maasstad wmk don Niet Netjes: vieze plaatjes als kunst m Kerk zet Temptation Island in de wacht WD wil verruiming sluitingstijden Horeca 25% OPHEFFINGSUITVERKOOP TOT 50% KORTING Rotterdamse racemonsters strijden in NK Scootmobiel maasstad Humor geeft licht schokkende kunstwerken vrolijk tintje KUNSTGEBIT DENTAL SPIJK DernierCri Spetterende openingsprijzen JULf ApTlE tot WEL SORTING www.ggspecialsizes.com maasstad kerk westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Iedere kun- stenaar raaakt ze. Erotische tekeningen, beelden of schilderijen. Maar die ko- men vervolgens zelden uit het atelier waar ze in de on- derste lade verborgen blij- ven. Ze 'passen niet bij het andere werk' of de galerie- houder wil 'liever geen aan- stoot geven'. En dat terwijl er wel zo'n Sloggi-reclame met naakte vrouwen levens- groot langs de snelweg hangt, zo redeneert de Schiedamse kunstenaar Jac ques Tange. Daarom ook is zondag de opening van de expositie 'Niet Netjes' in Pand Paulus. if <S0l5 SCHIEDAM - De derde edi- tie van Zomerbeat in de city is donderdag van start ge- gaan. Dit evenement brengt elke donderdagavond een mix van westerse en niet- westerse culturen, muziek- en dansstijlen. Van 7 juli tot 28 juli is het festival gratis te bezoeken op het Stadserf. Ie dere avond heeft zijn eigen cocktailthema met zijn eigen muziekstijl. Zowel Ziekenfonds als particulier. Reparatie klaar terwijl u wacht. Lenteakker5b Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 POSEIDON'S NIEUWE SHOWROOM Stoomdouchecabines Whirlpools Douchewanden/zuilen Infrarood sauna's www.psdc.nl Herenkleding in grote maten. G G Special Sizes Stadhoudersweg 72 Telefoon 010 - 465 55 88 MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 9.30 uur: ds. W.R. van Wieren. De Ark, Hargplein, zo 9.30 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, leesdienst en 18.45 uur: ds. J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: ds. S. van Kammen. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, 10.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie- ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 10.00 en 17.00 uur, leesdienst. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euroct. p.min ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B.van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Woensdag 6 juli 2005 j XQ52 door Frank Willemse Is het zelfcensuur? Of verkoopt seks niet bij de liefhebbers van kunst met een grote K? „Erotiek en seks met humor worden door menig galeriehouder en tentoon- stellingmaker niet serieus geno- men", aldus Jacques Tange. De ze beroemde Schiedamse kunste naar is net terug van zijn expositie in New York. Naast gewoon werk maakt hij licht erotisch werk onder de titel 'Niet Netjes'. Hij komt er wel mee naar buiten en exposeert hier jaarlijks mee. Dit jaar heeft hij ook collega kun- stenaars uitgenodigd. Vieze plaatjes als kunst. Humor maakt het verschil tussen Erotiek en Porno, vertelt de kun stenaar in zijn eigen galerie op de Grote Markt. „Bij porno wordt nooit gelachen, dat is allemaal doodserieus. Maar vrouwelijke erotiek met verleiding en humor heeft een veel lichtere toets." Als bewijs hangt naast zijn 'gewone' schilderijen, keramiek en zelfs meubels de serie erotisch getinte werken aan de wand. Een twin- tigtal schilderijtjes (pastiches) die hij 'Niet Netjes' heeft gedoopt. Blikvangers in warm rood en blauw zijn zijn handelsmerk. On- deugende schilderijen met man- netjes die vaak kijken (voyeuris- me) en sexy vrouwen (exhibitio- nisme) die zich tonen. Allemaal Osservatore Romana van Jacques Tange. het eeuwige spel tussen man en vrouw maar met wel humor beke- ken. Het zijn realistische werken die gewoon lijken maar het niet zijn. Pas bij nauwkeurig kijken, krijgt de voorstelling een verhaal- tje mee. Een belangrijke aanwij- zing zijn de vaak Engelse en geestige titels. Zoals bij 'Blind Lovers' waarbij de in het zwart geklede man zijn piemeluit zijn broek heeft hangen. Het aardige aan de werken is dat je zelf kunt fantaseren wat er is (geweest) of nog staat te gebeuren. 