i Summer of Beauty in en rond de Korenbeurs Zomer vol schoonheid ook in Thermen Holiday Gemeentepagina in een nieuw jasje Buurtbemiddelaars gaan aan de slag in Nieuwland www.schiedam.nl gemeente Schiedam Fraaie actie Museum en Thermen Alarm per mobieltje Paspoort of ID-kaart op afspraak...? 3h 11 ■P/S Wateroverlast KJ® De gemeentepagina doet het al jaren met hetzelfde uiter- lijk. Dat begon toch wat sleetse trekjes te vertonen en heeft daarom na lange, trouwe dienst een verdiende facelift gekregen. Helder, duidelijk en makkelijk leesbaar waren belangrijke voorwaarden voor de nieuwe vormgeving. En daarnaast moesten de gemeenteberichten natuurlijk ook aantrekke- lijk ogen voor het Schiedamse lezerspubliek, zonder in al te veel frivoliteiten en glamour te vervallen. 'Doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg' is tenslotte het plaatselijk credo. Kortom het Schiedamse ontwerpbureau annex galerie '300%', gevestigd op de Dam middenin het historisch stadshart, stond voor de lastige taak een schaap met vijf poten te leveren. Vormgeefster Marinda Verhoeven heeft het gezocht in een strakke, sobere stijl; maar dan wel met een aantal extra's die het uiteindelijke resultaat bepalen. Het raffine- ment zit in details, zoals het ijle panoramaoverzicht van de Grote Markt in de bovenkop en de ogenschijnlijk sim- pele blokjes in de koppen van de officiele publicaties. Wij hopen dat de gemeentepagina met dit meer eigentijd se uiterlijk toegankelijker en plezieriger leesbaar is. Gemeenteberi Het leek wel alsof een prent van Anton Pieck tot leven was gekomen: flaneren- de dames in feestelijke zomerjurken nipten aan hun drankje. Uit de feesttent bij de ingang van de eeuwenoude Korenbeurs, klonk piano- en vioolmuziek, vanaf de brugleuning bij de Oude Sluis doken jongetjes het koele water in en in het grachtenpand aan de overkant van de Lange Haven bleek de galerie van Emmy Miltenburg omgetoverd tot een zomers decor voor een kleurrijke kledingcollec- tie. De manifestatie SUMMER OF BEAUTY, die afgelopen zaterdag werd geopend en twee maanden zal duren, heeft in ieder geval een zonovergoten start gemaakt. Rond het thema 'schoonheid' is in de Korenbeurs een gevarieerd programma samenge- steld waarin allerlei aspecten van schoonheid aan bod komen. Galerieen, maar ook bedrijven als Thermen Holiday, die stuk voor stuk hun eigen visie op schoonheid heb- ben, sluiten daar nauw bij aan. "Er zijn ook zoveel raakvlakken zegt Desiree Achterkamp. De kersverse publiciteitsmedewerkster van het Stedelijk Museum is nog maar net in dienst getreden, maar ze heeft zich al met hart en ziel op deze manifestatie gestort en borrelt over van de ideeen. "Het Museum moet weer het gezicht van Schiedam worden", zegt ze. "Daarom wil ik uitzoeken hoe we die raakvlakken tussen galerieen en bedrijven kunnen vormgeven. De plannen voor een modeshow als afron- ding van Emmy Miltenburg's expositie zijn al bijna rond. Verder hebben we nu samen met Thermen Holiday een beauty-kortingsactie opg;ezet." Een onorthodoxe benadering en voor sommigen misschien de ontwijding van 'heilige' museumgrond, maar als het aan haar ligt, gaan de ramen wijd open en zal het museum door allerlei evenementen de Schiedamse burger uitnodigend tegemoet treden. Blikvanger De grootste blikvanger tijdens de huidige expositie is ongetwijfeld Sieraden. De keuze van Schiedam". Wie de centrale ruimte van de Korenbeurs binnentreedt, ziet zich gecon- fronteerd met 25 levensgrote portretfoto's van prominente Schiedamse vrouwen, getooid met het sieraad van hun keuze. In de vitrines daaronder liggen de sieraden tentoonge- steld, die tezamen een fraai beeld geven van het werk van eigentijdse ontwerpers. Deze presentatie staat niet op zichzelf, maar vormt onderdeel van een uitgebreider project van de Nijmeegse galeriehoudster Marie-Jose van den Hout, die 1997 begonnen is om in verschillende steden 25 mensen te