maasstad wdok @bi str Bewonersvereniging Schiedam-Zuid hervat overleg wijkplan, ondanks kritiek krant Programma Vlaardings Zomerterras bekend 'Zolang ik mijn verstand heb, blijfik het gebruiken 'Erzit niet zoveel verschil tussen het plan en de standpunten van de BVSZ' V m maasstad kerk maasstad maasstad weekbtaden SCHIEDAM VLAARDINGEN/SCHIE- DAM - Sinds 1983 zit ze ie- dere ochtend tussen 9.00 en 10.00 uur bij de telefoon, wachtend op mensen die hulp nodig hebben met boodschappen doen, stof- zuigen of gewoon ora een praatje te maken. Eens in de maand rijdt ze op zondag- ochtend ook nog eens pati- enten in hun bedden van het ziekenhuis naar de kerk. Gre Poot vindt het zelf nogal vanzelfsprekend wat ze doet, maar de gemeente Vlaardingen dacht er anders over. Wethouder Ben van der Velde bracht namens de gemeente een bos bloemen mee naar het verjaardags- feestje van de actieve vrij willigster, die in het school- gebouw van de christelijke basisschool Kethel haar 90e verjaardag vierde. De Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) overlegt weer over het wijk plan voor Schiedam-Zuid. De bewonersvereniging heeft forse kritiek op het concept- wijkplan dat eerder door de gemeente werd gepresen- teerd. Het overleg werd door de BVSZ stilgelegd nadat ge- bleken was dat de gemeente een herindeling van de Schie damse wijken voorstond. „Je gaat toch niet over een wijk plan spreken terwijl de wijk opnieuw wordt ingedeeld", stelt bestuurslid Hans Grob. „Je zou dan werken aan een plan voor een wijk die er an ders uit gaat zien." Respect MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, Noordeinde, zo 9.30 uur: ds. W. van Wieren. De Ark, Hargplein, zo 9.30 uur: geen dienst. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekentauis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur en 18.45 uur. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: eerw. vrouw E. Roetman- Seinstra. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, 10.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Doper/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie- ring en zo 10.15 uur, Hoogmis. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur: dhr D.C. Peters Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 11.00 en 17.00 uur, ds N. v/d Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. westblaak 180 postbus 1 685 3000 br rotterdam www. maasstad weekbladennl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorg..., Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B.van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 010 4004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteurerechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden, Oeze rachten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., c.q. de betreftende auteur Cs\f Woensdag 13 juii 2005 XQ52 90-jarige vrijwilligster Gre Poot in het zonnetje gezet door Dennis Smits Wethouder Van der Velde vertelt de zaal van het Schiedamse schoolgebouw, die naast mede- werkers van Hulpdienst Vlaar dingen vol zit met familie, onder wie mevrouw Poots zes dochters, evenveel schoonzonen, twaalf kleinkinderen en vijftien achter- kleinkinderen, dat zijn bezoek aan het feestje echt een uitzonder- lijk geval is. „Normaal geeft B &W pas bloemen aan honderdja- rigen, maar voor mevrouw Poot maken we graag een uitzonde- ring. De hele maatschappij hangt op aan vrijwilligers. Sportvereni- gingen, de zorg, club- en buurt- huizen zijn allemaal afhankelijk van vrijwilligers. Mevrouw Poot is een voorbeeld voor anderen. Gre Poot: „lk wilde geen cadeaus. Ik ben