maasstad Pijnlijke terugblik op huilseizoen Driedelige trolleyset beautycase van Enrico Benetti 0909 - 50 10 699 uitgaansj agenda *°*T#s r luister Lizz Wright - Dreaming Wide Awake Nikka Costa - Can't Never Did Nothin' maasstad 5* Historisch zeilen met de 'Helena' puzze! Sak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Prijsvraag Het enige echte FefBiioortl DVD-document \Maardg 183,75 FESTIVALS MARKTEN EN BRADERIEN MUZIEK OVERIGE THEATER let is weer zover: de presta- ties van Feyenoord in het sei- zoen 2004-2005 zijn op dvd gezet in een seizoensover- zicht. Pijnlijk wordt duidelijk hoe slecht het elftal van, in- middels oud-trainer, Ruud Gullit heeft gepresteerd. Ei- genlijk is het een vorm van zelfkastijding voor elke sup porter, want wie wil er nog een moment stil staan bij het Feyenoord van afgelopen sei- zoen? Het zullen er maar weinig zijn. I®mm weekbladen Epi twm jhp" Zo doet u mee! ENRICO BENETTI Noordereiland, Rotterdam Camping Rotterdam 2005. Va- kantie in eigen stad! Reserveer snel een plek op Camping Rotter dam. Bekende en minder bekende acteurs vervullen de rol van cam- pingpersoneel. Dit jaar op het Noordereiland ivm. werkzaamhe- den in het Museumpark. t/m 18 jul Leuvehoofd, Rotterdam Strand aan de Maas. De zomer kan beginnen want het Strand aan de Maas is open. Donderdag- avond is het Salsa Night. Dansen en chillen met bekende en minder bekende DJ's op vrijdagavond tijdens de Bluebeach Lounge. Za- terdagavond verandert het strand in een Dancearea en zondag- avond kun je genieten van funk en soul tijdens de Soulfood Ses sions. De woensdag- en zondag- middag zijn gereserveerd voor onze kleine strandliefhebbers. t/m 18 sep Park bij de Euromast, ROT TERDAM ZomerZondagen. Kom met vrienden en picknickmand naar de zeven ZomerZondagen en ge- niet van muziek uit alle windstre- ken, hilarisch theater, beeldende kunst en een uitgebreid kinder- programma. t/m 31 jul (beh. ma di wo do vr za) Binnenrotte, ROTTERDAM Zondagsmarkt. Standwerkers- concours. lOjul; 10.00-17.00 Delfshaven, ROTTERDAM Piet Heyns Antiek en Curiosa- markt. Op de Piet Heynsmarkt valt van alles te snuffelen voor de liefhebber van antiek, curiosa, an- tiquarische boeken en prenten en verzamelobjecten. De markt vindt plaats rond de Piet Heyns- brug, in de Piet Heynstraat en op het Piet Heynsplein. t/m 25 sep (beh. ma di wo do vr za); 11.00- 17.00 BEP, Theater op de Rotte, t/o Zaagmolenkade 18, nabij de Zaagmolenbrug, Rotterdam Muziek op het terras: Bembe. Bembe speelt Affo-Cubaanse folklore. Binnen deze traditie worden ritmes op conga's ge- speeld. Een warme en harmoni- euze klank en meerstemmige zang zijn kenmerkend voor dit gezelschap. Bembe schuwt ook het nederlandse lied niet... 8 jul; 17.00-19.30 Discotheek-Podium-Cafe-Ter- ras Plan-C, Slepersvest 1, ROT TERDAM Supercover. 8 jul SuperCover. t/m 30 jul (beh. zo ma di wo do vr) Grote- of St. Laurenskerk, Gro- tekerkplein 27, ROTTERDAM Concert Populaire: 'Rondom Guilmant'. Concert Populaire; 'Rondom Guilmant' door stads- organist Geert Bierling. 9 jul; 16.00-17.00 Baroeg, Spinozaweg 300, ROT TERDAM Popterras. Met Operation Trend- kill, Final Solution, NOX Aeter- na, Riverbreed en Umbilical. 8 jul Dwaalspoori power)noise-ritual- dark ambient-neo folk-martial. Met live: t.b.c. dj's Hans D en Axel K. 9 jul Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rotterdam Superstarz. Met i Now: Victor Coral, Leroy Styles en Benny Ro- drigues. En in Wow: D-Rashid, Jeremaine S en Disco Ed. 9 jul; 23.00-06.