benaderen om zich als ambassadeur van haar sieraden te laten fotograferen. Dat heeft geleid tot een negental publicaties, waarvan De keuze van Schiedam" de negende in rij is. "Gladde fotomodellen met de perfecte maten vind ik volstrekt niet interessant", zegt ze, "Geef mij maar sterke vrouwen, die midden in de samenleving staan. Ondernemers, kunstenaars, vrouwen in de politiek, die hebben vaak de persoonlijkheid om deze soms extravagante sieraden tot hun recht te laten komen. Nadrukkelijk Voor sommige dames was het zaterdagmiddag wel even schrikken: op de haarscherpe, uitvergrote portretten van fotograaf Pieter Huybrechts was ieder rimpeltje genadeloos uitgelicht, een effect dat nog versterkt werd door het daglicht dat door het glazen dak "Kijk, die rozen beginnen al helemaal uit te lopen. En zie je die Koi-karpers in de vijver? Links daarvan komt een grand-cafe en daar in het midden van het gras- veld hebben we nog twee nieuwe sauna's gepland." Het enthousiasme van Sherita Narain, die samen met haar broer het sauna- en beautycentrum Thermen Holiday runt, is nauwelijks te stuiten. De jonge aanplant in de fraaie tuin van het complex heeft nog maar nauwelijks wortel geschoten, of Sherita zit alweer boordevol plannen om haar Hof van Eden nog aantrekkelijker te maken. "In het begin wilde ik die boompjes het liefst de grond uitkijken", zegt ze lachend, "maar je kunt de natuur nu eenmaal niet forceren." Het is typerend voor de tomeloze energie waarmee Sherita en haar broer de zaken hebben aangepakt. Op het stuk grond naast zwembad Groenoord hebben ze in enkele jaren tijd hun dromen vormgegeven: een complex met elf verschillende sauna's, zowel binnen als buiten, met op de eerste verdie- ping een massage- en beautycentrum waar zo'n 35 masseurs en 15 schoonheidsspecialis- tes een breed scala aan behandelingen verzorgen. Zo op het eerste gezicht een gewaagde onderneming, zeker in een stad als Schiedam die nu niet direct bekend staat om haar gemakkelijke ondernemingsklimaat. Maar na een uitvoerige marktanalyse waren Sherita en haar broer ervan overtuigd dat hun plannen levensvatbaar waren. "Je kunt gerust stel- len dat we een vliegende start hebben gemaakt", zegt ze, we zijn nu anderhalf jaar vol- ledig operationeel en in die korte tijd zijn we erin geslaagd zo'n 400 bezoekers per dag hier naartoe te halen waarmee we nu al zijn uitgegroeid tot de grootste publiekstrekker binnen de gemeente Schiedam." Filmsauna Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat zij samen met haar broer genomineerd is voor de prestigieuze titel van 'ondernemer van het jaar 2005'. Ze is aangenaam verrast en uit- gesproken trots op de erkenning die uit deze nominatie spreekt."Als je iets nieuws op poten zet, wil je je natuurlijk onderscheiden van vergelijkbare ondernemingen legt ze uit, "en binnen ons concept hebben we gekozen voor drie speerpunten waarmee we ons willen profileren: op de eerste plaats de hygiene. Mensen praten daarover en maken er hun keuze op. Vervolgens de originaliteit van de sauna's. Zo hebben we een filmsauna waarin je op je gemak een dvd'tje kunt bekijken. Een doorslaand succes: iedere dinsdag is het vrouwendag. Dan draaien we Robbie Williams live in concert en zit die hele sauna vol gillende meiden! Ook de aquariumsauna slaat erg aan omdat er zo'n rustgevende werking van uitgaat. Het derde speerpunt betreft de catering. In veel sauna s is het res taurant een veredelde snackbar, maar wij kiezen voor kwaliteit. Vers en gezond voedsel in een ontspannen ambiance. Maar liefst 85% van onze gasten maakt gebruik van ons res taurant. 's Avonds zit elk tafeltje vol, dus ook die voorziening gaan we uitbreiden." Ieder detail in het interieur weerspiegelt Sherita's persoonlijke smaak. Van de plafondverlich- ting in de vorm van sterrenhemels, de muurschilderingen bij de kruidensauna tot de Boeddhabeelden in de rustruimte, overal is de hand van Sherita in te ontdekken. Zoals het een goed e onderneemster betaamt, weet ze precies wat ze wil: Voor de bekleding van het zwembad, de vloeren en de pilaren wilde ik perse kleine mozaiektegeltjes heb ben. De aannemer zag dat niet zit ten. 