schiedam Vlietland niet blij met 93ste plaats in Top 100 38 PLUS GRANDO GRATIS 1 lEDKEN LCD-TV Of MONTAGE Zodra de finale in zicht is, komt het fanatisme boven drijven Kranen blijven populair Real drivers wanted. ZONDAG 18 SEPTEMBER GEOPEND COACH AD-test over kwaliteit ziekenhuizen STUNT Keukens3 Tonnetje Steken in Kethel Doseerinstallatie Harreweg is voorlopig uitgesteld Middagje meespelen met de UpBeat Bigband Gratis afhalen NIKE MAX BW GEMEENTEBERICHTEN WEKELIJKS IN DEZE KRANT Schiedam verkoopt aandelen Linedance- middag De Erker Rommelmarkt in Oost O smart Kijk verderop in de krant. Verkoop NBC goed voor Musis Sacrum Renovatie van Nieuwland is pas in Fase I Leven met plotselinge invaliditeit t Westblaak 180 Rotterdam. Tel. 010 - 4004491 Bezorging 0900-2020299 (10 euro ct p. min.) Oplage 38.000 Totale oplage 621.385 14 September 2005 12e Jaargang nr 37 Zie onze advertentie elders in deze krant. LUXOR THEATER ROTTERDAM SCHIEDAM - In het Vlietland Ziekenhuis, met vestigingen in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, is met teleurstelling ge- reageerd op de 93ste plaats in de test van het Algemeen Dag- blad. Maar Janneke van Vliet, bestuurder van het ziekenhuis, reageert rustig en vastberaden op het resultaat. „We houden vast aan onze eigen koers, open naar binnen en naar buiten, ge- richt op verdere kwaliteitsverbetering." van 140,- voor 100,- Kleuren wit/blauwof wit/zwart Nieuwe Passage 41 010-2460093 MET DVD SCHIEDAM - 'Tonnetje Ste ken in Kethel' wordt zondag 18 September voor de 21e keer georganiseerd door mu- ziekvereniging St. Radboud. In al die jaren is het evene- ment uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie in het noordelijke stadsdeel. Het evenement is nu dan ook een onderdeel van 'Septem ber in Schiedam', het cul- tuurprogramma in de jene- verstad in de maand Septem ber. 4 weekbladen WWW.ZWIIRTEIUUID.NL wo 19 t/m zo 23 oktober 14.00 19.30 uur Reserveren: (010) 484 33 33 ol www.luxortlieiiter.nl VAN 12.00 UUR TOT 17.00 UUR BERGWEG EN CEINTUURBAAN w k b I 4 i n| Bij deze adressen: Woon+ Vatenusstraat 3 Tabakshop Boor Groenetaari 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Decokay Dacn 37-45 Plus Woudhoek Geuzenplem 7 Plus C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kertstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spalartd 6 Tabakshop Parkweq Parkweg 404 Bewonersverenipinp Schiedam-Oost Boertvaveban 79 Drop-it Lange Kerkslraat 86 door Ted Konings Want dat zit haar en haar collega's nog het meest dwars: er was met name het afgelopen jaar al zoveel gedaan op het gebied van kwaliteit en patientveiligheid, dat men er vast van overtuigd was dat de 78 ste plaats in het eerste AD-over- zicht vorig jaar, nu zou zijn inge- ruild voor een hogere positie. „Het was al een hele klus geweest om de gegevens boven water te halen", aldus Van Vliet. „Je moet artsen en verpleegkundigen motiveren om deze dingen meestal handmatig te verzamelen. We hebben in reactie op de vorige test gezegd dat dat nog beter moest, en daarvoor een projectgroep in het leven geroe- pen. Die heeft hard gewerkt, dus we verkeerden zelf in de veronder- stelling dat we dit jaar beter voor de dag zouden komen." „We zijn daarom uiteraard niet blij met de 93ste plaats." De verkla- ring die Van Vliet geeft aan de lage positie, is dat er toch nog te veel categorieen zijn waarvan het Vliet land geen gegevens beschikbaar kon stellen. Het afgelopen jaar is volgens Van Vliet toch wel veel gedaan. „We hebben beleidsplannen gemaakt, overleg gevoerd, aan bewustwor- ding gedaan. We hebben mensen gevraagd waarop er te verbeteren viel. We zijn alie huisartsen afge- weest met de vraag hoe we het be ter konden doen. Daar is een ge- weldig plan uitgerold, dat gaat over telefonische bereikbaarheid, het snel sturen van een brief bij ontslag van een patient uit het zie kenhuis, intensiever contact tussen huisartsen en specialisten, allemaal hele praktische dingen."