V maasstad iets nieuws uit schiedam Een toast op Slijterij Bergerac Nieuwe najaarsmode bij Ventidue: supervrouwelijk Thais eethuis Koh Chang spannende combinaties 'Je wordt hebberig, de portemonnee gaat open' Voortaan elke maand in deze krant 'iets nieuws' uit Schiedam Tien jaarin Schiedam-Noord Warme kleuren en vooral t rokken Uit eten of thuis laten bezorgen Duizend Dingen Winkel Nog een paar maanden en dan bestaat slijterij Bergerac tien jaar. Een heugelijk feit waarop natuurlijk gedronken moet worden. Keus te over en nog wel heel dicht bij de hand. Mevrouw Wendy Dek- ker heeft haar winkel vol met heerlijk geestrijk vocht „We zullen dit jubileum zeker niet ongemerkt voorbij laten gaan, maar in welk vat we het gieten, dat weten we nog niet. Eerst staan de feestdagen nog voor de deur." Ventidue: kijk in de etalage, stap over de drempel en het najaar straalt je tegemoet. Ei genaresse Roelie heeft de na jaarsmode voor het meren- deel al in de rekken hangen, het belooft een prachtig, vrouwelijk najaar te worden. „Rokken, rokken, rokken, we gaan allemaal weer rokken dragen, in alle lengtes geoor- loofd. Mooie shirts of blou ses erop van comfortabel dra- gende stoffen en daarover- heen een jasje van boucle, visgraad, een andere warme stof of een leren jackje! Vrouwelijk en stijlvol, rich- ting sportief waarbij het draagcomfort een belangrijke plaats inneemt." Schrijfwedstrijd 'Piet Paaltjens' Rondvaarten vanuit Schiedam Schoon Schiedam Centrum Arbeidsadviseur geeft rei'ntegratieadvies Parels van Schiedam Colofon Begin november 2004 open- de S. van de Laar het sfeer- volle Thaise eethuis Koh Chang aan het Broersveld. Hoewel wij Nederlanders verstokte traditionelen zijn, niet zo snel warm lopen voor iets nieuws en het liever hou den bij bekende gerechten, hebben veel mensen de weg naar Koh Chang al gevon- den. De vlag dekt niet meer de la ding, want in de Duizend Dingen Winkel vinden we veel meer dan duizend din gen! Dat komt omdat eige- naars Rob en Corry Zwaan zo enthousiast zijn en alles wat ze leuk vinden inkopen. Hun smaak wordt gewaar- deerd: zo is de winkel vol, zo komen de lege gaten tevoor- schijn en gaan ze weer op pad. Om nou net datgene in te kopen, wat origineel en be- taalbaar is! Woensdag 31 augustus 2005 En de voorbereidingen daartoe be- ginnen bij slijterij Bergerac al in September wanneer de opdrachten voor de relatiegeschenken weer binnenstromen. Relatiegeschenken die de klant zelf kan samenstellen. De service gaat zelfs zover dat je niet alleen zelf een cadeautje kan meebrengen om in het pakket te la- ten verwerken, maar eigenaresse Wendy Dekker koopt op aanvraag ook de gewenste cadeauartikelen voor u in.,, Maar de meeste pakket- ten bestaan hoofdzakelijk uit drank." En daarin hebben we bij Bergerac keus 'zat'Zoals de naam doet vermoeden heeft de slijterij een mooi wijnassortiment. Niet langer alleen wijnen uit Frankrijk, maar ook de nieuwe wijnlanden Chili, Argentinie, Zuid-Afrika en Australia zijn rijkelijk vertegen- woordigd. „Natuurlijk mag de plas uit Italie en Spanje niet ontbreken, Juist deze landen komen steeds meer in de belangstelling met prachtige karakteristieke wijnen." Naast de enorme keus uit wijnen vinden we ook een indrukwekken- de afdeling whisky's, waarbij Schotland de boventoon voert. „Iedere whiskyliefhebber zou eens in z'n leven naar de Schotse destil- leerderijen moeten gaan. Ze liggen meestal heel mooi en hebben ieder hun eigen karakteristieken. Ben je er eenmaal geweest dan smaakt de whisky nog lekkerder. De Macal lan serie bijvoorbeeld: wat een smaak, wat een nasmaak!" En zo hebben Wendy en trouwe medewerkster Sylvia van Vliet bij iedere fles een eigen verhaal. Het- zelfde geldt voor de fraaie Franse cognacs en ander buitenlands ge- destilleerd. En verder