ran Als Herbie de Kever knipoogt, is alles goed Dj Ferry Corsten gaat 'lekker los' op het Strand aan de Maas Zien, leren en doen tijdens 'Dance Ground' TOSHIBA NOTEBOOK MET DVD-RECORDER 149' maasstad BROTHER KLEURENPRINTER, FAX, SCANNER, F0T0PRINTER MET SLOT EN NETWERK AANSLUITING m- Reggaezomer CEINTUURBAAN 125 ROTTERDAM Woensdag 13 juli 2005 ROTTERDAM - Herbie, de populaire Volkswagen Ke ver, is door Disney weer uit de mottenballen gehaald. Op een aantal moderne elemen- ten na hebben de makers van 'Herbie: Fully loaded' wei- nig moeite gedaan iets nieuws toe te voegen aan de al bestaande Herbie-films. Dat is echter ook meteen de charme van 'Herbie: Fully loaded', dat zo ongelooflijk veel cliches bevat dat het ge- woon weer leuk wordt. De charme van 'Herbie: Fully loaded'zit hem in de schaamteloze opeenvolging van cliches. De film is nu te zien in de bioscoop. ium kort ROTTERDAM - Net terug uit de Verenigde Staten waar hij in 28 dagen hetzelfde aantal optredens heeft ver- zorgd, maar Ferry Corsten (33), plaatjesdraaier van be- roep, kan nu al uitkijken naar zaterdag. Dan organi- seert hij namelijk een gratis feest op het Strand aan de Maas om zijn fans te bedan- ken voor jarenlange steun. Daarnaast promoot hij ook nog even zijn nieuwe com- pilatie cd, Passport: King dom of the Netherlands. In gesprek met een jongen uit Ommoord, die de wereld zijn werkplek noemt. Over zijn nieuwe plaat kan Corsten wel duidelijk zijn. „Het is een lekkere cd met veel zomerse plaatjes erop. Ik wil niet in cliches vervallen, maar de compilatie is eigenlijk een reis die de luisteraar onderneemt. Het begint rustig om vervolgens te eindigen met het betere stampwerk.foto: Dick slu'iter 'Dance Ground' vindt plaats op zaterdag 16,23 juli, 6 augustus en zondag 31 juli op het skatepark aan de Westblaak. Vier dagen lang worden streetsports zoals skateboarden en inline skaten, gecombineerd met optredens van DJ's en live bands. Kom langs en sla uw slag in de drie panden van Correct zoals bij Correct Computers op de Ceintuurbaan 125 in Rotterdam. Daar vindt u honderden zomer opruimingsaanbiedingen in computers, telecom, software en printers met kortingen die kunnen oplopen tot wel 70 TOSHIBA SATELLITE L10-144 NOTEBOOK Aangestuurd door de Intel Centrino. mobiele technologie inclusief Intel Celeron M processor biedt de Satellite L10-144 de perfecte balans tussen de inmiddels bewezen mobiele processor technologie en de exceptionele waarde. Intel Celeron M 360 (1.4 Ghz) processor, 512 MB werkgeheugen, optioneel uitbreidbaar naar 1024 MB, 40 GB harddisk, ingebouwde DVD- Supermulti DVD recorder en een 15 inch TFT XGA kleurenscherm. Inclusief Windows XP Home NL/UK/FR, accu (circa 3:00 uur), faxmodem, ethernet 10/100 Mb/s, WiFi 802.11 b/g en Microsoft Office OneNote 2003. Afm. 33.2x27x 3.6 cm, gewicht 2,70 kg. RUIMTPRIJS EXCL. BTW J99SC- INCLUSIEF BTW 891.31 *INCL. EXTRA SET INKTCARTRIDGES CYAAN, MAGENTA, YELLOW EN ZWART BROTHER MFO410CN MULTI FUNCTIONAL 6 in 1 - Netwerk Kleureninkjetfax - kleurenprinter - flatbed kleurenscanner - kleurencopier - PC Fax - PhotoCapture Centre. Een multi-functional met grote prestaties in een compacte behuizing. Kleurenprinter met 4 aparte inktcartridges (CMYK), resolutie tot 1200x6000 dpi, geheugen 16 MB en een afdruksnelheid tot 15 ppm kleur 20 ppm mono. Papiercassette van 100 vel A4. Kleurenfax met verzend-/ontvangstgeheugen tot 400 pagina's en 80 snelkiesnummers. Flatbed kleurenscanner met een resolutie 600 x 2400 dpi. Flatbed kleurencopier met een resolutie 600 x 1200 dpi en zoom 25%-400%. PC-fax voor faxenvanaf PC of Mac. PhotoCapture Centre met Media-ingangen voor de 6 populairste geheugenkaarten. Geschikt voor plaatsing in een netwerk. Afm. 37.3x45.3x13.5 cm. RUIMTPRIJS