„We heb ben gezegd dat we de gegevens die we sinds vorig jaar registreren, vooral willen gaan gebruiken voor onze eigen kwaliteitsontwikke- ling", aldus Van Vliet. „Ik vind het instrument van meten op zich goed, maar het moet betrouwbaar gebeuren en mag niet leiden tot ex tra bureaucratie. Ons gaat het vooral om kwaliteitsverbetering. Ik hecht zelf meer aan de vijf indi- catoren die we zelf hebben vastge- steld, waarmee we intern onze kwaliteit omhoog willen krijgen." Die vijf punten zijn: patientveilig heid, doorliggen, post-operatieve wondinfecties, medicatieveilig- heid en bloedtransfusiereacties. „Registratie op al deze punten is nu in voorbereiding en zal in 2006 gaan werken als instrument om in tern te werken aan kwaliteitsverbe tering." De problemen met de bouw van het nieuwe ziekenhuis spelen vol gens Van Vliet ook door. „Het heeft de sfeer in het ziekenhuis be- invloed. Alle energie en verwach- tingen die er waren, omtrent nieu we spullen, efficienter werken in een nieuw gebouw, beter samen- werken tussen afdelingen onder een dak, ja, als dat niet doorgaat zorgt dat voor een negatieve sfeer." H3HIm Spijkenisse Fermi weg 2, tel: 0181-648951, do koopavond! Hoogvliet Nieuwe Langeweg 41, tel: 010-4904470, do en vrij koopavond! Papendrecht Burgemeester Keijzerweg 22, tel: 078-6156811, vrij koopavond! Rotterdam Stadionweg 41, tel: 010-4824402, vrij koopavond! Vraag naar de voorwaarden. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wethou- ders heeft de gemeenteraad voorgesteld om de 2,5 procent aandelen die Schiedam heeft in de AVR, te verkopen. Namens CDA Schiedam heeft Henk Hofland laten weten dat het CDA de lijn van het colle ge steunt. Hij deed dat tijdens de verga- dering van de raadscommissie Beheer en Middelen. Het is, aldus Hofland, een goed moment nu ook andere aandeelhouders willen verko pen. Daarbij gaf wethouder Van Tilborg in de commissie aan dat goed gekeken zal worden of het maximale rendement uit de verkoop gehaald zal worden. Hofland heeft bovendien waardering voor het feit dat het college extra juridisch ad- vies in zal winnen, om het proces nauwgezet te kunnen volgen. SCHIEDAM - Ruim honderd films werden afgelopen vrijdag en zaterdag weer geprojecteerd op dezeilen van antieke zeil- en motorschepen. Op die zeilen van de in totaal ruim zestig schepen, die lagen afgemeerd in de Lange en Korte Haven, de Kolk en de Oude Sluis, waren nietalleen hoiiywoodproducties en documentaires tezien, maar werden ook video-instaiiaties en Zeifs lichtSCUipturen gepresenteerd. Foto Roger van der Kraan Van heinde en ver komen enthou- siaste ringstekers, dit jaar op de derde zondag van September, naar Kethel om te strijden om een plaats op het erepodium. En dat zoiets niet zonder slag of stoot gaat, heb ben de afgelopen edities wel bewe- SCHIEDAM - In wijkcentrum De Erker kunnen zondag 18 Septem ber de voetjes weer van de vloer. Jong en oud kunnen weer in een rij dansen en laten zien wat ze zoal geoefend hebben. De Linedance- middag is vanl3.00 tot 16.00 uur en de toegangsprijs is twee euro. SCHIEDAM - De eerder aange- kondigde werkzaamheden aan de Harreweg, waar de plaatsing van een doseerinstallatie tegen sluip- verkeer moet worden voorbereid, zijn ongeveer twee maanden uitge steld. Het uitstel is nodig omdat prioriteit is gegeven aan de werk zaamheden voor de aanleg van de trambaan over de kruising Mozart- laan-Brederoweg (Tramplus), die momenteel in uitvoering zijn. Op de Harreweg wordt nu begin oktober gestart met werkzaamhe den aan het groen, baggeren en ontgraven. Het verkeer kan tijdens dit werk normaal doorgang vin- den, zij het met mogelijk enige vertraging. Pas in de tweede helft van oktober zal de Harreweg worden afgeslo- ten, naar