i www.schiedam.nl HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT Informatiemarkt 55+ en Wonen Commissie Ruimte en Verkeer vergadert (aanvulling op eerdere publicatie) Commissie Beheer en Middelen vergadert Commissie Binnenstad en Schieveste vergadert REF FLYING DOCTORS De leukste lange weekends boek je bij de VW. WVi LvJ j gemeente Schiedam Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO Vrijstelling ex artikel 19 lid 2 WRO - nvraag vergunning voor het afleveren/ open van vuurwerk Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 ^bf| De Flying Doctors, het gevleugelde onderdeel van AMREF, vliegt met eigen vliegtuigen naar moeilijk bereikbare gebieden om mensen te helpen. Met medische hulp, maar ook met kennis en voorlichting. AMREF Flying Doctors wil de gezondheidszorg in (Oost-) Afrika structureel verbeteren en richt de aandacht vooral op kwetsbare bevolkingsgroepen. Aan onder andere vrouwen, kinderen en jongeren geeft AMREF voorlichting over HIV/AIDS, malaria en hygiene om ziekten te voorkomen. Dit alles gebeurt door Afrikanen zelf in samenwerking met de plaatselijke bevolking. Alleen zo kan Afrika een zelfstandig en menswaardig bestaan opbouwen. Helpt u mee? Giro 8829 in Leiden. Tel. 071-576 94 76, www.amref.nl. Se Supporting Africa Gemeenteberi Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een verzoek om vrijstel ling te verlenen van het geldende bestemmingsplan is ingediend ten behoeve van het vergroten van een kantoorgebouw op het perceel Tielman Oemstraat 1 Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom". Wij zijn voornemens aan de realisering van dit bouwplan medewerking te verlenen op grond van het bepaalde in artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Het verzoek om vrijstelling met de bijbehorende stukken ligt met ingang van 8 Septem ber tot en met 5 oktober ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen schrif- telijk zijn zienswijze indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam hebben het voornemen om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen voor: Het pand aan het St.Liduinaplein 2 in zijn geheel als fysiotherapiepraktijk te kunnen gebruiken. Het verzoek om vrijstelling en het ontwerpbesluit liggen vanaf 8 September 2005 voor een periode van 6 weken tot en met 19 oktober 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden van de stadswinkel: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag woens- dag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en op donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling bekend maken bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bij burgemeester en wethouders is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.7.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het afleveren/verkopen, dan wel ter aflevering/verkoop aanwezig houden van vuurwerk vanuit het pand aan het Bettoweg 26-30 te Schiedam. Van 7 September t/m 4 oktober 2005 ligt de aanvraag ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De gemeente organiseert op zaterdag 10 September tussen 11.00 en 15.00 uur de Informatiemarkt 55 en Wonen in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat in Schiedam. Vorig jaar is de markt voor het eerst gehouden en bleek er veel interesse te zijn onder de ouderen in Schiedam, vandaar dat de markt dit jaar wordt herhaald. Het wordt opnieuw een Informatiemarkt met kraampjes waar u informatie kunt krijgen over allerlei zaken rondom het wonen voor 55 plussers in Schiedam. De informatiemarkt is een initiatief van de afdeling Wonen samen met het Platform Wonen waarvan wethouder H.J. Habermehl voorzitter is. Aanwezige organisaties zijn onder andere Woonplus Schiedam, SGBB, Stichting Fokus, de Zorggroep Waterweg Noord, de Frankelandgroep, het Woon Informatie Centrum Schiedam, Stichting Ouderenwerk NWN, Anke Bodewes Makelaardij, de ouderenbon- den en Thuiszorg NWN. Op 10 September vindt tevens de landelijke Open Monumentendag plaats. U kunt indien u dit leuk vindt, na een bezoekje aan de informatiemarkt, uw tocht verder vervol- gen door het centrum van Schiedam om de vele monumenten een bezoekje te brengen. Wij hopen u op 10 September van harte welkom te mogen heten in de Grote Kerk! op donderdag 8 September 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer E.M.S. Zwennis. Aan de agenda wordt toegevoegd: Stand van zaken bouwplan Krona in Sveaparken Ter vergadering komt aan de orde de interpretatie van het bestemmingsplan met betrekking tot het maximum aantal bouwlagen en er wordt gediscussieerd of het bouwplan valt bin- nen de omschrijving "Woongebouwen binnen de verzorgende sfeer". De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agen da staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. H.C. Jansson, tel.: (010) 2465434, e-mail: hc.jansson@schiedam.nl, secretaris van de commissie Ruimte en Verkeer. op maandag 12 September 2005, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid mevrouw M.J.E. Ruseler-van Bers. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: Randvoorwaarden externe verzelfstandiging bibliotheek en museum De commissie heeft in april uitgesproken er geen bezwaar tegen te hebben dat de gemeentelijke Openbare Bibliotheek en het Stedelijk Museum Schiedam verzelfstandigen en meer op afstand van de gemeente worden geplaatst. De commissie wilde er nog wel een keer over praten hoe dat dan gaat en hoe in het vervolg de 'banden' worden. Dat gaat de commissie nu doen aan de hand van een voorstel van het college. Kadernota Verbonden Partijen De gemeente neemt deel in vennootschappen, stichtingen, gemeenschappelijke regelingen e.a. 'partijen': ONS, Vernieuwde Stad, Stichting Schiedamse Molens, Centrummanagement, Brandweer Waterweg, Stadsregio Rotterdam, alles bij elkaar enkele tientallen. In een gemeentelijke verordening staat dat deze deelnemingen in kaart moet worden gebracht: wat is het belang van deelname door Schiedam, hoeveel geld gaat erin om en welke zeggenschap heeft de gemeente. Dat staat in de Kadernota Verbonden Partijen. De nota is o.a. een toetsingskader om de bestaande participaties te evalueren. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapun ten is in de regel mogelijk, echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. J. Gordijn, tel.: (010) 2465788, e-mail: j.gordijn@schiedam.nl, secretaris van de commissie Beheer en Middelen. op dinsdag 13 September 2005, aanvang 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid M.J.C. Houtkamp. Naast de vaste agendapunten staan onder meer de volgende onderwerpen op de agenda: Verkeersaangelegenheden Binnenstad De wijze waarop het vrachtverkeer zijn weg zoekt in de binnenstad is een onderwerp van zorg. Met een zekere regelmaat vragen raadsleden aandacht voor problemen die het bezoek van vrachtverkeer aan de binnenstad veroorzaken. Na een korte inleiding van de afdeling Verkeer zal deze verkeersproblematiek in de commissie besproken worden. Ver-/nieuwbouw Oude Passage De commissie wordt gei'nformeerd middels en korte notitie die begint met "De al geruime tijd sluimerende bouw- en verbouwplanontwikkeling rond de Oude Passage is door de eigenaar van de Oude Passage (Breevast Vastgoed uit Amsterdam) opnieuw ter hand genomen". Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en te discussieren. Richdijnen milieueffectrapportage (M.E.R.) Schieveste Het betreft hier het advies van de commissie voor de Milieueffectrapportage over inrichting, programma en besluitvorming van de te realiseren Milieueffectrapportage (MER) voor Schieveste. Het is een vervolg op de eerder uitgebrachte Startnotitie. Het college vraagt aan de gemeenteraad om in te stemmen met het advies. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken op agendapun ten is in de regel mogelijk - echter niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek, waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij dhr. B.T. de Winter, telefoon (010) 2465853, e-mail bt.d.winter@schiedam.nl, secretaris van de commissie Binnenstad en Schieveste. Colofon G

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 11