drinken we louter 'Kabouter', troetelkind van Bergerac. „Een oud gerenom- meerd Hollands merk dat erg leeft in Schiedam. Alleen de 150 slijte- rijen die aangesloten zijn bij de brancheorganisatie Mix Inn, mo- gen het merk Kabouter verkopen. Jonge jenever, vieux, bessen, oude jenever, citroenbrandewijn en de berenburg, parmantig staan de Ka- bouters zich zelf te verkopen! Voordelig en heel erg lekker! Hebben we het alleen nog niet over de bieren gehad, ook daarin is Ber gerac actief. Met speciale aandacht voor de verhuur van biertaps. Op de website www.biertapverhuur.nl vindt u alle informatie over deze tappen en het bierassortiment. Ook over alle andere attributen om ie der feest aan te kleden en bij voor- baat al te doen slagen, van glas- werk tot statafels. Tien jaar slijterij Bergerac, we ne- men alvast een slok, met een toast op Wendy, Sylvia en hun Kabou ter, dat we 'm nog maar lang mo- gen lusten. Slijterij Bergerac Frans Riet veld pad 2 470 44 61 De najaarsmode wordt ook heel kleurrijk, veel warme kleuren ko men aan bod. De nieuwe collecties heeft Roelie al een jaar geleden in- gekocht, zo gaat dat in de betere damesmodezaken. „De inkoop vind ik een van de leukste kanten van mijn vak. Het is altijd wel een drukke periode met shows en in koop. Dikwijls samen met Jose die hier al vanaf het begin meewerkt. Voor een groot deel koop ik in op de smaak van onze klanten. Sinds de opening van Ventidue, nu ne- gen jaar geleden, hebben we een vaste klantenkring opgebouwd. We kennen hun smaak, dat is onze kracht." Roelie koopt slechts een exem- plaar in van iedere maat, exclusivi- teit gegarandeerd. In haar sfeervol- le winkel zijn veel merken uit Italie Frankrijk en Nederland in midden tot hogere segment vertegenwoor- digd, zoals Pianura Studio, IKKS, Essentiel, Just-b, Turnover, Take Two, Mandarin Mint, Malloni, Point Virgule, Ten feet, Free Soul en Kyra Co. Allemaal merken waarvan de kle- ding onderling goed te combineren is. Verder vinden we een schitte- rende collectie schoenen en laar- zen van Fred de la Bretonniere, riemen en tassen van onder meer La Palmerie. Keus te over, voor meerdere leef- tijdsgroepen. „Ik moet in mijn winkel zelf goed kunnen slagen, maar ook mijn moeder. Iedereen die er goed gekleed en modern bij wil lopen, aan comfort en goede pasvorm hecht, kan bij Ventidue slagen." Denkt u niet: alles is bin- nen en dat is het voor het najaar, oh nee. Wekelijks komt er nieuwe aanvoer. „De meeste buitenlandse merken kun je tussendoor moeilijk bijbestellen, maar voor de funny items ga ik iedere week naar Am sterdam en kom nooit met lege ar- men terug." Naast de keus en de service scoort Ventidue ook goed bij haar advies, met oog voor detail. Gebaseerd op liefde voor het vak, diverse oplei- dingen en jarenlange ervaring. Wanneer onze mening gevraagd wordt geven we die eerlijk. Daar hechten onze klanten aan, want ze komen altijd weer terug." Het enthousiaste team van Venti due: Roelie, Jose en sinds kort ook Diana, toont u graag het nieuwste modebeeld voor het komend sei- zoen. Zo mooi! Ventidue Hoogstraat 8 273 16 22 De schrijfwedstrijd Piet Paaltjens voor verhalend proza is de opvol- ger van de 'Schiedamse schrijfwedstrijd'. Iedereen met schrijftalent wordt van harte uitgenodigd deel te nemen aan deze schrijfwedstrijd. Dus grijp deze gelegenheid, schrijf een verhaal en maak kans op de felbegeerde Piet Paaltjens Prijs 2005. In de keuze van het thema is ie dereen vrij. In het Reglement van de Schrijfwedstrijd staat dat de inzendingen in de Nederlandse taal zijn geschreven en niet eerder gepubliceerd en/of bekroond zijn. De wedstrijd staat open voor iedereen die de Neder landse taal beheerst en de auteursrechten blijven eigendom van de au- teur. De beste inzendingen worden gepubliceerd, maar aan