Theaterseizoen van start met 'Avondje Luxor' 5.1 MEGA PIXELS 349 6 MILJ0EN PIXELS EISA AWARD WINNAAR WEGWEG 79.9 maasstad 3% BERGWEG 110, ROTTERDAM -5U ROTTERDAM - Sinds de re lease van de sympathieke En- gelse voetbalfilm 'Bend it li ke Beckham' zijn pas drie jaar verstreken. Toch is de twintigjarige Keira Knightley sindsdien uitgegroeid tot een ster, mede dankzij haar impo- sante filmografie. Ze was on- der meer te zien in 'Pirates of the Caribbean', 'Love Actu ally' en 'King Arthur'. Vanaf deze week draait 'The Jacket' in de Nederlandse bioscopen en binnenkort is Knightley te zien in 'Pride and Prejudice'. Locaties, data en tijden Rot- terdams Straatfestival 2005 ROTTERDAM - Wie de af- gelopen dagen over de Lijn- baan liep, kon denken dat het al begonnen was. Vanaf vorige week donderdag na- men enkele straatartiesten en vrijwilligers alvast bezit van de publieke ruimte. Ze deelden folders uit en gaven een showtje weg om het 19e Rotterdams Straatfestival te promoten. Op verschillende locaties in de stad begint morgen een van de laatste in de serie Zomerfestivals 2005. Straatfestival-be- stuurslid Leo van Buren: „We zijn gegroeid vergele- ken met vorig jaar. Dit jaar hebben we meer bijzondere producties." ROTTERDAM - Met 'Avondje Luxor' gaat ko- mende maandag het nieuwe seizoen in het Luxor Theater van start. In het theater op de Kop van Zuid in Rotterdam zijn komend theaterjaar zo'n zeventig vooral grote produc ties te zien, varierend van ca baret tot ballet, en van mu- ziek tot musical. Maasstad weekbladen werpt een blik op de seizoensbrochure van het Luxor Theater en pikt de meest opvallende voorstellin- gen eruit. www.zwiuitehand.nl LUXOR THEATER ROTTERDAM Bij Correct op de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de begane grand de meest uitgebreide digitale foto/video afdeling van de Randstad. Meer dan 100 digitale fotocamera's staan demonstratieklaar om vergeleken te worden, op de Bergweg 110 in Rotterdam. SONY CASIO jm- Art.rir. 283299 J4X- DE ALLERLAATSTE! f 450T- Arl.nr.322 DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag 24 augustus 2005 TX51 #1 tn* Van voetbalmeisje tot Hollywoodster Tijdens een premierefeestje liep topproducent Jerry Bruckheimer de jonge Engelse actrice Keira Knightley voor het eerst tegen het lijf. Die had zich voor de gelegen- heid gehuld in een kort topje, dat uitzicht bood op haar met een pier cing versierde navel. Het verhaal wil dat Bruckheimer op dat mo ment besloot dat zij naast Johnny Depp de vrouwelijke hoofdrol zou krijgen in 'Pirates of the Caribbe an' Later liet diezelfde Bruckhei mer een kittig sm-achtige pakje De jonge Engelse actrice Keira Knightley was onder meer te zien in 'Pirates of the Caribbean', 'Love Actually' en 'King Arthur'. ontwerpen voor Knightley, zodat het publiek van 'King Arthur' mocht genieten van haar ontblote buik. Ook de allergrootste producenten zijn gewoon maar mensen. Over- dreven gezegd zou je kunnen stel- len dat Knightley haar carriere aan het navelsieraad te danken heeft, dat ze op advies van haar moeder op dertienjarige leeftijd liet zetten. Ze had weliswaar al films achter de rug als 'Star Wars: Episode I - The Phantom Menace', 'The Hole' en 'Bend It like Beckham', maar de samenwerking met Bruckheimer betekende toch haar definitieve doorbraak. Inmiddels is ze bezig met het filmen van de vervolgde- len van 'Pirates of the Caribbean'. Uit kostenoverweging worden deel twee en drie achter elkaar ge- draaid. Keira Christina Knightley werd