verwachting tot begin de- cember. Dan zullen omleidingen worden ingesteld vanwege de plaatsing van de doseerinstallatie tegen sluipverkeer, ten zuiden van de aansluiting met de Woudweg. Meer actuele informatie over de planning, uitvoering en achter- grond van het project tegen sluip verkeer is binnenkort op www- .sluipverkeermiddendelfland.nl te vinden. Maatregelen tegen het sluipver keer zorgen voor een veiliger en leefbaarder omgeving en voor be- houd van het groene karakter van Midden-Delfland. Het is een sa- menwerking tussen de gemeenten Vlaardingen, Delft, deelgemeente Rotterdam-Overschie, Midden- Delfland en Schiedam en wordt ondersteund door Stadsgewest Haaglanden, stadsregio Rotterdam en Recreatieschap Midden-Del fland. zen. Tijdens de voorrondes van het kampioenschap gaat het er nog ge- moedelijk aan toe, maar zodra de finalisten klaar staan voor de laat- ste beslissende ronde dan komt het fanatisme boven borrelen en ont- staat er een geweldige machtstrijd om de titel. Waar er tot enige jaren terug louter en alleen Kethels klinkende namen te horen waren bij de finalisten zijn het de laatste jaren vooral niet- Schiedammers die er met de felbe- geerde wisselbeker vandoor gaan. En de druk op hen die eerder won- nen is groot. Zowaar lukte het de winnaar van 2002, Kees van Vliet uit Herpen, vorig jaar weer de fina le te winnen. De trotse winnaar van de editie van 2003, Wim Looijen uit Zwolle zal ook dit jaar alle zei len moeten bijzetten om de zenu- wen de baas te blijven. Tonnetje Steken is een oud volks- vermaak, dat in vroeger jaren op de Oranjefeesten in Kethel veel werd gespeeld. Het concept is ooit uitgetekend op de achterkant van een sigarenkistje en door een aan- tal handige leden van Kethel's mu- ziekvereniging in elkaar geknut- seld. Het principe is heel eenvou- dig. Deelnemers rijden in een kar- retje van een helling en proberen onderweg een ring te steken die onder een tonnetje hangt. Uiter aard is de ton gevuld met water, wat tot gevolg heeft wanneer men mis steekt, de inhoud van het ton netje over de deelnemer neerdaalt. Grote hilariteit bij de omstanders en een 'kouwe kermis' bij de deel nemer. Het evenement wordt dit jaar voor de 21e keer georganiseerd. Het fe- nomeen 'tonnetje steken' komt wel meer voor in Nederland maar dan niet als kampioenschap. Zo kan men in Rijnsburg meedoen tijdens de jaarlijke Oranjefeesten en in Wapserveen (Meppel) tijdens het Dorpsfeest. Omdat het tonnetje steken nergens anders als kampi oenschap wordt gespeeld, kan met trots worden gesteld dat we in Schiedam het Nederlands Kampi oenschap Tonnetje Steken hebben. Het evenement 'NK Tonnetje Ste ken' wordt in principe elk jaar ge- houden op de eerste zondag van September, echter dit jaar is uitge- weken naar de derde zondag: 18 September op het Kerkplein aan de Kerkweg in Schiedam-Kethel, hoek Joppelaan. En er is meer te doen dan alleen kijken of zelf mee doen. Er zijn op het terrein tegen- over de Jacobuskerk nog vele at- tracties, zoals een kinderhoek, springkussen, schiettent, sjoelen en darten. Er is een Engelse pub met lekkere hapjes en drankjes en er is een bar en snackbar. Ook is er een Rad van Avontuur waar schitteren- de prijzen kunnen worden gewon- nen. Het evenement wordt traditioneel geopend met muziek door het or- SCHIEDAM - Liefhebbers van kranen, zwaar transport en hijswerk kwa- men afgelopen zaterdag aan hun trekken tijdens de Mammoet Clubdag. Voor de derde keer in haar bestaan organiseerde Mammoet een dergelijke dag voor de fans. Ook nu was het enthousiasme onder de bezoekers weer groot. Op de Heavy Lift Terminal werden verschillende demontraties ge geven en was een schaalmodellenshow te zien. Ook konden de liefhebbers een keertje zelf een kraan besturen. Foto Roger van der Kraan kest van de organiserende muziek- vereniging St. Radboud om 10.30 uur, waarbij ook de leden uit het leerlingenorkest van zich laten ho ren. 