deze eer- volle publicatie is geen honorarium verbonden. Met het inzenden geeft de auteur hier toestemming voorthema en inhoud. Alleen verha lend proza kan ingezonden worden. Per deelnemer mogen maximaal twee verhalen van 1500 woorden ingezonden worden voor 1 Septem ber, voorzien van naam, adres, telefoonnummer en e-mailadres. In zenden bij voorkeur als bijlage in Word of RTF van een e-mail aan bibliotheek@schiedam.nl in een standaardletter van 11 punten en geen bijzondere opmaak. Als e-mailen niet mogelijk is, stuur dan het verhaal naar Openbare Bibliotheek, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, ter attentie van Greet van Norde. De ingeleverde verhalen worden niet geretourneerd en anoniem door de jury beoordeeld. De naam is alleen bekend bij de or- ganisatie. Er zijn geen geldprijzen, wel drie typisch Schiedamse prij- zen. De prijsuitreiking vindt plaats op zondag 6 november, vanaf 14.00 uur in Bibliotheek Noord aan het Bachplein 589. De deelne- mers dienen (eventueel) bereid te zijn hun werk voor te lezen op bo- venstaande bijeenkomst. Rederij Halfland maakt iedere woensdag en vrijdag een rondvaart door de Rotterdamse havens vanuit Schiedam. Deze twee uur duren- de tocht vertrekt vanuit de Buitenhaven achter het VVV-kantoor en keert daar ook weer terug. De afvaarten zijn telkens om 11.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV Schiedam en kosten 9,75 per persoon. Bezoekers van de Schiedamse binnenstad houden van schone straten. Als het winkelgebied schoon en aangenaam is, verblijven de mensen langer. Kortom, een schone binnenstad is goed voor ons allemaal. Ook de bedrijven dragen bij aan het schoon houden van de Schie damse binnenstad. Ruim 25 ondernemingen hebben sinds zaterdag 20 augustus een af- valbak van Nederland Schoon in de buurt bij hun deur geplaatst. De afvalbak is bestemd voor het winkelend publiek en dient om het zwerfafval op straat te helpen voorkomen. Ook zij hebben daarin hun verantwoordelijkheid. Op maandag tot en met vrijdag zorgt de ONS Irado ervoor dat de afvalzakken worden opgehaald,-zodat de volgen- de dag weer een frisse bak wordt buitenzet. Dit is een extra naast de reeds aanwezige afvalbakken in het Schiedamse Centrum. De actie met deze afvalbakken is een resultaat van de unieke samen- werking tussen de Stichting Centrummanagement Schiedam, de ge- meente Schiedam, Stichting Winkelontwikkeling Binnenstad Schie dam, de Kamer van Koophandel en ONS Irado. In het CWI Schiedam, gevestigd aan de Laan van Bol'Es 3, is een In formatie- en Adviespunt Arbeidsintegratie gevestigd. Dit is een onaf- hankelijk informatiepunt waar inwoners van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis terecht kunnen met vragen over werk in relatie tot de so- ciale zekerheid. Arbeidsadviseur Marja Klein Hemmink kijkt met hen mee hoe zij de meest passende weg (terug) naar werk kunnen kie- zen. Door haar onafhankelijke positie worden hulpvragen neutraal beoordeeld en beantwoord. Voor de gemiddelde werknemer en werkgever is de sociale wetge- ving nog steeds ondoorzichtig. Bij onduidelijkheden weet men niet altijd waar men heen moet met vragen. Het nieuwe informatiepunt helpt om binnen de sociale zekerheid beter de weg te vinden richting werk. Het krijgt daarbij alle medewerking van de gemeenten in de re- gio en UWV die de arbeidsadviseur blijven informeren over hun plannen en ideeen over reintegratie. De adviseur kan hierdoor met hulpvragers kijken welke mogelijkheden er zijn en welke mogelijk- heid het beste bij de klant past. Burgers kunnen zich zo zelf voorbe- reiden op hun terugkeer naar werk. CWI, LTWV en de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maasluis zien de arbeidsadviseur als een goede aanvulling op hun eigen dienst- verlening die ook is