geboren op 22 maart 1985 in het Engelse Teddington. Haar vader is acteur en haar moeder schrijft to- neelstukken. Al heel vroeg werd ze ingeschreven bij een agent en kwa- men de eerste aanbiedingen. Ze speelde in enkele televisieseries en films. Ondertussen was voetbal haar grootste hobby, zo vertelde ze in een interview: „Ik speelde heel vaak voetbal. Ik was een erg spor- tief type tot ik twaalf was en ik echt een meisjes-meisje werd." Haar voetbalachtergrond kwam haar goed van pas toen ze in de voetbal- komedie 'Bend it like Beckham' een meisje speelde dat helemaal gek is van voetbal. Die film zette haar definitief in de spotlights en zorgde ervoor dat ze werd ontdekt door Jerry Bruckhei mer. Via 'Pirates of the Caribbean' en 'King Arthur' kwam ook Holly wood in beeld en inmiddels werkt ze veelal overzee. Vanaf deze week is 'The Jacket' in bioscoop te zien, waarin Knightley speelt naast Adrien Brody. Hij speelt een man die in een psychiatrische inrichting wordt gedrogeerd en in zijn hoofd beelden van de toekomst ziet. In die toekomst ontmoet hij de ietwat vreemde Jackie, gespeeld door Knightley. „Dankzij deze rol weet ik weer wat ik leuk vind aan acte- ren. Namelijk: helemaal opgaan in een personage en onderdeel zijn van een team van echte artiesten", zo verklaarde ze naar aanleiding van 'The Jacket'. Onlangs bracht Knightley een bliksembezoek aan Nederland. Ze was te gast bij de premiere van 'Pride and Prejudice', een nieuwe verfilming van het beroemde boek van Jane Austen. Keira Knightley speelt een van de vijf zussen, voor wie hun moeder obsessief bezig is mannen te zoeken. Tijdens de ver- toning van 'Pride and Prejudice' liet Knightley zien dat ze niet be- paald een glamourqueen is. Ze ver- scheen in een simpele spijkerbroek en shirtje. Toen ze bijna uitgleed op de rode loper, vervolgde ze de weg op haar blote voeten. Ze ver- schijnt ook niet graag op Holly- woodfeestjes, naar eigen zeggen omdat ze altijd haar glas wijn om- stoot. Ze woont daarom bewust ver van Hollywood, in het centrum van Londen. Helaas voor haar is ze de laatste tijd weinig in haar flat ge- weest. Naast de twee genoemde nieuwe films, verschijnt later dit jaar 'Domino' onder regie van To ny Scott, waarin ze een stripper speelt. Paaldansen was echter niets voor haar. In een interview vertel de ze dat de filmmakers voor haar billen gebruik maakten van een body double: „Zat ik in een kamer, waarin vrouwen langskwamen om voor mij te strippen. Ik mocht na melijk zelf de billen uitzoeken die ik bij me vond passen, haha. Ik vind het best. Wat het publiek wil zien zijn perfecte billen, nou dan laten we die toch zien? Dat past bij de droomwereld die Hollywood is." Inmiddels staat Knightley alweer op de set van een nieuwe film, twee om precies te zijn. Onder re gie van Gore Verbinski worden het tweede en derde deel van 'Pirates of the Caribbean' tegelijkertijd op- genomen. „En wat ik daarna ga doen, dat weet ik nog niet. Boven- dien is in deze wereld niets te voor- spellen. Het maakt niet uit hoe goed of slecht je bent, je weet nooit zeker of je weer werk zult krij gen." In haar geval hoeft ze daar vast niet bang voor te zijn. En mocht het even tegenzitten, hoeft ze alleen producent Jerry Bruck heimer maar tegen het lijf te lopen. Die valt vast weer als een blok voor haar blote buik. Donderdag 25 augustus Grote Kerkplein ,19.00 uur Offici- ele opening Einde programma 23.00 uur Schouwburgplein, 18.00-23.00 uur Dordrecht Scheffersplein en Sta- tenplein, 18.20-21.00 uur