www.schiedam.nl Het aanvragen van huursubsi- die in de gemeente Schiedam VOOR DE JEUGD, MET DE JEUGD, DOOR DE JEUGD Open dag volwassenenonder- wijs bij Zadkine Feestelijke opening vernieuwde sport- en speelplek voor jongeren in park tussen West en Nieuwland! Oproep voor een voorzitter voor de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam. Informatiebijeenkomst (her)ontwikkeling Toernooiveld gemeente Schiedam i Ontwi "Spai rerp bestemmingsplan nse polder en's Graveland 2004" Beleidsregels Belastingen Verleende evenementenvergunning Wet kinderopvang Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, met ingang van vrijdag 9 September 2005, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp bestemmingsplan "Spaanse Polder en's Graveland 2004". Het ontwerp bestemmingsplan heeft betrekking op het bedrijventerrein gelegen in de gemeenten Schiedam en Rotterdam. Voor het Schiedamse deel wordt het plan globaal begrensd door de spoorlijn Den Haag - Rotterdam aan de westzijde, de Delfshavense Schie aan de oostzijde, het bedrijventerrein Noordwest aan de noordzijde en de rijksweg A20 aan de zuidzijde. Het ontwerp bestemmingsplan voor het Schiedamse deel ligt, op grond van artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, gedurende zes weken met ingang van vrijdag 9 September 2005 tot en met donderdag 20 oktober 2005, op werkdagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam en bij het Infopunt Spaanse Polder, Vlaardingweg 72. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur. De openingstijden van het Infopunt zijn: dinsdag, woensdag en donderdag van 11.00 tot 14.00 uur. Gedurende de termijn dat het ontwerp bestemmingsplan ter inzage ligt, lean een ieder zijn zienswijze omtrent het ontwerp bestemmingsplan voor het Schiedamse deel zowel schriftelijk als mondeling kenbaar maken. De schriftelijke zienswijzen kunnen worden ingediend bij: Burgemeester en wethouders van Schiedam, t.a.v. hoofd afdeling Ruimtelijke en Economische Ontwikkeling, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Voor het Rotterdamse deel wordt het bestemmingsplan globaal begrensd door de Strickledeweg in het westen, het bedrijventerrein Noordwest in het noorden, de Schie in het oosten en de spoorlijn Den Haag -Rotterdam in het zuiden. Het ontwerp bestemmingsplan voor het Rotterdamse deel wordt op een later tijdstip ter visie gelegd. De bekendmaking van deze ter visielegging wordt op de voor de gemeente Rotterdam gebruikelijke wijze bekendgemaakt. Zienswijzen omtrent het Rotterdamse deel moeten bij de gemeente Rotterdam worden ingediend. Team heffingen en invordering van Schiedam maakt bekend dat op 25 augustus 2005 (geactualiseerde) beleidsregels zijn vastgesteld: Beleidsregels voor de aanwijzing van een belastingplichtige in een keuzesituatie De beleidsregels kunnen van toepassing zijn bij de volgende belastingen: - onroerende-zaakbelastingen; - hondenbelasting; - afvalstoffenheffing. Beleidsregels voor de aanwijzing van een WOZ-belanghebbende in een keuzesituatie Beleidsregels voor het toekennen van ambtshalve verminderingen gemeentelijke belastin- gen. Beleidsregels ambtshalve vermindering Wet WOZ Schiedam 2005/2006 De beleidsregels liggen gedurende een maand ter inzage op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft vergunning/ontheffing verleend voor Doekl, een evenement met cinema, beeldende kunst, muziek en scheepvaart op verschillende locaties in Schiedam van 9 t/m 11 September 2005. Van 7 September t/m 18 oktober 2005 ligt een afschrift van de verleende vergunning/ontheffing ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de vergunning/ontheffing een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de ver leende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Register kinderopvang gemeente Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat, gelet op artikel 46 van de Wet kinderopvang een 'register kinderopvang gemeente Schiedam' is ingericht. Kindercentra moeten zich laten registreren in het gemeentelijk register kinderopvang. Inschrijving in