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROT TERDAM 80's Dance Night. Elke 2e zater- dag van de maand: Alle 80's hits komen voorbij met The Elwood twins en in de Lounge de alterna- tieve jaren '80 van Okkie!Het leukste 80's feest van de stad! In de Calypso Lounge: Alternatieve jaren 80's met Okkie. 9 jul; 23.00 WSR05 Talkshow Party. In het kader van de Wordchampion- ship skateboarding in Rotterdam, t/m 17 jul OffCorso, Kruiskade 22, ROTTERDAM Club 33 "a taste of 34". Met cat- walkshows van fashionlabels uit Istanbul. Line up: Hitmeister D, Ugur Kirik Tayfun, Silence GoK-E, MC Junior, VJ Barkode, Koksal Tolga Live with DJ Mali. 8 jul; 00.00 G/a/wfec/tElectro-house-mutant- disco. Line up: Monica Electroni- ca, Don Diablo, Joey Daniel, Nour Casablance, D'juice le Sweet, Jamie Fanatic 'hosted by To Yo', visuals by Urbi et Or- bi, Live on stage: Seymour Bits a.k.a. Bastion. 9 jul; 23.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROTTERDAM The Psyke Project (DK). Instil. 7 jul; 21.00 Whats da Flavour What's Da Flavor?! is een vaste hip-hop avond, opgezet door FreshForce 19, met bekende en onbekendere goede NL hip-hop acts. Ook is er de Who's Next competitie, waar- bij 3 acts in 5 minuten zich op hun best laten zien, waarna het publiek bepaald wie van de 3 de volgende editie terugkomt met een volledige show. 8 jul; 20.00 Perron. Denk bij PERRON aan mooie kraftwerk electro, dikke hip hop, mash up's, eigenaardige bootlegs met verfijnde drum bass, goeie disco en breakdance klappertjes gemixed met dat ene "oh ja" hitje van weleer..een ra- zende muzikale reis met een altijd verassende route! 9 jul; 23.00 BEP, Theater op de Rotte, t/o Zaagmolenkade 18, nabij de Zaagmolenbrug, Rotterdam BEPPIE's Knutseltheater. Kin- deren van 5-9 jaar maken hun ei gen theater, decors, rekwisieten en voorstelling! t/m 1 sep (beh. zo madidovrza); 15.00-17.00 Stap in je eigen schilderij! Kin- deren van 6 10 jaar vormen hun eigen, levende schilderij. Je maakt zelf achtergronden, je kunt je verkleden en je wordt ge- schminkt, zodat je kunt poseren in je eigen schilderij. Jeugdva- kantiepaspoort-activiteit i.s.m. SKVR. 13 jul; 10.00-12.00 en 13.00-15.00 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM, Buitenter- rein Ahoy' Cirque du Soleil: Dralion. Dra- lion is de versmelting van oude circustradities met de avant-garde benadering van Cirque du Soleil. De elementen aarde, vuur, lucht en water komen hier samen in een dynamische demonstratie van zeldzame fysieke schoonheid. t/m 10 jul Brahma Kumaris, Agniese- straat 111, ROTTERDAM Cursief Positief Denken. In vijf lessen van ruim een uur wordt op een systematische manier inzicht gegeven in algemeen voorko- mende gedachtensoorten; de ont- wikkeling van gewoontepatro- nen; de principes van emotionele en geestelijke vrijheid en het nut en de waarde van spirituele kracht. t/m 16 jul (beh. zo ma di wodo); 19.30-20.30 BEP, Theater op de Rotte, t/o Zaagmolenkade 18, nabij de Zaagmolenbrug, Rotterdam Theater op het water: Lof en Zotheid Improtheater. Lof en Zotheid is recentelijk gezegend met veel nieuwe leden. De oude garde ziet het allemaal hoofd- schuddend aan. In hun tijd... De strijd tussen de ouden en de nieu- wen zal worden beslecht tijdens dit duel. 9 jul Millinxparkhuis, Millinxstraat 69, Rotterdam Rek Buriku Rek'e (Ezeltje Strek- je). Poppenspel naar het sprookje van Grimm. Het sprookje wordt gespeeld in het Papiamento met een Nederlandse vertelster en is een productie van Speeltheater Holland en JePoBon. 