J uitqaans agenda Winnaars bij Dirck Home-Start biedt opvoedingsondersteuning aan Rotterdamse gezinnen Prijsvraag is 9 westblaak 1 80 postbus 1685 3000 br rotterdam FESTIVALS MARKTEN EN BRADERIEN MUZIEK OVERIGE THEATER Sinds zijn doorbraak in de te le visiecomedy 'The Fresh Prince of Bel-Air' heeft Will Smith ook op het witte doek regelmatig een soortgelijk personage gespeeld. Een schreeuwig bijdehandje dat zonder problemen meisjes om zijn vingers windt. Ook in 'Hitch' speelt hij weer zo'n slimme vrouwenversier- der. En deze keer probeert hij zijn versierkunsten boven- dien ook op anderen over te brengen. Hij levert een aardi- ge, maar weinig originele ko- medie op. Sflineii voor de ktrrderen vtw Ro tterdcim1 Het is weer zover: de presta- ties van Feyenoord in het sei- zoen 2004-2005 zijn op. dvd gezet in een seizoensover- zicht. Pijnlijk wordt duidelijk hoe slecht het elftal van, in- middels oud-trainer, Ruud Gullit heeft gepresteerd. Ei- genlijk is het een vorm van zelfkastijding voor elke sup porter, want wie wil er nog een moment stil staan bij het Feyenoord van afgelopen sei- zoen? Het zullen er maar weinig zijn. n Woensdag 6 juli 2005 Noordereiland, Rotterdam Camping Rotterdam 2005. Vakantie in eigen stad! Reserveer snel een plek op Camping Rotterdam. Bekende en minder bekende acteurs vervullen de rol van campingpersoneel. Dit jaar op het Noor dereiland ivm. werkzaamheden in het Museumpark. t/m 18 jul Leuvehoofd, Rotterdam Strand aan de Maas. De zomer kan be- ginnen want het Strand aan de Maas is open. Donderdagavond is het Salsa Night. Dansen en chillen met bekende en minder bekende DJ's op vrijdagavond •tijdens de Bluebeach Lounge. Zaterdag- avond verandert het strand in een Dance- area en zondagavond kun je genieten van funk en soul tijdens de Soulfood Ses sions. De woensdag- en zondagmiddag zijn gereserveerd voor onze kleine strandliefhebbers. t/m 18 sep Park bij de Euromast, ROTTERDAM ZomerZondagen. Kom met vrienden en picknickmand naar de zeven ZomerZon dagen en geniet van muziek uit alle windstreken, hilarisch theater, beeldende kunst en een uitgebreid kinderprogram- ma. t/m 31 jul (beh. ma di wo do vr za) Binnenrotte, ROTTERDAM Zondagsmarkt. Standwerkersconcours. lOjul; 10.00-17.00 Delfshaven, ROTTERDAM Piet Heyns Antiek en Curiosamarkt. Op de Piet Heynsmarkt valt van alles te snuffelen voor de liefhebber van antiek, curiosa, antiquarische boeken en prenten en verzamelobjecten. De markt vindt plaats rond de Piet Heynsbrug, in de Piet Heynstraat en op het Piet Heynsplein. t m 25 sep (beh. ma di wo do vr za); 11.00- 17.00 BEP, Theater op de Rotte, t/o Zaag- molenkade 18, nabij de Zaagmolen- brug, Rotterdam Muziek op het terras: Bembe. Bembe speelt Afro-Cubaanse folklore. Binnen deze traditie worden ritmes op conga's gespeeld. Een warme en harmonieuze klank en meerstemmige zang zijn ken- merkend voor dit gezelschap. Bembe schuwt ook het nederlandse lied niet... 8 jul;17.00-19.30 Discotheek-Podium-Cafe-T errdBlan— C, Slepersvest 1, ROTTERDAM Supercover. 8 jul SuperCover. t/m 30 jul (beh. zo ma di wo do vr) Grote- of St. Laurenskerk, Grotekerk- plein 27, ROTTERDAM Concert Populaire: 'Rondom Guil- mant'. Concert Populaire; 'Rondom Guilmant' door stadsorganist Geert Bier- ling. 9 jul; 16.00-17.00 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM Popterras. Met Operation Trendkill, Fi nal Solution, NOX Aeterna, Riverbreed en Umbilical. 