Veirbouwinkj e Geerrink Gap Vragen over minder horen? autorij[Des Melief ill I TERRASSCHERM GEZOCHT: www.HOORWIJZER.nl 1980 - 2005 25jaar Stichting Babyhuidjes Hebben bescherming nodig Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam kinderopvang DEMODERNE MANIER VAN ZONWERING www.ciwf.nl Steun ons! BO www.handje3aelpen.nl WET BODEMBESCHERMING WET MIUEUBEHEER WET MILIEUBEHEER MAANDAG 27 JUNI OPEN HUIS PEUTERSPEELZAAL KATJA WET MILIEUBEHEER SUPER ZOMERAANBIEDING! ELEKTRISCHE BEDIEMING Zonwering Aleidastraat 66 3117 DK Schiedam Kom eens vrijblijvend langs in onze showroom! 4264369 ACTIEPRIJZEN gebaseerd op streepdoek PRIJSVOORBEELDEN: H. KLOS Rotterdam - Schiedam - Vlaardingen Per uur €33,- v. Beverenstraat 39c Tel. 010 - 42615 36 3117 KT Schiedam Autotel. 06-51554598 PUBLIC AT IE S GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 25, WOENSDAG 22 JUNI 2005 Twee gezonde benen voor Corrie (51, verlamd) om af en toe te kunnen wandelen in het park. www.handjehelpen.nl Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 29 juncto artikel 37, van de Wet bodembescherming hebben burgemeester en wethouders van Schiedam een aantal bodemonderzoe- ken hebben ontvangen voor de locatie Gustoweg 73 t/m 79 die gezamenlijk als nader bodemonderzoek zijn aangemerkt kadastraal bekend gemeente Schiedam onder sectie L nummers 3048, 3056 en 2380 (alien gedeeltelijk). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het nader bodemonderzoeken hebben ingestemd en hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van actuele humane- ecologische- en verspreidingsrisico's; vanwege het ontbreken van actuele risico's geen sprake is van urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming; Voor de besluitvorming hebben wij de verkorte procedure gevolgd als bedoeld in artikel 2.3 en art. 5.3 van de Verordening Bodemsanering Schiedam. Dit betekent dat belanghebbenden geen gelegenheid is geboden om hun eventu- ele zienswijzen aan ons kenbaar te maken. Het bezwaarschrift vormt derhalve de eerste mogelijkheid om een bezwaar formeel onder onze aandacht te brengen. Het besluit om in te stemmen met het saneringsplan hebben wij heden toegezonden aan de aanvrager. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 22 juni 2005 gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon (010) 246 55 65. Bezwaar Tegen deze beschikking kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 71 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking (ver- zenddatum) van deze beschikking worden verzonden onder vermelding van "Awb-bezwaar" in de linkerbovenhoek van de enveloppe en het bezwaarschrift. Dit bezwaar moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van het besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aangetekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van ..State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag een verzoek tot het treffen van een „voorlopige voorziening worden ingediend. Wij verzoeken een kopie van dit ver zoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van >pn de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 246 56 27. Wbb-code: SC/0606/00370/B20 milieudienst "Unnw Beschikking Artikel 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroor- zaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunningvoorschriffen niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten om voorschriften van de op 20 September 1993 aan Drukkerij Van de Water verleende vergun ning ten behoeve van een vlakdrukkerij aan de Calandstraat 92 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aan te passen. Het begrip 'verruimde reikwijdte' van de Wet milieubeheer geeft aan dat onder de bescherming van het milieu ook wordt verstaan: de zorg voor een doelmatige verwijdering van afvalstoffen, de zorg voor een zuinig gebruik van energie en grondstoffen en de zorg voor het beperken van de milicuschadelijkheid van het verkeer van personen of goederen van en naar de inrichting. De verruimde reikwijdte is gebaseerd op artikel 1.1 lid 2 van de Wet milieubeheer. In de vergunning van Drukkerij v.d. Water zijn geen voorschriften opgenomen met betrekking tot voornoemde aspecten en met name ten aanzien van afvalstof fen, afvalwater en energie. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 23 juni 2005 tot en met 4 augustus 2005 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden inge- fcien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 246 86 21. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift tevens een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR tel. (010) 246 86 21. Projectnummer: 313698 ^Wieudienst Rynrr,0 Ontwerpbeschikkingen (rectificatie) Bij een eerdere ter inzage legging van deze ontwerp beschikkingen zijn per vergissing geen kennisgevingen aan de direct omwonen- den verstuurd. Deze ontwerpbeschikkingen worden daarom nu opnieuw ter inza ge gelegd voor een termijn van vier weken. Ook voor het indienen van eventuele bedenkingen wordt opnieuw een termijn van vier weken gegeven. Daarnaast is er een andere datum voor een gedachtewisseling gepland, namelijk op donderdag 14 juli 2005. Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens net verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvra- gen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. Op 23 September 2004 hebben wij een aanvraag ontvangen van Nolet Jenever- stokerij-Distilleerderij B.V. voor een revisievergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een jeneverstokerij, -distilleerderij en bottelarij. De inrichting is gelegen aan de Hoofdstraat 14 te Schiedam. De verandering omvat onder meer technische aanpassingen en uitbreiding van (productie)installaties, het wijzigen van de bestemming en indeling van ruimten en open terrein van de inrichting en de invoering van een aantal energiebesparen- de maatregelen. Een aantal aanpassingen komt voort uit de algehele verbouwing van de bestaande panden aan de Hoofdstraat. Op 15 September 2004 hebben wij een aanvraag ontvangen van Nolet Jeneverstokerij-Distilleerderij B.V. voor een veranderingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op 25 maart 2005 hebben wij de aanvulling 'Brandbeveiligingsconcept' ontvangen. De verandering omvat het oprichten van een nieuw te bouwen logistiek centrum aan de Buitenhavenweg 50-54 en een verbindingstunnel onder de Buitenhaven naar de productielocatie aan de Hoofdstraat 14. Het logistiek centrum omvat een volautomatisch opslagmagazijn voor gereed product in hoogbouwstellingen, opslagtanks voor graanalcohol, laad- en losvoorzieningen en een kantoor. De revisievergunningprocedure en de veranderingsvergunningprocedure betreffen twee verschillende, met een tunnel onder de Buitenhaven aan elkaar gebonden delen van de inrichting. Met de revisievergunning wordt de bestaande situatie aan de Hoofdstraat opnieuw vastgelegd (inclusief wijzigingen). Het logistiek centrum aan de Buitenhavenweg moet nog worden gebouwd. Omdat het hier een nog te realiseren onderdeel van de inrichting gaat dat bovendien aan de andere kant van het water is gelegen, wordt hiervoor nu een aparte veranderingsvergunning verleend. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen beide gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 23 juni 2005 tot en met 21 juli 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: Gemeentewerken Rotterdam, sector Bijzondere Diensten, afdeling Coordinatie Milieutaken Rotterdam (CMR), Europoint III, kamer 5.04 in Rotterdam; op het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) - 246 86 21. Op donderdag 14 juli 2005, aanvang 16.30 uur, wordt in de filmzaal van de DCMR, 's-Gravelandseweg 565, een gedachtewisseling gehouden. Ook de aanvrager is uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn om een toelichting te geven op de toekomstige ontwikkelingen. Tijdens de gedachtewisseling kunnen eventueel ook mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van een ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met 21 juli 2005 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen een beschikking instellen als u beden kingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen, de ontwerpbeschikkingen en de gedachte wisseling kunt u zich wenden tot de heer A. de Reuver van de DCMR, telefoon- nummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 246 86 21. Projectnummer: 308625 Week 25 MAASPOST