Theater Bep Zaagmolenkade, 17.10-21.00 Vrijdag 26 augustus Grote Kerkplein, 12.00-23.00 uur Hoogstraat, 13.00-20.45 uur Beursplein, 13.00-21.30 uur Beurstraverse, 15.15-20.45 uur Binnenwegplein, 13.15-20.30 uur Dordrecht Scheffersplein, 13.00- 16.45 uur Theater Bep Zaagmolenbrug, 20.30-22.30 Zaterdag 27 augustus Grote Kerkplein, 13.00-23.00 uur Hoogstraat,13.00-16.30 uur Beursplein, 13.00-16.45 uur Beurstraverse, 13.00-16.30 uur Binnenwegplein, 13.00-17.10 uur Schouwburgplein, 18.00-23.00 uur Dordrecht Scheffersplein, 13.00- 16.16 uur Theater Bep Zaagmolenbrug, 14.00-18.00 uur Zondag 28 augustus Grote Kerkplein, 12.00-20.00 uur Hoogstraat, 13.00-17.00 uur Beursplein, 13.00-17.10 uur Beurstraverse, 13.00-16.00 uur Binnenwegplein, 12.20-17.00 uur Schouwburgplein, 16.00-17.00 uur Binnerotte, 13.00-17.00 uur Dordrecht Scheffersplein en Sta- tenplein, 13.30-16.15 uur Theater Bep Zaagmolenbrug, 14.00-18.00 uur Elke middag vanaf 13.00 uur een artiest op het Willemsplein. Dage- lijks op het Eendrachtsplein: Aan- waai artiesten Voor meer info over artiesten en de exacte tijden waarop zij te zien zijn: www.rotterdams-straatfesti- val.nl Straatartiesten strijken neer op de Rotterdamse stoep door Sander Buijtels Hij doelt onder andere op 'Cora- zon de Cafe', een intieme voor- stelling over alle mythen en le- gende random de eeuwenoude koffteboon. Dit samenwerkings- project tussen Theater Tol uit Antwerpen en Magos del Tiempo is donderdag, vrijdag en zaterdag te zien in de Laurenskerk. Maar het letterlijke en figuurlijke hoog- tepunt van het festival staat zater- dagavond op het Schouwburg plein. Daar voert de wereldbe- roemde Franse straattheatergroep Transe Express met een groot Op verschillende locaties in de stad begint morgen een van de laatste in de serie Zomerfestivals2005: Het Rotterdams Straatfestival. verlicht carillon op dertig meter hoogte een adembenemende mu- zikale show op. In totaal komen deze week zo'n 35 acts naar Rotterdam. John Seip is voor het vierde jaar program- meur. Zelf verzorgt hij al twaalf jaar acrobatische shows over de hele wereld. „Ik rolde er toevallig in. Al snel raakje dan verslaafd." Door zijn ervaring bouwde Seip een aardig netwerk op binnen het wereldje. Hij wist dit jaar arties ten uit vijftien verschillende lan- den naar Rotterdam te krijgen. De streetperformers uit onder meer Japan, Nieuw Zeeland, Argenti- nie en Costa Rica krijgen hun ho tel, eten en reiskosten van de or- foto: Dick Sluijter ganisatie, De rest moeten ze op straat verdienen. Greg Frisbee uit San Francisco is al een week eerder in Rotterdam. Met de Japanse artiesten Senmaru en Ojarus en twee van de bijna honderd vrijwilligers promoot Greg alvast het festival. Hij jong- leert, eet vuur, goochelt en speelt met ballonnen. Het hele jaar door experimenteert Greg in zijn thuis- stad en reist hij met zijn show rand in de Verenigde Staten en Canada. Dit jaar verkent hij voor het eerst het Europese festivalcir- cuit. „Eigenlijk zou ik met mijn achternaam een frisbee-act moe ten hebben. Gewoon om mee te beginnen." De strijd om de Gouden Straatkei begint dit jaar een dag eerder dan normaal. Op donderdagavond ko men onder andere sportwethou- der Hulman en turntalent Jeffrey Wartimes naar het Grotekerkplein om het festival te openen. De hoofdact van de avond staat in het teken van Sportjaar 2005. In hun voorstelling 'Barroco Roll' rol- schaatsen leden van de Spaanse groep Azar Teatro gehuld in weelderige barokkostuums over het plein voor de Laurenskerk. Nieuw