nu 90, wat moet je met alles? Foto Roger van derKraan Het is niet meer vanzelfsprekend om vrijwilbgerswerk te doen. Daarom hulde, felicitaties en dank voor uw werk in Vlaardin gen." Mevrouw Poot laat alle lovende woorden wat gegeneerd over zich heen komen. A1 sinds 1983 zit ze dagehjks voor de Hulp dienst Vlaar dingen aan de telefoon om hulp- behoevende bewoners van de wijken Oost en Nieuwland van de juiste hulp te voorzien. „Ik ben 12 jaar diaken geweest van de Be- thelkerk, en daar hielp ik mee met de organisatie van weekenden voor gehandicapten. In de Bethel- kerk ontmoette ik Wil Moll, zij was toen geestelijk verzorgster. Zij vroeg me dit te gaan doen. Dat gaat dan gewoon zo. Ik heb nooit getwijfeld of ik het moest doen. Het is vanzelfsprekend. En dat ik zo oud ben, is eigenlijk ook maar een gave. Daar heb ik geen pille- tje voor ingenomen." Tegenover de zaal in het school gebouw verklaart Wil Moll waarom zij juist me vrouw Poot bij Hulp dienst Vlaardingen wilde hebben. „Tij- dens de gehandicaptenweeken- den Hep ze de hele dag te rennen. Ik wist wat ik aan haar had. Me vrouw Poot toont altijd tweehon- derd procent inzet. Nu nog steeds is ze boos als er niemand belt. 'Ik vind er niets aan, er belt helemaal niemand,' zegt ze dan." Ondanks haar hoge leeftijd en het feit dat ze het werk al 22 jaar doet, heeft Gre Poot er nog iedere dag lol in. „Ik vind het nog steeds leuk. Je hebt contact met andere mensen en je kunt iets voor ie- mand anders betekenen. Je leeft niet alleen voor jezelf. Ik vind het vanzelfsprekend om vrijwilb gerswerk te doen. Als ik het niet zou doen, zou ik ook niet zo fit zijn als ik nu nog ben. Als je oud wordt loop je het gevaar om te kritisch te worden. Maar we heb ben nog zoveel, als je maar om je heenkijkt." Bij de ingang van het schoolge bouw prijken tekeningen van achterkleinkinderen en hier en daar Ugt een bos bloemen, maar grote cadeaus zijn op verzoek van de 90-jarige niet te vinden. „Ik wilde geen cadeaus. Ik ben nu 90, wat moet je met alles? Ik heb een achterkleinkind van drie jaar die kanker kreeg. Mijn kleindochter werkt in het Daniel den Hoedt, en dan krijg je er zelf ook nog mee te maken. Dan hoef ik geen ca deaus, we hebben al genoeg." Aan stoppen denkt Gre Poot nog lang niet. „Je zegt altijd tegen je kinderen dat ze hun verstand moeten gebruiken. Dus zolang ik het nog heb, bbjf ik het gebrui ken. Ik vind het verdrietig dat er steeds minder mensen vrijwilli- gerswerk doen. Maar jonge men- sen werken tegenwoordig alle maal. En's avonds is er het gezin, dan schiet er geen tijd over voor andere dingen. Er zijn nergens meer mensen voor te krijgen. Daarom ga ik ook door. Maar eerst lekker een weekje op vakan- tie, naar mijn kleinzoon in Zwit- serland." door Ted Konings Zo zou Zuid het deel van het Nas- saukwartier dat nu tot de wijk wordt gerekend, en de buurt rond de Plantage, verliezen. Daar staat tegenover dat praktisch de hele in- dustriestrook langs de Nieuwe Wa- terweg in de plannen van de ge meente tot Zuid zou worden gere kend. De BVSZ heeft daar met succes bezwaar tegen gemaakt. „De Plantage wilde zelf helemaal niet bij het Centrum getrokken worden", vertelt Irma Helmich, werkzaam op het kantoor van de BVSZ in de Leliestraat. Andere kritiek op de voorgestelde maatre- gel, die tot doel had de Schiedamse wijkindeling gelijk te trekken met die van het statistisch bureau CBS, is dat door de veranderingen de sa- menstelling van de wijk minder di vers zou worden. Dan zou Schie dam-Zuid immers vooral bestaan uit de Gorzen, een wijk met een heel specifiek karakter en bijvoor- beeld