Parkeergeld betalen met je GSM www.schiedam.nl mi gemeente Schiedam Week 36 Woensdag 7 September 2005 Bouwzaken Welstands- en Monumentencommissie Kapvergunning ttVtoone SChlE AM Open Ateliers 9 t Gemeenteberi Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 30 augustus 2005 t/m 2 September 2005: Bouwaanvragen: Peter van Anrooylaan/Willen Andriessenlaan WO Groenoord 10 eengezinswoningen, 46 appartementen en 1 gemeenschappelijke ruimte bouwen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen rijwielstalling plaatsen Prins Bernhardlaan 42 Prins Bernhardlaan 44 Van Smaleveltstraat Sloopmeldingen: Gimbergpad 25 Verleende bouwvergunningen: Verzonden 30 augustus 2005 Nieuwe Buurt 1-20 Verzonden 31 augustus 2005 Broersvest 4 t/m 16/ Korte Singelstraat 21 Dam 28 en 30 G. v.d. Vlies P. Boerrigter St. Rijwielstalling C. Steenhoek St. Woonplus VvE Broersvest/ korte Singelstraat Heijermansplein 6A Joop en Uyllaan 114 Lange Haven 56 M. Breedveld E. Ekici C. Klein-Kelly Lange Nieuwstraat 99B Nieuwe Haven Maasstede Woning Ontwikkeling Schiedamseweg 50A Vlaardingseweg 14 gedeeltelijk veranderen van onderdeel van de gevel (penanten) Bestuur H.H. Johannes de Doper casco restauratie van de pastorie dakkapel plaatsen raam in gevel veranderen gedeeltelijk veranderen van de indeling van de begane grond J. van Rooyen Holding BV berging grenzend aan het woonhuis plaatsen 26 woningen commer ciele ruimten bouwen (wijziging) Leenderts Campman Bouwbedrijf woning vergroten L. van Mil woning vergroten Verleende sloopvergunningen: Westvest 26 en 28 Geweigerde bouwvergunning: Verzonden 2 September 2005 Graaf Florisstraat 67 St. Sprint Schiedam H. van Kempen binnenwanden gedeeltelijk slopen dakkapel plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te Wor- den gericht aan de Rechthank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.02 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 12 September 2005 vanaf 09.30 uur B.H. Gretepad 1 C. Alblas Dam 36 A. Heuchmer De Brauwweg 74 Galjoot 17 Laan van Spieringshoek 203 Laseurpad 53 Laseurpad 55 Voltastraat 4B Willem de Zwijgerlaan 35 Pix Rhenen b.v. G. Ipenburg R. van Werkhoven R. Vogelezang L. van Dalen M. Kossen Zorggroep Waterweg Noord huiskamer vergroten woning vergroten ramen, voordeur en dak vernieuwen entree verbouwen woning vergroten lichtmasten plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op steilen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen bij het secretariaat, tel. (010) 2465487 of (010) 2465883. Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 10 elzen, 4 populieren, 3 essen, 1 iep, 3 esdoorns, 8 wilgen aan het Bospad ten zuiden van Natuurcentrum De Boshoek in verband met de aanleg van een regionale fietsverbin- ding. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, bij de voorzieningenrechter een verzoek om een voorlopige voorziening indienen (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan overigens pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. den Held, tel: (010) 6315286. Het is feest in Schiedam Vanaf komend weekend is de binnenstad van Schiedam het decor van de eve- nementen die plaatsvinden tijdens September in Schiedam. DOEK!, Open Ateliers, Open Monumentendag en Bloemen Kunst op de Haven zorgen voor een feestelijk weekend vanaf 9 September. Rondje in Schiedam, 'Alles moet weg' van Els inc. en het NK Tonnetje Steken volgen het weekend daarna en de maand wordt afgesloten met het wervelende programma van de Brandersfeesten. mmm asbest verwijderen gedeeltelijk veranderen van toegang parkeergarage DOEK! Fotografie: Niek Michel DOEK! Films, schepen, kunst en stad komen samen