8 jul Dwaalspoor. (power)noise-ritual-dark ambient-neo folk-martial. Met live: t.b.c. dj's Hans D en Axel K. 9 jul Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam Superstarz. Met i Now: Victor Coral, Leroy Styles en Benny Rodrigues. En in Wow: D-Rashid, Jeremaine S en Disco Ed. 9 jul; 23.00-06.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM SO's Dance Night. Elke 2e zaterdag van de maand: Alle 80's hits komen voorbij met The Elwood twins en in de Lounge de altematieve jaren '80 van Okkie!!!! Het leukste 80's feest van de stad! In de Calypso Lounge: Altematieve jaren 80's met Okkie. 9 jul; 23.00 WSR05 Talkshow Party. In het kader van de Wordchampionship skateboar ding in Rotterdam, t/m 17 jul OffCorso, Kruiskade 22, ROTTER DAM Club 33 "a taste of 34". Met catwalk- shows van fashionlabels uit Istanbul. Li ne up: Hitmeister D, Ugur Kirik Tay- fun, Silence GoK-E, MC Junior, VJ Barkode, Koksal Tolga Live with DJ Mali. 8 jul; 00.00 Glamtech. Electro-house-mutantdisco. Line up: Monica Electronica, Don Dia blo, Joey Daniel, Nour Casablance, D'juice le Sweet, Jamie Fanatic 'hosted by To Yo', visuals by Urbi et Orbi, Li ve on stage: Seymour Bits a.k.a. Bastion. 9 jul; 23.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM The Psyke Project (DK). Instil. 7 jul; 21.00 Whats da Flavour What's Da Flavor? is een vaste hip-hop avond, opgezet door FreshForce 19, met bekende en on- bekendere goede NL hip-hop acts. Ook is er de Who's Next competitie, waarbij 3 acts in 5 minuten zich op hun best laten zien, waama het publiek bepaald wie van de 3 de volgende editie terugkomt met een volledige show. 8 jul; 20.00 Perron. Denk bij PERRON aan mooie kraftwerk electro, dikke hip hop, mash up's, eigenaardige bootlegs met verfijn- de drum bass, goeie disco en break- dance klappertjes gemixed met dat ene "oh ja" hitje van weleer..een razende muzikale reis met een altijd verassende route! 9 jul; 23.00 BEP, Theater op de Rotte, t/o Zaag- molenkade 18, nabij de Zaagmolen- brug, Rotterdam BEPPIE's Knutseltheater. Kinderen van 5-9 jaar maken hun eigen theater, de cors, rekwisieten en voorstelling! t/m 1 sep (beh. zomadidovrza); 15.00-17.00 Stap in je eigen schilderij! Kinderen van 6 10 jaar vormen hun eigen, levende schilderij. Je maakt zelf achtergronden, je kunt je verkleden en je wordt ge- schminkt, zodat je kunt poseren in je ei gen schilderij. Jeugdvakantiepaspoort- activiteit i.s.m. SKVR. 13 jul; 10.00- 12.00en 13.00-15.00 Ahoy' Rotterdam, Ahoy'-weg 10, ROTTERDAM, Buitenterrein Ahoy' Cirque du Soleil: Dralion. Dralion is de versmelting van oude circustradities met de avant-garde benadering van Cirque du Soleil. De elementen aarde, vuur, lucht en water komen hier samen in een dyna- mische demonstratie van zeldzame fysie- ke schoonheid. t/m 10 jul Brahma Kumaris, Agniesestraat 111, ROTTERDAM Cursief Positief Denken. In vijf lessen van ruim een uur wordt op een systemati- sche manier inzicht gegeven in algemeen voorkomende gedachtensoorten; de ont- wikkeling van gewoontepatronen; de principes van emotionele en geestelijke vrijheid en het nut en de waarde van spi- rituele kracht. t/m 16 jul (beh. zo ma di wodo); 19.30-20.30 BEP, Theater op de Rotte, t/o Zaag- molenkade 18, nabij de Zaagmolen- brug, Rotterdam Theater op het water: Lof en Zotheid Improtheater. Lof en Zotheid is recente- lijk gezegend met veel nieuwe leden. De oude garde ziet het allemaal hoofdschud- dend aan. In hun tijd... De strijd tussen de ouden en de nieuwen zal worden be- slecht tijdens dit duel. 9 jul Millinxparkhuis, Millinxstraat 69, Rotterdam Rek Buriku Rek'e (Ezeltje Strekje). Poppenspel naar het sprookje van Grimm. Het sprookje wordt gespeeld in het Papiamento met een Nederlandse vertelster en is een productie van Speel- theater Holland en JePoBon. 