Kritiek met een knipoog in Pand Paulus Schiedam zoekt een burgemeester www.schiedam.nl gemeente Schiedam Week 28 Woensdag 13 juli 2005 Paspoort of ID-kaart op afspraak...? Eosey Gemeenteber Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 1 juli 2005 t/m 7 juli 2005: bouwaanvragen: Broersveld 133 A. Villerius Graaf Florisstraat 67 H. van Kempen Kerklaan tussen nr. 29 en 31 bouwen(wijziging) sloopmeldingen: Nassaulaan 5 L. Hoogerland Verleende bouwvergunningen: Verzonden 7 juli 2005 Oever 41 R. Lansbergen Prins Bernhardlaan 94 C. Nolet Roos Vosstraat 19 C. Manger Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: Schiedamseweg 14 M. v.d. Most keramische dakpan slopen voorgevel renoveren dakkapel plaatsen VDM Holding bedrijfspand asbest verwijderen dakkapel plaatsen woning bouwen woning vergroten houten schuur bedekt met N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Nieuw Mathenesserstraat 87 Bij burgemeester en wethouders is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.7.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het afleveren/verkopen, dan wel ter aflevering/verkoop aanwezig houden van vuurwerk vanuit het pand aan de Nieuw Mathenesserstraat 87 te Schiedam. Van 13 juli t/m 10 augustus 2005 ligt de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1 Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzagenperiode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Rotterdamsedijk 266/a Aan de heer F.J. Ros en de heer S. Nasri is op 8 juli 2005 een vergunning verleend als bedoeld in art. 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam. De vergun ning is verleend om het horecabedrijf gevestigd in het pand Rotterdamsedijk 266/a, 3112 BS te Schiedam te mogen voortzetten als een horecabedrijf waar men zich kan beroepen op het justitiele gedoogbeleid (coffeeshop). De vergunning heeft een geldig- heidsduur van 2 jaar. De openingstijden zijn ongewijzigd (maandag tot en met donderdag 09:00 tot 24:00 uur, zaterdag 09:00 tot 01:00 uur en zondag 11:00 tot 24:00 uur.) Een afschrift van bovengenoemde exploitatievergunning ligt gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van deze beschikking, te weten 8 juli 2005, hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de wer king van het besluit niet. Gelet hierop kan -als tegen dit besluit bezwaar wordt aangete- kend- ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 Wet milieubeheer, juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Wij ver zoeken een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burge meester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer A.G. van Vliet van de afdeling Bouwen en Milieu, telefoon (010) 2465627. Het college heeft op 28 juni 2005 besloten de "Nota Horecabeleid Schiedam", vastge- steld door de raad op 6 april 2004, op een aantal punten te verduidelijken en aan te pas- sen voor wat betreff het volgende: De uitbreiding van de openingstijd (excl. terras) van een horecabedrijf in een consolida- tiegebied (Zuid (Gorzen), West, Oost, Nieuwland en Noord mogelijk te maken, voor zover het gaat om beperkte uitbreiding van de openingstijd met maximaal acht uur per week en indien het woon- en leefklimaat hierdoor naar verwachting niet nadelig wordt bei'nvloed. Gelet op het feit dat het om consolidatiegebieden gaat zullen uitbreidingen van de ope ningstijden met terughoudendheid worden vergund. De definitie van het deelgebied "Noord" is aangepast, zodat de driehoek met Bijdorp en sportpark Harga ook binnen de beleidsregels valt. De definitie van deelgebied "Nieuwland" is aangepast, zodat het gebied Delflandseweg en omgeving ook binnen de beleidsregels valt. Het beleid met betrekking tot de Binnenstad - daar waar horeca mag worden uitgebreid en vestiging van cafes niet wordt toegestaan: een cafe of bargedeelte binnen een restau rant - valt niet onder deze uitsluiting. De bovengenoemde aanpassingen treden direct na publicatie in werking. Afdeling Veiligheid De porno-industrie in de Verenigde Staten heeft een jaaromzet die hoger is dan die van Hollywood. Maar een blote borst op de televisie en het hele land staat op z'n achterste poten. Ondanks alle opwinding over de seksuele revolutie, is de taboe- sfeer rond seksualiteit en erotiek nooit helemaal verdwenen. Ook kunstenaars hebben zich door de eeuwen heen laten inspireren door