'Meisje, meisje waar begin je aan', zei hij. 'Neem toch gewone zwembadtegels, dat scheelt een stuk in het werk en de kosten. Maar ik zag niks in die standaardtegels en dreef m'n zin door. Toen het karwei geklaard was, kwam hij naar me toe en zei: Nu ik resultaat zie, ben ik blij dat je het doorgezet hebt. Deze zomer gaat Thermen Holiday een bijzonder samenwerkingsverband aan met het Stedelijk Museum in Schiedam. In de Korenbeurs valt deze zomer onder de titel Summer of Beauty een expositie te bekijken waarop verschillende vrouwelijke kunste naars hun visie op het fenomeen 'Schoonheid' zullen laten zien. Zonder toevoegingen Via een kortingsactie krijgt iedereen de gelegenheid om Sherita s benadering van Beauty aan den lijve te ervaren. "Mijn ideeen over schoonheid zijn in de loop der jaren wel ver- anderd", zegt ze lachend: "Toen ik mijn vriendinnen voor het eerst vertelde dat ik plan nen had om een beautycentrum te beginnen, zeiden ze: Joh, dat is toch helemaal niks voor jou!" Ik had altijd genoeg aan een pot Nivea, smeerde dat op m'n gezicht, haalde De Korenbeurs tijdens de opening zaterdag. naar beneden viel. Maar Threes Moolhuysen, de grande dame van het sieraad in Schiedam, vindt dat flauwekul: "Het is gewoon een fantastisch project en Marie-Jose, die ik al jaren als collega-galeriehoudster ken, gaat er helemaal voor. Het moderne sieraad is een kunstobject op zich. De materiaalkeuze en de vormgeving wijken vaak af van wat de meeste mensen zich bij een sieraad voorstellen. Datzelfde geldt voor het prijskaartje dat eraan vasthangt. Daarom vind ik het bewonderenswaardig dat Marie-Jose door dit pro ject het eigentijdse sieraad zo nadrukkelijk op de kaart weet te zetten. In de galerij van de Korenbeurs zijn aan weerszijde van de centrale ruimte een viertal kabinetten ingericht, die onder de noemer Almost Perfect en Parelvacht het werk laten zien van een aantal vrouwelijke kunstenaars die zich met het thema schoonheid hebben beziggehouden. Caren van Herwaarden is vertegenwoordigd met een serie zinne- lijke en erotische aquarellen waarop de dynamiek van het menselijk lichaam centraal staat. De virtual reality van Kirsten Geisler nodigt de toeschouwer uit om het LCD- scherm waarop een onwezenlijke droomvrouw geprojecteerd is aan te raken, om op die manier het ideaalbeeld naar eigen inzicht te vervormen. In het project Parelvacht is het resultaat te zien van de samenwerking tussen de Schiedamse beeldend kunstenaar Esther Zitman en vrije vormgeefster Brigit Daamen. Het Stedelijk Museum Schiedam - tijdelijk gevestigd in de Korenbeurs Lange Haven/hoek Dam - is geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang kost 5,-j op woensdagen is het museum gratis toegankelijk. Meer info op www.stedelijkmuseumschiedam.nl Sherita Narain (foto: Anje Kirsch) een kam door m'n haar, deed wat lippenstift op en klaar was ik. Later ben ik me erin gaan verdiepen. Ik heb gekozen voor producten die voor 100% natuurlijk zijn, zonder allerlei toevoegingen. Dat hoort bij de sfeer die ik wil uitstralen. Ik zie vaak dames bin- nenkomen, die helemaal opgemaakt zijn en hun hoofd krampachtig boven water probe- ren te houden om net zo netjes weer naar buiten te kunnen. Dan zeg ik tegen ze: durf dat toch los te laten, doe alles puur natuur! Ervaar een sauna zoals die ervaren moet wor den, ga met je hoofd onder de douche. Als ik ze dan na afloop langs de receptie zie komen met rode wangetjes en een glimmend huidje denk ik: Dat is nou beauty. Het Stedelijk Museum Schiedam heeft samen met Thermen Holiday een kortingsac tie opgezet die loopt tijdens de Manifestatie Summer of Beauty. Op vertoon van een kortingsflyer die wordt uitgereikt