irt: maasstad wor LI UNIEKE EXPOSITIE Cursus meubelstoffering voor handige dames De Bijbel in al zijn facetten maasstad kerk maasstad weekbiaden SCHIEDAM SCHIEDAM - Het is eigen- lijk een uit de hand gelopen hobby. Wat? Meubelstoffe- ren of het opknappen, res- taureren en nieuw maken van meubelstukken. Zo ver- telt cursusleidster en eigena- res van 'Een zaak van zit- ten' Marianne Elderkamp. Iedereen heeft thuis wel een meubelstuk dat een nieuw stofje kan gebruiken. En dat kan in haar werkplaats. Daar op de Noordvest wordt elke dag druk getimmerd, ge- lijmd, geverfd en genaaid. En dat alles -naast gezellig- heid- om je favoriete stoeltje weer helemaal in orde te krijgen. Soms restauratie in oude luister of juist geresty- led met frisse, moderne ma- terialen. ROTTERDAM - De filmwe- reld heeft voor sommige mensen een onweerstaanbare aantrekkingskracht. Vaak blijft het bij dromen van rode lopers en hysterische fans. Maar er is hoop voor dege- nen die zichzelf op het film- scherm willen terugzien. Een nieuwe website verkleint de afstand tussen figuranten en filmmakers. SCHIEDAM - Berichten voor de rubriek Kort Nieuws kunnen worden gestuurd aan de redactie van Maasstad Weekbiaden, Postbus 1685, 3000 BR Rotterdam. E-mailen kan ook: maas- postwaterweg@redactie.maasstad.nl. Berichten voor de krant van woensdag moeten uiterlijk de maandag ervoor binnen zijn. Rode Kruis Expositie EHBO-cursus 55-Plus Expositie Graauwe Hengst Samenzang Stijldansen Ikkie 25 jaar KUNSTGEBIT Zowel Ziekenfonds als particulier. Reparatie klaarterwijl u wacht. DENTAL SPIJK Lenteakker 5b Spijkenisse Tel. 0181 -68 73 24 ontstaan en overlevering verschijningsvormen vertalingen in onze taal boodschap en profetie en nog veel meer. Wijkcentrum - Willem Dreesplein 2 Schiedam donderdag 25 - zaterdag 27 aug do 25 I 1.00-21.00uur vrij 26 10.00 - 21.00 uur za 27 10.00-16.00 uur TOEGANG GRATIS u bent van harte welkom Meer informatie: www.broedersinchristus.nl MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO AJt Woerisdag 17 augustus 2005 Hervormde Gemeente Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 10.00 uur: Accent College, Nieuwe Damlaan, 10.00 uur. (Gereformeerde Bond) Grote Kerk, Lange Kerkstraat, zo 17.00 uur. (Gereformeerde Bond). Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat, zo 10.00 uur, Hervormde Gemeente Kethel en Spaland Dorpskerk, gesloten. De Ark, Hargplein, zo 9.30 uur: ds. J.J.A. v.d. Peppel. Gereformeerde Kerk Magnalia Dei Kerk, Albardastraat, zo 10.00 uur. Vlietland Ziekenhuis Hal polikliniek, zo 10.30 uur. Nederlands Gereformeerde Kerk Westvest 30, zo 09.30 uur en 16.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk Hoek Warande/BK-laan, zo 09.30 uur, ds. W. van Sorge; 16.30 uur, ds. J.M.J. Kieviet. Evangelisch Lutherse Gemeente Lange Nieuwstraat 219, zo 10.00 uur: G. Ruijl. H.H. Jacobus en Martinus Jacobuskerk, Kerkweg, dienst om 10.00 uur. Parochiekerk St. Jan de Dope r/Visitatie Mgr. Nolenslaan 99, zo 10.30 uur. zondagsviering met koor- en sa- menzang en za 17.00 uur en wo 09.15 uur. Oud-Katholieke Kerk Dam 30, zo 10.30 uur, Basiliek van de H. Liduina en OLV Rozenkrans Singel 106, za 18.00 uur, euch.vie- ring en zo 10.15 uur, Hoogmis m.m.v. herenkoor I.H.D. RK Parochiekerk van het Heilige Hart Lekstraat 55, zo 10.00 uur. euch. viering. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, zo 10.30 uur, geen dienst. Havenkerk Lange Haven 70, zo 10.00 uur ere- dienst, vr 20.00 uur bidstond en za 18.30 uur jeugddienst. Plantagekerk Lange Nieuwstraat 61-63, zo 11.00 en 17.00 uur, ds. N.v.d. Want. Pinkstergemeente Morgenstond De Ark, Hargplein, zo 13.30 uur en wo 20.00 uur. Kerk der Zevendedags Adventisten Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, za. 10.00 uur. predikant Bert Nab. GKIN, Indonesisch-Nederlands Christelijke Kerk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, elke tweede en vierde zondag van de maand. