i Finisage in De Korenbeurs 60 5M5=fiLRRM www.schiedam.nl Summer of Beauty Zaterdag 27 augustus 2005 van 16.00 -19.00 uur 10 September Open Monumentendag Wethouder opent ServicePlusPunt voor ouderen Digitale verkenningstocht binnenstad Alarm per mobieltje Informatiemarkt 55+ en Wonen gemeente Schiedam Week 34 Woensdag 24 augustus 2005 Als de sirene gaat. Cr v Bouwzaken Ingekomen aanvragen van 12 augustus 2005 t/m 16 augustus 2005: Bouwaanvragen: Monumentenvergunning rijksmonument Aanvraag vergunning voor het afleveren/ verkopen van vuurwerk Ontheffing openingstijden horeca At aane ^ew0<> Aanwijzing gehandicaptenparkeerplaatsen Galerie Emmy Miltenburg, Dernier Cri, Jackie Habets, Francine Claassen en het Stedelijk Museum Schiedam verzorgen zaterdag 27 augustus een sprankelende afsluiting van de manifestatie Summer of Beauty die tot en met 28 augustus te zien is in het Stedelijk Museum Schiedam. Religieus erfgoed: geloven beleven Open 1 Monumentendag Sylvia B. - Sweet Honey 2003 Direct ueten dat het mis is! SMS* uu postcode en het uoord aan' naar 5100 en ontoang gratis op uui mobiel de alarm- berichten uan de ouerheid. m Gemeenteberi Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Oostsingel 50 Ringvaart 163-165-167 Royaardsplein 103 E. v.d. Berg VvE Diensten Ned R'dam B.V. A.W. van Oosterhout dakkapellen plaatsen overlapping lift bouwen raamkozijn wijzigen N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend en verzonden 17 augustus 2005 voor het monument Lange Haven 20-24 N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer king van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Broersveld 20 Bij burgemeester en wethouders is een vergunning aangevraagd op grand van artikel 2.7.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het afleveren/verkopen, dan wel ter aflevering/verkoop aanwezig houden van vuurwerk vanuit het pand aan het Broersveld 20 te Schiedam. Van 24 augustus t/m 21 September 2005 ligt de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Kabaaifestival Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten het Kabaaifestival op 3 Sep tember 2005 voor de binnenstad aan te wijzen als collectieve festiviteit in de zin van arti kel 4.1.2 van de APV Schiedam. Dit houdt in, dat horecabedrijven in de binnenstad zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen, die voor een horecabe- drijf van toepassing zijn. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grand van artikel 2.3.9, vierde lid, onder c van de APV een algemene ontheffing van het sluitings- uur, die geldt voor alle horecabedrijven gevestigd in het centrum van de gemeente Schiedam, met uitzondering van de cannabisverkopende horecabedrijven (coffeeshops). Dit betekent, dat deze horecabedrijven op zaterdag 3 September 2005 open mogen blij- ven tot 04.00 uur. Brandersfeesten Begin dit jaar heeft het college van burgemeester en wethouders de Brandersfeesten van 23 t/m 25 September 2005 voor de binnenstad aangewezen als collectieve festiviteit in de zin van artikel 4.1.2 van de APV Schiedam. Dit houdt in, dat horecabedrijven in de binnenstad zich niet hoeven te houden aan de gebruikelijke geluidsnormen, die voor een horecabedrijf van toepassing zijn. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in arti kel 26 BABW, dat zij op 24 augustus 2005, op basis van artikel 12 BABW in het alge- meen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Rotterdamsedijk, voor pand nr. 164 b2 2. onderstaande gehandicaptenparkeerplaatsen voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Louis Zimmermanplein, voor pand nr. 1 b. Korte Singelstraat, voor pand nr. 17 b Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze beslui- ten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te die- nen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw. B. Stad, tel.: (010) 2465642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Het lichaam en uiterlijk is door verschillende kunstenaars in de schijnwerpers gezet en er is de prachtige moderne sieraden tentoonstelling van Galerie Marzee. Tijdens deze hap pening staan de thema's lichaamsversiering en schoonheidsideaal centraal en tonen man nequins de exclusieve badmode van het merk Mama Maria en de herenlingerie van Lukas Kwant die eerder te zien waren in de galerie winkel Emmy Miltenburg. Dernier Cri, luxe lingerie en badmode, showt tijdens de Finisage de Fall wintercollectie van Marlies Dekkers en een voorselectie van het Franse merk Aubade. Bezoekers van de Finisage krijgen