erotiek, maar met dat soort werk lopen ze niet vaak te koop. Wie nieuwsgierig is naar erotische schil- derijen, foto's, tekeningen en objecten van eigentijdse kunstenaars kan tot eind augustus terecht in Pand Paulus. Onder de titel "Niet Netjes" geven 21 kunstenaars uit het hele land daar hun fantasieen prijs. "Eigenlijk is het vreemd dat sommige kunstenaars zich toch stiekem een beetje generen voor dat soort werk", zegt Jacques Tange. "Want voor een kunstenaar draait het uiteinde- lijk om de vrijheid om je zo compleet mogelijk uit te kunnen dtukken. Voor mij hoort het er helemaal bij, maar van de andere kant kan ik me de aarzeling van sommige colle- ga's wel voorstellen. Je legt toch je hele ziel en zaligheid in dat werk en het is best een beetje eng om je zo bloot te geven." Taboesfeer Het idee van "Niet Netjes" komt oorspronkelijk uit zijn koker. Sinds 1999 organiseert de succesvolle Schiedamse kunstenaar onder die naam jaarlijks een tentoonstelling van erotische beeldende kunst in zijn eigen galerie aan de Grote Markt. Eerst alleen van hemzelf, maar sinds vorig jaar ook samen met het werk van enkele collega's. Omdat de club deelnemende kunstenaars nu zo is uitgebreid, is het werk verdeeld overTange's eigen galerie en Pand Paulus, waar het merendeel van de collectie te bewonderen valt. De inrichting van de tentoonstelling haakt op een speelse manier in op de taboesfeer die om het onderwerp heen hangt: in de lengterichting van de centrale expositieruimte is een aantal kijkkastjes opgesteld waarin verschillende kunstenaars hun visie op erotiek hebben uitgewerkt. De argeloze bezoeker wordt op die manier tegelijk de voyeur in zijn zelfgeko- zen peepshow. Het werk dat links en rechts tegen de wanden is opgehangen laat nog maar weer eens zien dat het begrip erotiek tot de meest uiteenlopende creaties leidt. Zo is er een vijf meter breed paneel van Justus Donker, bekend van de spraakmakende kun- stenaarsstroming "after nature". Het is een voorstelling van het Laatste Avondmaal, maar dan in eigentijdse setting met politici als Fidel Castro, Balkenende en Hirsi Ali. Maar wat daar nou erotisch aan is? Justus mag het weten. Veel explicieter is het werk van Ben Augustinus. Deze verstandelijk gehandicapte kunstenaar produceert uitsluitend werk dat "Niet Netjes" is. Hij oogst er internationaal succes mee, tot in de galerieen van New York toe. Zijn tekeningen hebben wel iets van een stripverhaal waarin talloze figuurtjes kronkelen en krioelen, waardoor je even afstand moet nemen om het geheel goed in je op te kunnen nemen. Gefascineerd Verrassend is ook de bijdrage van Frits Kloppers. Deze Schiedamse kunstenaar, die toch vooral bekend is door zijn beelden, laat hier een serie tekeningen zien die hij onlangs in Italie heeft gemaakt. "Ik zou het sculptuurtekeningen willen noemen", zegt hij, "want een beeldhouwer kijkt toch op een andere manier dan een tekenaar. Het grappige is, dat je niet kan beeldhouwen wat je tekent en omgekeerd." De inbreng van de vrouwelijke kunstenaars valt zo op het eerste gezicht niet te onder- ddfi Ugmmmmm Het laatste avondmaal, van Justus Donker (foto: Anje Kirsch) scheiden van die van de mannen. "Dat is ook niet zo vreemd", zegt Karin van As, "want volgens mij is er niet zo'n groot verschil tussen mannen en vrouwen in hun beleving van erotiek. Dat is naar mijn idee een vooroordeel en daar wil ik me niet door laten leiden. Een kunstwerk moet je gewoon pakken, je moet er niet aan af kunnen zien of het door een man of een vrouw gemaakt is." Haar kijkkast en haar schilderijen hebben allemaal hetzelfde thema: "Ik ben al jarenlang gefascineerd door billen. Voor mensen die mijn werk kennen, zal mijn bijdrage aan deze tentoonstelling niet zo verrassend zijn, maar dat geldt niet voor aile kunstenaars die hier exposeren. Ik vind "Niet Netjes" wel een passen- de benaming: shockerend is het allemaal niet wat je hier ziet, eerder humoristisch. Het is erotiek met een knipoog." Het adres van Pand Paulus is Korte Haven 125 De Galerie Jacques Tange is gevestigd op de Grote Markt 6a De expositie is op beide adressen te bezichtigen van vrijdag tot en met zondag tussen 13.00 en 17.00 uur tot en met 28 augustus. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 5 juli 2005 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. Het zuidelijk deel van de Grote Markt, langs de panden nrs 3 t/m 15, aan te wijzen als voetpad, waarbij (brom)ftetsers worden toegestaan, door plaatsing van het bord model G 7 bijlage I RW met onderbord; 2. de parkeerplaats voor de panden Grote Markt nrs 35 en 37, aan te wijzen als een laad- en loshaven, over een afstand van ca. 7 meter, door plaatsing van het bord model E7 bijlage I RW; 3. in de Jan Steenstraat eenrichtingsverkeer behalve voor (brom)fietsers in te voeren in de richting van de Rembrandtlaan, door het plaatsen van de borden model C2 en C3 bijlage I RW met onderborden; 4. het parkeren aan het westelijk uiteinde van de Stationsstraat, over een lengte van 6 meter te verbieden door het aanbrengen van een gele onderbroken streep ex art. 24 RW; 5. op de Vlaardingerstraat, direkt ten zuiden van de Dam, een voetgangersoversteekplaats aan te wijzen; 6. op het Bijdorpplein, in de zuidoosthoek, nabij de rijwielstalling, 4 parkeerplaatsen aan te wijzen voor het parkeren van alleen politievoertuigen door het plaatsen van het bord model E8L bijlage I RW; 7. de algemene gehandicaptenparkeerplaats op het Bijdorpplein te verplaatsen naar het zuidelijk deel van het plein, langs de spoorbaan, nabij de nieuwe hoofdingang, door het verplaatsen van het bord model E6 bijlage I RW; 8. de volgende straten tezamen aan te wijzen als een zone waarbinnen het parkeren (buiten de aangegeven parkeerplaatsen) verboden is, door het plaatsen van de borden model E10 (El) en El 1 (El) bijlage I RW: Grote Markt, Lange Kerkstraat, Oude kerkhof, Nieuwstraat, Pastorietuin, Bagijnhof, Laan ons genoegen, Achtererf, Roosbeek, Korte Achterweg, Lange Achterweg tussen de Boomgaardstraat en de Korte Achterweg, Boomgaardstraat, Leliendaal, Grofbaan, Baan, Gedempte Baansloot, St. Janshof, Broersveld, Herenpad, Hoogstraat, Appelmarkt, Nieuwe Sluisstraat oostzijde, Schie (oneven zijde), Brede Marktsteeg, Kreupelstraat tussen Herenstraat en Lange Kerkstraat 9. het stopverbod aan de oostzijde van de Grote Markt, aan de zijde van het Stadhuis, in te trekken door het verwijderen van het bord model E2 bijlage I RW; 10. het zuidelijk gedeelte van de Lange Kerkstraat, tussen de Nieuwstraat, het Oude Kerkhof, het terrein van de kerk en de parkeerstrook, als voetpad aan te wijzen door plaatsing van het bord model G 7 bijlage I RW; 11het parkeren aan de oostzijde van de Maasboulevard, ten noorden van de aansluiting van het aanliggend parkeerterrein, te verbieden door hier een gele onderbroken streep aan te brengen; 12. het Hoofdplein en de Voorhavenkade gesloten te verklaren voor alle bestuurders behalve fietsers en bezoekers aan aangemeerde schepen, vanaf 22.00 tot 08.00 uur, door het plaatsen van het bord model CI bijlage I RW met onderbord; Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die- nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw Ruiter, tel. (010) 2465643. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Burgemeester Reinier Scheeres van Schiedam heeft aangekondigd in augustus 2005 zijn ontslagaanvraag te zullen indienen. Het presidium van de gemeenteraad is alvast begon- nen met de voorbereiding van de zoektocht naar een nieuwe burgemeester die in 2006 zal worden benoemd, wellicht na het houden van een referendum daarover onder de inwo- ners van de stad. De gemeenteraad moet in de komende maanden besluiten aan welke eisen een nieuwe burgemeester bij voorkeur moet voldoen: over welke vaardigheden, achtergrond, ervaring, enz. moet hij of zij beschikken. Kortom, wat voor een persoon moet het zijn. Het presidi um gebruikt daarbij graag de hulp van de inwoners van Schiedam en nodigt u uit uw sug- gesties en ideeen over de nieuwe burgemeester voor 22 augustus 2005 te schrijven aan: het presidium van de gemeenteraad, t.a.v. de grifFier J. Gordijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam of: Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam (postzegel niet nodig) of: e-mailen naar j.gordijn@schiedam.nl Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Dat kan in de maanden juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf t juni mogelijk. U belt naar de Stadswinkel (oio) 246 58 05 Daar kunt u dan een afspraak maken voor de woensdag, donderdag en vrijdag tussen 10.00 uur en 16.00 uur. U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 08.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2