schiedam Urban Entertainment Center opent deuren in 2008 SCHIEDAM Racen voor goede doel met Maarten Memorial ONGELOOFUJK1 KEU Opnieuw kabaal in de Plantage 95 Rotterdams Dagblad Brugwachters maken reclame voor Schiedam Kiiew yv&r&ldrc^h\irav& id ooa wore D0NDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND 4 weken Urban House start alvast in muziekschool Sfa op lekker zitten DE SPRINT VLAARDINGEN GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Gratis afhalen Van 6.95 voor 5.50 Brand in woning Politie waarschuwt Vernieling Huiselijk geweld De enige echte krant van Rotterdam GERARD BURGERLAAN 29 Woonboulevard Hoogstad m 010-4340092 Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 10 augustus 2005 12e Jaargang nr 32 Bij deze adressen: Woon+ SCHIEDAM Urban house, multimedia, loungen en megasto- res. Engelse termen die binnenkort gebruikt gaan worden door de 'gewone' Schiedammer. 'We gaan vanavond naar het Ur ban Entertainment Center' moet in 2008 heel gewoon zijn als je een avondje uitgaat. Niet naar Rotterdam of verder weg maar vlakbij station Schiedam-Centrum. Als onderdeel van Schieveste verschijnt in 2008 als eerste een groot gebouw met erin megabioscopen, een elektronisch warenhuis en zaken voor gaming, internetten of loungen en dansen. Met veel mo- gelijkheden tot leisure (ontspanning). rrrrr Pizza Margarita of Pizza Quatro Stagione 0 28 cm op stenen vloeroven gebakken. ROTTERDAM/ZAND- VOORT - Een verzameling van ruim honderd droomau- to's verliet verleden week donderdag het Feyenoord stadion. Hun doel; het circuit van Zandvoort. Maar eigen- lijk is het doel veeleer geld opbrengen voor een nieuw kankerlaboratorium in het Jo- sefine Nefkens Instituut van het Erasmus Medisch Cen trum. De rit leverde in dat laatste opzicht een record op. Of bet gratis 0800 - 0642 1 Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weekbladen we»kblsde» Valenusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersveronioinq Schiodam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 het centrum consumentengoederen te koop zijn. Branchering is de wettelijke term die bepaalt welke winkeliers zich waar mogen vesti- gen. Nederland was daar tot voor kort streng in. Nu is er een wat meer liberale wetgeving waardoor bijvoorbeeld Ikea nu ook warme maaltijden mag verkopen. Het pro ject Schieveste -ook buiten het centrum- ligt in een gebied be- stemd voor industrie. Maar Schie dam verwacht hiervoor goedkeu- ring van Provincie en Rijksover- heid te krijgen. In het 'leisure centrum' zal ook plek komen voor een 'Urban House'. Een initiatief van de ge meente die de stadsjeugd en multi- culturele cultuur wil aantrekken. Urban House waar alles te vinden is wat de nieuwe jeugd aantrekke- lijk vindt. Zowel cultuur als vrij- tijdsbesteding. Een cultuurpaleis dus met internet, geluidsstudio's, danszalen waar bijvoorbeeld dj's een podium krijgen. De afdeling Cultuur van de gemeente Schie dam begint alvast het Urban House gestalte te geven. Met het organi- seren van workshops voor dj's en dansers. Voorlopig nog in de muziek school. Maar in 2008 op een vaste stek in de Urban House met cur- sussen graffiti, hiphop, dans en studiotechniek. Dit Urban Entertainment Center is slechts een onderdeel van Schie veste. Schieveste moet een tegen- hanger worden van andere centra rondom Rotterdam. Zoals in Zuid met winkels bij de Kuip en Ahoy of in Rotterdam Oost het Alexan- drium. Nieuwe centra in een cirkel om Rotterdam. Daar past Schie veste in; op een A-locatie op het een kruispunt van verkeersstro- men. De naam Urban Entertain ment Center verwijst naar stadse zaken en ontspanning. Daarbij spe- len anno 21e eeuw elektronica en multimedia een beslissende rol. Er is al begonnen met fase I van Schieveste: het nieuwe Stations- plein. Daar komt ook hoogbouw