veel kleinere 'arbeidershuis- jes'. Ook heeft het volgens Helmi ch helemaal geen zin om pakweg bedrijvenpark Vijfsluizen tot de Gorzen te gaan rekenen. „Als er daar overlast is voor bewoners, zijn dat toch de bewoners van West." De gemeente heeft onlangs laten weten het voorstel tot verandering van de wijkindeling in te trekken. „Daarop kunnen we het overleg dat bevroren was, weer opstar- ten", aldus Grob. Dat wijkplan voor Zuid is een ver- haal van vallen en opstaan. Al drie- enhalf jaar wordt eraan gewerkt. rpW0#m vJBtV"4' BVSZ mist in het wijkplan liefde en respect voor de wijk zoals die is. Er wordt gesteld dat het vol is in de wijk, dat huizen te dicht op elkaar staan. Nee, veel mensen kiezen juist voor wonen in de Gorzen omdat het er vol en gezellig is. Foto Roger van der Kraan Toentertijd werden er inloopavon- den georganiseerd, enquetes ge- houden en was het wijkplan 'hot'. „Door gebrek aan mankracht op het stadhuis is het echter blijven Iiggen", aldus Grob. Dit vooijaar werd het concept-wijkplan tenslot- te gepresenteerd, als derde wijk plan na dat in West en Oost. „Met de ambitie het nog voor de zomer vast te stellen. We hebben gezegd 'we hebben er drieenhalf jaar op gewacht, drie weken om te reage- ren is ons te kort", aldus Grob. Lezing van het wijkplan leverde Grob 'een wee gevoel op'. „Het plan lijkt vooral verwarring te scheppen. Broddelwerk." Advi- seur Kor Kegel: „We missen in het wijkplan liefde en respect voor de wijk zoals die is. Er wordt gesteld dat het vol is in de wijk, dat huizen te dicht op elkaar staan. Maar ver- der wordt er niet doorgedacht. De gemeente weet vast ook wel dat er niemand in de wijk is die wil slo- pen om ruimte te scheppen. Nee, veel mensen kiezen juist voor wo nen in de Gorzen omdat het er vol en gezellig is. Conclusies worden er in zijn algemeenheid onvol- doende getrokken." Het wijkplan is verder niet duide- lijk genoeg, aldus de BVSZ-ers. „Er wordt gesproken over de mo- gelijkheid van ondergrondse par- keergarages, bijvoorbeeld op het Rozenburgerplein. Maar er wordt niet bij gezegd dat er dan rond dat plein een zone van betaald parke- ren zal moeten worden ingericht", aldus Grob. En andere: „Er zijn af- spraken gemaakt over de eisen aan de nieuwbouw achter de Lange Nieuwstraat. Maar deze komen in het bestemmingsplan en het wijk plan niet terug. Dat maakt dat pro- jectontwikkelaars met niks reke- ning hoeven houden." Verder missen de bewonersvertegenwoor- digers van Zuid de noodzakelijke samenhang tussen het wijkplan en andere ontwikkelingen. „Het lijkt wel of de afdeling Wijkzaken, die het plan heeft samengesteld, te ge- isoleerd opereert. Ook de samen hang in het wijkplan zelf schiet te- kort", aldus Grob. Helmich: „Er wordt gezegd dat peuterspeelzalen van belang zijn. Maar er wordt niets gesteld over een belangrijke ontwikkeling als de voorschoolse opvang." Kegel: „Problemen wor den slechts per beleidsterrein be- licht, en niet in samenhang. Daar- door biedt het wijkplan nauwelijks inspirerende oplossingen, voor- stellen voor concrete actie." Rollen en verantwoordelijkheden blijven volgens hem vaag. De BVSZ heeft een brief van 22 blad- zijden met opmerkingen, correc- Zwart van de mensen was het. Letterlijk enfiguurlijk. Zeker 1500 manpubliek vorige week bij Zomerbeat 'Urbanstyle'. En dat is veel, als per keer op Zomerbeat of het Stadserffestival zo'n twee a drie- honderd man afkomt. Waarom deze toeloop en een plots succes? Zomerbeat is al jaren een kwakkelend zomers muziekfestival elke donderdagavond op het Stadserf. Bedoeld voor dejeugd en overgo- ten met een politiek