tm-1 schiedam 1 hjU 'Haal gevangenis weg uit woonwijk' Nog geen chaos in Schiedam-Noord door aanleg Schiedam-Vlaardingenlijn SCHIEDAM BEPAAL ZELF Wprijsu' DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND Verkoop 'Het Terras' in Marokkaanse sferen Bewoners Oost, SP en CD A tegen bajesboten Kinderboerderij't Hoefblad slachtoffer van inbrekers Kinderbingo Open Dag Schiespoor SPARTA -NAC BREDA v, Dag en nacht werk aan het spoor weekbladen Zeskamp in de Gorzen Schietpartij Hoofdplein 'Bekladder' gepakt Scholen stellen leef regels op Humanitas heropgericht Schoon Schiedam Centrum «fH| Gratis afhalen Zaterdag a.s. om 20.00 uui Zie onze Sparta-pagina elders in de krant. 4/?ta®» GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 24 augustus 2005 12e Jaargang nr 34 SCHIEDAM - Het verzet tegen de bajesboten die nu een jaar op de grens tussen Rotterdam en Schiedam liggen, neemt steeds grotere vormen aan. Waren het eerst alleen de bewoners van Schiedam Oost die bezwaar maakten tegen de detentiebo- ten, nu gaat ook de SP samen met de Bewoners Vereniging Schiedam Oost (BVSO) een petitie onder de wijkbewoners starten tegen de twee boten aan de Merwehaven. De SP Twee- de Kamerfractie heeft al eerder hierover vragen gesteld aan minister Donner. Ook de CDA-fractie Schiedam doet nu een beroep op haar eigen minister Donner om de boten te verplaat- sen; 'bijvoorbeeld naar de Maasvlakte'. SCHIEDAM - Het heeft even geduurd, maar nu is er dan toch echt een begin gemaakt met de aanleg van de Schie dam-Vlaardingenlijn. Sinds afgelopen maandag levert dat in Schiedam-Noord de nodi- ge verkeersdrukte op, nu de Van Dalsumlaan en de Mo- zartlaan ter hoogte van de kruising met de Brederoweg geheel afgesloten zijn. Echte chaos is tot nu toe uitgeble- ven op de Slimme Watering, die nu de enige ontsluiting voor Schiedam-Noord vormt. Kennelijk kiezen veel auto- mobilisten eieren voor hun geld en pakken ze deze da- gen, zeker nu het nog aardig weer is, de fiets om naar hun werk te gaan. maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl LUXOR THEATER ROTTERDAM SURF OOK NAAR WWW.FOTOKLEIN.WL www.zwartehand.nl weel cbladen 1 door F rank Willemse Bij deze adressen: Woon+ Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokav Dam 37-45 Plus Woudhoek Geuzenplein 7 Plus C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkqebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersverenioinq Schiedam-Post Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 BERGWEG EN CEINTUURBAAN De bewoners van Schiedam Oost maken zich volgens de BVSO nu een jaar zorgen over de veiligheid in hun wijk. Nog steeds zonder succes, want telkens ontsnappen er gevangenen. Maar nu lijkt ook de plaatselijke politiek zich de onrust onder bewoners aan te trekken. In de zomer van 2004 zijn net op Rot- terdams grondgebied de bajesbo ten aan de Merwehaven komen te liggen. Officieel detentieboot ge- noemd naar de uitgeprocedeerde asielzoekers in afwachting van uit- zetting. Minister Donner liet eerder weten dat deze boten met minder beveiliging toe kunnen dan gewo- ne gevangenissen. Druppel voor de nu ontstane on rust is de uitbraak op 29 juli van (weer) een gedetineerde. De ne- gende gevangene die via de kade zo op Schiedams grondgebied vrij rond kon lopen. Telkens maakte de BVSO heftig bezwaar, maar na el- ke uitbraak bezwoer minister Don ner dat de onrust nergens voor no- dig was. Hij kondigde ook extra maatregelen aan om de veiligheid te vergroten. 