het register kinderopvang vervangt de exploitatievergunning kinderop vang. Per 1 januari 2005 zijn de volgende kindercentra opgenomen in het register kinderop vang gemeente Schiedam: Stichting kinderopvang Honki Ponk Komkids kinderopvang (voorheen SKS) M.G.E Lawson-Hoegee, kindercentrum Pinokkio Stichting kinderopvang't Planzoentje BB-kids Beheergroep, Holle Bolle Gijs Tjasker kindercentrum Het register ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt. Toezichthouders kinderopvang Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij, gelet op artikel 61 van de Wet kinderopvang, mevrouw K. Avdic, mevrouw S. Tejlans, mevrouw M. Schothuis en mevrouw B.W. Troost, alien ambtenaren van de GGD Nieuwe Waterweg Noord, hebben aangewezen als toezichthouder Wet kinderopvang. Deze toezichthouders controleren de kindercentra op het naleven van de eisen die de Wet kinderopvang stelt. Als huurder van een woning van een woningbouwvereniging, gemeente of parti- culiere eigenaar kunt u in aanmerking komen voor huursubsidie. Of u huursubsi- die kunt krijgen, hangt af van uw huur, uw inkomen, de samenstelling van uw huishouden en uw vermogen. Uitgebreide informatie over alle voorwaarden voor huursubsidie vindt u op het internet www.vrom.nl/huursubsidie. Nieuwe maximale huurgrens per 1 juli 2005 In de huursubsidiewet is geregeld dat er in beginsel geen huursubsidie wordt verstrekt als een huurder een woning bewoont waarvan de huur hoger is dan de maximale huurgrens. De maximale huurgrens is voor het tijdvak 1 juli 2005 tot 31 december 2005 331,78 als de woning uitsluitend wordt bewoond door personen beneden de 23 jaar. In alle andere gevallen is de huurgrens 604,72. Behandeling van de aanvraag Indien de huur van de woning beneden de maximale huurgrens valt ontvangt u, zodra uw huursubsidieaanvraag bij VROM binnen is, een ontvangstbevestiging. Nadat uw aan vraag door VROM is verwerkt, ontvangt u een Huursubsidiebericht. Hierin staan gege- vens over het inkomen en het vermogen van u en uw medebewoners vermeld die bij de Belastingdienst zijn opgevraagd. Ook leest u in dit bericht hoe hoog het bedrag is dat u aan huursubsidie zult ontvangen. De behandeling van uw aanvraag kan enige tijd in beslag nemen. Bijvoorbeeld als de huur van uw woning boven de aftoppingsgrens valt en de gemeente een passendheidsad- vies moet geven. Als de behandeling te lang gaat duren, ontvangt u mogelijk een voor- schot op de huursubsidie. Als later blijkt dat u geen recht heeft op huursubsidie of dat u een te hoog voorschot heeft ontvangen, zal VROM dat voorschot verrekenen of terug- vorderen. Nieuwe afitoppingsgrenzen per 1 juli 2005 Als u van plan bent te gaan verhuizen of u bent pas verhuisd (de verhuizing heeft niet langer dan 6 maanden voor de huursubsidieaanvraag plaatsgevonden) en u wilt huursub sidie aanvragen, dan stelt de huursubsidiewet een aantal regels. Er wordt geen huursubsi die toegekend als de huurder van een woning op het tijdstip dat de huur ingaat, het gebruik had kunnen krijgen of behouden van een andere woning die beter past bij zijn economische en persoonlijke omstandigheden. Een woning is passend als de rekenhuur niet meer bedraagt dan de aftoppingsgrens. Voor het tijdvak 1 juli 2005 tot 31 december 2005 is de aftoppingsgrens: - Voor 1 of 2 persoonshuishoudens 474,88 euro - Voor 3 of meer persoonshuishoudens 508,92 euro Indien u huursubsidie voor de eerste keer aanvraagt voor een woning boven deze aftop- pingsgrenzen, dan dient de gemeente advies uit te brengen over de passendheid aan het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). De gemeen te zal alleen een positief advies uitbrengen in de volgende gevallen: 1) U bent 65 jaar of ouder en gaat verhuizen van een woning die niet meer voor u geschikt is (bijvoorbeeld een portiekwoning) naar een aanleunwoning. Een aanleunwo- ning is een ouderenwoningen binnen of in de directe omgeving van een zorgcentrum, waarbij de bewoners gebruik kunnen maken van de voorzieningen van het zorgcentrum. 