13 jul; 14.00 Castagnet, Lnrikslaan 200, ROTTER DAM Rek Buriku Rek'e (Ezeltje Strekje). Poppenspel naar het sprookje van Grimm. Het sprookje wordt gespeeld in het Papiamento met een Nederlandse vertelster en is een productie van Speel- theater Holland en JePoBon. 12 jul; 15.00 Wijkgebouw Lombardijen, Menan- derstraat 89, ROTTERDAM Rek Buriku Rek'e (Ezeltje Strekje). Poppenspel naar het sprookje van Grimm. Het sprookje wordt gespeeld in het Papiamento met een Nederlandse vertelster en is een productie van Speel- theater Holland en JePoBon. 11 jul; 15.00 Boompjeskade, ROTTERDAM, Ponton in de Maas Titanic. De Franse groep Titanick reist door heel Europa en is al jaren bekend om hun inventieve adembenemende shows. Enorme objecten, reusachtige in- stallaties, live muziek en special effects zijn belangrijke elementen. Titanic, ver- beeldt de laatste uren op het tragisch ge- zonken schip. 9 jul; 22.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voor- haven 51, ROTTERDAM Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld! t/m 16 jul (beh. zo ma di wo do); 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld! t/m 17 jul (beh. ma di wo do vr za); 17.30 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM Cornelli's: Terug naar Rotterdam. Een gezellig avondje Rotterdams inburgeren met het virtuoze accordeonduo de Cor nelli's. Nog altijd heffen zij elkaar per fect op. Vernieuwd, veijongd en ver- maakt! Beter dan ooit! Regieadvies: Martin van Waardenberg. t/m 16 jul (beh. zo ma di wo do); 18.45 ROTTERDAM - In samenwerking met de leverancier van Boswande- ling likeur (bekend van Fliigel) heeft Dirck III slijterij op het Prin- senplein een leuke actie gehouden. Wie bij Dirck III een fles Boswan- deling kocht, maakte kans op een van de 120 Weber barbecues. Het succes van de actie was groot, 'Hitch' en 'Hide and Seek'; aardig voor de lange zomeravonden door Vincent Wernke Vertel Alex Hitchens (Will Smith) niets over hoe je vrouwen moet versieren. Hij kent elk trucje en weet precies wat wel of niet werkt. Geen cliches, daar knappen vrou wen op af, maar juist originele openingszinnen en gespreksonder- werpen waar ze wel op in moeten gaan. Hitchens is zo handig met vrouwen dat hij er zelfs zijn beroep van heeft gemaakt. Hij is door mannen in te huren als 'consulent' om zelfs de meest onbereikbare droomvrouwen voor zich te kun- nen winnen. In het wereldje staat hij bekend als Hitch, wiens lessen gegarandeerd leiden tot succes. Hij Will Smith, alias Hitch, laat zich door mannen inhuren als vrouwenexpert om zelfs de meest onbereikbare droomvrouwen voor hen te winnen. staat overigens niet in de Gouden Gids. Hitch is slechts bekend via mond-tot-mondreclameZij nrepu- tatie heeft hierdoor mythische pro perties aangenomen. Hij neemt de uitdaging aan wan- neer hij wordt benaderd door de zwaarlijvige en uitermate onhandi- ge Albert (Kevin James). Deze ad- vocaat is verliefd op een vrouw, maar weet absoluut niet hoe hij haar moet benaderen. Hitch neemt deze 'zaak' aan, met name omdat Albert een oogje heeft op een ogenschijnlijk onbereikbare vrouw. Deze steenrijke Allegra Cole (Amber Valletta) is bloed- mooi en populair in de zakenwe- reld, bij de media en mannen. On- dertussen wordt Hitch zelf ver