's Middags zal ook het Proms- koor van de organiserende vereni- ging van zich laten horen. Vanaf 11.30 uur tot ongeveer 13.00 uur zijn er speciale rondes van het Tonnetje Steken speciaal voor de jeugd van de basisscholen. Vanaf groep 4 en met een minima- le lengte van 1,25 meter kunnen deze kinderen ook proberen droog naar beneden te gaan en hopelijk met de ring aan de stok geprikt. Vanaf ongeveer 13.30 uur zal het offtciele Nederlands Kampioen schap Tonnetje Steken van start gaan. Deelnemers die tijdens de di verse rondes de ring steken zullen aan het eind van de dag omstreeks 17.30 uur de finaleronde gaan spe len en uiteindelijk uitmaken wie zich het komende jaar Nederlands Kampioen Tonnetje Steken 2005 mag noemen en de felbegeerde wisselbeker in ontvangst nemen. Inschrijven voor deelname aan het kampioenschap gebeurt ter plaatse. SCHIEDAM - In wijkcentrum Oost wordt zondag 18 September weer een rommelmarkt georgani seerd. Ruim zestig tafels staan in het gebouw opgesteld. Er zijn nog enige tafels te huur voor zes euro. Inlichtingen zijn te verkrijgen via nummer 245 18 18.De toegang is gratis. Aanvang is 11.00 uur en de rommelmarkt duurttot 15.00 uur. Voorzitter Henk van Essen kan er heel duidelijk en open in zijn. Het heeft maar weinig gescheeld of bowlingvereni- ging Musis Sacrum had deze week haar 25e verjaardag niet kunnen vieren. In de afgelo pen periode kon een faillisse- ment van het Nationaal Bow ling Centrum in Schiedam en- kele malen slechts ternauwer- nood worden voorkomen. „En zonder bowlingbanen om op te spelen heb je natuurlijk geen bowlingvereniging meer." 'Kunnen we nu wel stoppen met de Stedelijke Vernieu- wing, want er is toch genoeg gesloopt?' Op die stelling kwam tijdens de manifestatie over 'Tien jaar stedelijke ver- nieuwing in Schiedam' een hartgrondig 'nee' van de des- kundigen. Vooral door de wethouder, Woonplus en de gemeente Schiedam die de manifestatie organiseerden in het Theater a.d. Schie. Want er is teveel gekletst. We zijn nu pas in fase I van de her- structurering in Nieuwland. Er moeten nog twee fasen vol gen". Dagelijks wordt Vlaardinger Maurice Wiegman geconfron- teerd met de beperkingen die zijn invaliditeit met zich mee- brengt en tegelijkertijd met de drempels die er door anderen worden opgeworpen. In het boek 'Is er verschll?' van journaliste Marianne Ames en fotograaf/vormgever Marcel Rozenberg is een indringend portret gemaakt van Maurice Wiegman en alle zaken die hij op zijn weg tegenkomt sinds het moment dat hij door een verergerend en chronisch spasme in een rolstoel terecht- kwam. SCHIEDAM - Muziekcentrum OpMaat organiseert zaterdag 1 ok tober een big banddag. Een big band is een band die bestaat uit blazers (saxofoon, trombone, trompet), slagwerk en toetsen (pia no), electrisch gitaar en bas (basgi- taarof contrabas) en jazz muziek speelt (dit is zeer ritmische goed in hetgehoor liggende muziek met de mogelijkheid tot improviseren). Iedereen die een paar jaar op een van bovengenoemde instrumenten speelt is deze dag welkom. De mu- zikanten uit de Big Band zullen je tijdens de repetitie ondersteunen. Belangstellenden spelen mee met de UpBeat Bigband onder leiding van Rik van den Bergh. De Upbeat Bigband bestaat uit ervaren muzi- kanten en heeft veel optredens op zijn naam staan. Rik van den Bergh is allround jazz saxofonist en heeft diverse CD's gemaakt. De dag begint om 10.30 uur en eindigt met een openbare uitvoering om 14.15 uur. Deelname is gratis. Deze dag vindt plaats in het hoofdgebouw aan de Meidoornstraat 30 in Vlaardingen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Nelleke Elzinga, tel. 470 99 11 of 06-50 87 46 02, of e- mail:n.elzinga@muziekcentrum- opmaat.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 1