dit jaar is ook de Water- speelplaats. Artiesten vertonen op het Willemsplein bij de Erasmus- brug hun kunsten en gaan daarna aan boord van de Fast Ferry. Tij dens de boottocht treden zij weer op, om vervolgens in Dordrecht het publiek te vermaken. De Wa- terspeelplaats is mede mogelijk door de provincie en de gemeente Dordrecht. Bestuurslid Van Bu ren is enthousiast over het initia- tief: „Die Fastferry vaart natuur- lijk niet alleen naar Dordrecht. Misschien kunnen we de komen- de jaren het aantal vaarverbindin- gen uitbreiden en het water nog meer bij het Rotterdams Straat festival betrekken." Het seizoen 2005-2006 gaat ko- mende maandag van start met een gezellig feest, zo belooft organisa- tor Hans van Vliet van 'Avondje Luxor'. Een keur aan Nederlandse artiesten, zoals Lee Towers, Pater Moeskroen en theatermaker Ri chard Groenendijk, zal tijdens de ze gezellige 'bonte avond' op het podium van het Luxor Theater staan. „Gekeken naar vorige jaren is de sfeer te rangschikken onder meezingen en carnaval", aldus Van Vliet, die een aantal verrassin- gen in petto heeft om de avond compleet te maken. 'Avondje Luxor' betekent de start van alweer een nieuw jaar in dit moderne theater. En net als in voorgaande jaren zijn daar ook dit seizoen weer een heleboel, vooral grote en populaire voorstellingen te zien. Voor iedereen is wel iets in het aanbod te vinden. „Het pro gramma voor het seizoen 2005/ 2006 geeft mee een goed gevoel, Een scene uit de nieuwe musical Nine. omdat we zo heel veel verschillen de dingen in huis hebben", schrijft directeur Rob Wiegman in de sei- zoensfolder. „Zo'n zeventig pro ducties, zo'n divers aanbod hebben we in dit theater nog niet gehad." Muziek, cabaret en musicals zijn de meest populaire theatervormen die in het Luxor Theater te zien zullen zijn. Op muziekgebied komt een aantal grote namen voorbij. Een van de hoogtepunten is het op- treden van voormalig Rolling Sto nes bassist Bill Wyman. Hij staat op maandag 23 januari in het Luxor voor een eenmalig optreden met zijn band Rhythm Kings. De muziek van deze steeds wisselende band gaat van soul naar blues en van R&B naar ballads. Ook bij- zonder is 'One Night of Queen', dat op vrijdag 30 September te zien is. Gary Mullen wordt gezien als de allerbeste imitator van Freddy Mercury. Met zijn band The Works brengt hij alle beroemde klassiekers van Queen. Naast deze twee internationale voorstellingen zijn ook Nederland se toppers als Rene Froger, Use de Lange, Ruth Jacott, Rob de Nijs en Golden Earring komende seizoen te zien in het Luxor Theater. En op dinsdag 21 maart is de nieuwe mu- ziekvoorstelling te zien van de ge- legenheidsformatie Girls Wanna Have Fun. Met zangeressen als Frederique Spigt, Manuela Kemp, Inge Bonthond en bandleden als Tessa Boonkamp (Normaal, Mar co Borsato) gaan ze er vol tegen- aan. Alles kan tijdens hun optre- dens, die niet voor niets worden beschreven als 'muzikaal keten'. Volgende week zondag 4 Septem ber geeft Girls Wanna Have Fun een voorproefje op het Schouw burgplein tijdens de R'Uitmarkt. Tijdens diezelfde R'Uitmarkt kunt u vast proeven van drie nieuwe musicals die later in het seizoen in het Luxor Theater te zien zullen zijn. Zo wordt 'Nine' gepresen- teerd, een musicalversie van Fede- rico Fellini's meesterwerk '8 1/2'. Daarnaast is op 4 September ook een voorproefje te zien van de jeugdmusical 'Pietje Bell', die in oktober in premiere gaat in het Luxor Theater. Tenslotte wordt ook 'Turks Fruit' gepresenteerd aan het