gericht op reintegratie. Door de brede kennis en onafhankelijke visie kan een arbeidsadviseur beoordelen of alle mo gelijkheden worden bekeken. Arbeidsadviseur Maija Klein Hemmink vindt het belangrijk dat zij in haar fimctie mensen kan helpen om zelfstandig beslissingen te ne men. Door goede informatie te geven kunnen zij zich beter voorberei- den op een gesprek met CWI, UWV of gemeentelijke sociale dienst. De adviseur is gevestigd in het gebouw van het CWI aan de Laan van Bol'Es 3. Zij is bereikbaar op maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 08.30 tot 17.00 uur. Vanaf 8 September houdt de arbeidsad viseur op dinsdag- en donderdagochtend tussen 08.30 tot 12.00 uur een (inloop) spreekuur op locatie 'wijkcentrum de Erker' aan de Jan van Avenesstraat 32. Mensen kunnen telefonisch een afspraak maken via telefoonnummer 850 25 65. Spontaan binnenlopen kan natuurlijk ook. In het Stedelijk Museum is van 3 September tot en met 29 januari Pa rels van Schiedam. Hoogtepunten uit de historische collectie te zien. Dit is de laatste tentoonstelling in de tijdelijke behuizing van het mu seum. Op 1 april 2006 opent het Stedelijk Museum Schiedam aan de Hoogstraat opnieuw zijn deuren. In de tentoonstelling Parels van Schiedam. Hoogtepunten uit de historische collectie ligt de nadruk op schilderijen, pastels, prenten en tekeningen van bekende kunstenaars zoals Breitner, Jozef en Isaac Israels, Sluijters, Matthijs Maris, Van Vucht en De la Croix. Het museum heeft door schenking een uitgebreide collectie van Abraham Gips en Johannes Aarts. Van beide kunstenaars zal een roy- ale keuze te zien zijn. Het Stedelijk Museum Schiedam heeft zijn wortels in de verzameling wapens, oudheidkundige en archeologi- sche voorwerpen en curiosa die aan het eind van de 19de eeuw bijeen werd gebracht door Gerrit Visser Bastiaansz. (1838-1916), Majoor- commandant van de Schiedamse schutterij en wethouder van de ge- meente. 'Majoor Visser' verzamelde historische voorwerpen in de Sint Joris Doelen, het gebouw waar de schutterij vergaderde en exer- ceerde. Hij wist ondermeer de hand te leggen op een aantal geschilderde por- tretten van Schiedamse hoogwaardigheidsbekleders uit diverse perio- des, die in zijn ogen vooral om historische redenen in de verzameling thuis hoorden. In 1899 aanvaarde de gemeente Schiedam de collectie van Majoor Visser en stichtte hiermee het Stedelijk Museum Schie dam. De tentoonstelling Parels van Schiedam. Hoogtepunten uit de historische collectie. laat zien dat met name in de eerste helft van de 20ste eeuw een waardevolle historische kerncollectie is verworven. De tentoonstelling belooft een ware ontdekkingstocht door de cul- tuurhistorische collectie te zijn. Redactie: Irene Boonekamp, Karin Moerman Opmaakredactie: Jan Mulder Fotografie: Roger van der Kraan „Als je gasten terugkomen dan doe je het dus goed. We merken dat steeds meer mensen in Nederland de Thaise keuken gaan waarde- ren", aldus Van de Laar die van het eethuisje een sfeervol restau rant heeft gemaakt. Niet te groot, met veertien zitplaatsen is de inti- miteit gewaarborgd. Nu is de ene 'Thai' bij lange na de andere niet. In Koh Chang kookt de kok zoals er in Thailand wordt gekookt, maar: „Hoewel ik het zonde vindt, kunnen we de gerechten als onze gasten dat wensen wel een beetje aanpassen aan de Hollandse smaak." Wij genoten er met voile teugen van een copieuze maaltijd aan de fraai opgedekte tafels. Origineel Thais, niets Hollandse smaak! Be- gonnen met een verrukkelijke gar- nalensoep met citroen en korian- der. Je kunt ook kiezen voor ande re soepen of salades waaronder de biefstuksalade een aanrader is: fris en pittig tegelijk! Als hoofdge- recht, we weten het zeker daar ko men we voor terug, genoten we van Kai Massaman: een spannende