aan bezoekers van Thermen Holiday geeft het museum korting op werk van een aantal kunstenaars dat te koop is in de museum- winkel. Op vertoon van een kortingsflyer die wordt uitgereikt aan bezoekers van het Stedelijk Museum Schiedam biedt Thermen een saunabezoek aan voor twee personen voor de prijs van een. De actie gaat 15 juli van start. Bij een calamiteit gaan de sirenes in Rijnmond. Zo bent u dat gewend en dat blijft zo. Maar u kunt ook persoonlijk worden gewaarschuwd wanneer u gevaar loopt. Een SMS op uw mobiele telefoon werkt onmiddellijk en trefzeker. U weet meteen wat u te doen staat: Ga naar bin nen, sluit ramen en deuren en Luister naar Radio Rijnmond. Voor nadere infor- matie stemt u uw radio of televisie af op RTV Rijnmond of op tekstpagina 112. Waarom een SMS naast de sirenes? Omdat 85% van alle Rijnmonders een mobiele telefoon heeft en lang niet ieder een altijd de sirene hoort. Wat moet u doen om voortaan per SMS te worden gealarmeerd? U meldt u een keer aan met uw postcode. Door uw post code en aan' te sturen naar 5100 of via www.alarmbericht.nl. U ontvangt een bevestigings-SMS, dat een kwartje kost. De alarmberichten zijn gratis voor de ont- vanger. Als u niet alleen thuis, maar ook op uw werk, op school, bij familie of ergens anders wil worden getipt, geeft u ook daarvan de postcode door. Voor deze postcode(s) betaalt u per aanmelding jaar- lijks 0,40 eurocent. dp folbHoth«efc Wegens enorme wateroverlast is het Service-Plus-Punt Leliestraat voor onbepaalde tijd gesloten. Voor meer informatie: (010) 2465721, bibliotheek@schiedam.nl Vorige week ontvingen alle 12 geslaagde deelnemers aan de cursus Buurtbemiddeling Nieuwland hun certificaat uit handen van wethouder Christine Lepidis. Zij kunnen nu als buurtbemiddelaars aan de slag in een speciaal hiervoor beschikbaar gestelde ruimte aan de Donker Curtiusstraat. Buurtbemiddeling kan worden ingezet om buren met elkaar in gesprek te brengen wan neer er sprake is van een ruzie, conflict, ergernis, onbegrip, discriminatie of elkaar niet begrijpen. Buurtbemiddeling probeert beide buren naar elkaar te laten luisteren en begrip en respect op te brengen voor elkaars leefomstandigheden. De problemen worden met behulp van vrijwillige en speciaal hiervoor getrainde buurtbemiddelaars doorgenomen en gezamenlijk wordt gezocht naar een oplossing die voor beide buren te accepteren is. Politie en Woonplus zijn belangrijke partners bij dit project. Zij kunnen mensen vanuit hun functie doorverwijzen naar Buurtbemiddeling. Woonplus heeft een ruimte ter beschikking gesteld die geheel is opgeknapt en geschikt is gemaakt om bemiddelingsge- sprekken te houden. Tevens is dit de werkruimte voor de bemiddelaars en de projectlei- der. Buurtbemiddeling Nieuwland is nu operationeel. De eerste 5 buren met problemen heb ben zich al aangemeld. Nieuwlandbewoners die problemen met hun buren hebben en er zelf niet uitkomen kunnen dat doorgeven bij het project Buurtbemiddeling Nieuwland. Ook bewoners van Nieuwland die alsnog mee willen doen aan de cursus buurtbemidde ling kunnen zich daarvoor opgeven. Het adres is: Buurtbemiddeling Nieuwland Donker Curtiusstraat 94 3119 TD Schiedam Spreekuur: dinsdagmorgen van 10 tot 12.30 uur. Tel. (010) 4714695, e-mail buurtbemiddeling@devijf.nl Wethouder Christine Lepidis reikt een van de nieuwe buurtbemiddelaars haar certificaat uit. Dat kan in de maanden juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.ni Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Informatie over Gemeente Schiedam de gemeentepagina Tel.: (010) 2465533 Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf l juni mogelijk. U belt naar de Stadswinkel (oio) 246 58 05 Daar kunt u dan een afspraak maken voor de woensdag, donderdag en vrijdag tussen 10.00 uur en 16.00 uur. U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 08.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3