tijdens DOEK! Tijdens DOEK! komen films, schepen, kunst en stad op bijzondere wijze samen in Schiedam. Op vrijdag 9 en zaterdag 10 September worden ruim honderd films geprojec- teerd op de zeilen van antieke zeil- en motorschepen. Het programma biedt Hollywoodproducties, documenraires, arthouse- en animatiefilms. Kunstenaars presente- ren video-installaues, lichtsculpturen en performances op binnen- en buitenlocaties. Ruim zestig schepen meren af aan de Lange en Korte Haven, de Kolk en de Oude Sluis. Als de zeilen op vrijdagavond worden gehesen, vormen zij de projectieschermen voor films en theaterlicht. De voortdurende 'verandering' in landschap en leven zijn het cen- trale thema van DOEK! in 2005. Zodra het avondlicht het toelaat start een stroom van filmbeelden voor alle leeftijden. Prachtige japanse en Franse animatiefilms, de spektakel- film 'The Day after Tomorrow', deTurkse film 'Hartzeer' ('Goniil yarasi') en een groot aantal filmbeelden uit archieven illustreren de enorme landschappelijke dynamiek van Nederland. Bij Het Gedistilleerd Museum komt de Schiedamse geschiedenis aan bod met onder andere de film: 'Genever in the Netherlands'. Het Filmhuis Schiedam opent het filmseizoen in De Korenbeurs met 'Genesis' en 'Spring, Summer, Fall, Winter., and Spring'. DOEK! vrijdag 9 September: 15.00 - 24.00 uur zaterdag 10 September: 10.00 - 24.00 uur zondag 11 September: 09.00 - 15.00 uur Lange en Korte Haven, de Kolk en de Oude Sluis, Schiedam toegang gratis www.doek.nu Bloemen Kunst op de Haven Kennismaken met bloemschikken als kunstvorm kan tijdens Bloemen Kunst op de Haven. In een achttiende-eeuws herenhuis aan de Lange Haven 73 is werk te zien van studenten en oud-studenten van HollandAccent@Work. In het pand zelf, aan de buiten- gevel en op een historisch schip zijn tal van bloemwerken te bewonderen, opgemaakt in Barokstijl. Het bloemwerk sluit aan bij het thema van Open Monumentendag: 'Religieus Erfgoed'. In het herenhuis is een florale expositie te bezichtigen van studenten en oud-studenten van HollandAccent@Work en meesterbinders Aad van UfFelen, Hanneke Maassen en Pim van den Akker. De deelnemers houden zowel op zaterdag 10 als zondag 11 September drie demonstraties. Om 11.30 uur, 13.00 uur en 15.30 uur geven zij uitleg over de verschillende technieken en mogelijkheden van Bloemen Kunst. Bloemen Kunst op de Haven zaterdag 10 en zondag 11 September 10.00 tot 17.00 uur Lange Haven 73 Schiedam demonstraties van het werken met bloemen op beide dagen: 11.30 uur, 13.00 uur en 15.30 uur toegang gratis Het tweede weekend van September zetten 47 kunstenaars in Schiedam de deuren van hun ateliers open en is iedereen welkom een kijkje te nemen in hun domein. Voor som- mige kunstenaars is het atelier ook het woonhuis of de galerie, voor anderen is het puur en alleen een atelier waar gewerkt wordt. Open Ateliers brengt de bezoeker op plaatsen waar zij anders niet snel komen. Naast dat veel kunstenaars prachtige ruimres hebben die hen inspireren, leert u tegelijkertijd Schiedam op een heel andere manier kennen. Degenen die kunst kopen tijdens Open Ateliers ontvangen - zolang de voorraad strekt - het Open Ateliergeschenk gemaakt door de Schiedamse fotograaf Gerard van Soest. In Pand Paulus is tot en met 11 September de overzichtstentoonstelling 'Open Ateliers' te bezichtigen. Van iedere deelnemende kunstenaar is werk tentoon- gesteld en er is een platte- grond van Schiedam verkrijg- baar met daarop de adressen van de ateliers en expositie- ruimten die open zijn tijdens Open Ateliers. Pand Paulus is hiermee een goed startpunt om een route te kiezen. Op de route staat het