EXCL BTW INCLUSIEF BTW 177.31 WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. lederde eerste zondag v/d maand geopend van 12.00-17.00 uur TX51 fit door Vincent Wernke Aan het begin van 'Herbie: Fully loaded' is de beroemde Volkswa gen Kever op sterven na dood. Op een autosloop staat hij te wachten op de onvermijdelijke shredder. Herbie is een auto met een goed hart, maar de eigenaar van de sloop heeft daar geen boodschap aan. Hij beledigt de auto en krijgt vervol- gens een koekje van eigen deeg. Ontsnappen aan de sloop is echter niet mogelijk, waarna Herbie tus- sen honderden autowrakken staat weg te rotten tot hij definitief om het leven zal worden gebracht. Herbie deed voor het eerst van zich spreken in 1968. De witte Kever met rood-blauwe streep en num- mer 53 op de zijkant, maakte zijn debuut in 'The Love bug'In de ja- ren daarna werden nog verschil- lende (televisie)films gemaakt met Herbie in de hoofdrol. De popula- riteit is simpel te verklaren: wie wil er geen auto die als een persoon reageert. Als iemand met een goed hart, een eigen wil en die verliefd kan worden op een andere auto. Niet verwonderlijk dat de Disney studio's het weer eens tijd vonden voor een nieuw avontuur met Her bie. Meteen in de eerste scene wordt duidelijk dat deze film, geregis- seerd door Angela Robinson, voortborduurt op de eerdere wer- ken. De kolderieke openingsscene van de film, waarin Herbie stoeit met de boosaardige eigenaar van de autosloop, doet zelfs erg denken aan de jaren zestig en zeventig. Het mag dan dik 35 jaar na zijn eerste avontuur zijn, aan Herbie is weinig tot niets veranderd. Hij kan lachen, huilen, flirten en zich heel erg be- ledigd voelen. Allemaal heel aan- doenlijk. Zonde als zo'n bijzonde- re auto verloren gaat. Gelukkig is daar Maggie Peyton (Lindsay Lohan). Zij is de dochter van Ray Peyton (Michael Keaton), net als diens vader een beroemde autocoureur. Ook Maggie's broer Ray jr. (Breckin Meyer) is auto coureur, zij het heel wat minder getalenteerd dan zijn voorgangers. Maggie was ooit een befaamde straatracer, maar na een bijna fa- taal ongeluk heeft haar vader haar verboden ooit nog aan autoracen te doen. Maggie is aan het begin van de film net afgestudeerd en staat op het punt om naar New York te ver- kassen. Ze mag als cadeau voor haar afstuderen van haar vader een auto uitzoeken. Dat moet ze vanwege de financiele situatie van haar vader doen op de autosloop, waar ze uiteindelijk kiest voor de aftandse kever. Mon- teur Kevin (Justin Long) wekt de auto weer tot leven en al snel raken Maggie en Herbie verzeild in een straatrace. Tijdens die race ontdekt ze dat Herbie een bijzondere auto is, die een eigen leven leidt. Tot ie- ders verbazing verslaat ze de arro- gante, maar populaire topcoureur Trip Murphy (Matt Dillon), die daarna zint op wraak. De climax van 'Herbie: Fully loaded' film speelt zich af tijdens een heuse Na- scar-race, waarin Maggie haar va- ders ingedutte raceteam moet zien te redden. De charme van 'Herbie: Fully loa ded' zit hem in de schaamteloze opeenvolging van cliches. Regis- seur Angela Robinson houdt zich zo strak aan het Disney-stramien, dat je je afvraagt wat nou precies haar invloed is geweest. Werkelijk alles wat je in anderhalf ziet gebeu- ren, herken je uit eerdere Herbie- avonturen of andere Disney-films. Natuurlijk wordt Herbie keurig op- gepoetst, verbaast hij vriend en vij- and, raakt hij door toedoen van Maggie in een dip, kampt diezelf- de Maggie met een coming-of-age probleempje en komt alles uitein delijk samen in de beslissende race op het grote circuit. En dat alle maal samengeperst in een knellend jasje van braafheid, ondersteund door een soundtrack waarin zelfs 'Bom to be wild' van Steppenwolf en 'Jump' van