liefd, op de mooie roddelverslag- geefster Sara (Eva Mendes). Echt moeilijk wordt het wanneer Sara een verhaal ziet in de versierpro- fessor. Uiteraard weet ze niet dat dit Hitch is en ondertussen be- gluurt ze bovendien Allegra Cole, die een nieuwe minnaar blijkt te hebben. En dat is natuurlijk weer Albert, de client van Hitch. Het klinkt allemaal ingewikkeld, maar 'Hitch' van regisseur Andy Tennant ('Sweet Home Alabama') is alles behalve dat. Het is een luchtige komedie, waarin Will Smith zich weer eens anderhalf uur mag uitleven. Hij steelt de show, al is ook Kevin James als de onhandi- ge Albert op dreef. De leukste sce ne is die waarin Hitch hem dansles geeft en Albert laat zien wat voor danspasjes hij normaal gebruikt om indruk te maken op vrouwen. Veel meer dan dit soort aardige momenten heeft 'Hitch' niet te bie- den. Een redelijke komedie, die het veilige pad der cliches volgt, op weg naar een einde dat je van mij- lenver ziet aankomen. Echt zo'n komedie om een lange, warme zo- meravond mee af te sluiten. Regisseur John Poison ('Swim- fan') tapt uit een heel ander vaatje in zijn thriller 'Hide and Seek'. Deze film werd vooral bekend dankzij het wervende zinnetje in de trailer; 'Come out, come out, where ever you are.' In 'Hide and Seek' maken we kennis met David Callaway (Robert de Niro). Zijn vrouw pleegt zelfmoord, waarna hij en zijn dochterje de stad ont- vluchten. Ze vestigen zich op het platteland, waar zijn dochtertje Emily (Dakota Fanning) vreemde trekjes gaat vertonen. Ze creeert ogenschijnlijk een denkbeeldig vriendje en gaat zich steeds angst- aanjagender gedragen. David roept de hulp in van een bevriende arts (Famke Janssen) om erachter te komen wat Emily mankeert.'Hide and Seek' werd geschreven door debuterend scenarioschrijver Ari Schlossberg. Het basisidee van 'Hide and Seek' is sterk. Het doch tertje van psycholoog David Calla way gaat zich na een traumatische ervaring steeds vreemder gedra gen. Samen met haar denkbeeldige vriendje zet ze zich af tegen haar vader die ze de schuld geeft van de zelfmoord van haar moeder. De blik van Dakota Fanning, eerder te zien in 'Sweet Home Alabama' en 'Nine Lives', is werkelijk te creepy voor woorden. Als zij in de camera kijkt weet je vrijwel zeker dat er iets niet in de haak is. De uitwerking van het scenario is in orde, al verzanden Schlossberg en regisseur John Poison uiteinde- lijk in cliches die we kennen uit heel veel andere thrillers. De plot- wendingen die je als kijker voor je kiezen krijgt, zijn soms te gezocht om geloofwaardig te zijn. Het eer- ste uur van de film is .echter sterk genoeg om je bij de les te houden. 'Hide and Seek' is uiteindelijk een dertien in een dozijnthriller. Dat is jammer omdat het aanvankelijk meer dan dat lijkt te worden. Des- ondanks is 'Hide and Seek' een spannende film, met een goede cast, die sterk genoeg is voor dik anderhalf uur spanning. 'Zie ons als die buurvrouw waar je zo lekker mee kunt kletsen' door Sara Klaverdijk ROTTERDAM - Kinderen op- voeden is de drukste periode in je ieven, volgens Pieter Snijder van Humanitas. „Niet voor niets zeggen sommige vrijwilligers 'Had je dit maar in mijn tijd ge- had'." Hij heeft het over Home- Start, een programma voor op voedingsondersteuning en pre- ventie. Het programma is van start gegaan in Delfshaven, Charlois en Feijenoord. Deze deelgemeenten tekenden vorige week de intentieverklaring. Home-Start houdt in dat ervaren ouders ondersteuning bieden aan gezinnen met