combinatie van kip, curry, pinda's en aardappelen en afgemaakt met verse kruiden, heel erg lekker. Dat is het wat de Thaise keuken van andere buitenlandse keukens on- derscheidt: de combinaties zijn spannender en er wordt veel ge- werkt met verse kruiden. Pittiger ook en de ingredienten worden fij- ner opgediend. De groenten zijn flinterdun gesne- den en het vlees of de vis worden in veel gerechten ook fijn gesne- den. Alle gerechten worden bij Koh Chang bereid van dagverse ingredienten, gourmands proeven dat. Als dessert hadden we de keus uit verschillende gerechten maar we hielden het bij een kop heerlijke Thaise thee. Conclusie: een heerlij ke avond die we iedereen van harte kunnen aanbevelen. En heb je een maal een keer goed Thais gegeten, dan val je ervoor en kom je terug. De prijzen zijn alleszins redelijk, je eet voordelig, zit gezellig en wordt op je wenken bediend. Wat wil een mens nog meer! Mocht u niet in de gelegenheid zijn naar het restaurant toe te komen dan komt Koh Chang naar u toe, bestellingen worden al vanaf tien euro warm thuisbezorgd en u kunt de gerechten ook afhalen. Zeker ook aan te bevelen wanneer u gas ten krijgt en relaxed aan tafel wilt zitten: het enige wat u moet doen is Koh Chang bellen en de tafel stijl vol dekken. De complimenten zul len niet van de lucht zijn, met dank aan Koh Chang! Thais eethuis Koh Chang Broersveld 102 426 45 57 „Iedereen moet hier kunnen sla gen. We hebben cadeautjes in alle prijsklassen en veel keus." En dat is nou juist het probleem voor ve- len, in Duizend Dingen kun je heerlijk struinen, kom je op een idee, niet alleen voor vrienden, be- kenden en familie, maar ook voor jezelf. Je wordt hier zo verschrik- kelijk hebberig! Voor je er erg in hebt is de beurs open getrokken, stel je voor dat ze het volgende week niet meer hebben! Want het aanbod wisselt voortdurend. Zo staat de winkel momenteel vol met originele schoolspullen, schriften, cool kaftpapier, tig soor- ten pennen en natuurlijk mag een nieuwe schoolagenda in geen en- kele schooltas ontbreken. Is zo'n beetje je visitekaartje. En wie niet meer op school zit kiest de succe- sagenda, de bekende leren omsla- gen waarvan de inhoud jaarlijks omgewisseld kan worden. Om nooit meer te vergeten! Wanneer Feijenoord weer speelt bijvoorbeeld. Fans van deze club kunnen bij Duizend Dingen even- eens hun slag slaan: tassen, petten, rugzakken, shirts, stickers en zo kunnen we nog wel even door- gaan. Maar er valt nog meer te ver- melden. Ook Sparta wordt niet vergeten, zij het in mindere mate. De beste wensen of groeten, kun nen we in originele versies verstu- ren dankzij een enorm aanbod. Creatieve handen maken zo'n wens, in 3D bijvoorbeeld, zelf en ook daarvoor ben je aan het juiste adres. Rob en Corry hebben nog veel meer knutselpakketjes: knippen, plakken, versieren, laat het puntje van de tong maar uit de mond ko men! Dan de feestdagen, die kunnen er nog even niet in, maar staan al wel voor de deur. Halloween opent de rij, wanneer eind oktober de Dui zend Dingen Winkel is omgeto- verd in een oord van spinnen, rag- gen, griezel, maskers, hoeden en verkleedspullen. „Halloween leeft nergens zo sterk als in Schiedam." Waar ook het kerstfeest uitbundig wordt gevierd en ook daarvoor haalt mevrouw Zwaan alle ingredi enten in huis. En wilt u zomaar uw huis een beetje opsieren, zoek dan achter in de winkel een mooie bos bloemen uit. Heeft geen water no- dig, blijft mooi en is echt niet van echt te onderscheiden. Een mooie vaas erbij? Moet u even verderop in de winkel zijn, waar u ook een mooie verzameling potten aantreft. Over Duizend Dingen moet je niet schrijven, daar moet je naar toe gaan! Duizend Dingen Winkel Hoogstraat 45 06 - 50 27 09 19

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 16