13 jul: 14.00 Castagnet, Larikslaan 200. ROTTERDAM Rek Buriku Rek'e (Ezeltje Strek- je). Poppenspel naar het sprookje van Grimm. Het sprookje wordt gespeeld in het Papiamento met een Nederlandse vertelster en is een productie van Speeltheater Holland en JePoBon. 12 jul; 15.00 Wijkgebouw Lombardijen, Menanderstraat 89, ROTTER DAM Rek Buriku Rek'e (Ezeltje Strek- je). Poppenspel naar het sprookje van Grimm. Het sprookje wordt gespeeld in het Papiamento met een Nederlandse vertelster en is een productie van Speeltheater Holland en JePoBon. 11 jul; 15.00 Boompjeskade, ROTTER DAM, Ponton in de Maas Titanic. De Franse groep Tita nick reist door heel Europa en is al jaren bekend om hun inventie ve adembenemende shows. Enor- me objecten, reusachtige installa- ties, live muziek en special ef fects zijn belangrijke elementen. Titanic, verbeeldt de laatste uren op het tragisch gezonken schip. 9 jul; 22.00 Cabaret Restaurant Schel ling's, Voorhaven 51, ROT TERDAM Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Mar lies du Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzikaal geweld! t/m 16 jul (beh, zo ma di wo do); 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Mar- lies du Mosch staan garant voor een avond prettig gestoord zinvol muzikaal geweld! t/m 17 jul (beh ma di wo do vr za); 17.30 Prinses Theater, Schiedamse weg 19, ROTTERDAM Cornelli's: Terug naar Rotter dam. Een gezellig avondje Rot terdams inburgeren met het vir- tuoze accordeonduo de Cornel li's. Nog altijd heffen zij elkaar perfect op. Vernieuwd, veijongd en vermaakt! Beter dan ooit! Re- gieadvies: Martin van Waarden- berg, t/m 16 jul (beh. zo ma di wo do); 18.45 Woensdag 6 juli 2005 door Stefan Tieleman De dvd begint met glorieuze mu ziek en beelden van scorende Fey- enoorders. Op zich leuk om te zien, ware het niet dat iedereen weet hoe dit voetbaljaar is verlo- pen. Extra wrang is het beeldmate- riaal van de open dag en trainer Ruud Gullit, die als een held wordt onthaald in de Kuip. Iedere voet- balliefhebber weet wat er uiteinde- lijk van de zwarte tulp is gewor- den. Een vrolijke Bart Goor hier, Feyenoord-supporters die allemaal overtuigd zijn van het kampioen- schap daar. Negen maanden later is van de opgewekte sfeer weinig meer over. Goor wil vertrekken bij Feyenoord en we weten allemaal wel wat er van de kampioenscha- pambities terecht is gekomen. Ei- genlijk is het anderhalf uur lang kijken naar een waardeloos sei- zoen, waar niemand meer aan her- innerd wil worden. De makers van het seizoensover- zicht 2004—2005 hebben duidelijk vaker iets van niets weten te ma- Maasstad weekbladen geeft in samenwerking met JG Enter tainment 10 Jvd's met de hoo'-itepunten \an seizoen 2004 2005 weg. De dvd's wotxlen verloot onder diege- nen die het antwoord weten op de vraag: Hoe veel doel- punten seoorden Dirk Kuyi en Salomon Kalou K2)tezamen m het afgelopen seizoen Stuur het antwoord voor 15 iiili naar het emailadres: prijs- vr.meredaetie.nuutsst.td.nl. ken, want gedurende de dvd krijg je toch nog een positief gevoel over het afgelo