'Negen in een jaar is genoeg!' stel- len de SP en BVSO in haar petitie aan de Tweede Kamer. Want on- danks die extra beveiligingsmaat- regelen lukt het telkens weer een gevangene om te ontsnappen. En dat maakt de buurtbewoners en be- drijven in de omgeving onrustig. 'Het schrikbeeld van een mogelij- ke gijzeling dringt zich op', vol gens de brief. Ondanks het inmiddels geplaatste grote hek om de boten en op de ka- SCHIEDAM - Waarom is iedereen onduidelijk, maar de kinderboer derij in het Prinses Beatrixpark wordt de laatste tijd veelvuldig ge- plaagd door vandalen. Afgelopen weekend werd ingebroken in de kinderboerderij. Het ging de inbre kers met name om geld uit de fris- drankenautomaat, zoals een com- pleet vernielde machine duidelijk maakte. Om daar bij te komen was eerst de staldeur geforceerd. De in- braak betekent een schadepost van 3200 euro voor de boerderij. De machine kost namelijk 2800 euro en voor vierhonderd euro schade werd er berokkend aan de beveili- gingsstang van de konijnenhokken en een wasbak die zodanig waren verbogen, dat deze vervangen moesten worden. De eigenaar van de kinderboerderij heeft inmiddels aangifte gedaan. Irado overweegt inmiddels serieus om de frisdrankenautomaat maar uit de kinderboerderij te verwijde- ren. Om inbreak te voorkomen wordt juist de geldlade van die au- tomaat elke avond uit de machine gehaald, geleegd en vervolgens SCHIEDAM - In Wijkcentrum Zuid wordt zondag 28 augustus een kinderbingo georganiseerd van 11.30 tot 13.00. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen zonder be- geleider komen en kinderen van 4 tot 6 jaar met begeleider. De kos- ten zijn een euro. Wijkcentrum Zuid is te vinden aan de Dwars- straat 42. duidelijk zichtbaar in het kantoor voor het ream geplaatst. Dit was de inbrekers dit keer echter niet dui delijk geworden. De Kinderboerderij werd de laatste tijd vaker belaagd. Op donderdag 7 juli gooiden vandalen al de kippen- rennen open, bijenkasten omver en spoten Ze een brandblusser leeg in de buurt van de dieren. Er vielen toen gelukkig geen slachtoffers, een veelvuldig gestoken imker door woedende bijen daargelaten. Op 11 mei probeerden brandstich- ters al om de mestberging in brand te steken. De brand weer was er toen snel bij zodat de schade be- perkt is gebleven. SCHIEDAM - Modelspoorvereni- ging Schiespoor organiseert zater- dag 27 augustus van 10.00 tot 16.00 uur een Open dag in het clubhuis aan de Westerkade. De aandacht is deze dag speciaal ge- richt op de kinderen. Zij worden in de gelegenheid gesteld zelf een treinbaan aan te leggen en te rijden met de aanwezige materialen. Op de rangeerbaan kunnen ze hun ran- geerdiploma behalen als ze een goederentrein in een bepaalde volgorde kunnen rangeren. Men- sen met een defecte trein kunnen deze op de reparatieafdeling gratis laten nakijken. Er wordt alleen en vergoeding gevraagd voor eventu- eel gebruikte materialen. «C de blijft de situatie zorgelijk. „Het zal je maar gebeuren, plotsklaps een soort gevangenis in je wijk", zo schrijft CD A Schiedam aan de veel geplaagde minister Donner. De brief met het verzoek over het verplaatsen van de bajesboten is mede gericht aan minster Verdonk van Vreemdelingenzaken en de burgemeesters van Rotterdam (Opstelten) en Schiedam (Scheeres). De reden hiervoor is volgens het CD A dat 'Hoewel de boten officieel in Rotterdam lig gen, ze met hun neus 'eigenlijk' in