'Civil Servant' slaat en op twee kijkende ambtenaren en op een sexy vrouw die zich laat bekij- ken. Of neem nu 'Osservatore Romana'. Niet alleen de krant van het Vaticaan maar ook een kunstwerk van Tange waarop drie mannen (priesters?) kijken naar een vrouw die zichzelf be- vredigt. In zijn werken zijn vrou wen veelal teasers die aantrekken en afstoten in het eeuwige spel van de erotiek. De tentoonstelling 'Niet Netjes' werd vorig jaar voor het eerst uit- gebreid met werk van vier andere kunstenaars. Dit jaar pakt Tange samen met Stichting Kunstwerk uit met maar liefst twintig andere bevriende kunstenaars. Zowel op de Nieuwe Haven in Pand Paulus als in zijn eigen galerie worden de erotische werken tentoongesteld. Alle kunstenaars krijgen een stuk wand dat ze zelf gaan inrichten. Midden in de zaal komen kijkdo- zen waar geheel prive naar ero tisch werk gekeken kan worden. Op de expositie zijn werken te zien van bevriende Schiedamse kunstenaars als Gerard van Soest (vieze bomen), Michel Snoep en Yvonne Beelen. Maar ook natio- naal bekende kunstenaars als Caspar Faassen uit Leiden, Ben Augustus (gehandi- capt en we- reldbe- roemd) of Henk Vier- veijzer (met een schilde- rij van vijf vierkante meter) zijn present. Sommige halen het werk uit de onderste lade, anderen ma- ken speciaal werk voor deze ex positie. Frits Kloppers maakte erotische tekeningen in Italie, Martin Moesman komt met knip- en plakwerk (collages). Jacques Tange en zijn partner Belinda denken niet -maar het zal blijken- dat vrouwelijke kunste naars ander erotisch werk maken dan mannen. Mannen zijn wel meer visueel seksueel ingesteld volgens hem. Maar zijn partner wijst erop dat vrouwen toch ook graag naar andere vrouwen kij ken. „Het blijft een spannend on- derwerp", aldus het echtpaar. „Maar ook een met onderliggen- de thema's. Het werkelijke thema is vrijheid; de vrijheidsdrang in ons vaak troosteloos bestaan." Niet Netjes: erotische tentoon stelling van 21 kunstenaars. Van 10 juli tot en met 28 augustus van vrijdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur in Pand Pau lus aan de Korte Haven 125 en Galerie Jacques Tange aan de Grote Markt 6. Meer informatie op www.niet-netjes.nl ressen van Young Pantera draai- den daar hun heupen niet voor om. Ze zetten de stok zelf in vuur en vlam terwijl ze ermet brandende fakkels onderdoor gaan. Het pu- bliek keek ademloos toe hoe ze dat deden. Aan het einde van de show kreeg het drietal dan ook een wel- verdiend en oorverdovend ap- plaus. Daarna was het de beurt aan La Fiesta. Deze exotische band sloot de avond af met hun Caribische muziek. Het was alleen jammer dat het weer er zo dreigend uit zag, waardoor er niet zoveel publiek was als voorgaande editie's. Des- ondanks waren er toch genoeg mensen voor een gezellige sfeer. Aankomende donderdag, 7 juli, staat 'urban' centraal tijdens Ur- banstyle met onder andere Brace en Jay Kay. Een week later, 14 juli, is het thema Tropical Sunset. Qua- tro en Soulvation treden dan op. 21 juli staat in het teken van de 400-jarige betrekkingen van Ne- derland en Marokko. Tijdens Ma- roccan Delight treden ondermeer Siniba en El Haouari op. Het eve- nement wordt 28 juli afgesloten met Latin Spirit. Tijdens deze laat- ste avond treden op Zouk Lovers en Miami Connections. Op www.zomerbeatindecity.nl staan alle optredende artiesten. Black Lily speelde de pannen van het dak. door Tessa Rondberg De eerste avond van het zomereve- nement, dat door Stichting Kicky wordt georganiseerd, stond in het teken van Temptation Island. De avond begon later dan gepland, omdat de soundcheck pas om half acht mocht beginnen van de kerk. Ondanks de late start speelde de openingsact Cantrip, finalist van de Schiedamse Popprijs, vol en- thousiasme. Deze vijfkoppige band maakt populaire rockmuziek die lekker in het gehoor ligt. Het aanwezige publiek klapte vol en- (housiasme mee met het ritme van de muziek. Na slechts drie num- mers gespeeld te hebben, was het optreden van de vijfkoppige band alweer afgelopen. Maar niet nadat ze een oorverdovend applaus in ontvangst mochten nemen. Na Cantrip was het de beurt aan Black Lily. Maar voordat deze band het podium op kon, moest het hele podium omgebouwd worden. Om het publiek in die tussentijd te vermaken, draaide DJ Mosh diver se plaatjes. Toen het podium een- maal klaar was, was het de beurt aan Black Lily. Zij maken heel an dere muziek dan Cantrip. Black Lily mixt soul, pop en wereldmu- ziek tot een rustig en goed in het oor liggend, swingend geheel waarbij het publiek volledig uit zijn dak gaat. Na Black Lily was het weer de beurt aan DJ Mosh. Hij draaide weer verschillende