m wmmmmmmmmmmmmsmm www.schiedam.nl gemeente Schiedam ill IBH vergunningen Wet Milieubeheer Beschikkingen Algemeen Onderwerp inzage Beroep Inllchtlngen Wet Milieubeheer Beschikkingen Algemeen Onderwerp Inzage Beroep Inlichtingen Omleidingen verkeer Informatie 0800-tramplus. Schiedam-Vlaardingenlijn Bouwplan binnenplanse Bouwzaken Parkeerstrook noordzijde Lisztplein tijdelijk opgeheven Informatie Schiedam-Vlaardingenlijn i 4 Gemeenteberi Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont- werp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de ver gunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 1 juli 2004 is een aanvraag ontvangen van Applikon B.V. om een revisievergun- ning voor een handels- en montagebedrijf voor laboratorium- en procesinstrumenten aan de De Brauwweg 13, 32, 34 en 36 te Schiedam. De verandering omvat onder meer: - de ruimtelijke uitbreiding van de inrichting ter plaatse van de De Brauwweg 32 met twee bedrijfspanden; - plaatsen van airco units ten behoeve van de bedrijfspanden aan de De Brauwweg 13; - inpandig verhuizen van activiteiten; - opheffen van een laboratorium. 2. Op 24 februari 2005 is een aanvraag ontvangen van Perfect Reclamediensten B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een offsetdrukkerij en postverwerkingsbedrijf aan de Karel Doormanstraat 41 te Schiedam. 3. Op 7 oktober 2004 is een aanvraag ontvangen van Air Trading Rotterdam B.V. om een revisievergunning voor een constructiebedrijf aan de Bettoweg 21 te Schiedam. De verandering omvat het scheiden van de twee inrichtingen binnen hetzelfde pand. De firma Verschoor B.V. huurde een ruimte binnen het pand van Air Trading Rotterdam B.V. Uit een controle van een inspecteur blijkt dat beide inrichtingen onder dezelfde ver gunning zijn ondergebracht maar ze zijn niet economisch met elkaar verbonden. Op 10 maart 2003 is een aanvraag ontvangen van ONS Groep N.V. om een revisiever gunning voor een Crematorium met begraafplaats aan de Burgemeester van Haarenlaan 1450 te Schiedam. De verandering omvat onder meer de renovatie van edn der crematieovens, het gedeelte- lijk automatiseren van het besturingssysteem van de andere oven en het nemen van ener- giebeperkende maatregelen. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 28 juli 2005 tot en met 8 September 2005 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voor- dat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten/veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer AM. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummers: 306302, 421198, 308478 en 307902. Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorza- ken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ont werp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken het volgende bekend. Op 23 September 2004 hebben wij een aanvraag ontvangen van Nolet Jeneverstokerij- Distilleerderij B.V. voor een revisievergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een jeneverstokerij, -distilleerderij en bottelarij. De inrichting is gelegen aan de Hoofdstraat 14 te Schiedam. De verandering omvat onder meer technische aanpassingen en uitbreiding van (produc- tie)installaties, het wijzigen van de bestemming en indeling van ruimten en open terrein van de inrichting en de invoering van een aantal energiebesparende maatregelen. Een aantal aanpassingen komt voort uit de algehele verbouwing van de bestaande panden aan de Hoofdstraat. Op 15 September 2004 hebben wij een aanvraag ontvangen van Nolet Jeneverstokerij- Distilleerderij B.V. voor een veranderingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op 25 maart 2005 hebben wij de aanvulling 'Brandbeveiligingsconcept ontvangen. De verandering omvat het oprichten van een nieuw te bouwen logistiek centrum aan de Buitenhavenweg 50-54 en een verbindingstunnel onder de Buitenhaven naar de pro- ductielocatie aan de Hoofdstraat 14. Het logistiek centrum omvat een volautomatisch opslagmagazijn voor gereed product in hoogbouwstellingen, opslagtanks voor graanalco- hol, laad- en losvoorzieningen en een kantoor. De revisievergunningprocedure en de veranderingsvergunningprocedure betreffen twee verschillende, met een tunnel onder de Buitenhaven aan elkaar gebonden delen van de inrichting. Met de revisievergunning wordt de bestaande situatie aan de Hoofdstraat opnieuw vastgelegd (inclusief wijzigingen). Het logistiek centrum aan de Buitenhavenweg moet nog worden gebouwd. Omdat het hier een nog te realiseren onderdeel van de inrichting gaat dat bovendien aan de andere kant van het water is gele gen, wordt hiervoor nu een aparte veranderingsvergunning verleend. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten beide gevraagde vergunnin gen te verlenen. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. U kunt de beschikkingen, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 28 juli 2005 tot en met 8 September 2005 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: - Gemeentewerken Rotterdam, sector Bijzondere Diensten, afdeling Coordinatie Milieutaken Rotterdam (CMR), Europoint III, kamer 5.04 in Rotterdam; - op het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzich- te van de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voor- dat op het verzoek is beslist. Indien voor het veranderen van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer AM. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 308625 Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 krulwilg, staande Iepenlaan 40 in verband met overlast en een slechte standplaats. - 1 populier en 1 abeel, staande aan het Willem Landreplein in verband met overlast en een slechte standplaats. - 2 sierkersen staande aan de Ringersstraat, 4 wilgen, staande aan de Agerastraat, 1 sierkerk, staande aan de Van Vlissingenstraat in verband met ophoging van het industriegebied en een boomvervanging. - 1 conifeer staande aan het Bagijnhof 53 in verband met overlast. Op grond van de Agemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. den Held, tel: (010) 6315286. Op 1 en 2 augustus 2005 zal tussen 22.00 tot 06.00 uur de Slimme Watering kruising ter hoogte van de Harreweg afgesloten zijn voor het verkeer. Op de kruising werkt de Tramplusorganisatie Schiedam-Vlaardingenlijn aan de aanleg van een kokersysteem. De werkzaamheden zijn op 3 augustus 2005 afgerond. Het doorgaande verkeer wordt gedurende de werkzaamheden middels borden ingelicht over de afsluiting. De projectorganisatie heeft een gratis informatienummer in gebruik waar omwonenden met al hun vragen en opmerkingen terecht kunnen: 0800-5555444 of (artikel 15 WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor: Het gedeeltelijk veranderen van indeling van de begane grond aan de Lange Haven 56 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad 2002". De strijdigheid betreft de overschrijding maximale toegestane bedrijfsoppervlakte per vesti- ging. Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstel- ling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wet houders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellings- mogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 8, lid c, sublid la3 uit de voorschriften van het bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe van 28 juli 2005 t/m 11 September 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Eenieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 12 juli t/m 22 juli 2005: bouwaan vragen: Aeidastraat 142 A+B M. Driessen Boerhaavelaan 34 t/m 64 Dam 9 Dilleveld 12 E.C.E Hellendoornstraat 17 Galjoot 17 Heijermanplein 6a Hoogstraat 153 Korte Haven 6 Laan van Spieringshoek 203 Plein Eendracht 31+33 Rustenburg 14+15 St. Liduinastraat 55 Sveaborg Vlasakker 3 sloopmeldingen: De Sav. Lohmanlaan 2 C. Ozel Bergwerf C. van Lith Vastgoed A Botter Fa. Noordijk P. Ipenburg M. Breedveld Promab B.V. Northwood Bouwprojecten R. van Werkhoven P. van der Heiden H. Post Gooren BV O.C.S. beheer Fam. Van Rijswijk Verleende bouwvergunningen: Verzonden 19 juli 2005 Johan Braakensielstraat 1 Kalixfors 2 Rotterdamsedijk 262 Sint Anna Zusterstraat 111 Speltakker 38 Verzonden 20 juli 2005 Adrian Banckertstraat IB Anijsveld 7 Groeneweg 4 Spordaan 10 A v.d. Berg Fred Tessler VvE Rotterdamsedijk 262-272 W. op ten Berg W. Westerveld H. van Vliet .J. Burggraaf W. van der Ende Hargasport balkon plaatsen (herziene aanvraag) constructie balkon veranderen 1 bedrijfsruimte en 2 woningen bouwen woning vergroten woning vergroten badkamer verbouwen dakkapel plaatsen winkel en woning verbouwen 2 woningen verbouwen (wijziging) lichtmasten plaatsen woning vergroten pakhuis verbouwen buitenreclame plaatsen voorzieningeneiland bouwen dakkapel plaatsen asbest verwijderen schutting plaatsen dakkapel plaatsen stookruimte vernieuwen dakterras overkappen 2 dakkapellen plaatsen container plaatsen dakkapel plaatsen schuur vernieuwen sportcomplex verbouwen Verleende sloopvergunningen/ sloopmeldingen: Verzonden 19 juli 2005 W.H. Vliegenstraat 70 Verzonden 20 juli 2005 Groeneweg 4 Verzonden 21 juli 2005 Stationsstraat Gem. S'dam, afd. Vastg. W. van der Ende St. Woonplus schoolgebouw slopen schuur slopen ketelhuis slopen N.B. Op grond van de Agemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Vanaf maandag 1 augustus 2005 tot en met vrijdag 19 augustus 2005 strook aan de Noordzijde van het Lisztplein tijdelijk worden opgeheven. parkeer- De Tramplusorganisatie Schiedam-Vlaardingenlijn werkt aan de noordzijde van het Lisztplein grenzend aan de Brederoweg voor het aanleggen van de kabels voor de Schiedam-Vlaardingenlijn. Er geldt een parkeerverbod per ingang van maandag 1 augustus 2005 tot en met vrijdag 19 augustus 2005 op deze parkeerstrook, dit wordt middels een bord op deze parkeer strook aangegeven. De Tramplusorganisatie heeft een gratis informatienummer in gebruik waar omwonen den met al hun vragen en opmerkingen terecht kunnen: 0800-5555444 of 0800-TRAMPLUS. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheldszaken Tel.: (010) 246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3