SCHIEDAM - XQ06 kindercentrum KATJA houdt op maandag 27 juni a.s. open huis voor de peuterspeelzaal. U bent van harte welkom! Peuterspeelzaal Katja De peuterspeelzaal is bestemd voor kinderen van 2,5 tot 4 jaar. Het doel van de opvang is om uw kind samen te laten spelen met andere kinderen. Uw kind is welkom bij ons van dinsdag tot en met vrijdag in de ochtend of in de middag. De kinderen krijgen een afwisselend programma waarbij wij rekening houden met de individuele behoeften van kinderen. Het Open Huis Terwijl uw kind in de groep deelneemt aan een gedeelte van het ochtendprogramma, geniet u van een kopje koffie en krijgt u uitgebreide informatie over de precieze mogelijkheden en kosten van deze vorm van opvang. Het Open Huis start om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur Meer informatie Wilt u meer informatie over de peuterspeelzaal, onze service of verdere mogelijkheden, bezoek dan www.komkids.nl (klik bij 'centra' op de link naar Katja). Vragen staat uiteraard vrij, u kunt ons bereiken op het nummer 010 - 4267051. JJ 11HJ r*p( I ^Ueudienst Rijnrr^ Ontwerpbeschikking Artikel 8.23 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroor zaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen om voorschriften van de op 6 juni 1995 aan Heerebout Rotterdam CV verleende vergunning ten behoeve van een constructiewerkplaats aan de Strickledeweg 55 te Schiedam krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aan te passen. De aanpassing heeft betrekking op de registratie van milieugegevens. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken van 23 juni 2005 tot en met 7 juli 2005 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden inge zien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 246 86 21. Na bovengenoemde periode is tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 7 juli 2005 inbrengen bij burge meester en wethouders van gemeente Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam, persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt indien u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen indien u beden kingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking, of indien u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen over de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR tel. (010) 246 86 21. Projectnummer: 309700 4--f JZiJOU I wXjlXX Zonwering voor binnen buiten, rolluiken, markiezen, lamellen, jaloezieen, zonneschermen en screens Openingstijden: di-do-za van 9.00 -14.00 uur of op telefonische afspraak Wit gemoffeld met buismotor meerprijs 200,- 5 jaar fabrieksgarantie! Ook nu leveren wij binnen 10 werkdagen BREEDTE 300 350 400 450 500 550 UITVAL 250 250 250 250 250 250 PRIJS 859,- 880,- 895,- 936,- 975,- 1030,- PARKET EN LAMINAAT Hoogstraat 113-115 3131 BM Vlaardingen Tel.: 010-4343992 www.stardrift.nl Voor de dieren, tegen bio-industrie! Melief vertelt "Mei 2003 was een dieptepunt in het leven van mijn twee geiten-kinderen, mijn zus Rosa en mij. We waren erg mager, hadden schurft en doorgegroeide hoeven. Bgenlijk moesten we naar het slachthuis... totdat we bi] Marc en Lothar konden komen. Vervolgens richtten zij een stichting op die verwaar- loosde dieren opvangt en die mijn naam draagt: Stichting Melief Inmiddels zijn hier nu zo'n 300 lotgenoten. Onze dierenfamilie bestaat uit honden, katten, geiten, schapen, hangbuikzwijnen, konijnen, cavia's en andere kleine knagers. Maar ook kippen, hanen, eenden, ganzen en atlerlet andere soorten vogels wonen hier. Zij hebben net als ik allemaal hun eigen verhaal." Word donateur of adopteer een dier op afstand. Permanente Dierenopvang. Zie voor info: www.stichtingmelief.nl e-mail: info@stichtingmelief.nl telefoon: 0181-400480 bank: 21.21.71.445 In Canada worden meer zeehondjes doodgeknuppeld dan ooit tevoren. WMM 330.000 zeehondenbaby's vanaf 12 dagen oud worden op een bar- baarse manier afgeslacht. En dat allemaal voor hun mooie vachtje waar veel geld aan wordt verdiend. Wilt u de zeehondjes helpen? Vraag dan nu via www.stopdekmipptls.nl een protestkaart aan die u naar de kunt sturen of bet (020) 676 66 00. M ''<r\ HOREN, ZIEN EN HELPEN i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 4