nummers totdat I* foto: Roger van der Kraan de dames van de dansgroep Young Pantera klaar waren. Deze drie- koppige dansgroep gaf een spette- rende dansshow weg. Ze combi- neerden streetdance met limbo in een show waar letterlijk de vlam- men vanaf sloegen. De dansshow begon met een stoere dans op hip- hopmuziek, drie meiden in trai- ningspakken die ruzie met elkaar hebben, die vervolgens naadloos overgaat in ritmische salsamuziek met bijbehorende exotische tijger- pakjes. Een voor een laten de mei den hun limbokunsten zien aan het publiek. En dan is het de beurt aan hen: jongens en meiden worden uitgedaagd om ook de limbo te doen. Een kleine groep, die voor- namelijk bestond uit jongens, deed vrolijk mee. Zelfs toen de limbo- stok wel erg laag hing. De danse- SCHIEDAM - In de Schiedamse editie van Maasstad Weekbladen van woensdag 29 juni is een sto- rende fout geslopen. In het artikel over lingeriezaak Dernier Cri werd als adres genoemd: Broersvest 6d. Dat is onjuist. Dernier Cri is van dat adres verhuisd naar de Hoog- straat 155. Daar kan iedereen te- genwoordig dus terecht voor ex- clusieve lingerie en badmode. SCHIEDAM - De VVD wil in een proef de sluitingstijden van de ca fes in Schiedam verruimen. Met deze proef wil de VVD voorko- men dat rond de nu verplichte slui- tingstijd grote groepen cafegan- gers op straat terecht komen. De verruiming van de sluitingstijden zou de kans op overlast in de om- geving van de cafes moeten ver- minderen. De WD heeft hierover overleg gevoerd met de plaatselijke afde- ling van Horeca Nederland, waar bij de voordelen van een verrui ming van de sluitingstijden duide- lijk naar voren zijn gekomen. Uit rapporten van Horeca Nederland blijkt dat bij vaste sluitingstijden vaker geconstateerd wordt dat er (zeer) veel extra drukte op straat is en dat daarbij ook meer agressie en overlast wordt waargenomen. Het beeld bij vrije sluitingstijden van de horeca laat iets anders zien, na- melijk minder agressie en overlast op straat. Rob Oosthof van de Schiedamse VVD fractie: „Hoe flexibeler de sluitingstijden, des te veiliger het uitgaansgebied, door betere sprei- ding van het vertrekkende pu bliek." Ook bij andere gemeenten laat de invoering van vrije sluitingstijden positieve resultaten zien. Het levert een verbetering van de openbare orde en van de lokale veiligheid op en resulteert in een duidelijke ver- mindering van overlast. Uit een proef met flexibele sluitingstijden in Vlaardingen blijkt dat de over- last rond sluitingstijd waarneem- baar minder is. De politie kan door verruiming van de sluitingstijden gerichter handhaven en er ontstaat meer capaciteit. „In de huidige situatie heeft de po litie vaak niet de benodigde capa citeit om effectief het dichtgaan van alle horecagelegenheden te controleren. Door een liberaler sluitingsbeleid, kan de politie op een veel efficientere manier ge- bruik maken van de aanwezige ca paciteit", aldus Rob Oosthof. „Ook sluit het verruimen of zelfs vrijlaten van de sluitingstijden goed aan bij de zorgplicht van de horecaondernemer om hinder en overlast rond zijn zaak te voorko- men of zoveel mogelijk te beper- ken. Bij vaste sluitingstijden komt men gelijktijdig naar buiten, maar doordat dit op hetzelfde moment bij alle cafes gebeurt, ontstaat er een oploop van mensen. Met een verruiming van de sluitingstijden speelt men ook in op de wensen van het bezoekende publiek. De realiteit is dat het uitgaanspatroon de afgelopen jaren is veranderd. Het publiek is de avonden op een andere manier gaan invullen en gaat ook op een steeds later tijdstip uit. De VVD verwacht dat met deze maatregel wordt voorkomen dat er tegen het sluitingsuur een ran op de bar ontstaat en dat daardoor ook het alcoholtoerisme vermindert waarbij men als de cafes in Schie dam niet meer thuis geven naar an dere gemeenten gaat. De VVD zal in de commissiever- gadering Bestuur en Cultuur van 5 September aan het college vragen de sluitingstijden van de cafes in Schiedam bij wijze van proef te verruimen. REGIO - „Zorg dat je verder kijkt dan de neus van je scootmobiel lang is", doceert Formule 1-cou- reur Jan Lammers de seniorcou- reurs. Afgelopen maandag was hij in Hillegersberg om de teams van twee deelnemende Rotterdamse verzorgingshuizen de fijne kneep- jes van het racen bij te brengen. Volgende week dinsdag is de grote wedstrijd: het NK