de gelegenheid direct een exclusieve aankoop te doen. Dernier Cri is zaterdag 27 augustus tot 21.00 uurgeopend. De hoeden van Jackie Habets, bijzonder, uitgesproken, uitdagend en extravagant zullen zowel in de stad als in het museum geshowd worden. Het spectaculaire eenmansorkest CHICLABOEBP uit Gent zorgt voor vertier en zomerse klanken, en ondersteunt tege lijkertijd de performances van Francine Claassen waarin haar keramische objecten/pro- thesen de hoofdrol spelen. Deze objecten zijn fraai, bizar en spreken tot de verbeelding. Alletijd uit Rotterdam zorgt voor de culinaire verrassingen. In navolging van bovengenoemde aanwijzing verleent de burgemeester op grand van artikel 2.3.9, vierde lid, onder c van de APV in het weekend een algemene ontheffing van het sluitingsuur, die geldt voor alle horecabedrijven gevestigd in het centrum van de gemeente Schiedam, met uitzondering van de cannabisverkopende horecabedrijven (cof feeshops). Dit betekent, dat deze horecabedrijven op vrijdag 23 en zaterdag 24 Septem ber 2005 open mogen blijven tot 04.00 uur. Van 24 augustus t/m 5 oktober 2005 liggen afschriften van bovengenoemde besluiten, uitgezonderd het besluit tot aanwijzing van de Brandersfeesten als collectieve festiviteit, ter inzage bij het Gemeentelijke Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de genoemde periode kunnen belanghebbenden tegen de afzonderlijke besluiten een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift tegen het besluit tot aanwij zing van het Kabaaifestival als collectieve festiviteit dient te worden gericht aan het colle ge van burgemeester en wethouders, de bezwaarschriffen tegen de afzonderlijke ont- heffingen van het sluitingsuur dienen te worden gericht aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. bouurfonds Hoofdsoonsor Gospelzang, lithurgisch bloemschikken, orgelspel, rondleidingen, lezingen en vele andere activiteiten laten de bezoekers van de Open Monumentendag dit jaar geloven beleven in Schiedam. Veertien kerken van uiteenlopende geloofsovertuigingen openen op 10 Sep tember hun deuren voor het publiek. Ook een groot aantal andere monumenten en bij- zondere panden kan op deze dag worden bezocht, varierend van een ontwerpstudio/woonhuis aan de Dam tot de beroemde Schiedamse molens. Aan de vooravond van de Open Monumentendag wordt het thema van dit jaar alvast ingeluid met een lezing in het Kerkgebouw van de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB aan de Westvest 90-92. Twee deskundigen komen op vrijdagavond 9 September aan het woord: een katholiek en een protestant. Beiden zijn Schiedammers van geboorte en beiden publiceerden over de geschiedenis van Schiedam. Dominicaner pater drs. Leo de Jong zal in vogelvlucht de geschiedenis van Rooms-katholiek Schiedam belichten. Theoloog Herman Noordegraaf komt aan het woord over de ontwikkeling van prote- stants Schiedam. Diverse vragen passeren tijdens de avond de revue. Bijvoorbeeld: hoe heeft kerkelijk Schiedam zich de voorbije eeuwen ontwikkeld? Wat is de oudste kerk van de stad? Waarom heeft de Lutherse kerk een zwaantje en geen haantje? Er zal tijdens de lezing ook volop ruimte zijn voor de beantwoording van vragen uit het publiek. De lezing start om 20.00 uur; de toegang is gratis. Het volledige programma van de Open Monumentendag op zaterdag 10 September is te vinden in het programmaboekje, dat vanaf eind augustus verkrijgbaar is bij onder andere VW en Stadskantoor. Het programmaboekje wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van het Fonds Schiedam-Vlaardingen e.o. Open Monumentendag, zaterdag 10 September, 10.00 - 17.00 uur Lezing op vrijdagavond 9 September, 20.00 uur, NPB-kerk Westvest 90-92 www.evenementeninschiedam.nl Op vrijdag 26 augustus 2005 opent wethouder Hans Meijer een ServicePlusPunt in Dienstencentrum De 4 Molens. Na de sluiting van Filiaal Nieuwland konden zelfstandig wonende ouderen in hun eigen wijk geen boeken meer lenen. De bibliotheek biedt deze groep nu een ServicePlusPunt in De 4 Molens aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan 57. Deze bibliotheekvoorziening biedt voor elk wat wils: spannende romans, familieromans, boeken over Schiedam, boeken over planten en Grootletterboeken. Er wordt uitgeleend door medewerkers van de Openbare Bibliotheek Schiedam. Op vertoon van een bibliotheekpas kunnen 55-plussers drie maal per week boeken lenen. Ook is er de mogelijkheid om onder het genot van koffie of thee kranten en tijd- schriften te lezen. Vanaf