van woningen en kantoren waar het CW1 (centrum werk en inko- men) in trekt. Ook Tramplus krijgt daar een halte met een brug over de Schie. Eind volgend jaar beslist de ge- meenteraad over het Entertainment Center. Dat moet komen aan de overkant van de Schie, tussen Rijksweg en Overschiesseweg, waar nu de oude vuilnisstortplaats van de ONS nog is. Daar moet het 'Pakhuis van Ple- zier' komen. Een gebouw van zes etagesmet 40.000 vierkante meter vloeroppervlak. Twee zoge- naamde trekkers moeten het pro ject dragen. Een megabioscoop met meerdere zalen, Pathe of Arca- plex zijn kandidaten. En een Mega Store a la Media Markt. „Het concept van het Urban Enter tainment Center is uniek en com- pleet nieuw voor Nederland", al- dus Dennis Stroombergen, project- leider Schieveste voor de gemeen te. Te vergelijken met Woonboule- vards en Auto-strada's waar buiten Frank Willemse La Place, 3e etage V&D, Hoogstraat 185, Rotterdam Centrum Deze aanbieding is geldig van donderdag 11 t/m woensdag 17 augustus a.s. naan -CO ROTTERDAM - Met een onbeschrijfelijk geluid schoten de snelle auto's zondag door de Rotterdamse bmnenstad.En ondankse enkele fikse regenbuien genoten de honderdduizenden toeschouwers met voile teugen van het geboden racespektakel. Hoogtepunt van de middag was de show van de Rotterdamse Formule-1 coureur Robert Doornbos en ziiP col leg a Christian Albers (foto), die met hun spectaculaire stunts het publiek in extase brachten. Elders m deze krant treftu een uitgebreide reportage over het racefestijn in de Maasstad. foto: Dick si w/ter SCHIEDAM - Een 83-jarige Schiedammer is maandag rond middernacht door de GGD behan- deld voor ademhalingsmoeilijkhe- den, nadat tijdens zijn slaap brand was ontstaan in zijn woning aan de Oude Sluis. Een kussen in brand geraakt, waardoor rookontwikke- ling ontstond. De man hoorde het alarm niet en sliep totdat de brand- weer kwam om te blussen. In zijn slaap had hij rook ingeademd. De man kon na de behandeling weer terug de woning in. door Dik Vuik „Als ik in die auto zit, vergeet ik even dat ik ziek ben." Het was een inmiddels gevleugelde uitspraak van Maarten van Sten. De Lotus- fanaat en garagehouder overleed in 2003 aan de gevolgen van mela- noom een agressieve vorm van huidkanker. Zijn uitspraak werd echter overgenomen voor een unieke sponsoring van het kanker- onderzoek in het Erasmus Medisch Centrum en de Daniel den Hoed kliniek. Op 4 augustus 2004, precies een jaar na het overlijden van Maarten van Sten, vond de eerste 'Maarten Memorial' rit plaats. Met voorna- melijk Lotus auto's werd koers ge- zet naar Zandvoort, om daar pati- enten even een onvergetelijke dag te bezorgen. De opbrengst van de Een verzameling van ruim honderd droomauto's vlak voor vertrek van de Maarten Memorial. foto: Dick siuijter dag gaat wordt besteed aan kanker- onderzoek. Verleden week vond de tweede editie van de Maarten Memorial plaats. Een parkeer- plaats vol snelle bolides, vooma- melijk ook nog eens cabriolets. Dat beeld overheerst op 4 augustus 2005 de parkeerplaats naast het Topsport centrum bij De Kuip. Ruim honderd auto's staan er, alle- maal gesponsord door bedrijven De Sprint keurt uw auto objectief en betrouwbaar. Bij ons komt u nooit voor verrassingen te staan want als er reparaties noodzakelijk zijn aan uw auto, dan nemen wij altijd contact met u op zodat u weet waar u aan toe bent. Wij doen niet voor niks de meeste APR keuringen van het Rijnmond gebied. Op ons kunt u vertrouwen. SCHIEDAM - Op zaterdag 3 Sep tember zal een Kabaal losbarsten dat zijn weerga niet kent. SP en ROOD Schiedam organiseren dan voor de tweede keer een gratis fes tival in de Plantage. Dit jaar is veel aandacht besteed aan een sterke li ne-up op het hoofdpodium en wordt een tweede podium in het oudste stadspark van Nederland gevuld met