correct 'multi-culti' sausje. Of zoals de folder het noemt 'met ook dit jaar weer fruitige mixen aan muziek en cocktails die iedereen gegarandeerd doen swingen'. Zomerbeat krijgt een flinke slok subsidie van gemeente en provin- cie. Maar deze 'spetterende muziekactskrijgen maar moeizaam de beentjes van de vloer. Dan is het weer prut, dan de muziek oubollig en zo krijg je de loop er niet goed in. Terwijl, kosten nog moeite ge- spaard, er toch een levensgroot podium staat met professioneel ge- luid en tentjes met drank. Was het een toevallig succes vorige week? Nou nee. Urbanstyle met artiesten als Jay Kay (van Idols 04) en de boysgroep Brace brengt wel hordes jeugd op de been. Vooral veel gekleurde Schiedammers; Antillianen maar ook Surinamers, Marokkanen, Turken, Kaapver- dianen et cetera. Die weer allemaal klasgenootjes, vrienden en bu- ren meenamen. Soms hele families die verkleed en wel naar een feessie gaan om te dansen. Iedereen; opa, kleindochter, tantes, boers en zusjes. Een van de weinige 'oudere blankendie kwam kij- ken, SOBO voorzitter John van Gestel, verklaarde hetplotse succes met het woord 'doelgroepen'. Jongelui uit Schiedam gelokt door populaire artiesten die er ook voor de urbane jeugd toe doen. Weg met de programmering van een panfluit spelende Roemeen of een trommelende eskimo. Neem bekende groepen zoals Jay Kay en Bra ce die hits scoren. Daarom behoefde de aankondiger ditmaal niet, zoals elke keer het weinige publiek te smeken om naar voren te ko men. Deze keer niet want voor het podium stonden drie rijen dik de tie- nermeisjes die weten wat een feessie bouwen is. Lekker schel gillen en meedeinen met elke artiest. Zeker als die vraagt 'waar die hand- jes' zijn. En de muziek die was keihard: stads met beats, scherpe teksten en romantische ballads. Bodyguards waren nodig om de ar tiesten veilig en wel naar het podium te leiden en handtekeningen- jagers wachten lijdzaam voor de kleedkamer achter de deuren van het Stadskantoor. Tja, met zo'n opgewonden sfeertje kan de hele avond niet meer stuk. Zelfs de disjockey, meestal een pauzeact, kreeg moeiteloos de massa mee. Daarom was deze keer Zomerbeat een succes. Frank Willemse P.S. Aanstaande donderdag (Tropical Sunset) op Zomerbeat een Kaapverdiaanse groep Quatro+ gevolgd door de Soulvation een cool jazzy groep uit Rotterdam met kwaliteit. Goed muziek maar of er weer 1500 man op het Stadserf staan lijkt mij sterk. Komen dus als je mijn voorspelling wil afstraffen. VLAARDINGEN - De organisatie van het populaire Zomerterras in Vlaardingen heeft haar programma rond. Wederom biedt het Zomerterras vier weekenden achtereen theater, muziek, fdm, cultuur en vermaak voor jong en oud. Daarbij zijn onbekende, veelbelovende artiesten maar ook oude rotten uit het vak. Natuurlijk is er volop spectaculair locatietheater, kindertheater en veel muziek. De concerten varieren van klassieke muziek tot ska, reggae, Afrikaans, hiphop en salsa. Nieuw is dat het Zomerterras op donderdagavond films aanbiedt. Dit Filmterras was vorig jaar, hoewel een wens van de organisatie, nog niet te realiseren maar ditmaal kunnen in het Vlaardingse 'Hof in heel sfeervolle omgeving ook films bekeken worden. Gebleven op het programma is Zomerterras Klassiek. Speciaal voor de vroege vogels op zondagochtend. Verder is er speciaal voor de oudere kinderen een reeks Adventure-spelen op de zondagmiddag. Dit nieuwe onderdeel heeft de titel gekregen 'De Magie van Vlaardingen Enkele highlights uit het programma zijn in het eerste weekeinde de film Gegen die Wand, theater van Baignade Interdite en