Schiedam zoekt een burgemeester 1 www.schiedam.nl gemeente Schiedam Week 30 Paspoort of ID-kaart op afspraak...? WM> met Milieubeheer Woensdag 27 juli 2005 1 Wet Milieubeheer c^Sy:-/ Beschikking artikel 8.23 Beschikking artikel 8.25 Wet Milieubeheer Beschikking artikel 8.19 Wet Milieubeheer Beschikking artikel 8.24 lument i Gemeenteberi Burgemeester Reinier Scheeres van Schiedam heeft aangekondigd in augustus 2005 zijn ontslagaanvraag te zullen indienen. Het presidium van de gemeenteraad is alvast begon- nen met de voorbereiding van de zoektocht naar een nieuwe burgemeester die in 2006 zal worden benoemd, wellicht na het houden van een referendum daarover onder de inwo- ners van de stad. De gemeenteraad moet in de komende maanden besluiten aan welke eisen een nieuwe burgemeester bij voorkeur moet voldoen: over welke vaardigheden, achtergrond, ervaring, enz. moet hij of zij beschikken. Kortom, wat voor een persoon moet het zijn. Het presidi um gebruikt daarbij graag de hulp van de inwoners van Schiedam en nodigt u uit uw suggesties en ideeen over de nieuwe burgemeester voor 22 augustus 2005 te schrijven aan: het presidium van de gemeenteraad, t.a.v. de griffier J. Gordijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam of: Antwoordnummer 33, 3100 VB Schiedam (postzegel niet nodig) of: e-mailen naar j.gordijn@schiedam.nl Dat kan in de maanden juni, juli en augustus in de Stadswinkel van Schiedam. Wilt u een paspoort of identiteitskaart aanvragen op afspraak, dan is dat vanaf l juni mogelijk. U belt naar de Stadswinkel (oio) 246 58 05 Daar kunt u dan een afspraak maken voor de woensdag, donderdag en vrijdag tussen 10.00 uur en 16.00 uur. U hoeft niet te wachten, u wordt direct geholpen! Wist u trouwens dat de Stadswinkel al om 08.00 uur open is op dinsdag t/m vrijdag? Veelal zijn er dan geen wachttijden en wordt u direct geholpen! ^tieudienst Rijnrr^^ Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebL ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Het bevoegd gezag heeft de mogelijkheid een vergunning in te trekken, als gedurende drie jaar geen handelingen-M worden verricht (lid 1 sub c) met gebruikmaking van de vergunning, of als de inrichting geheel of gedeeltelijk is verwoest (lid 1 sub d). De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het schriftelijk ter kennis brengen van het voornemen tot intrekking aan de vergunninghouder en vervolgens het nemen van een besluit ten aan- zien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de op 1 augustus 1972 ver- leende vergunning ten behoeve van een groothandel in rijwielen en restpartijen aan de 's-Gravelandseweg 398-400 te Schiedam krachtens artikel 8.25 lid 1 sub e van de Wet milieubeheer ambtshalve in te trekken omdat de vergunninghouder niet langer degene is die de inrichting drijft. Degene die de inrichting drijft maakt geen gebruik van de ver gunning. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 28 juli 2005 tot en met 8 September 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (tel. (010) 2468621) kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond. Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Bezwaar- en beroepschriftencommissie, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaar- termijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel. (010) 2468621). Projectnummer: 314335 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken heb ben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunningvoor- schriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergunning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergun ning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten voorschriften van de vol gende vergunningen krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aan te vullen, te wijzigen en/of in te trekken: - 1. De voorschriften van de op 6 juni 1995 aan Heerebout Constructiewerkplaats verleende vergunning ten behoeve van een constructiewerkplaats aan de Strickledeweg 55 te Schiedam (309700). - 2. De voorschriften van de op 8 September 2000 aan Mammoet Holding B.V. ver leende vergunning ten behoeve van een kraan- en zwaar transport verhuurbedrijf aan de Karel Doormanweg 47 te Schiedam (412926). Image U kunt de beschikkingen en de overige van belang zijnde stukken van 28 juli 2005 tot en met 8 September 2005 tijdens de werkuren inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (tel. (010) 2468621). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift tevens een verzoek om voorlopige voorziening is inge diend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voor dat op het verzoek is beslist. Wij wijzen erop dat zowel voor fet instellen van beroep als voor het indienen'van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. v,- j xmtvxpa afi M£j«S i r>t> psv jfrncjaiia:. a i Inlichtingen Voor informatie over de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. iJtt! W Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel. (010) 2468621. Projectnummers: 309700 en 412926. ^lleudlenst Rijnrr^^ Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Een verleende vergunning geldt in principe ook voor veranderingen van de inrichting die geen, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. Voor een dergelijke verandering hoeft dan geen vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding hiervan aan het bevoegd gezag. Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 30 mei 2005 een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een melding van Bol Beheer B.V. voor de verandering van de inrichting en van de in de inrichting gebezigde werkwijze. De melding heeft betrekking op de aan de inrichting verleende ver gunning van 5 januari 2004. De voorschriften die verbonden zijn aan de vigerende vergunning, waarborgen voldoen- de bescherming van het milieu. De inrichting is gevestigd aan de Nieuwe Waterwegstraat 34-36 te Schiedam. Inzage U kunt de ingediende melding, de verklaring inzake melding (beschikking) en de overige van belang zijnde stukken van 28 juli 2005 gedurende zes weken inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam, op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Bezwaar en beroep Volgens artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het bezwaar dient te geschieden door het indie nen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van de verklaring inzake melding (beschikking) aan Bol Beheir B.V. Wij wijzen erop dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekop- peld aan de datum van verzending van de beschikking, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van ter inzage legging. De exacte verzenddatum kunt u opvragen bij de DCMR, tel. (010) 2468621. Een bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende omvatten: de naam van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van deze beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; de grond van het bezwaar; de ondertekening. Een bezwaarschrift moet worden gericht aan het secretariaat commissie voor bezwaar- en beroepschriften, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaar- termijn, tenzij voor deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij verzoeken u een kopie van het bezwaarschrift en - indien van toepassing - het ver zoek om voorlopige voorziening te sturen aan de DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 318508 ^V,eud.enst Ri/nt^ Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en /of over- last (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Deze vergunning wordt in veel gevallen verleend door de gemeente. Op verzoek van de ver gunninghouder kunnen op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer de vergun- ningvoorschriften van een verleende vergunning worden gewijzigd, aangevuld of inge- trokken indien deze aanpassingen geen nadelige dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschik king) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de ver gunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 8 april 2005 een verzoek om aan passing van de vergunningvoorschriften op grond van artikel 8.24 van de Wet milieube heer ontvangen. Het gaat om een verzoek van Mark van Schaick B.V. voor het aanpas- sen van de op 28 September 2004 verleende vergunning voor een bedrijf voor het revise- ren van krukassen. De inrichting is gelegen aan de Nieuwe Waterweg 7 te Schiedam. in iuU vK»- O iito* tiJ Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de vergunning te wijzigen, overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, het verzoek en de overige van belang zijnde stukken van 28 juli 2005 tot en met 25 augustus 2005 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (tel. (010) 2468621). Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking kunt u deze tot en met het einde van de inzage termijn schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan gedurende de inzage termijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over het verzoek en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel. (010 2468621). Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend en verzonden 29 juli 2005 voor de monumenten: Kerkweg 51 Lange Haven 56 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer- king van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Colofon Stadskantoor Tel.; (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info®schiedam.nt Openingstijden Gemeentelijk Informatiepunt maandag 12.00 tat 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Scbiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2