cabaretiers, dichters en theater. Verder tonen enkele kun- stenaars hun kunnen en organiseert Thuis Op Straat activiteiten voor kinderen. „Met bands als Mala Vita en Van- Katoen, die beiden hebben ge- speeld op Lowlands, krijgt Kabaal een minstens dubbel zo grote aan- trekkingskracht als de eerste editie van vorig jaar'verwacht festival- organisator Benjamin Hoppe. „Vorig jaar hebben we hals-over- kop een festival georganiseerd, omdat we vonden dat er iets moest gebeuren met de vervallen mu- ziektent in de Plantage. Dit jaar hebben we het een stuk professio- neler aangepakt." Naast Mala Vita en VanKatoen staat Vixy opnieuw op het podium. „Vixy heeft Kabaal vorig jaar op een fantastische manier afgesloten, daarom zien we ze dit jaar graag terug. Verder hebben we toppers als Linked, Skiggy Rapz, Ollie Q and The Deep Six, RaSH en Toffe Haan gestrikt. Orchestra of Har monic Disturbance mag -als win- naar van het ROOD-festival in Eindhoven van vorig jaar- Kabaal dit jaar openen", vertelt Hoppe. Naast muziek zorgen SP en ROOD ook voor veel ander vermaak. Hoppe: „Tussen de bands door zal er geen stilte vallen. DJ's zorgen voor een invulling van de momen- ten dat nieuwe instrumenten het podium worden opgedragen. VJ's zorgen gedurende het hele festival dat niet alleen de oren maar ook de ogen gestreeld zullen worden. Spe- ciaal voor de kinderen hebben we 'Thuis op Straat' ingeschakeld. Voor mensen die niet alle bands goed vinden of die even een pauze tussen de beats willen, hebben we een tweede podium. Op dat podi um krijgt cabaret en dichtkunst een plaats. Verder hebben we Blikope- ner en Theatergroep Luijck ge- vraagd straattheater te verzorgen en laten kunstenaars zien hoe ze te werk gaan." Voor wie er na twaalf uur muziek nog geen genoeg van heeft worden drie afterparties georganiseerd. „In Van Diggelen aan de Grote Markt zorgt een DJ voor jazzy grooves, in Moeh aan de Koemarkt wordt fun ky house gedraaid en in De Graau- we Hengst aan de Lange Haven is een afterparty met rock en reggae. We hebben de burgemeester ge- vraagd of de kroegen speciaal voor deze gelegenheid tot vier uur open mogen blijven. Dat was geen pro- bleem", aldus Hoppe. „A1 met al een fantastisch festival. Niemand mag het missen." Voorproeven kan op kabaal.sp.nl, de website van het festival. die hun logo's op de auto konden laten aanbrengen. Het bedrag, 500 euro per 'sticker', wordt deze keer besteed aan de verhuizing en in- richting van het kankerlaboratori um. Het merk Lotus overheerst, maar ook andere en zelfs klassieke sportauto's staan links en rechts opgesteld. Het publiek, voor een deel bestaand uit patienten die van- daag een dagje meerijden, smult ervan. Maar ook voor de eigenaren is dit geen 'moetje' voor het goede doel, maar een heus dagje uit. Een dag met de Lotus op stap is be- paald geen straf, bevestigt Albert Meuter. De Rotterdamse onderne- mer heeft ooit twee jaar geracet, maar beperkt zich nu tot een tiental Lotus-dagen per jaar, met vooma- melijk bezoeken aan circuits. „Ra- cen is heerlijk", vertelt hij achter het stuur van zijn Lotus Elise, een plat monstertje dat onder gewone auto's door lijkt te kunnen schie- ten. Optrekken, remmen, weer op- trekken. Het geluid van de brullen- de motor: de Lotus lijkt voor racen geschapen. Maar ondanks het ple- zier tijdens het rijden is ook bij Meuter het besef van het achterlig- gende doel volop aanwezig. Hij heeft zelf een familielid aan kanker verloren. Eenmaal op Zandvoort wordt Ro bert Doornbos begroet, die aan de kop van de eerste groep op het cir cuit zal rijden. De patienten en an dere deelnemers worden verwel- komd in een VIP-box van Total, een van de sponsors. Iedereen wordt in de watten gelegd, zodat het met recht een onvergetelijke dag wordt. „Fantastisch", vindt een van de patienten. „Het is echt