schiedam Angst voor slagschaduw en parkeeroverlast hoogbouw Jaarlijks 5000 sterfgevallen door vervuilde lucht DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND Gekker dangek! /MeckM/Matt Rotterdams Dagblad Torenflat verstoort fris, idyllisch Sveaparken GEMEENTEBERICHTEN Een zaak van zitten SPARTA-FEYENOORD. vvoroldrc^hwant in oon worolcMfad 'Gemeenten traag metaanpak luchtvervuiling' [en lang aculaire iedere Schiewerk weer veilig h\ maasstac® Gratis affhalen Zondag a.s. om 12.30 uur Zie onze Sparta-pagina V\\C>\)W Motorrijder gewond Van 7.50 voor 5.50 Vanaf woensdagMTfts^ hebben Rotterdam Centrum Houdt u de advertenties in de gaten! Zie de aftrap elders in deze krant! Politie waarschuwt Nep- collectant Cliniclowns Grote vechtpartij Of bel gratis 0800 - 0642 De enige echte krant van Rotterdam WEKELIJKS IN DEZE KRANT SCHIEDAM - Bewoners van Sveaparken vrezen flink wat overlast als in hun wijk een flat van veertien hoog zal gaan ver- rijzen. Ze hebben een bezonnings-diagram gemaakt waaruit zonneklaar blijkt dat ze minder vaak van de zon kunnen genie- ten in hun tuinen als daarnaast het flatgebouw Krona zal ko- men. De bewoners zijn stomverbaasd dat het gebouw dat acht etages zou krijgen, in de bouwaanvraag plots blijkt omgeto verd in een heuse torenflat met masar liefst veertien woonla gen. Bewoners hebben dan ook snel bezwaar aangetekend te- gen dit plan. Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 17 augustus 2005 12e Jaargang nr 33 nIHorc in Hp krant. Thaise rioedelschotel met oosterse groerite en kalkoenfilet. Zelf samen te stellen, hot, mild of spicy. REGIO - 'Vrijwel alle ge meenten in Zuid-Holland zijn te laks met het aanpakken van ernstige luchtvervuiling. Ze moeten snel maatregelen nemen om de gezondheid van burgers niet in gevaar te brengen.' Dat zegt de Zuid- Hollandse Milieufederatie. I Pernis Westbiaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) weekbladen w o e k h I a d d Mi Bij deze adressen: Woont Valenusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plus Woudhoek Geuzenplein 7 Plus C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniqlng Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Prop-H Lange Kerkstraat 86 Als laatste onderdeel van Sveaborg zal er midden in de wijk een zoge- naamd voorzieningeneiland wor- den gebouwd. Hierin een stel win- kels en de vermaledijde hoogbouw die als 'landmark' of blikvanger wordt aangeprezen. Het is die blik vanger 'Krona' die op protest kan rekenen. Via computeranimatie blijkt dat de bewoners van Svea parken tot en met de overkant van de Slimme Watering (Spaland) van noodzakelijk zonlicht worden be- roofd. Bewoners van de laagbouw vrezen dat hun huis minder waard wordt en dat er meer gestookt moet worden. Ook storen de bewoners zich aan de gebruikte materialen van deze nieuwste uitbreiding van Sveaborg. Donkere kleuren terwijl de wijken Sveaholm en Sveafors juist bekend zijn om de frisse hchte kleuren en veel houtgebruik. De donkerbruine massieve woontoren met appartementen wordt in saai en donker baksteen uitgevoerd als het aan de projectontwikkelaar ligt. „Over smaak valt niet te twis- ten maar dit is niet de frisse en luchtige bouw van de Zweedse ar chitect Erskine waarvoor de toen- malige wethouder Adri Reinhout pleitte", zegt raadslid Marcel Houtkamp van D66. Een ander temgkerend probleem zijn d? nu al grote parkeerproble- men in de nieuwbouwwijk. Samen met de komst van tramplus (ten kostte van plekken), de nieuwe winkels en de scholen erachter ont- staat een parkeerdruk die te hoog is voor dit gebied. Een ander ex- raadslid Menno Siljee van de PvdA, die ook in Sveparken woont, maakt zich ook druk over dit bouwplan. Vanuit zijn vakan tieadres in Duitsland laat hij weten dat vooral de hoogte van de bouw- plannen hem zorgen baart. „Voor een kleinschalige en vriendelijke laagbouw staat er dan ineens een reusachtige flat in je achtertuin zo laat hij weten. De bezwaren, zogenaamde ziens- wijzen, zijn schriftelijk ingediend aan de gemeente Schiedam die de bouwvergunning moet afgeven. Zo is er in ieder geval officieel be zwaar gemaakt tegen de plannen Maar raadshd Houtkamp heeft daarom deze zienswijze aan de ge- meenteraad aangeboden zodat de politiek zich over deze zaak kan buigen. In September