Schiedam liggen'Daarom sluiten de raadsleden Vroom en Hekman zich aan bij de acties van de bewo ners en SP. SCHIEDAM - Hadden de weermannen vorige week toch ineens een positief bericht: de zomer komt eraan! Hoge temperaturen op donderdag en vrij dag. En toen leek het zaterdag jammergenoeg alweer voorbij te zijn. Toch hield vooral dejeugd er het afgelopen weekeinde nog flink de moed in. Zij lieten zich door geen wolk uit het veld slaan en gingen het water op. Hier in Zuid bijvoorbeeld wist een groepje jongens zich afgelopen zondagmiddag kostelijk te vermaken met wat dollen, zwemmen en varen. Fot0 Ro9er van der Kraan De projectorganisatie Schiedam- Vlaardingenlijn is op de Prinses Beatrixlaan, het Bachplein, de Bre deroweg en de Harreweg gestart met de aanleg van de trambaan en de vernieuwing van het spoor en de halteplaatsen. Bewoners van Noord hebben daar begin augustus SCHIEDAM - Een van de vier on- derdelen van nieuwbouwproject Nieuwe Tuinen, 'Het terras', is af gelopen zaterdag feestelijk van start gegaan. Voor de gelegenheid werd er een echt terras gebouwd op het bouw- terrein, op de hoek van de Burge- meester van Haarenlaan en P.J. Troelstralaan. Op dat terras was in- formatie te verkrijgen over de 33 eengezinswonningen met tuin die er gebouwd gaan worden en twee appartementen. De festiviteiten rond het terras stonden in het teken van 'Marhaba Maroc'; Marokko en Nederland vieren hierbij het feit dat ze vier honderd jaar officiele banden heb ben. Zo was er live muziek, een berbertent met Marokkaanse hap- jes en een enorme zandsculptuur. al een brief over ontvangen. De werkzaamheden waren aanvan- kelijk al veel eerder gepland, maar door onder andere verlate leveran- ties moest het werk telkens weer worden uitgesteld. Over een week of acht hoopt men in dit deel van Schiedam alsnog klaar te zijn. Op de kruising Van Dalsumlaan/ Mozartlaan met de Brederoweg is afgelopen maandag een start ge maakt met de aanleg van de tram baan richting Vlaardingen. Tege- lijkertijd wordt het spoor tussen de Prinses Beatrixlaan en het eind- punt van tramlijn 1 in Woudhoek vernieuwd. Tramlijn 1 rijdt vanwe- ge de werkzaamheden overigens vijf weken niet. De RET zet daar om tussen de Prinses Beatrixlaan en de eindhalte pendelbussen in. Om de opgelopen vertraging een beetje in te halen is het nodig om tot en met 26 September dag en nacht aan de vernieuwing van het spoor te werken bij de haltes Bea trixlaan, Hof van Spaland/Bach- plein, Faassenplein, Boeier en Har- rweg. Ook worden hier de halte plaatsen vernieuwd, de (tram) waarschuwingslichten en de ka- bels en leidingen. Daarna vindt tot en met 9 oktober werk plaats aan de wegen en worden de fietspaden en trottoirs aangelegd of opnieuw geasfalteerd. Bij Hof van Spaland worden de huidige oversteekplaatsen op ver- schillende plaatsen afgesloten. Ter plaatse worden hier omleidingen voor aangegeven. Het verkeer wordt tijdens de acht weken durende werkzaamheden omgeleid via de Scheepvaartweg en de Slimme Watering richting's- Gravelandseweg. Het verkeer voor de directe omgeving van de Bre deroweg wordt plaatselijk omge leid. De hulpdiensten zullen er echter te alien tijde doorgang kun nen vinden. De spoorwerkzaamheden zijn naar verwachting vrijdag 23 September afgerond zodat er vanaf maandag 26 September weer tramverkeer mogelijk is. SCHIEDAM - Acht verschillende straateams gaan zaterdag 27 au gustus tussen 13.00 en 16.00 uur de strijd met