Veelplegers krijgen extra aandacht 1 www.schiedam.nl Een stad die durft houdt van aanpakken Kom a.s. zondag gezellig bij ons een terrasje pikken wijk Look-West Iranr-ci AUTORUjjES 0900-EUROWONING 1980 - 2005 25jaar CBF gemeente Schiedam Open Huis in onze Model-'Terras'-Woning, a.s. zondag van 12.00 tot 15.00 uur De verrassing van de nieuwe in Den Hoorn WONING Stadstoezicht mm mm I M iK Woningen per direct beschikbaar! www.eurowoning.nl H. KLOS Rotterdam - Schiedam - Vtaardingen Per uur €33,- DOLFIJNEN IN DE NOORDZEE?! Gemeentebericht Door preventieve maatregelen en een sluitend systeem van nazorg moet de cri- minaliteit door volwassen en jeugdige veelplegers worden verminderd. Om dit te bereiken is vorige week een startconvenant ondertekend. Schiedam loopt hier- mee regionaal voorop. Het startconvenant is namens de gemeente Schiedam ondertekend door wethouder Hans Meijer. Verder is ondertekend door vertegenwoordigers van ministerie van Justitie, politie, OM, reclassering, jeugdreclassering, Raad voor de Kinderbescherming en diverse maatschappelijke organisaties. Door ondertekening van het startconvenant spreken de partijen zich uit het komende jaar met elkaar samen te werken aan het (verder) ontwikkelen, optimaliseren en afstem- men van de nazorg aan veelplegers. Het startconvenant gaat in op het moment van ondertekening en de looptijd is tot 1 juli 2006. Gedurende deze periode zal worden gewerkt aan een definitief convenant. De belangstelling voor deze aanpak is groot. Binnen onze regio is Schiedam de eerste stad die de problematiek van de veelplegers op een dergelijke manier probeert op te lossen. De ondertekening van het convenant vloeit voort uit een afspraak die de gemeente Schiedam in het kader van het Grotestedenbeleid met het rijk is overeengekomen. De aanpak van veelplegers is een van de speerpunten in het gemeentelijk veiligheidsbeleid. Vertegenwoordigers van een groot aantal organisaties kwamen vorige week in Proeflokaal Hoppe bijeen voor de ondertekening van het startconvenant veelplegers. Tel.: (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Informatie over Gemeente Schiedam de gemeentepagina Tel.; (010) 2465533 [ill De gemeente bereidt de reconstructie voor van de Burgemeester Van Haarenlaan tussen Nieuwlandplein en Plein 1940-1945- Wij nodigen u uit om in te spreken, dat is mogelijk tot 26 augustus 2005. Op donderdag 7 juli en maandag 22 augustus zijn er informatie- avonden over de plannen. De avonden vinden beide plaats in het wijkcentrum, Willem Dreesplein 2 en beginnen om 19.00 uur. De Burgemeester van Haarenlaan is dringend aan onderhoud toe. In 1999 is het Verkeersveiligheidsplan vastgesteld. Daarin is voorgesteld om -tegelijk met het onderhoud- de weg te versmallen van 4 rijstroken naar 2 rijstroken, en om op de vrijkomende ruimte en fietspad aan te leggen. De kruispunten met de Parkweg en de Piersonstraat worden juist verbreed. Er komt daar opstelruimte tussen de twee rijbanen en het oversteken wordt makkelijker. Dan kunnen de verkeerslichten verdwijnen. Dat geldt ook voor de verkeers- lichten op de oversteekplaatsen bij de Storkstraat en de Donkerstraat. Daar wordt de snel- heid van het verkeer ook nog extra geremd met drempels. Begin 2006 wordt het gedeelte tussen Plein 1940-1945 en het Nieuwlandplein aangepakt. Met het nieuwe fietspad en de nieuwe trambaan lean de Van Haarenlaan er dan in 2006 weer een tijdje tegen. Daarna wordt een plan gemaakt voor het westelijk gedeelte tot aan de Burgemeester Knappertlaan. Op 7 juli en 22 augustus willen wij u graag informeren over de plannen. Beide avonden hebben hetzelfde programma. Vanaf 19.00 uur bent u welkom om vragen te stellen en de plannen te bekijken. Om 20.00 uur geven we een korte presentatie en daarna heeft u de gelegenheid om in te spreken. U kunt ook schriftelijk reageren, dat lean tot 26 augustus 2005 via een briefje aan: Gemeente Schiedam, het college van burgemeester en wethouders, afdeling REO/W, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Of via een e-mail aan de projectleider: Joep Lax, jlax@schiedam.nl. De plannen kunnen worden ingezien bij het Gemeentelijjk Informatiepunt, Stadserf 1. U bent van harte welkom op 7 juli of 22 augustus. Interventiemedewerker Belangrijkste kenmerken 3-laagse woning met riant terras van 43 m* op het zuidwesten bruto woonoppervlak van 141 m' bruto inhoud 458 mJ overdekte stallingplaats voor de auto in centrale garage direct gelegen achter de woning