bij de start van het nieuwe seizoen verwacht hij dat deze kwestie op de rol staat. Frank Willemse SCHIEDAM - Een 37-jarige mo torrijder uit Schiedam is zondag- middag gewond geraakt na een on- geval op de Zwaluwlaan. Hij ging onderuit en liep daarbij diverse verwondingen op. Personeel van de Traumahelikopter kwam ter plaatse en behandelde het slachtof- fer. Hij is overgebracht naar het Holyziekenhuis. De politie stelde een onderzoek naar de oorzaak in. SCHIEDAM - Het is weer over met 'Luilekkerland'. Uitslapen en de hele dag spelen is er niet meer bij Maandag begonnende scholen weer. In ieder geval de leerlingen uit het basisonderwijs beginnen weer aan een leven met meer regeImaat DaJ aeldt uiteraard ook voor hun ouders. Vroeg op, ontbijten, tasje klaar met lets te eten en te drinken, goed onthouden op Al snel zal JL ZmrnU. zljn. Meerrtn eerste d,g Is tod. nog ^^,jeo=n^ zoals hierde kinderen op de St Bernardusschool. La Place, 3e etage V&D, Hoogstraat 185, Rotterdam Centrum Deze aanbieding is geldig van donderdag 18 t/m woensdag 24 augustus a.s. BERGWEG EN CEINTUURBAAN LCD PLASMA TV DVD HIFI WITGOED COMPUTER F0T0 CD TELECOM Negentien gemeenten in Zuid-Hol- land overschrijden de normen voor luchtvervuiling en zijn sinds vorig jaar verplicht om een plan van aan- pak te schrijven om de lucht scho- ner te krijgen. Maar slechts vijf van de negentien steden leverden in 2004 op tijd een actieplan in bij de provincie. De rest liet het afwe- ten of kwam veel te laat met idee- en. Dit jaar moeten de gemeenten die in 2004 in gebreke bleven, alsnog met een plan komen om de lucht schoner te krijgen, maar het gaat weer verkeerd, zegt de Zuid-Hol- landse Milieufederatie. Gemeenten die vorig jaar wel een plan maak- ten, moeten dit jaar met verbeterin- gen komen. De deadline liep af in mei. Volgens de Zuid-Hollandse SCHIEDAM - Schiewerk heeft na klachten van personeel en de ar- beidsinspectie nu wel voldaan aan veilige arbeidsomstandigheden volgens de Arbo-wet. Nu zijn er wel stevige werkschoenen uitge- deeld aan werknemers en in plaats van plastic kantinestoelen wordt nu gewerkt met goedgekeurde werkstoelen en tafels. Dit alles is gebeurd naar aanleiding van vra- gen die werden gesteld na een be- zoek van de Tweede Kamerfractie van de SP en vragen van Schie dams raadslid Sinne Tolsma aan wethoudster Lepidis. De overtredingen kwamen aan het licht tijdens een werkbezoek van de Tweede Kamerfractie aan Schiewerk. Schiewerk is het nieu we productiehuis waar volgens de plannen van wethouder Lepidis bijstandsgerechtigden werken aan arbeidservaring. Sinds enige tijd worden uitkeringstrekkers ver plicht om twintig uur per week te werken in dit productiehuis dat ge- vestigd is bij de BGS of wel de vroegere Sociale werkplaats. Geconstateerd werd dat er niet vol gens de Arboregels werd gewerkt door de directie van de BGS. De arbeidsinspectie werd erbij ge- haald om de arbeidsomstandighe den na te gaan. Daar werd duide- lijk dat bij de montage van harp- sluitingen er geen beschermende schoenen werden gedragen. En dat terwijl deze metalen sluitingen wel 2,5 kilo per stuk wegen. Ook de ta fels en stoelen waaraan gewerkt werd voldeden niet aan de eisen. De uitkeringstrekkers zaten op plastic kantinestoeltjes te werken. Deze overtredingen tegen de Arbo- wet zijn nu opgelost, zo meld de BGS. Maar een inventarisatie naar eventuele gezondheidsrisico's, een standaard onderzoek als de ar beidsinspectie langs komt, zal pas een rapport medio oktober ver- schijnen. Cynisch is het dat staats- secretaris van Hoof ook in juni een bezoek bracht aan Schiewerk en alleen maar lof had voor deze nieu we vorm van arbeidservaring op- doen voor bijstandstrekkers. Deze week zal SP-afgevaardigde De Wit vragen stellen aan de staatssecreta- ris over deze Schiedamse zaak. Al eerder bracht de gemeente naar vo- ren dat veiligheidsschoenen niet zo nodig leken voor het verpakken van kruiden (het werk dat toen ge- daan werd volgens de BGS). De antwoorden van de staatssecretaris worden over een maand verwacht. SCHIEDAM - De politie van district Schiedam heeft di verse meldingen gekregen van mensen die telefonisch en aan de deur een aanbod kregen om hun huis te laten beveiligen. Het onbekend gebleven beveiligingsbedryf zei daarbij samen te