 wordt van 17.00 tot 19.30 uur een inloopavond georganiseerd in het Stadskantoor (Stadserf 1). Een ieder krijgt dan de gelegenheid om vragen te stellen en een reactie te geven op de startnotitie milieueffectrapportage Schieveste. Ge'interesseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 9 juni 2005 t/m 13 juni 2005: bouwaanvragen: A. Banckertstraat 7 V.d. Tempel Aann.bedrijf opslagruimte verbouwen Burg. Verveenstraat 1 A. v.d. Bosch gevelbeplating vervangen Korte Haven 30 M. Verwaaijen dakkapel plaatsen Ibvlfc sloopaanvraag: Westvest 26-28 St. Sprint Schiedam Verleende bouwvergunningen: Verzonden 10 juni 2005 Van Heekstraat/Scholtenstraat Goevaers&Znn. Verzonden 14 juni 2005 Degerfors 24,70, 72 Overschieseweg naar Overschiesestraat Schie 3 Vlasakker 26 Vondellaan 6 Verzonden 15 juni 2005 locatie omsloten door de Broersvest-Boterstraat- Kreupelstraat-Lange Kerkstraat en de locatie omsloten door de Boterstraat-Kreupelstraat- Herenstraat Verzonden 17 juni 2005 V.d. Brugghenlaan 2-6 Fred Tessler Teken en Adviesbureau RET-DSP H. Vermeij S. Louer R. de Waard BAM Vastgoed SG Spieringshoek Verleende sloopvergunningen: De Brauwweg 74 t/m 82 Pix Rhenen BV binnenwanden (gedeeltelijk) slopen bedrijfsruimten met kantoren bouwen dakkapel plaatsen hefbrug met onderheide plaat plaatsen bedrijfspand tot woning verbouwen woning vergroten dakkapel plaatsen .iwu ft4* Kflr woningen en commerciefe1 ruimten en een stallinggarage bouwen (wijziging) 6 noodlokalen plaatsen (voor de duur van 24 maanden) kantoorgebouw gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Op maandag 20 juni, dinsdag 28 juni en donderdag 30 juni 2005, aanvang telkens om 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is de heer Scheeres. De lijst van onderwerpen betreft o.a. zogenaamde A-stukken. Dat zijn zaken waarover de raad moet beslissen maar die zodanig zijn voorbereid dat discussie over het algemeen niet meer nodig is. Alle raadsbesluiten worden voorbereid in raadscommissies. Als in een commissievergadering de discussie kan worden afgerond en deze leidt tot overeenstemming, dan is het niet nodig de zaak nog eens over te doen in een raadsvergadering. Wat de bespreekstukken zijn, is op het moment van het opstellen van deze publicatie nog niet geheel duidelijk, omdat nog commissievergaderingen moeten plaatsvinden. Verwacht kunnen worden o.a.: de nota herijking (erfpacht)conversie Voorstellen voor een gewijzigd grondbeleid, o.a. gewijzigde prijsberekeningen voor de omzetting van erfbacht in grondeigendom. de Programmarekening 2004 Hoe is het in 2004 gegaan met alle voorgenomen plannen en activiteiten die in de begroting 2004 stonden? Wat betekent dat voor de financien van Schiedam? de Financiele Kadernota 2006 Hoe staat het met de gemeentelijke financien, worden voorgenomen bezuinigingen gerealiseerd? En hoe ontwikkelen de reserves zich? Hoeveel ruimte is er voor nieuwe acti viteiten in 2006 en welke activiteiten moeten dat zijn? Of moet opnieuw bezuinigd worden? de Kadernota wijkgericht werken Daarbij wordt betrokken het eerste burgerinitiatief dat in Schiedam is ingediend. Een burgerinitiatief betekent dat een groep burgers een onderweip op de raadsagenda geplaatst kan krijgen. Hoe dat moet staat op www.schiedam.nl Hier gaat het om een initia- tief van een grote groep bewoners van Sveaparken die een eigen wijkbeheeroverleg wensen. Burgemeestersreferendum Burgemeester Scheeres heeft aangekondigd in augustus zijn ontslagaanvraag in te dienen. Aan de orde komt of de raad in een referendum aan de stad 2 kandidaten wil voorleggen voordat tot een aanbeveling voor een nieuwe burgemeester wordt besloten. De agenda met aanduiding A-stukken (geen discussie) en B-stukken (bespreking) staat zo spoedig mogelijk na 16 juni op de website. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Via de website www.schiedam.nl, ingang Bestuur 8c Organisatie, kunt u in het bestuurs- informatiesysteem de agenda en de vergaderstukken vinden. Informatie bij J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordiin@schiedam.nl Iedereen mag de gemeenteraad toespreken. Daarvoor is aan het begin van de gemeente- raadsvergadering ruimte gemaakt. Voor dit spreekrecht bestaan wel enkele spelregels; die komen hierna aan de orde. Om te beginnen moet u zich 48 uur voor de vergadering aanmelden bij de grittier (zie hieronder). Omdat de raad in de regel op maandag vergadert, is dat dus in het alge meen op de vrijdag voor de raadsvergadering. Bij die aanmelding komt eerst aan de orde of een andere weg niet praktischer is; b.v. een telefbontje naar een ambtenaar of aanmelden voor het spreekuur van een wethouder. De gemeenteraad houdt zich immers niet met alles bezig. Soms verdient het de voorkeur een onderwerp in een commissievergadering aan te kaarten. U kunt zich ook in verbinding stellen met een of meer raadsleden. Hun adresgegevens vindt u in de stadsgids en via de gemeentelijke website: www.schiedam.nl Bij uw aanmelding worden de verschillende mogelijkheden doorgenomen. U maakt echter uit of u van uw recht gebruik maakt. Indien u wenst van het spreekrecht gebruik te maken, dan worden naam, adres, telefoonnummer en onderwerp genoteerd. Voor het spreekrecht geldt een maximum van 5 minuten. Zijn er veel insprekers, dan kan de beschikbare tijd door de voorzitter van de raad worden beperkt. U mag niet over personen praten en zich niet wenden tot individuele raadsleden of wethouders. Nadat u uw betoog hebt afgerond, zal de voorzitter aangeven hoe hiermee zal worden omgegaan. Gaat het om een onderwerp dat op de agenda staat, dan kan de raad uw betoog daarbij betrekken. Het kan ook nuttig zijn uw onderwerp te agenderen voor een commissieverga dering. Het gebeurt ook wel dat moet worden geconstateerd dat de raad "niets kan" met uw verhaal. Dat is voor u en voor de raad vervelend; het gesprek bij de aanmelding probeert de kans daarop de verkleinen. De griffier, J. Gordijn, tel. (010) 246 57 88, e-mail: j.gordiin@schiedam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2