2) U verhuist naar een woning die specifiek geschikt is voor een gehandicapte huurder of medebewoner en de huidige woning is in verband met de handicap niet geschikt. Er dient dan wel een medische indicatie te zijn afgegeven. 3) U heeft een groot gezin (minstens 8 personen) en verhuist naar een 5- of meer kamer- woning omdat de huidige woning te klein is. In alle andere gevallen zal de gemeente een afwijzend advies geven aan het ministerie van VROM. De uiteindelijke beslissing over de toekenning van de huursubsidie wordt door het ministerie genomen. N.B.: Deze regels gelden dus niet voor zittende huurders die reeds huursubsidie ontvan gen. Meer informatie Op de website van het ministerie van VROM (www.vrom.nl) kunt u berekenen of u in aanmerking komt voor huursubsidie. Hier vindt u ook verdere informatie over huursub sidie en de voorwaarden waaraan u moet voldoen om huursubsidie te kunnen krijgen. Daarnaast kunt u ook meer informatie verkrijgen bij het Gemeentelijk Informatiepunt telefoonnummer: (010) 2465304. De gemeente Schiedam wil jongeren actief stimuleren om ideeen en activiteiten aan te dragen, die jeugdparticipatie bevorderen of de contacten tussen oud en jong of autocht- oon - allochtoon. Daarvoor is dit jaar nog een beperkt bedrag beschikbaar en ook kan er ondersteuning geboden worden bij het uitwerken van ideeen. Dus: loop je al een tijdje met een briljant idee rond, maar weet je niet, hoe je dat moet betalen of in de praktijk moet brengen, dien dan nu een aanvraag in voor een eenmalige subsidie. Je moet wel snel zijn, want: op op Wat zijn de spelregels: de subsidie is eenmalig alleen jongeren uit Schiedam kunnen een verzoek indienen het initiatief moet gericht zijn op (het bevorderen van) jeugdparticipatie, dat wil zeggen meedoen, meedenken, meepraten, meebeslissen door jongeren, of op het verbeteren van de contacten tussen verschillende groepen (jong/ oud, allochtoon/autochtoon) de aanvraag moet een duidelijke omschrijving van jouw of jullie plan, de startdatum en de looptijd, alsmede een raming van de inkomsten en uitgaven omvatten de kosten van eten en drinken komen niet voor subsidie in aanmerking maximaal kan een bedrag van 1.500 worden toegekend de aanvraag moet je richten aan burgemeester en wethouders van Schiedam, t.a.v de afdeling Welzijn, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Als je hiervoor in aanmerking denkt te komen, stuur dan vo6r 1 oktober 2005 een aan vraag in. Heb je nog vragen, neem dan even contact op met de afdeling Welzijn van de gemeente: Mevrouw M. van der Ven, telefoon (010) 2465610, e-mail m.vd.ven@schiedam.nl of de heer F. de Clercq, telefoon (010) 2465614, e-mail fcam.d.clercq@schiedam.nl De gemeente Schiedam hecht veel waarde aan volwassenenonderwijs. Het belang voor haar bewoners (zowel autochtoon als allochtoon) om ook op latere leeftijd te kunnen blijven leren staat hoog in het vaandel! Een groot gedeelte van de mensen die volwassenenonderwijs volgen doen dat bij Zadkine aan de St. Liduinastraat 35. Om nog meer mensen hiervoor de leans te geven wordt er op donderdag 8 September een OPEN DAG gehouden. Dit gebeurt van's middags 13.30 tot 15-30 uur en's avonds van 18.30 tot 21.30 uur. Er is gekozen voor donderdag 8 September, omdat het dan de landelijke actiedag voor de alfabetisering is. Van tevoren is er bekendheid aan gegeven middels folders die uitgedeeld zijn bij scholen en buurthuizen en via raamposters. Tijdens de OPEN DAG kan men bij het Zadkine aan de St. Liduinastraat de actuele kennis testen op het gebied van taal, rekenen en alge- mene ontwikkeling. Dit wordt begeleid door de aanwezige docenten. We hopen u op donderdag 8 September te verwelkomen in het schoolgebouw van Zadkine aan de St. Liduinastraat. Vrijdagmiddag 16 September om 15.30 uur zal de vernieuwde sport- en speelplek voor jongeren in het park aan de Vlaardingerdijk/Nieuwlandpark officieel geopend worden. Wethouder Meijer zal de aftrap geven voor een voetbaltoernooi, dat voor jongeren geor- ganiseerd wordt door Stichting Welzijn Schiedam (SWS) jongerenwerk. Dit gaat in samenwerking met partners in