September in Schiedam Hoofd, Hart en Ziel Feestelijke opening vernieuwde sport- en speelplek voor jongeren www.schiedam.nl gemeente Schiedam Afkondigii SCKIE AM Jkllli Week 37 Woensdag 14 September 2005 Afkondiging verordening burgemeestersreferendum vertrouwe ng verordening enscommissie Bouwzaken Aanwijzing idicaptenparkeerplaatsen Verleende evenementenvergunningen Seizoen 2005-2006 aan ee^ etVt aane^ Marokkaans-Nederlandse wisselwerking in Artoteek Schiedam A V iV« Het presidium van de gemeenteraad van Schiedam maakt bekend dat de gemeenteraad van Schiedam op 5 September 2005 de Verordening op het burgemeestersreferendum heeft vastgesteld. De verordening ligt ter inzage in de Stadswinkel en is te vinden in het Bestuursinformatiesysteem, www.schiedam.nl De verordening treedt in werking op 15 September 2005. Het presidium van de gemeenteraad van Schiedam maakt bekend dat de gemeenteraad van Schiedam op 5 September 2005 de Verordening op de vertrouwenscommissie voor de vervulling van de vacature burgemeester heeft vastgesteld. De verordening ligt ter inzage in de Stadswinkel en is te vinden in het Bestuursinformatiesysteem, www. schiedamnl De verordening treedt in werking op 15 September 2005. Geinteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, wotnsdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 6 en 8 September 2005: bouwaanvragen: Broersvest, Kreupelstraat, BAM Vastgoed bv Boterstraat en Lange Kerkstraat Heijermansplein 4 Verleende bouwvergunningen: Verzonden 7 September 2005 Calandstraat 99 Verzonden 8 September 2005 Kolenbranderstraat 95 Verzonden 9 September 2005 Glazenierstraat 35 H. Bek Bellfinance B.V. E. Alvarenga A. Herwig het veranderen van 7 appartementen in 12 wooneenheden met gezamenlijke woonkamer (wijziging) woning vergroten bedrijfspand verbouwen dakkapel plaatsen dakkapel plaaten N.B. Op grand van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 14 September 2005, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1 .de onderstaande plaatsen aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: a. Muiderslotstraat voor pand nr. 3 Wij wijzen u erop dat u op grand van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij mw. B. Stad, tel.: (010) 2465642. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft vergunningen/ontheffingen verleend voor een tweetal evenementen. Het betreft: Kermis aan de Buitenhavenweg van 21 t/m 25 September 2005 Brandersfeesten, met muziek, theater, nautische en sportieve activiteiten op diverse plaatsen in de binnenstad van 23 t/m 25 September 2005 Van 14 September t/m 26 oktober 2005 liggen afschriften van de verleende vergunnin gen/ontheffingen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de afzonderlijke vergunningen/ontheffingen een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten ver- bonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning/ontheffing bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het col lege van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning/ontheffing geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. De binnenstad van Schiedam is in September het decor van vele evenementen. Rondje in Schiedam, 'Alles moet wegl' door Els inc., het NK Tonnetje Steken en de Brandersfeesten staan deze maand nog op het programma. Reality-klucht op locatie door Els inc. Thearerensemble Els inc. speelt van 14 September tot en met 2 oktober, op woensdag tot en met zondag, Alles moet weg!' op locatie: een reality-klucht 0vet een verzorgings- staat in de uitverkoop. Het publiek wordt meegenomen vanaf Singel 8 naar een locatie in de stad, waar de mensen te gast zijn bij families die het hoofd boven water proberen te houden. Moeders staren van lege portemonnee naar lege koelkast, vaders vergroeien met hun televisiestoel en de kinderen zijn de weg kwijt. Stuk voor stuk mensen die zich met moeite staande houden in een wereld die geen hulp meer biedt, en die veel weg heeft van een jungle. De acteurs van Els inc. tonen op hilarische wijze de absurditeit van het dagelijks bestaan. Schiedamse verenigingen, instellingen en organisaties presenteren op zaterdag 17 Sep tember het programma voor het seizoen 2005-2006 bij Rondje in