kinderen (waarvan minstens een jonger dan zes jaar), die uit balans zijn geraakt. Bijvoor- beeld wanneer de moeder de zorg over twee kinderen heeft en de va der veel werkt en er financiele pro blemen ontstaan, omdat plots een van de twee ziek wordt. Het is ech ter geen hulpverleningsproject; al les draait puur om opvoedingson dersteuning en preventie. In Home-Start-gezinnen zijn de pro blemen nog niet in een vergevor- derd stadium, maar is ondersteu ning wel noodzakelijk om ernsti- ger problemen te voorkomen. Uit- gangspunt is dat ouders na verloop van tijd weer op eigen krachten verder kunnen. Gezinnen kunnen zichzelf aanmel- den of instanties verwijzen hun door. Coordinatoren koppelen een vrijwilliger aan het gezin. De vrij- williger biedt hen een luisterend oor. „Best lastig, want vaak zit je al snel advies te geven of heb je onbewust je oordeel al klaar. Bij- voorbeeld door iemands uiterlijk of als het een zootje in huis is", zegt de projectleider. Daarom komt tijdens de zesdaagse vrijwil- ligertraining onder meer gelijk- waardigheid aan bod. „Want je be- zoekt zo'n gezin niet om eens even de boel uit handen te nemen en de regie in huis over te nemen. Je zegt ook niet wat wel en wat niet moet. Zo ontstaat op een natuurlijke ma nier een vertrouwensband tussen beiden." Soms biedt de gezinsondersteuner ook praktische hulp aan. Bijvoor- beeld door eens een ommetje te maken of een boodschap te doen met een moeder die een tweeling. Centraal staat altijd de vraag van het gezin. Humanitas Hoam CtNW* OvERSCHa. pf»« IS .no* Pieter Snijder, projectleider Home-Start: „Hetopvoeden van kinderen is geen makkelijke taak.' foto: Dick Sluijter Volgens hem is het opvoeden van kinderen sowieso geen makkelijke taak, laat staan met het sterk op- rukkende individualisme van te- genwoordig. „Veel mensen heb ben niet genoeg familie, vrienden of buren die hen kunnen opvan- gen. Daardoor kunnen ze gei'so- leerd raken. Belangrijk is dat te doorbreken, want als je lekker in je vel zit, maak je sneller een praatje met iemand waardoor je weer een beetje een netwerk opbouwt." Snijder ziet in deze tijd van 'ieder voor zich' het gezin als een eigen fabriekje. Totdat er een radartje vastloopt en het allemaal wat stroe- ver gaat. Home-Start is dertig jaar geleden ontstaan in Engeland. Van daaruit waaide het over naar twintig lan- den wereldwijd, waaronder Neder- land. Hier loopt het nu in zestig plaatsen. In Rotterdam had Delfs haven de primeur. Zestien gezin nen maken er gebruik van. Inmid- dels is hun zelfvertrouwen ge- groeid en hun netwerk vergroot. Komend jaar hoopt Humanitas nog vier a vijf deelgemeenten erbij te betrekken. Binnen drie jaar moeten zo'n tweehonderd gezinnen wor den bijgestaan. „Home-Start is niet het antwoord op alle opvoedkundige vragen. Maar de vrijwilliger kan wel die ouderwetse buurvrouw van vroe- ger zijn bij wie je terecht kunt en met wie je lekker kunt kletsen." Vrijwilligers en gezinnen kunnen zich voor Home-Start aanmelden bij Humanitas, via telefoonnum- mer010-2110230. Pijnlijke terugblik op huilseizoen Uit handen van de slijterij manager Lou Andeweg en de medewerkers Matthijs van de Lee en Kim de Does ontvingen de winnaars de geweldige Weber BBQ. De prijswinnaars zijn mevrouw M. Timmers, mevrouw H. van der Waal, mevrouw F. Radder, mevrouw J. deJong, mevrouw F. van der Linden, mevrouw D.J. de Wit, mevrouw Roozemond, mevrouw S.Sneep, mevrouw A. A. van Laaren de heerA.J. Verspeek. foto: Dick Sluijter maar liefst dertig