Van HaJen weer eens voorbijkomen. Met zoveel cliches en een extra dik aangezette bad guy rol van Matt Dillon wordt 'Herbie: Fully loa ded' weer leuk. De wereld in deze film is zo overzichtelijk en braaf (Maggie en Kevin zoenen wel, maar heel voorzichtig) dat zelfs de grootste cynicus hier iets liefs in moet zien. Zeker omdat Lindsay Lohan ('Freaky Friday', 'Mean Girls') een zeer innemende hoofd- rolspeelster is. Alleen blijft het de vraag wanneer ze nu eindelijk eens een wat brutalere rol gaat spelen. Het goede nieuws voor Disney is dat Herbie misschien oud, maar nog lang niet versleten is. Over tien jaar kunnen ze zo weer een nieuw avontuur maken. Net zo lief en braaf als alle voorgaande films. Want als Herbie knipoogt, is in een klap alles goed. ROTTERDAM - Het wordt een heuse reggaezomer in Nighttown. Na Gentleman, Capleton, Julian Marley en Morgan Heritage is ook Black Uhuru bevestigd voor Nighttown. Op woensdag 20 juli staat de Jamaicaanse reggae-act op het hoofdpodium. Black Uhuru werd eind jaren ze ventig gevormd in het Waterhouse district in Kingston, Jamaica door Ervi 'Don Carlos' Spencer, Ru dolph 'Garth' Dennis en Derrick 'Duckie' Simpson. Het krijgen van een platencontract ging de groep maar slecht af. Spencer verliet de band en ging voor een solocarriere en Dennis koos voor The Wailing Souls. Simpson haalde er Errol 'Jay' Wilson en Michael Rose bij. Pas na toevoeging van Sandra 'Pu ma' Jones (voormalig Mama Afri- cabandlid), een afro-Amerikaanse, kwam Black Uhuru in hun best pe- riode terecht. Black Uhuru heeft de mazzel als tweede generatie rasta-rebellen- groep opgemerkt te worden door Sly Dunbar en Robbie Shake speare, die begin jaren tachtig in hun creatieve experimented ritmi- sche hoogtepunt zitten. Veel hits en veel optredens, veel militante emoties. De dood van Puma Jones in 1990 als gevolg van kanker komt als een schok. Met Junior Reid, Don Carlos en lid van het eerste uur Garth Dennis probeert Black Uhuru de draad weer op te pakken. Rose weet solo te overtui- gen en toert met zijn producers Sly en Robbie weer door Europa in 2003, nadat de riddim twins eerst Duckie Simpson, de andere helft van Black Uhuru hebben begeleid, o.a. op Lowlands in 2001. Woens dag 20 juli is het tijdvoor Black Uhuru in Nighttown met Michael Rose en Duckie Simpson! Woensdag 20 juli speelt Black Uhuriu samen met Michael Rose Duckie Simpson in Nighttown. De zaal gaat open om 20.00 uur en het concert begint om 21.00 uur. De entree is 17,50 euro exclusief voorverkoopkosten en lidmaat- schap. door Stefan Tieleman De geboren en getogen Rotter- dammer straalt als hij over het stadsstrand kijkt. „Het was een eerste vereiste dat het feest in Rot terdam zou worden gehouden, maar het liefst ook op een bijzon dere locatie", aldus Corsten. De artiest liet eerst zijn oog vallen op het Kralingse Bos maar er werd geen vergunning verleend om hier een grootschalig feest te or- ganiseren. „Dit was jammer maar Rotterdam kent nog zoveel ande re mooie plekken, een geschikte locatie was zo gevonden." Het Strand aan de Maas voldeed aan alle verwachtingen van Corsten. „Ik vind dit een van de beste initi- atieven die ooit in deze stad is ge- nomen. Ik wil hier ook al heel lang draaien." Evenementenbu- reau JMR had ook wel oren naar de interesse van de dj en het duur- de dan ook niet lang voordat de deal gesloten was. „Ik voel mij een echte Rotterdam- mer, maar helaas ben ik het niet meer." Corsten verklaart op een ontspannen manier zijn uitspraak. ..Daarvoor zit ik te veel in het bui- tenland en te weinig in de Maas stad. Om maar een voorbeeld te noemen: ik kom net terug uit Amerika, vlieg woensdag naar Frankrijk en zondag zit ik alweer in Ibiza, waar ik ook een eigen avond heb. Ik ben zelden in