de wijken West en Nieuwland zoals politie, ONS, opbouwwerk Sonor, Woonplus, Thuis op straat (TOS), SWS wijkcentrum, Bewonersvereniging en gemeente. De partners zullen ook als team aan dit toernooi deel- De sport- en speelplek voor jongeren is extra voorzien van een voetbalkooi met kunst- gras, een fitness-point, een transparant onderkomen voor de jongeren en een aanvulling op de bestaande skate plek. Verder is de bereikbaarheid van de plek verbeterd. Jongeren, bewoners en belangstellenden zijn van harte welkom om deze opening mee te maken. Colofon Stadskantoor Tel.; (010) 246 55 55 j Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 3100 EA Schiedam Op 20 juni 2005 is door de gemeenteraad de Verordening op de Programmaraad Kabeltelevisie en -radio vastgesteld. De Programmaraad Kabeltelevisie en -radio Schiedam heeft tot taak de aanbieder van het omroepnetwerk (ONS) te adviseren over de samenstelling van het basispakket dat aan abonnees in Schiedam wordt doorgegeven. De Programmaraad is ingesteld op grond van de Mediawet. In de Mediawet zijn de bevoegdheden van de Programmaraad vastgelegd en zijn richtlijnen gegeven voor de samenstelling. De Programmaraad dient daarbij uit te gaan van een pluriforme samen stelling van het pakket, rekening houdend met maatschappelijke, culturele, godsdienstige en geestelijke behoeften in de maatschappij. De adviezen van de Programmaraad zijn dwingend. Slechts om zwaarwegende redenen kan de aanbieder van het omroepnetwerk afwijken van het advies. De gemeenteraad van Schiedam benoemt de leden van de Programmaraad. Ter uitvoering van bovengenoemd raadsbesluit dient onder andere eerst een voorzitter te worden benoemd. Het college van B en W zal, gezien het feit dat voor de eerste maal een Programmaraad in Schiedam wordt geinstalleerd, de voorzitter benoemen. De gemeente Schiedam roept kandidaten op te reageren die voldoen aan de voorwaarden en zich herkennen in het geschetste profiel. Kandidaten moeten in Schiedam wonen, kabelabonnee zijn van de ONS en tenminste 18 jaar oud zijn. Mensen die een zakelijk belang hebben bij het onderwerp zijn uitgeslo- ten van het voorzitterschap. Ook leden van de gemeenteraad en werknemers van de aan bieder van het omroepnetwerk (ONS) kunnen geen deel uitmaken van de Programmaraad. De kandidaten moeten voldoen aan de volgende voorwaarden: - een goed beeld hebben van het programma-aanbod op radio en televisie - ervaring in beleids- of bedrijfsadvisering - belangstelling voor buitenlandse culturen - oog voor het algemeen belang van de abonnees bij het kabelaanbod - bestuurlijke ervaring - juridische en/of technische kennis van de mediasector Het voorzitterschap van de Programmaraad vraagt na installatie van de Programmaraad gemiddeld enkele uren per maand. Voor vergaderingen is een vergoedingsregeling. Belangstellenden voor deze ffinctie dienen uiterlijk 1 oktober 2005 een brief curricu lum vitae te zenden aan het college van burgemeester en wethouders gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA te Schiedam. Op dinsdag 13 September 2005 wordt van 20.00 tot 22.00 uur een informatiebijeen komst georganiseerd inzake de (her)ontwikkeling van het Toernooiveld. Het Toernooiveld is gelegen in Schiedam en wordt omsloten door de Vlaardingerdijk, de Burgemeester van Haarenlaan, de (voormalige) Slachthuislaan en het metrotrace. Bewoners(organisaties) en direct betrokkenen uit omgeving zijn per brief uitgenodigd, maar ook andere bewoners en belangstellenden zijn van harte welkom. De bijeenkomst zal plaatsvinden in Wijkcentrum de Erker, Jan van Avennesstraat 32, te Schiedam - west. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. De avond wordt georganiseerd door de VOF Toernooiveld in oprichting (i.o), het samenwerkingsverband tussen de gemeente Schiedam en Woonplus Schiedam. De avond heeft een informerend karakter. De stand van zaken van het bouwplan en het inrich- tingsplan komen aanbod. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. 4 Gemeenteberi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3