procent van de klanten deed mee. Vorige week woensdag zijn de prijzen uitge- reikt. Wie ook kans wil maken op een prijs, kan een kijkje nemen op www.dirckIII.nl. Wie zich aan- meldt ontvangt iedere twee weken een nieuwsbrief. door Stefan Tieleman Maasstad weekbladen geeft in samenwerking met JG Enter tainment 10 dvd's met de hoogtepunten van seizoen 2004-2005 weg. De dvd's worden verloot onder diege- nen die het antwoord weten op de vraag; Hoeveel doel- punten scoorden Dirk Kuyt en Salomon Kalou (K2) tezamen in het afgelopen seizoen? Stuur het antwoord voor 15 juli naar het emailadres: prijs- vraag@redactie.maasstad.nl. m De dvd begint met glorieuze mu ziek en beelden van scorende Fey- enoorders. Op zich leuk om te zien, ware het niet dat iedereen weet hoe dit voetbaljaar is verlo- pen. Extra wrang is het beeldmate- riaal van de open dag en trainer Ruud Gullit, die als een held wordt onthaald in de Kuip. Iedere voet- balliefhebber weet wat er uiteinde lijk van de zwarte tulp is gewor- den. Een vrolijke Bart Goor hier, Feyenoord-supporters die allemaal overtuigd zijn van het kampioen- schap daar. Negen maanden later is van de opgewekte sfeer weinig meer over. Goor wil vertrekken bij Feyenoord en we weten allemaal wel wat er van de kampioenscha- pambities terecht is gekomen. Ei- genlijk is het anderhalf uur lang kijken naar een waardeloos sei zoen, waar niemand meer aan her- innerd wil worden. De makers van het seizoensover- zicht 2004—2005 hebben duidelijk vaker iets van niets weten te ma ken, want gedurende de dvd krijg je toch nog een positief gevoel over het afgelopen voetbaljaar. Als echte propagandisten worden de beslommeringen weggelaten en de positieve punten van het seizoen geaccentueerd. Als men niet beter zou weten, denkt de kijker eigen- lijk dat beelden van een kampioen- schaal op de Coolsingel elk mo ment op het scherm kunnen ver- schijnen. Alle doelpunten van het koningskoppel Dirk Kuyt en Salo mon Kalou komen voorbij (en dat waren er nogal wat), maar de te- gengoals blijven uit. Het is dat bij elke wedstrijd de eindstand wordt vermeld, anders zou de kijker ze ker denken dat Gabor Babos zijn doel een heel seizoen lang schoon heeft weten te houden. Echter, het oordeel moet niet te hard neerdalen op de makers van de dvd. Het is de Feyenoordselec- tie die er afgelopen seizoen een zootje van heeft gemaakt en niet diegenen die verantwoordelijk zijn voor het seizoensoverzicht. De montages zijn goed in elkaar gezet waardoor de dvd nooit verveeld. De echte fan zal hierdoor waar- schijnlijk nog steeds met plezier naar een slecht voetballende ploeg kijken. Ook de extra's zijn het be- kijken waard. Een aandoenlijke Kalou senior vertelt hoe trots hij is op beide zonen en een leuke repor tage laat zien hoe Gullit in gelukki- gere tijden de voetbalopleiding in Ghana bezoekt. Iedereen die Feye noord een warm hart toedraagt zal zeker plezier beleven aan dit film- materiaal. Deze dvd is voornamelijk bedoeld voor de diehard fans van de club uit Zuid. Iedereen met een iets kleiner Feyenoordhart zal het waarschijnlijk niet kunnen verdra- gen om nogmaals de beelden van een dramatisch seizoen te bekij- ken. Lof voor de makers van de dvd, waar zij degenen zijn die het beeldmateriaal draagbaar maken. Het enige wat nu nog rest is hopen op een beter seizoen. Een sei zoensoverzicht wordt hiermee toch leuker, en dan hoeven de makers van de dvd niet meer zo hard te werken.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 9