deze stad te vinden." Dit neemt echter niet weg dat Corsten maar al te graag in Rotterdam zijn plaatjes draait. „Ik speel op dat soort mo- menten voor mijn gevoel toch een thuiswedstrijd." Ondanks dat het feest van aanstaande zaterdag voor de eerste maal zal plaatsvin- den, is de Rotterdammer al meer- dere keren te zien geweest op de Dance Parade. „lk stond tijdens de laatste editie op de achterkant van een truck te draaien en zag hoeveel mensen mijn wagen volgde. Dat beschouw ik als een hele eer. Maar begrijp me niet verkeerd, mijn werk in het buiten- land vind ik ook echt relaxed, hoor" Ondanks zijn grote bekendheid in de housescene op vier verschil- lende continenten, is Corsten nor- maal gebleven. „Ik denk toch dat mijn Rotterdamse origine mij een bepaalde nuchterheid heeft gege- ven. Ik loop niet snel naast mijn schoenen." Hij heeft er ook een hekel aan als anderen zich arro gant gedragen. „Veel Amerikaan se dj's hebben last van sterallures, ik vind dat allemaal aanstellerij." Toch, zijn werk en bekendheid le- veren Corsten, die voor zijn eerste baantje nog deze krant rond- bracht, geen windeieren op. Hoe veel geld er daadwerkelijk wordt verdiend met zijn gedraai, wil de dj niet zeggen, maar het wordt al snel duidelijk dat Corsten ook nog een boekingskantoor, twee agent- schappen en een eigen label bezit. De Rotterdammer blijft zichzelf. „Ik kan er aardig van leven en ook nog een paar mensen in dienst houden." Over zijn nieuwe plaat kan Cor sten wel duidelijk zijn. „Het is een lekkere cd met veel zomerse plaatjes erop. Ik wil niet in cliches vervallen, maar de compilatie is eigenlijk een reis die de luisteraar onderneemt. Het begint rustig om vervolgens te eindigen met het betere stampwerk. Passport is ook de eerste in een serie van meerdere cd's." De dj reageert verontwaardigd op de vraag of het feest niet alleen is bedoeld om de cd te promoten. „Het idee om lekker los te gaan in Rotterdam kwam eigenlijk eerst, maar omdat de releasedatum van de cd onge- veer op hetzelfde tijdstip kwam, leek het ons handig om dat hier op het Strand aan de Maas te doen." Als de zon het zand van het strandstrand doet oplichten, ver- telt Corsten over wat de toekomst hem allemaal te bieden heeft. „Ik kom binnenkort uit met een plaat waarop ik alle nummers zelf heb gemaakt, wat het grote verschil is met een compilatie cd, en ik kom om in de boekingen. Ik ben nog wel een tijdje in de muziekwereld te vinden.'Maar zo groot als col- lega Tiesto ziet Corsten zich nog niet worden. „Maar dat maakt niet uit, want ik ben heel tevreden over het succes dat ik op dit mo ment boek." Het feest op het Strand aan de Maas duurt van J5.00 uur tot 23.00 uur. De entree is gratis, maar vol is vol. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Losbandig, zo mag je de hedendaagse jeugd best omschrijven. Losbandig in de zin dat ze van aile kanten ge- prikkeld worden en er ontzet- tend veel mogelijkheden zijn om hun vrije tijd door te brengen. Daardoor haken ze heel snel af als iets even niet aan hun ver wachtingen voldoet. Sporten schiet er daardoor nogal eens bij in. Het lifestyle event 'Dance Ground', op 16,23 en 31 juli en 6 augustus, haakt hierop in door jongeren veel te laten zien en ze te stimuleren om mee te doen. Er is ontzettend veel aanbod voor jongeren. Helaas blijken passieve hobby's als televisiekijken en computer veelal de voorkeur te krijgen boven het sporten. „Maar als ze iets zien dat ze leuk vinden, hebben jongeren wel zin om mee te doen", zegt Timo van Schaik van Stichting Playground. „Daar- om bieden wij ze tijdens het life style event 'Dance Ground' veel actie. Dat geeft jongeren energie en stimuleert ze om zelf mee te doen aan de workshops die tijdens 'Dance Ground' worden georgani- seerd." 