woensdag 31 augustus 2005 is het ServicePlusPunt voor publiek geopend. De openingstijden zijn: Maandag van 13.00 tot 15.00 uur Woensdag en vrijdag van 09.00 tot 11.00 uur. Stichting Ouderenwerk Schiedam en de Openbare Bibliotheek Schiedam nodigen belangstellenden van harte uit om de feestelijke opening van dit nieuwe ServicePlus Punt bij te wonen op vrijdag 26 augustus 2005 om 14.30 uur in Dienstencentrum De 4 Molens, Burgemeester Honnerlage Gretelaan 57, tel. (010) 4705500. nbare oper bibliotheek" Q SCHIEDAM Iedereen is van harte welkom in het Stedelijk Museum Schiedam, tijdelijk in De Korenbeurs, om de Summer of Beauty zomers en kleurrijk af te sluiten. Stedelijk Museum Schiedam Tijdelijk in De Korenbeurs Lange Haven 145, Schiedam (010) 2463666 Dernier Cri Hoogstraat 155, Schiedam Galerie Emmy Miltenburg Lange Haven 106, Schiedam What's Up, Jackie Habets Grate Markt, Schiedam Het aanbod in de Schiedamse binnenstad op het gebied van cultuur, toerisme, winkels, wonen, horeca en recreatie is de laatste tijd sterk veranderd en uitgebreid. Veel organisa- des en instellingen presenteren zich inmiddels ook op hun website. Daaronder zijn zeer complete en fraaie websites, terwijl andere sites nog in opbouw zijn. Toch is het leuk om eens digitaal op verkenningstocht door de binnenstad te gaan en te kijken wat er zoal geboden wordt. U zult verrast zijn! www.schiedam.nl (met gemeentelijke informatie en producten, de digitale stadsgids, vragen en dergelijke) www.evenementeninschiedam.nl www.schiedamcentrum.nl -westland.nl (de VW) www.waterweg- www.woneninschiedam.nl www.stedeliikmuseumschiedam.nl www.hetgedistilleerdmuseum.nl www.kunstwerkt.nl www.westvest90.nl www.doek.nu www.elsinc.nl www, rondvaartenschiedam. nl www.schiedamsemolens.nl www.brandersfeesten.nl www.theateradschie.nl www.wonenmetkunstschiedam.nl www.bibliotheek.nl/schiedam www.glasmuseum.nl www.artoteekschiedam.nl www.horeca-schiedamnl Bij een calamiteit gaan de sirenes in Rijnmond. Zo bent u dat gewend en dat blijft zo. Maar u kunt ook persoonlijk worden gewaarschuwd wanneer u gevaar loopt. Een SMS op uw mobiele telefoon werkt onmiddellijk en trefzeker. U weet meteen wat u te doen staat: Ga naar binnen, sluit ramen en deuren en Luister naar Radio Rijnmond. Voor nadere informatie stemt u uw radio of televisie af op RTV Rijnmond of op tekstpagina 112. Waarom een SMS naast de sirenes? Omdat 85% van alle Rijnmonders een mobiele telefoon heeft en lang niet iedereen altijd de sirene hoort. Wat moet u doen om voortaan per SMS te worden gealarmeerd? U meldt u een keer aan met uw post code. Door uw postcode en 'aan' te sturen naar 5100 of via www.alarm- bericht.nl. U ontvangt een bevesti- gings-SMS, dat een kwartje kost. De alarmberichten zijn gratis voor de ontvanger. Als u niet alleen thuis, maar ook op uw werk, op school, bij familie of ergens anders wilt worden getipt, geeft u ook daarvan de postcode door. Voor deze postcode(s) betaalt u per aanmelding jaarlijks 0,40 eurocent. 1 Eennalige kosten aannelden 0,25. Banmelden kan ook uia uuu.al.M-Bbericht.nl Rotterdam -nvjrvmond. Voor meer tnfbmwtte rfe www.rhrrnt of uw tfeuieente- De gemeente organiseert op zaterdag 10 September tussen 11.00 en 15-00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grate Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Vorig jaar is de markt voor het eerst gehouden en bleek er veel interesse te zijn onder de ouderen in Schiedam, vandaar dat de markt dit jaar wordt herhaald. Het wordt opnieuw een Informatiemarkt met kraampjes waar u informatie kunt krijgen over allerlei zaken random het wonen voor 55 plussers in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van de afdeling Wonen samen met het Platform Wonen waarvan wethouder H.J. Habermehl voorzitter is. Aanwezige organisaties zijn onder andere Woonplus Schiedam, SGBB, Stichting Fokus, de Frankelandgroep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Stichting Ouderenwerk NWN, Anke Bodewes Makelaardij, de ouderenbonden en Thuiszorg NWN. De informatiemarkt is gekoppeld aan de landelijke Open Monumentendag die tevens op 10 September wordt georganiseerd. U kunt indien u dit leuk vindt, na een bezoekje aan de informatiemarkt, uw tocht verder vervolgen door het centrum van Schiedam om de vele monumenten een bezoekje te brengen. Wij hopen u op 10 September van harte welkom te mogen heten in de Grote Kerk! Colofon 5- Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedelsende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2