publiek, gebaseerd op de roman van Jan Wolkers. Andere musicals die in het seizoen 2005/ 2006 te zien zijn in het Luxor The ater zijn onder meer 'West Side Story', 'Jesus Christ Superstar', 'Annie' en 'Beauty The Beast'. Voor de liefhebbers zijn ook het komende seizoen ook weer de no- dige opera's (waaronder 'De Pa- relvissers' en 'Nabucco') en ballet- ten (onder meer 'Giselle' en 'Ro meo Julia') te zien. En voor de jeugd komen naast de al genoemde 'Pietje Bell' onder meer Ome Wil- lem en alle bekende figuren uit Se- samstraat langs in het Luxor Thea ter. Komiek van het volk Andre van Duin is vrijwel de hele maand maart te gast in Rotterdam met zijn nieuwe theatershow, waarbij hij net als in zijn jubileumshow wordt vergezeld door Joke Bruijs en Ron Brandsteder. Volkskomiek Van Duin zal de avond uitsluitend vul- len met plezier: „Het enige dat wij te berichten hebben is onbezorgd amusement." Tineke Schouten presenteert komend seizoen haar nieuwe show 'Spiksplinternieuw'. Hoewel we veel mooie en bijzon dere voorstelling nog niet hebben genoemd, sluiten we af met het al tijd populaire cabaret. In een im mense zaal als Luxor staan alleen de meest populaire cabaretiers. Najib Amhali bijt van 8 tot en met 10 September het spits af en later in het seizoen zijn onder meer Brigit- te Kaandorp, Lebbis Janssen, Jorgen Rayman, Theo Maassen en Arie Silvester te zien. Boven- dien nemen Marjolein Meijers en Hans Kemeling, beter bekend als 'De Berini's' afscheid van het the ater met hun voorstelling 'En nou is het afgelopen!'. Op zaterdag- avond 17 mei vindt echt de aller- laatste voorstelling plaats van 'De Berini's' in Luxor. Tie voor het complete programma van het Luxor Theater de speciale seizoensgids of kijk op de website www.luxortheater.nl. Reserveren kan via 010-484.33.33 of via de website. wo 19 t/m zo 23 oktober 14.00 19.30 uur Reserveren: (010) 484 33 33 of www.luxortheoter.nl CORRECT DIGITAAL F0T0/VIDE0 SONY DSC-T 3 DIGITALE F0T0CAMERA De EISA- en TIPA-awardwinnaar met verbeterd LCD-scherm in een slanker ontwerp. De Cyber-shotT3 is een succesvolle digitale camera, mede dankzij de uitstekende Zeiss Tessar-lens (3x optische zoom), groot LCD-scherm en 5,1 effectieve megapixels. De STAMINA-batterij is voldoende voor 180 foto's. Afm.bxhxd 9.1x1.7x6 cm. Art.nr. 283054 C0RRECTPRIJS CASIO QV-R 61 DIGITALE F0T0CAMERA MET 6 MILJ0EN PIXELS Digitale camera die razendsnel opstart en klaar is voor het maken van schitterende foto's met een beeldresolutie van 6 miljoen pixels. Voorzien van 3x optische zoom en een groot 2 inch LCD scherm. Afm. 8.8x6.1x3.3 cm. CORRECTPRIJS OLYMPUS C-7070 EISA AWARD 2005 DIGITALE F0T0CAMERA MET 7.1 MILJOEN PIXELS Voorzien van 4x optische zoom. Uitgerust met een CCD met 7.1 megapixels, kantelbaar TFT Sun- shine-LCD van 4.5 cm, ingebouwde litser en flitsschoen voor externe litser. Afm. 11.6x8.7x6.6 cm. Art.nr. 289045 CORRECTPRIJS Het laatste uurtje van de week is bij Correct een super-uurtje. Op de Bergweg 110 kunt u van 17.00 tot 18.00 uur zaterdag profiteren van een superaanbieding. Voor deze aanbieding geldt: zolang de voorraad strekt en geen telefonische reserveringen of besteliingen mogelijk. /Hop, ♦MEERPRIJS AFGEBEELD 28/80MM OBJECTIEF. 79 K0NICA-MIN0LTA DYNAX 3-L SPIEGELREFLEX BODY Spiegelreflex camera met o.a. een razendsnel AF systeem met anticiperende scherpstelling en flitsinstellingen. Afm. 12.7x8.7x6 cm ALLEEN ZATERDAG 27 AUG. VAN 17.00-18.00 UUR CORRECTPRIJS WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 17