'Dance Ground' vindt plaats op za terdag 16, 23 juli, 6 augustus en zondag 31 juli op het skatepark aan de Westblaak. Vier dagen lang worden streetsports zoals skate- boarden en inline skaten, gecombi- neerd met optredens van DJ's en live bands. In het aanbod van zo- meractiviteiten neemt 'Dance Ground' volgens Van Timo van Schaik een bijzondere plaats in: „Er zijn in Rotterdam veel activi- teiten en festival tijdens de zomer- maanden, maar voornamelijk voor volwassenen en kinderen. Juist voor deze doelgroep, jongeren zo tussen de 12 en 22 jaar, gebeurt niet zo heel veel." Het lifestyle event komt voort uit workshops die eerder werden ge- geven in verschillende Rotterdam se wijken. „Break- en streetdance, skateboarden, inline skaten en stuntbiken. Extreme sports die zeer populair zijn bij de jeugd. Dat bleek tijdens de workshops en naar aanleiding daarvan hebben we vo- rig jaar een dag georganiseerd op het skatepark. Dat was een soort van afsluitend feestje, waar jonge ren ook weer allerlei workshops konden volgen. Die dag was zo'n enorm succes dat we dat dit jaar hebben uitgebreid naar vier dagen. We werken onder meer samen met Kunstbende, het Hiphophuis Rot terdam en Skateland." Komende zaterdag is het de beurt aan de skateboarders. Tussen 14.00 en 18.00 uur kunnen skate boarders deelnemen aan clinics, demo's en een best trick contest. Een week later, op 23 juli, is de grote skateboarddag, met naast de mo's ook een contest. Op zondag 31 juli is er een Pre Inline edition, met een competitie waarbij deelne- mers ook de jury zijn. En op 6 au gustus vindt de Main Inline Editi on plaats, die wordt aangevuld met een BMX contest en demo's. De muziek wordt onder meer ver- zorgd door The Apers (23 juli) en Randy Sheep Ranch (6 augustus). Op 23 juli werkt Dance Ground overigens samen met Kunstbende. En zoals gezegd kunnen ook break- en streetdanceliefhebbers zich uitleven tijdens Dance Ground. Op 16 en 31 juli zijn er workshops en is Doctor Dance ter plekke voor raad en daad. Op 16 juli is er bovendien een optreden van break/streetdancegroep Trans4merz en op 31 juli kan de kunst worden afgekeken van BS- One. De beste deelnemende dan- sers kunnen op 23 juli en 6 augus tus deelnemen aan Showtime, een optreden met streetdance teams of breakdancegroepen. „Die optre dens worden live opgenomen en direct op dvd gebrand", vertelt Ti mo van Schaik. „De deelnemers krijgen na afloop dus direct een dvd van hun show mee naar huis. Voor jong talent en street/break- dancegroepen de ideale mogelijk- heid om voor publiek hun kunsten te vertonen." „Zien is doen", noemt Timo van Schaik het motto van Dance Ground. „Uiteindelijk is 'Dance Ground' een manier van sportsti- mulering, maar dan op een manier die jongeren aanspreekt. We wil- len de jongeren die op ons evene- ment afkomen in aanraking bren gen met deze populaire en moder ne manieren van bewegen, met als doel dat ze willen meedoen. De na- druk ligt heel duidelijk op zien, le ren en doen. Niet iedereen die op 'Dance Ground' afkomt, zal actief willen deelnemen. Maar kijken naar de verschillende demonstra- ties is net zo leuk. Het zijn in elk geval allemaal spectaculaire din- gen die je te zien krijgt. Vorig jaar was 'Dance Ground' al een succes en nu verwachten we zo'n 6000 bezoekers verdeeld over vier da gen. Dat geeft wel aan hoe popu lair deze street sports zijn." Meer informatie over 'Dance Ground' is te vinden op de websi te: www.danceground.nl. Op deze website kunnen jongeren zich ook opgeven voor verschillende work shops. Art.nr. 292665 Art.nr. 297116 PRIJZEN EN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN. ALLE PRIJZEN ZIJN EXCL BTW TENZ1J ANDERS VERMELD

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 15