Serviceteam klaar. Lekke banden, blaren of dorst: het Serviceteam schiet iedereen te hulp! Open Ateliers zaterdag 10 en zondag 11 September 2005 11.00- 17.00 uur diverse locaties in Schiedam Open Ateliers toegang gratis Fotografie: Fleur Kooiman Open Monumentendag Geloven beleven: religieus erfgoed centraal bij Open Monumentendag Tijdens de Open Monumentendag staat dit jaar het religieuze erfgoed centraal. Nederland en daarmee ook Schiedam kent vele religieuze en spirituele stromingen, Er zijn heel wat plaatsen in de stad waar de Schiedammers bij elkaar komen om uiting te geven in hun geloof. Dat doen ze op allerlei manieren en in diverse geloofsgemeenschap- pen. Soms verwant aan elkaar, soms ook heel verschillend. Maar een ding hebben ze gemeen: hier komen mensen samen om hun geloof te beleven. Tijdens de Open Monumentendag 2005 worden vele deuren van religieuze gebouwen geopend, waarbij u niet alleen de meest uiteenlopende kerken kunt bewonderen, maar ook kennis kunt maken met de diverse geloofsgemeenschappen. Optredens van de Sacred Dance Group, een presentatie door orgelbouwer Herman Pelgrim, straattoneel, orgelconcerten, gospelmuziek, lithurgisch bloemschikken en diverse kooruitvoeringen, aangevuld met een groot aantal opengestelde kerken, rondleidingen in drie van de vijf Schiedamse molens, openstelling van het in restauratie zijnde Sint Jacobsgasthuis en diverse prachtige particuliere monumenten maken deze Open Monumentendag een dag om geloven te beleven. Het volledige programma van de dag is te vinden in het pro- grammaboekje, dat vanaf eind augustus verkrijgbaar is bij onder andere VW en Stadskantoor. Open Monumentendag zaterdag 10 September 2005 10.00- 17.00 uur diverse locaties in Schiedam toegang gratis Sinds vorige week kent Schiedam een nieuwe betaalmethode voor het straatpar- keren invoeren: het Park-line of GSM Parkeren. Wethouder Hans Meijer nam als eerste het nieuwe betaalsysteem in gebruik. Het betalen via de mobiele telefoon maakt 'allerlei gedoe' met chipkip en muntgeld over- bodig en maakt zeker voor bedrijven het verwerken van parkeergelden in de administratie een stuk gemakkelijker. Het principe van het GSM parkeren is eenvoudig: het bezit van een mobiele telefoon en inschrijving bij de provider voor dit systeem, Park-line, is toereikend. Wie gaat parkeren belt bij aankomst naar Park-line en geeft de code van het parkeergebied via de toetsen weer. Bij vertrek moet worden afgemeld op dezelfde manier. De parkeerwachter kan con- troleren of een geparkeerde wagen is aangemeld door met een handscanner de Park-line- kaart, die iedere deelnemer krijgt om voor de voorruit van de auto te plaatsen - uit te lezen. Niet alleen de gemeente Schiedam, maar ook de gemeenten Rotterdam, Den Haag, Delft, Leiden, Haarlem, Nijmegen, Groningen en Deventer maken reeds gebruik van Park-line Parkeren. Binnenkort zullen er meer steden volgen. Invoering van Park-line Parkeren past in het beleid van de gemeente Schiedam om waar mogelijk het betaald parkeren te vereenvoudigen en alternatieven aan te reikjsn voor de gebruikers. Meer informatie over en aanmelding voor het GSM parkeren op www.park-line.nl. Bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel zijn folders verkrijgbaar, waarin een aanmeldingsformulier is opgenomen. Wethouder Hans Meijer nam als eerste per GSM het nieuwe parkeerbestaalsysteem in gebruik. Fotografie: Jan van der ploeg Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Openingstijden Stadswinkel maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 15011 3100 EA Schiedam Tel.: (010)246 54 00

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2