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 0104128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/mvr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorglngmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10euroct.p.min.) ma. t/m vr. 08.30-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning HOOFD ADVERTENTIE VERKOOP: H.Wirtz Telefoon 0104004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B. van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Totdinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman - van der Knaap Telefoon 0104004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van der Heide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Rotterdams Dagblad b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij Rotterdams Dagblad b.v., e.g. de betreffende auteur Een tweede leven voor je bank of favoriete stoeltje door Frank Willemsc „Een beetje handig zijn is wel een voorwaarde, voor de rest is alles gezamenlijk aan te leren", legt Marianne Elderkamp uit. Het zijn meestal dames aan wie ze, op speciale avonden maar ook op kantoortijden, de cursus zelf stof- feren geeft. Dan komen de cursis- ten bij haar in het atelier bijeen om dat enige stoeltje van oma, die aankoop op de markt of hun favo riete fauteuil van een nieuwe be- kleding te voorzien. Het begint met de keuze van designs, soort stof en kleur. Welke stoffen ko men in aanmerking? Zeker geen gordijnstoffen, al zijn ze nog zo leuk, want 'daar ga je zo door- heen'. Naast het geven van cursussen, knapt Marianne zelf meubels op. En zij mag ook exclusieve stoffen voor meubels verkopen. Zoals Jab, Delievre, Chivasso of Ploeg- stoffen uit het Noorden waar mo derne meubels van Artifort mee Marianne Elderkamp met haar 'uit de hand gelopen hobby'. bekleed zijn, Allemaal speciale stoffen gemaakt om een leven lang mee te gaan; sterk, elastisch en plooibaar om rondingen zon- der naden mee te maken. Ze geeft een voor- beeld: ie- mand neemt zijn oude Louis XV-stoeltje mee waar zitting en leuning van versleten zijn. Dat moet weer met klassieke stoffen als Gobelin of Velours d'Utrecht in originele staat terug te brengen zijn. Maar niet alles wordt terug ge- brachtin oude stijl. Zo'n oud oma-stoeltje kan ook juist weer heel trendy en modern zijn. Door stoffen en kleuren van nu te ge bruiken. Bijvoorbeeld door het frame tot op het bot toe schoon te maken, te logen en opschuren om hierna het houtwerk gewoon (je moet maar durven) lila te verven. En om het nog 'cooler' te maken met wit lakleer te bekleden. Pure kunst en post-modem. Marianne heeft het vak geleerd op school en in de praktijk. Ze ging ruim een jaar naar het Hout Meubelcollege in Rotterdam. Als oudere dame tussen knullen van zeventien jaar. Ema volgde de noodzake- lijk praktijk; drie jaar elke week een dag in de leer bij stoffeerderei Van Rij op de Groenelaan. Nu kan ze het zelf en doet zij klussen in interieurontwerp en - uitvoering. Zoals laatst met colle- ga Tanja van Seip van het Schie- damse instituut voor Restauratie en Decoratie nog een kinderdag- verblijf in Ridderkerk. foto: Roger van der Kraan Vaak komt Marianne oude stoe- len tegen waarvan de zitting met paardenhaar is gevuld. Zij ge- bruikt liever polytheen als interi- eur voor stoel of bank. Sommige restauraties gaan haar kunnen ook te boven maar daar heeft zij haar adresjes voor, voor zwaar stikwerk een naaiatelier en voor oude banken met springveren een smid die het binnenwerk kan le- veren. Maar denk niet dat het al- leen maar oud spul is wat opge- knapt moet worden. Ook moder ne stoeltjes in Art Deco of Gispen zijn via haar cursus zelf weer als nieuw te maken. Inlichtingen: Een zaak van zitten, Marianne Elderkamp, Noordvest 91, tel. 010-2732322. Website maakt de sprong naar het witte doek kleiner door Anne-Rose Hermer Zonder figuranten geen film. Ie- mand moet de postbode op de ach- tergrond spelen. Videokunstenares Kim Engelen had voor 'Jade', haar eerste speelfilm, een aantal figu ranten nodig. Ze plaatste wat op- roepjes op haar website en de reac- ties stroomden binnen. „Ik kon niet iedereen gebruiken, maar be- greep door de oproep wel dat er veel animo is om figurant te wor den. Er zijn veel filmmakers die via het internet