mogelijkheid om 2' stallingplaats te kopen woonkamer met open keuken van 40 m1 standaard 4 slaapkamers van 19,15.6,7.4 en 7.3 m1 4' kamer is ook goed te gebruiken als hobby- of werkkamer op 15 minuten fietsafstand van het centrum van Delft en het NS-station Casco-variant 2-laags appartement is er al vanaf 295.000,- v.o.n. Casco-variant 3-laagse terraswoning is er al vanaf 275.000,- v.o.n. U vindt de modelwoning door op de Woudseweg af te slaan richting sportvelden. Vanaf dit punt kunt u het appartementengebouw de Schout al zien liggen. Kijk voor een uitgebreide routebeschrijving op: www. eurowoning. nl Bel voor informatie of een bezichtigingsafspraak: (0900-387 69 66) ma. t/m vr. van 09.00-21.00 uur, za. van 09.OO-l6.OO uur 0,10 per minuut) Eurowoning® is een product van Blauwhoed Eurowoningen B.V. brengt wonen tot leven v. Beverenstraat 39c Tel. 010 - 42615 36 3117 KT Schiedam Autotel. 06-51554598 Ja, dolfijnen komen voor in onze Noordzee. Stichting De Noordzee staat voor een gezonde en schone zee. Steun ons werk en help mee om vaker dolfijnen in de Noord- zee te zien. Word donateur via www.nooTdzee.nl of stort een gift op giro B666563. VERKL ARtNG VAN GEEN BEZWAAR VOOR GOEDE OOELEN PARKET EN LAMINAAT Hoogstraat 113-115 3131 BM Vlaardingen Tel.: 010-4343992 www.stardrift.nl HOREN, ZIEN EN HELPEN Gemeente Rotterdam De stad schoon, heel, veilig en bereikbaar houden is een klus die dag en nacht doorgaat. Stadstoezicht levert daaraan een belangrijke bijdrage door te zorgen dat de spelregels van de stad worden nageleefd. Door toezicht te houden op wat er buiten gebeuft, mensen aan te spreken op hun gedrag en waar nodig een boete te geven. De komende jaren heeft Stadstoezicht veel medewerkers nodig die hiervoor dagelijks op straat en in de wijken aanwezig zijn. De interventiemedewerker werkt in een vaste wijk. De functie? Alleen al door je aanwezigheid help je om van Rotterdam een prettige stad te maken. Je hebt een uniform aan, maar verder is je mond je belangrijkste wapen. Door je houding en door wat je zegt maak je indruk. Je spreekt mensen aan op ontoelaatbaar gedrag en kunt een boete geven, bijvoorbeeld bij overtredingen van de milieuwetgeving of parkeerverordening. Je stapt erop af als vandalen de boel vernielen, foutparkeerders straten blokkeren, graffitispuiters muren onderhanden nemen of als wildplassers portieken bevuilen. Wonen en samenleven in een stad als Rotterdam vraagt immers van iedereen dat we onze spelregels respecteren! Belangrijk is dat je de bewoners en bezoekers van Rotterdam een veilig gevoel geeft. Uiteraard sta je als interventiemedewerker niet alleen, je gaat altijd samen met een collega de straat op. Je werkt nauw samen met de politie en andere diensten van de gemeente Rotterdam zoals Roteb en Gemeentewerken. Vraag en aanbod? Je bent minstens 21 jaar en je hebt een afgeronde opleiding op minimaal VMBO-niveau. Je beheerst de Nederlandse taal goed en hebt minimaal 2 jaar werkervaring. Het is heel belangrijk dat je communicatief sterk bent, goed kunt luisteren en zaken duidelijk kunt uitleggen waarbij je begrijpt dat niet iedereen hetzelfde is en hetzelfde reageert. Je legt gemakkelijk contacten, kunt je verplaatsen in de gedachten van een ander en hebt voldoende overwicht om de ander te overtuigen. Werken in de avonduren of in het weekend is voor jou geen probleem. Je hebt een goede conditie, bent sportief, maar vooral: je hebt hart voor de stad. Het aanvangsalaris is minimaal 1.314,- (schaal 3) en maximaal 2.038,- (schaal 4) bruto per maand bij een 36-urige werkweek. Inschaling is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Daarnaast krijg je vakantiegeld en een toelage voor het werken in onregelmatige dienst. We hebben een goede verlofregeling en studiemogelijkheden. Ben jij de interventiemedewerker voor Rotterdam? Bel dan voor het sollicitatiepakket naar (010) 890 23 91. Kijk voor meer informatie over Stadstoezicht op www.rotterdam.nl/stadstoezicht. Rotterdam is in veel opzichten een voorloper, een stad die durft. Zonder durf had de modernste haven ter wereld niet in Rotterdam gelegen. Zonder durf was Rotterdam de wolken minder dicht genaderd. Zonder durf waren veel debatten over grootstedelijke problemen niet in Rotterdam gestart. Rotterdam zoekt medewerkers met bezieling, die hun verantwoordelijkheid nemen en ook de minder gebaande paden durven te betreden. De stad die durft zoekt mensen die durven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 4