heel goed georganiseerd." Er is twee uur rijtijd op het circuit gere- serveerd, zodat de patienten uitge- breid met hun chauffeurs van het racegevoel kunnen genieten. Niet iedere deelnemer is gewend aan ra cen en ieder kiest zijn eigen tempo. Zo ook Meuter, die met zijn erva- ring op het circuit de Elise echter volop de sporen geeft. Je vergeet inderdaad even alles en de opmer- king van Maarten van Sten krijgt ineens betekenis. De racerij wordt afgesloten met een veiling van hebbedingen, die tegen opbod worden verkocht. Een petje met handtekening van Door- bos doet al direct ruim 200 euro. Een petje volgt. „We weten nu wat ze opbrengen", merkt iemand op. De portemonnee wordt vlot ge- trokken, want het gaat immers nog steeds om het goede doel. Uitein- delijk brengt de tweede Maarten Memorial in totaal 115.000 euro op, een recordopbrengst. Het ver- slag van het evenement is nog de- zelfde dag te volgen bij onder meer SBS6 en Radio 538, want ook aan de publiciteit is gedacht. Volgend jaar nog meer auto's en dus meer opbrengst? Het zou zomaar kun nen, want deze dag snijdt aan alle kanten hout. Plezier voor rijders en passagiers, geld voor kankeronder- zoek, en een leuke dag uit. De Maarten Memorial verdient het om een traditie te worden. Kijk voor meer informatie over de Maarten Memorial en sponsor mo- gelijkheden op www.maartenme- morial.com. REGIO - De politie Rotter- dam-Rijnmond heeft de af- gelopen week diverse aan- giften binnengekregen van mensen die het slachtoffer zijn geworden van oplich- ting. In alle gevallen ver- loopt de oplichting nagenoeg hetzelfde. Een vrouw benadert het slachtoffer telefonisch met het verhaal dat men een reis heeft gewonnen. Als men be- langstelling heeft in de reis, moet er een cyfer ingedrukt worden. Hierna krijgt men een Engels sprekend per- soon aan de lijn. Deze man vraagt vervolgens naar het creditcardnummer en de vervaldatum van de credit- card, in verband met de af- schrijving van enkele kos- ten. Met behulp van onder meer deze gegevens wordt er een bedrag van gemid- deld een paar honderd euro van de rekening van het slachtoffer afgeboekt. De benadeeide krijgt de zoge- naamde gewonnen reis niet. De politie waarschuwt voor deze vorm van oplichting en adviseert om nooit aan een onbekende het creditcard nummer of andere bankge- gevens te geven. Wordt u op dezelfde of soortgelijke wij- ze benaderd of bent u het slachtoffer geworden van deze oplichting, neem dan contact op met de politie via het telefoonnummer 0900- 8844 (lokaal tarief) of bij een politiebureau bij u in de buurt. SCHIEDAM - Een 22-jarige Schiedammer is vrijdag- avond aangehouden voor vernieling. Rond half elf heeft de verdachte een ijze- ren staaf dor het raam van een woning aan het Akker- pad gegooid. De reden hier voor is vermoedelijk een ru- zie met handtastelijkheden (mishandeling) tussen zijn vriendin en een andere man. De 32-jarige vriendin en de 18-jarige man, beiden uit Schiedam zijn beiden aange houden voor mishandeling omdat ze tegenovergestelde verklaringen aflegden. De recherche van het district Schiedam is belast met het onderzoek. SCHIEDAM -Een 28-jarige man uit Schiedam is zon- dagmiddag aangehouden voor huiselijk geweld. Om- streeks half vier kwam de melding dat de man zijn ex- vrouw had gesiagen in een woning aan de Jan van Zut- phenstraat. De politie kwam ter plaatse en hield de Schie dammer in de woning aan. Hij is meegenomen naar het politiebureau. o Ik wil een proefabonnement op Rotterdams Dagblad van 4 weken en betaal slechts 9,95! M/V Naam:_. Adres: Postcode; E-mail: Huisnr.: Woonplaats: Geboortedatum: Telefoon: (i.v.m. controle bezorgjne) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, t.a.v. LezersServlce, Antwoordnummer 92100, 3009 XB Rotterdam Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1