muziek van Omar Ka The Foolmoonband. Andere bekenden namen in de weken erna zijn: Vanishing Currents (theater), Kraak Smaak (live), Ceux Qui Marchent Debout, De Opscheppers, Bettie Serveert, La Caravane du Zoublistan en Tineke Schoemaker Too Hip for The Room. Natuurlijk ontbreken ook het Popterras en het Discoterras deze editie niet. Het Zomerterras vindt plaats van 21 juli tot en met 13 augustus in 't Hof/ Oranjepark aan de Hoflaan in Vlaardingen. Op donderdag en vrijdag is er cultuur te snuiven van 19.00 tot 24.00 uur, op zaterdag van 13.00 tot 24.00 uur en op zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Zie voor meer informatie de website: www.zomerterras.nl Rijnmo ties en vragen samengesteld in re- actie op het wijkplan. Volgens Ke gel heeft de gemeente daarop al gereageerd met de mededeling dat alle ingebrachte punten die niet in strijd zijn met het gemeentelijk be- leid, zullen worden overgenomen. Rob Christiaanse, namens de ge meente nauw betrokken bij de sa- menstelling van het wijkplan, be- aamt in een reactie dat het wijkplan 'zeker nog niet de kwaliteit heeft die het nodig heeft voor het echt naar buiten gaat'. Inhoudelijk zit er volgens hem niet zoveel verschil tussen het plan en de standpunten van de BVSZ. Christiaanse bena- drukt dat het om een concept gaat, dat na de zomer, voor vaststelling in de raad, nog eens zal worden voorgelegd aan de bewonerspanels en breed in de wijk zal worden ge presenteerd. „Het gaat er om, ze ker op prioriteiteh, draagvlak te krijgen." De DCMR Milieudienst Rijnmond behartdelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de njim 340 klachten die in de week van 4 juli tot 17 juli zijn binnengekomen. Geluidoverlast in Heenvliet/Geervliet /Rozenburg en Zwartewaal Sinds het voorjaar ontvangt de meldkamer van de DCMR regelmatig klachten over geluidoverlast in Heenvliet, Geervliet, Rozenburg en Zwartewaal. Deze overlast wordt veroorzaakt door de aanleg van een distributiecentrum aan de Shannonweg in het Botlek-Distripark. Hiervoor moeten heiwerkzaamheden worden uitgevoefd. Hieraan wordt momenteel druk gewerkt. Er moeten 9000 heipalen in de grand worden geslagen, waarvan er inmiddels al 3000 zijn gerealiseerd. Volgens planning duren de werkzaamheden tot 31 december 2005. De aannemer werkt iedere werkdag van 07.00 uur tot 16.00 uur. Voornadere informatie worden de klagers volgens de richtlijnen doorverwezen naar Bouw- en Woning- toezicht van de Gemeente Rotterdam. Stankklachten in Oostvoorne Op zondag 10 juli kwamen bij de DCMR klachten binnen over een lichte en met vlagen voorkomende sojageur. De uitrukdienst van de DCMR is op de klachtlocaties op onderzoek uitgegaan, De veroorzaker van deze geur was Archer Daniels Midland aan de Elbeweg In Europoort. Dit bedrijf ver- werkt sojabonen en veroorzaakt regelmatig stankoverlast in de omgeving. Ter vermindering van deze klachten wordt de grootste geurbron binnenkort aangepakt. Geluidoverlast door vliegtuiglawaai Deze week worden 134 klachten ontvangen over geluidoverlast door vliegverkeer. Dit is 24 klachten meer dan over dezelfde periode vorig jaar. Omdat de vakantieperiode van start is gegaan, worden er meer vluchten uitgevoerd dan normaal. Bovendien zorgt het warme weer ervoor dat meer mensen buitenshuis verblijven en hun ramen en deuren openhouden, waardoor de overlast grater is. De DCMR gaat de incidenten verder onderzoeken. Bekeken wordt of de bedrijven zich hebben gehouden aan de procedures en of deze naar aanleiding van de incidenten aangepast moeten worden. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 4