figuranten zoeken. Ik wilde een plek op het internet creeren waarop figuranten zich presenteren aan de filmmakers", vertelt de in Rotterdam woonachti- ge Engelen. Op 2 juli jongstleden ging op het Figurantenfestival haar film 'Jade' in premiere. Op het festival werd gelijk ook haar website, www.figurantenwinkel.nl, gepre- senteerd. Toekomstige figuranten kunnen zich daar door middel van een foto in de 'etalage' zetten. Er zijn wel wat spelregels aan de in- schrijving verbonden. Je moet mi- nimaal achttien jaar zijn. „Maar je hoeft absoluut niet enorm knap te zijn"vindt Engelen. ..Filmmakers kunnen op zoek zijn naar een be- paald type man of vrouw. Mensen zijn nooit te dik of te klein van stuk om figurant te worden. Alles is af- hankelijk van het type dat de op- drachtgever zoekt." De videokun stenares wordt met het beheren van de website geholpen door vrijwilli- ger Nico Laban. De eerlijkheid van de figurant speelt wel een belangrijke rol. Geef niet op dat je onbeperkt be- schikbaar bent, als dit niet het ge- val is. Zeg niet dat je maatje 38 hebt als het maat 44 is en zorg vooral voor een duidelijke en re- cente foto. „Sommige figuranten hebben een professionele foto la- xq52 ten maken", vertelt Engelen. „Maar dat hoeft niet. Er kan ook een leuk plaatje van je geschoten worden als je op een terrasje zit. Het maakt niet uit, zolang je er maar duidelijk op staat." Personen die figuranten zoeken zijn over het algemeen regisseur, fotograaf, kunstenaar, theatermaker, schrij- ver of showorganisator. Engelen vindt alles best, op een ding na; de Figurantenwinkel bemiddelt niet voor personen die acteurs en actri- ces zoeken voor seksfilms. „Wij leggen de grens bij naakt poseren voor artistieke foto's en er zijn ook figuranten die aangeven dat ze hiervoor beschikbaar zijn. Poseren is ook wat anders dan 'handelingen verrichten'. Wij accepteren overi- gens ook geen naaktfoto's voor de site." Opdrachtgevers krijgen alleen de foto van de figurant te zien, plus de achtergrondinformatie die de figu rant zelf beschikbaar stelt. Op de site staan geen persoonlijke gege- vens van de figurant. Die zijn bij Engelen te verkrijgen indien het juiste type gevonden is. Als op drachtgevers op de site een foto van een figurant zien waar ze mee in contact willen treden, dan moe- ten ze aan de Figurantenwinkel een klein vindersloon betalen. Geen hoge bedragen, want de organisa- tie wil laagdrempelig blijven. Ondanks de vakantietijd hebben zich 'al meer dan zevenhonderd mensen aangemeld bij de Figuran tenwinkel. Per dag komen er soms vijf aanmeldingen bij. Er staat ook REGIO - Het Nederlandse Rode kruis organiseert op 10 en 17 Sep tember voor de 45ste keer een dag- boottocht voor (mindervalide) ou- deren. Dit jaar vaart het schip Eu reka 1, een schip met twee salons en een zonnedek. De gasten wor den verzorgd door vrijwilligers die ook speciale zorg m.b.t. rolstoel- vervoer kunnen uitvoeren. Er is nog een aantal plaatsen beschik baar. Voor informatie of aanmel- den, tel. 010 - 4342700 (werkda- gen van 09.00 tot 12.00 uur) SCHIEDAM - Henny van Leeu- wen exposeert zijn aquarellen in de Schiedamse Artoteek. Van Leeu- wen verbleef dit jaar een lange pe- riode in Turkije en Tunesie. De in- drukken die hij daar opdeed, legde hij vast in aquarellen, als achterge- laten tekens. 'Tastbare Tekens' heet de tentoonstelling dan ook. Te zien tot 11 September in de Arto teek aan de 's Gravelandseweg 802-806. SCHIEDAM - De EHBO Schie dam start maandag 5 September weer met de opleiding voor het EHBO-Eenheidsdiploma (inclu- sief hartreanimatie). De cursus be- staat uit 21 lessen, wekelijks op maandagavond, van 19.30 tot 21.30 uur in het verenigingsge- bouw aan de Korte Haven 127. Het cursusgeld bedraagt honderd euro. Vanaf 6 September is er iedere dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur een herhalingscursus (nodig om het EHBO-diploma de geldigheid te laten behouden. Meer informatie: Jos Prein, tel. 010-4735467. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk organiseert donderdag 18 augustus een High Tea in diensten- centrum De Woudhoek. Aanvang 13.30 uur, deelnemers betalen vijf euro. Vooraf inschrijven. Iedere vrijdag is er van 14.00 tot 16.00 uur een geheugenspel in diensten- centrum Oost. Iedere zondag is er van 11.00 tot 13.00 uur een koffie- inloop In dienstencentrum De 4 Molens. De toegang is gratis. SCHIEDAM - In de bibliotheek aan het Stadserf worden tot 25 au gustus schilderijen tentoongesteld van Nikolaj Dielemans. Zijn werk, soms poetisch, tracht de toeschou- wer te prikkelen en laat altijd ruim- te voor interpretaties. De expositie is te bezoeken tijdens openingstij- den van de bibliotheek: maandag en donderdag van 11.00 tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 11.00 tot 17.00 uuren zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. SCHIEDAM - Penistone, een Schiedamse band uit met Rob op't Ende, Marcel Gootjes en Paul Ver- hoeckx alias Polleke, speelt don derdag 18 augustus vanaf 22.00 uur in De Graauwe Hengst. de toe- gang is gratis. SCHIEDAM - Zangliefhebbers zijn zaterdag 20 augustus van harte welkom in de Grote kerk van Schiedam, van 15.00 tot 16.00 uur is er samenzang onder leiding van Cees Koogje. Cor Kuijvenhoven bespeelt het orgel. Ter plaatse kun nen verzoekliederen uit het Lied- boek der Kerken opgegeven wor den. De kerk is vanaf 14.30 uur open. De toegang is vrij. SCHIEDAM - De Erker organi seert zaterdag 20 augustus van 19.30 tot 23.30 uur een dansavond. De voetjes kunnen dan weer schui- ven op walsmuziek, foxtrot, tango en nog meer dansstijlen. De toe- gangsprijs bedraagt een euro. SCHIEDAM - Speel-O-Teek Ikkie bestaat 25 jaar. Om dat te vieren worden alle oud-vrijwilligers op woensdag 7 September uitgeno- digd. Wie als vrijwilliger ooit het Ikkie-team heeft versterkt, is van harte welkom vanaf 15.30 uur in het SOT-gebouw aan het Bospad. Meer informatie: tel: 010 - 4701337, e-mail: sot@japsa.demon.nl. „Door de vele reaches op mijn oproep op het internet voor mijn speelfilm 'Jade', begreep ik dat er veel animo was voor het werk als figurant", zegt videokunstenares Kim Engelen. foto: Dicksiuijter een ervaren actrice op de site en zelfs enkele visagisten. „Waarom niet? Die zijn net zo goed nodig in de filmwereld." Een deel van de figuranten beschouwt het werk louter als een leuke bijverdienste. Een vetpot is het namelijk niet. Soms bestaat het honorarium slechts uit reiskostenvergoeding en een maaltijd. De beloning kan in het allergunstigste geval oplopen tot 80 euro per dag. Bruto. Voor meer informatie: www.figu- ran tenwinkel. nl. ^ieudienst Ri;„i«0 De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deel van de 365 klachten die in de week van 8 tot 15 augustus zijn binnengekomen. Irritante koollucht in Hoogvliet, Poortugaal en Rhoon Afgelopen weken ontving de meldkamer van de DCMR op verschillende dagen klachten over een irritante koollucht. De uitrukdienst van de meld kamer was een aantal malen op onderzoek uitgegaan. Op basis van binnengekomen klachten en windrichting was duidelijk dat de klachten afkomstig waren van Hexion Specialty Chemicals op het Shell-terrein in Pernis. Ook na gezamenlijk onderzoek van Hexion en DCMR was de oor- zaak van de stank aanvankelijk niet te vinden, Afgelopen zondag bleek dat de drukvacuiimpomp van een van de tanks niet goed werkte. Nadat het probleem werd verholpen, zijn geen klachten meer binnengekomen. Geluidsoverlast in Rotterdam van Dance Parade Zaterdagmiddag 13 augustus trok tussen twaalf en zes de Dance Parade door de Rotterdamse binnenstad. In totaal ontving de meldkamer dertig klachten uit Rotterdam en een uit Capelle aan den IJssel. De meeste klachten (24) gingen over het feest dat na afloop van de tocht op de 3e Katendrechtse Hoofd in Rotterdam werd gehouden. Mensen klaagden vooral over de dreunende bassen van de muziek, De DCMR voerde geluidsmetingen uit en constateerde dat het niveau van de bastonen de normen van de vergunning overschreden. In verband met de afmetingen van het feestterrein en het grote aantal feestgangers was het niet mogelijk maatregelen te nemen. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 9