pen voetbal jaar. Als echte propa- gandisten worden de beslomme- ringen weg- gelaten en de positieve punten van het seizoen geaccentu- eerd. Als men niet be ter zou we ten, denkt de kijker eigen- lijk dat beel den van een kampioen- schaal op de Coolsingel elk moment op het scherm kun- nen verschij- nen. Alle doelpunten van het ko- ningskoppel Dirk Kuyt en Salomon Kalou ko men voorbij (en dat wa- ren er nogal wat), maar de tegen- goals blijven uit. Het is dat bij elke wedstrijd de eindstand wordt ver- meld, anders zou de kijker zeker denken dat Gabor Babos zijn doel een heel seizoen lang schoon heeft weten te houden. Echter, het oordeel moet niet te hard neerdalen op de makers van de dvd. Het is de Feyenoordselec- tie die er afgelopen seizoen een zootje van heeft gemaakt en niet diegenen die verantwoordelijk zijn voor het seizoensoverzicht. De montages zijn goed in elkaar gezet waardoor de dvd nooit verveeld. De echte fan zal hierdoor waar- schijnlijk nog steeds met plezier naareen'slecht voetballendg ploeg Inciusief aile statistieken op RQM-geueeitoi Lizz Wright werd in Hahira, Geor gia geboren als dochter van respec- tievelijk de predikant en de orga- niste van de plaatselijke kerk. Haar deelname aan het gospelkoor was dan ook onvermijdelijk. Ze viel in 2002 voor het eerst op toen ze acte de presence gaf in een serie eerbe- wijzen aan Billy Holiday. De LA Times schreef over dit optreden dat ze het podium van de Holly wood Bowl als een onbekende op- liep en er een kwartier later weer als een ster af liep. In 2004 was het tijd voor haar de- buut Salt, waarop de geschiedenis van jazz, gospel, rhythm blues in de beste singer/songwriter-tradi- tie passeerde. Salt was gebaseerd op composities die op de piano wa- ren gecomponeerd. Wright werd tot Dreaming Wide Awake ge'in- spireerd toen tijdens een taxirit Angel van Sarah McLachlan door de autospeakers schalde. De gitaar zou de basis voor dit nieuwe pro ject vormen. Nummers die uit haar eigen pen zijn gevloeid maar ook songs die onsterfelijk gemaakt zijn door Neil Young, Fats Waller, The Beatles, Madonna en Herb Al- pert's Tijuana Brass, werden door haar omgezet naar een kruising tussen swampblues en countrys- oul. Haar opmerkelijk warme stem maakt Dreaming Wide Awake tot een unieke belevenis. JFX3606 kijken. Ook de extra's zijn het be- kijken waard. Een aandoenlijke Kalou senior vertelt hoe trots hij is op beide zonen en een leuke repor tage laat zien hoe Gullit in gelukki- gere tijden de voetbalopleiding in Ghana bezoekt. Iedereen die Feye noord een warm hart toedraagt zal zeker plezier beleven aan dit film- materiaal. Deze dvd is voornamelijk bedoeld voor de diehard fans van de club uit Zuid. Iedereen met een iets kleiner Feyenoordhart zal het waarschijnlijk niet kunnen verdra- gen om nogmaals de beelden van een dramatisch seizoen te bekij- ken. Lof voor de makers van de dvd, waar zij degenen zijn die het beeldmateriaal draagbaar maken. Het enige wat nu nog rest is hopen op een beter seizoen. Een seizoensoverzicht wordt hier- mee toch leuker, en dan hoeven de makers van de dvd niet meer zo hard te werken. Het oudste nog zeilende stalen schip van Nederland heeft als thuishaven Rotterdam. Dankzij de stichting 'Het Rotterdamse Zeilschip1 vaart de grondig gerestau- reerde, 129 jaar oude stevenaak 'Helena' weer als nooit tevoren. Dit unieke schip