elkaar aan op de Maasboulevard. Daar wordt ge- streden om de titel 'sportiefste straat van de Gorzen'De titel kun nen zij verkrijgen door winnaar te worden van de zeskamp. Oud, jong iedereen uit de straat mag meedoen. En voor de ouderen is er een aangepast programma. Zij strijden voor zichzelf in de rolla- torrace. SCHIEDAM - Bij een schietpartij, in de nacht van zondag op maandag om- streeks 00.45 uur op het Hoofdplein, is een 25-jarige Schiedammer licht gewond geraakt. Hij is overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum, maar kon na be- handeling weer naar huis. De schietpartij vond plaats tijdens een ruzie tussen en- kele personen. De aanleiding van de ruzie lag in de fami- liesfeer. De schutter is nog niet aangehouden, dus stelt de politie een nader onder- zoek in. SCHIEDAM - Vrijdag- avond is een 15-jarige jon- gen uit Vlaardingen aange houden omdat hij wordt verdacht van het bekladden van een muur aan de Burge- meester van Haarenlaan. De politie kreeg een melding dat op de kruising van de Burgemeester van Haaren laan met de Vlaardingerdijk twee jongens een muur aan het bekladden waren met stiften. Toen ze de politie za- gen zag een van de twee kans om weg te komen. De ander is aangehouden. wo 19 l/m zo 23 oktober 14.00 19.30 uur Reserveren: (010) 484 33 33 o( www.luxortbeoter.nl SCHIEDAM - Het school- jaar is weer van start ge gaan en vijf scholen in Nieuwland: De Taaltuin, Het Meesterwerk, Het Startblok en De Wieken en het Accentcollege zijn dit jaar begonnen met het be- steden van extra aandacht aan zeven afspraken die met elkaar zijn opgesteld. Het zijn regels over normen en waarden die gelden in en om de school. Maar ook tij dens het spelen in de wyk, by een bezoek aan buurt- centra en andere instellin- gen en tijdens het spelen op het Speeleiland. In de wyk zyn op diverse plaatsen bij de scholen grote borden en posters geplaatst met daar- op de afspraken. Vrijdag 2 September is er tussen 10.00 en 11.30 uur een feestelijke onthulling van deze borden op de di verse scholen en zal de cam- pagne officieel van start gaan. Daarnaast gaan de scholen de komende tijd ex tra aandacht besteden aan een schonere leefomgeving. Door de gemeente zijn mate rialen als prikstokken, handschoenen en bezems beschikbaar gesteld. SCHIEDAM - In diensten- centrum De 4 Molens wordt dinsdag 30 augustus de af- deling Rijnmond Noord van de vereniging Humanitas heropgericht. De afdeling is enkele jaren niet actief ge- weest, maar nu is er weer een nieuw bestuur gevormd dat voortvarend aan het werk is gegaan. Humanitas is een vrijwilli- gersorganisatie die al meer dan zestig jaar vrijwilligers- projecten organiseert met betrekking tot maatschap- pelijke dienstverlening en samenlevingsopbouw. Wie informatie wil over de orga- nisatie kan contact opnemen met de consulent, G. Broek- mans, tel. 06 - 22 11 59 60. SCHIEDAM - Bezoekers van de Schiedamse binnen- stad houden van schone straten. Als het winkelge- bied schoon en aangenaam is, verblijven de mensen lan- ger. Ook de bedrijven dragen bij aan het schoon houden van de Schiedamse binnenstad. Ruim 25 ondernemingen hebben sinds afgelopen za terdag een afvalbak van Ne derland Schoon in de buurt van hun deur staan. De af valbak is bestemd voor het winkelend publiek en dient om zwerfafval op straat te voorkomen. f&snkleiit Met meer dan 20 vakzaken altijd bij u in de buurt! Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1