werken met de politie, maar dit is bij de politie niet bekend. Wan- neer de mensen telefonisch geen interesse toonden, werd het gesprek agressief van toon, waardoor mensen zich bedreigd voelden. De politie adviseert mensen zich niet te laten overbluf- fen. Wie zijn huis wil laten beveiligen, kan dit doen vol gens de standaard van het Politie Keurmerk Veilig Wonen of via een erkend be veiligingsbedryf. SCHI EDA M/Y I.AARDIN- GEN - Politiepersoneel van district SchiedamAVater- weg heeft zaterdag 6 augus tus een 45-jarige Rotter- dammer aangehouden die zich voordeed als een collec- tant voor de stichting Clini clowns. De man maakte ge- bruik van een vals pasje en zielige verhalen om zo het vertrouwen van de mensen te wekken. Na zijn aanhou- ding bekende de man lande- lijk actief te zyn geweest en in ongeveer een jaar tijd cir ca vijfhonderd maal op deze wyze met succes een geldbe- drag te hebben ontvangen. Wie slachtoffer is geworden van deze oplichtingspraktij- ken en nog geen aangifte heeft gedaan, wordt hierby dringend verzocht dit alsnog te doen. Aangifte doen, kan by de politie in uw gemeen te. Naar aanleiding van de binnengekomen aangiftes zet de recherche van district SchiedamAVaterweg het on derzoek voort. SCHIEDAM - Op de Thor- beckesingel is zaterdagmid- dag rond kwart over drie een ruzie beslecht waarbij gevochten werd met bezem- stelen, een yzeren pyp en messen. Gealarmeerd poli tiepersoneel hield direct drie verdachtenaan: twee 25-ja- rige Schiedammers en een veertigjarige Rotterdam- mer. Na onderzoek werd la ter nog een 46-jarige Schie- dammer aangehouden. Alle verdachten werden ingeslo- ten voor verhoor. De recher che van district Schiedam/ Waterweg stelt een nader onderzoek in naar de oor zaak en toedracht van deze vechtpartij. Milieufederatie werken inmiddels wel meer gemeenten aan hun plan nen dan vorig jaar. Maar volgens woordvoerder Anne Akerboom zijn ze erg traag. „Het gaat blijk- baar niet van harte. Ik denk dat ge meenten nu alsnog langzaam in be- weging komen omdat we de Euro- pese normen voor luchtvervuiling overschrijden en een bouwstop dreigt. Ik ben blij met elke motiva- tie om in actie te komen, maar be- scherming van de volksgezond- heid zou eigenlijk de reden moeten zijn om iets te doen. Jaarlijks ster- ven in Nederland 5000 mensen vroegtijdig door luchtvervuiling. Het kost de samenleving vijf mil- jard euro aan kosten voor gezond- heidszorg." Volgens Akerboom heeft de over- heid het probleem van de smerige lucht nooit echt serieus genomen. Zo zijn de gemeenten niet ver plicht om de gemeentelijke plan nen ook uit te voeren en sancties ontbreken. Gemeenten hebben al leen de plicht om na drie jaar ver- slag uit te brengen. „Die plannen zijn dus een wassen neus. Ge meenten kunnen achterover leunen zodra is voldaan aan de wettelijke plicht tot het produceren van een stapel papier. Ook al rijdt er straks misschien ergens een extra vuilnis- wagen rond met een roetfilter, nie- mand zal dit uberhaupt controle- ren, laat staan de gemeenten erop afrekenen. Ik wil raadsleden in Zuid-Holland daarom oproepen om te pleiten voor daadkrachtige uitvoering van de plannen. Ze moeten dit ook controleren en de wethouder moet erop worden afge- rekend." De Milieufederatie gaat de plannen van dit jaar kritisch onder de loep nemen. Akerboom wil gemeenten helpen met het schrijven. de Mi lieufederatie heeft raadsleden en statenleden een brochure gestuurd met daarin tien effectieve maatre gelen tegen luchtvervuiling. Als gemeenten en provincie deze idee- en overnemen, leidt dat volgens Akerboom tot tientallen procenten minder uitstoot van schadelijke stoffen. Daarnaast zal de Mileufe- deratie begin volgend jaar de ver- kiezingsprogramma's van politie- ke partijen in Zuid-Holland beoor- delen. In een aantal gemeenten wordt dan de meest groene politie- ke partij aangewezen. 'Smartengeld voor voile lucht* p Ik wil een proefabonnement op Rotterdams Dagblad van 4 weken en betaal slechts 9,951 Naam: Adres: Huisnr.: Postcode: Woonolaats: E-mail: Telefoon: Geboortedatum: J Stuur deze bon In een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, t.a.v. LezersServlce, Antwoordnummer 92100, 3009 XB Rotterdam (i.v,m. contfote bezorging)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1