is erkend als monument en wordt onder meer ingezet voor dagtochten op de Maas en de Lek. Tijdens deze tochten zeilt u langs de imposante bruggen en gebouwen in Rotterdam, het Manhattan aan de Maas. Vanaf het water heeft u een prachtig uitzicht op al deze bouwwerken. De schipper nodigt u uit om mee te helpen bij het hijsen van de zei len en het uitvoeren van verschillende manoeuvres. Via de havens van Rotterdam en langs het Feyenoord Stadion vaart de 'Helena' richting de Brienenoordbrug. Bij gunstige wind wordt er vervolgens nog actief gezeild op de Lek. Maasstad weekbladen biedt u de mogelijkheid om met korting mee te varen op dit zeilende Rotterdamse monu ment. U krijgt maar liefst 10,00 euro korting op de normale prijs van 35,00 euro en betaalt zodoende slechts 25,00 euro voor deze drie uur durende tocht inciusief koffie en thee, lunch of snacks. De op- en afstapplaats is in de Haringvliethaven op 23 en 24 juli. U kunt kiezen voor de afvaart om 10.00 uur met lunch of de afvaart om 14.00 uur met snacks. U kunt reserveren via telefoonnummer 010-4364258. U krijgt dan een boekingsformulier toegestuurd, dat u samen met deze advertentie moet terugsturen. De driedelige trolleyset is uitgevoerd in solide tweetonig polyester in trendy tinten. De koffers hebben een fraaie vormgegeving en zijn voorzien van een handig voorvak, uitschuifbare trekhandvatten en, uiteraard, wieltjes. Daarbij krijgt u een mooie bijpassende beautycase. Als dochter van de beroemde ar- rangeur Don Costa kreeg Nikka Costa de muziek met de paplepel ingegoten. Haar debuutalbum Everybody Got Their Something (2001) was een plaat waar de von- ken van af sprongen. De opvolger liet even op zich wachten maar valt opnieuw niet tegen. Het is verfris- send eens een funkplaat te horen waar niet zwaar op hiphopbeats wordt geleund. De grooves wor den door een echte live band ge- creeerd, wat benieuwd maakt naar de optredens van Nikka Costa. Ter promotie van dit album is ze te zien in het voorprogramma van Lenny Kravitz. De blanke Costa is zich goed be- wust van de zwarte wortels van haar muziek: 'When people tell me 1 don't sing like a white chick, all I can think is: thank God!'. Nikka kan inderdaad uithalen als Tina Turner in haar beste dagen maar ook met een ballade als Fooled Ya Baby weet ze goed raad. Opval- lendste nummer is de ruim zeven minuten durende afsluiter Father less Child, over haar vader die ze op haar tiende verloor. JK129892 onbuig- rekening zaam geliefde monster windstreek infantenst vervoer middel tronische kordaat drukte een naam Romeinse katholiek keizer water- landers hoeveel heid omroep wanhopig Noorse munt econoom nazenden omvang Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 6 t/m dinsdag 12 juli 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... Yul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 10 699. De cd's die hier besproken worden zi jn te leen bij de Centrale Discotheek, Hoogstraat 110 in Rotterdam. Voor de catalogus: http://w w w .mu/.iekweb.nl. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en prijzen zijn niet inwisselbaar tegen contanten, ook niet gedeeltelijk. Kijk voor meer informatie op www.enrico-benetti.nl De oplossing uit nummer 19 is: Glansrijk De winnaar van de designring van Marc Lange is: J. Snikkers, Schiedarp

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13