Scootmobiel. Dan verdedigen de scootmobielrij- ders van verzorgingshuis Humani- tas Akropolis hun titel op het race- circuit van Zandvoort. De coureurs van dit verzorgings huis wonnen vorige zomer de eer ste versie van het NK Scootmobiel. De wisselbeker staat trots te glim- men op de balie van de receptie. Bep, uit het Humanitas Akropolis- team: „Het was druk vorig jaar. Terwijl wij bezig waren met onze wedstrijd, hoorde je op de achter- grond de racegeluiden van de ech- te autocoureurs. Dat was heel im- posant." De centrale hal van het verzor gingshuis stroomt langzaam vol voor de training. Bewoners van dit huis en verzorgingshuis De Prove- nier veroveren de zaal met hun looprekken, rolstoelen en -natuur- lijk- scootmobiels. Vakkundig stu- ren zij langs het oefenparcours, een enkeling maakt alvast een sla- lommetje. Naast aanmoediging van medebewoners krijgen de cou reurs veel aandacht van journalis- ten. Elke van Wageningen van or- ganisator Nationaal Fonds Oude- renhulp: „Vorig jaar was het NK Scootmobiel een enorm succes. CNN was er, de jongens van de BBC en persbureau Reuters. Zelfs TV Moskou kwam langs met een cameraploeg. We wisten niet wat ons overkwam." Wim van scootmobielleverancier Mobiel Garant legt de coureurs en pers uit hoe het parcours in elkaar zit. Jan Lammers geeft zijn laatste tips en bijt de spits af met een jour nalist van SBS 6. Daarna mogen de andere journalisten een proefrond- je rijden. Ze blijken weinig be- kwaam met de scootmobiel. Dan is tijd voor de ervaren coureurs, de ouderen zelf. Zij moeten het vol gende week in Zandvoort tenslotte gaan doen. Per verzorgingshuis strijden drie deelnemers voor de prijzen. Bewoonster Nel is nu al een beetje zenuwachtig. „Voor mij is het de eerste keer dat ik mee- doe." Gerard rijdt volgende week voor de tweede keer mee voor Humani tas. Hij weet bijna zeker dat zijn team dit jaar weer de beste wordt. Tijdens het oefenen vliegt hier en daar een nog wel een pillon om en ontkomen fotojournalisten ternau- wernood aan bewoners die de bochten wat ruim nemen. Toch houden de meeste deelnemers het netjes. Pas als bewoner Joop in zijn 'race- monster' klimt, stelt een begeleid- ster voor het parcours wat breder te maken. Het blijkt geen overbodig voorstel. Joop presteert het om zijn scootmobiel uit de bocht te laten vliegen en valt daarbij zelf op de grond. Eventjes houdt de zaal zijn adem in. Gelukkig valt de schade mee. „Hij valt altijd", schatert Ge rard. „Vorige week reed-ie nog de vijver in", voegt iemand uit het publiek toe. De stemming zit er goed in. Tot slot tonen de kinderen van Jan Lammers nog even hun racekun- sten. Dan krijgt bewoner Aad van de organisatie een bloemetje voor de snelste trainingstijd. 'Stuntcou- reur' Joop kwalificeerde zich he- laas niet voor de wedstrijd van vol gende week. Toch krijgt hij ook eep bloemetje, voor de schrik. Pittburghstraat 31 Rotterdam Spaanse polder Noord-West Tel./Fax 010-7502588 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de klachten die in de week van 27 juni tot 7 juli zijn binnengekomen. ^\\»eudi«nst RijnrnQn Ongerustheid over chloorlekkage in de Botlek Op maandagavond 27 juni was bij AKZO Nobel Chemicals Botlek aan de Welplaatweg chloor ontsnapt. In verband met de ernst van de situatie werd de Gecoordineerde Regionale IncidentenbestrijdingsProcedure (GRIP) ingesteld. Dat houdt in dat brandweer, politie, DCMR en andere hulpdiensten volgens een speciale procedure samenwerken. De politie is in dergelijke situaties woordvoerder namens alle betrokken organisaties Uit voorzorg werd besloten de Welplaatweg, de A15 en een deel van de Botlekweg af te sluiten. Vijftien inwoners van omliggende gemeentes belden de meldkamer van de DCMR omdat zij zich onveilig voelden na berichtgeving in de media over het incident. Onbestemde geur in Rotterdam-Zuid Op verschillende dagen van de afgelopen week kwamen in totaal negen- tien klachten bij de meldkamer binnen over een onbestemde geur in Rotterdam-Zuid. Hunter Douglas veroorzaakte de klachten. In de fabriek wordt schroot gesmolten en tot platen gewalst voor aluminium zonwering. In het schroot zaten resten kunststof, die stankoveriast en bij sommige mensen hoofdpijn veroorzaakten. Het bedrijf en de DCMR overleggen hoe de overlast van het productieproces te voorkomen is. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 10