Schiedam. Een gezel- iige markt met optredens en een bonte verzameling van sport-, muziek- en hobbyvereni- gingen, maar ook instellingen op het gebied van natuur en milieu, historie, zorg, veilig- heid en polidek. Op zondag 18 September openen het orkest van muziekvereniging St. Radboud en het leerlingenorkest ttadiuegetrouw het Nederlands Kampioenschap Tonnetje Steken op het Kerkplein aan de Kerkweg in Schiedam-Kethel. Deelnemers rij- den in een karretje van een helling en proberen onderweg een ring te steken die onder een tonnetje hangt. Grate hilariteit volgt wanneer men mis steekt en de inhoud over de deelnemer neerdaalt. Maar er is meer te doen dan alleen kijken of zelf meedoen. Er is een kinderhoek, springkussen en een schiettent, een Engelse pub met lekkere hapjes en drankjes en er is een Rad van Avontuur. Deelnemers die tijdens de diverse rondes de ring steken, zullen aan het eind van de dag omstreeks 17.30 uur de finaleronde gaan spelen en uiteindelijk uitmaken wie zich het komende jaar Nederlands Kampioen Tonnetje Steken 2005 mag noemen. 'Blooming Design' Op zondag 18 September vindt in Pand Paulus om 16.00 uur de opening plaats van de expositie 'Blooming DesignAls vervolg op haar hoedenshow in 2004 op Keukenhof heeft Jackie Habets dit jaar - in samenwerking met Marjolijn van Duyn - in opdracht van Keukenhof een ontwerpwedstrijd georganiseerd. Er ging een oproep uit naar ont- werpers uit binnen- en buitenland om zich te laten inspireren door 'de bloem als sieraad of modeaccessoire'. Onder de titel 'Blooming Design' is een internationale expositie samengesteld naar aanleiding van de inzendingen. De tentoonstelling 'Blooming Design' is tot en met oktober te zien in Pand Paulus. Naast alle 35 Nederlandse inzendingen voor Keukenhof werden ook de deelnemers van stichting Kunstwerkt uitgenodigd om een sieraad te "ontwerpen. Door middel van een geraffineerd lichtontwerp is het - vaak kleine en ffagiele - werk op een bijzondere manier te beleven. Alles moet weg Fotografie: Ben van Duin eQgeW° Schiedammers willen nogal eens mopperen over de uitstraling van hun stad, maar in het buitenland wordt daar toch wat anders tegenaan gekeken. Neem bijvoorbeeld Casablanca, misschien wel de meest kosmopoiitische stad van Marokko. Daar wordt Schiedam in een adem genoemd met steden als Chicago, Bordeaux en Brussel. Dat heeft overigens alles te maken met de bijzondere vriendschapsband die deze steden met Casablanca onderhouden. In het uitgestrekte stadspark, 'de Hermitage', is het Marokkaanse kunstenaarscollectief la source de lion al vanf 2001 bezig het park in oude glorie te herstellen. Aan iedere stad, die zo'n vriendschapsband met Casablanca heeft, is een stuk grand toegewezen waarop die speciale band tot uitdrukking moet komen. Duurzame sloop "Eind oktober, wanneer de manifestatie Marokko-Nederland 400 jaar feestelijk zal wor den afgesloten, zal er een plan gepresenteerd worden om invulling te geven aan het Schiedamse stuk park in Casablanca", zegt Julia Snikkers, directrice van de Artoteek Schiedam. "Je moet daarbij niet denken aan traditionele parkdecoraties zoals bijvoor beeld een beeldengroep. Er wordt eerder gedacht aan een stuk sierbestrating met materi- aal dat afkomstig (s van wat hier 'duurzame sloop' genoemd wordt: het afbreken van gebouwen waarbij de verschillende materialen zorgvuldig van elkaar gescheiden worden, zodat ze voor een deel weer geschikt zijn voor hergebruik. Daarop moet dan een installa- tie verrijzen waarover zij nu nog niet in details wil treden. Op dit moment legt Julia Snikkers de laatste hand aan "Hoofd, Hart en Ziel", een expositie van Marokkaanse en Nederlandse kunstenaars, die van 18 September tot en met 23 oktober in de Artoteek te zien zal zijn. Het is na het Plantagefestival "Marhaba Maroc" en de tentoonstelling in de Artoteek van een maquette van het "Pare de Hermitage", alweer de derde bijdrage die Schiedam levert aan de landelijke manifestatie Marokko-Nederland 400 jaar. Clichebeeld "Hoofd, Hart en Ziel" toont het werk van Marokkaanse en Nederlandse kunstenaars, die alien op de een of andere manier een relatie met Marokko hebben "Bij "Marokkaanse kunst" hebben mensen al gauw een clichebeeld, dat eerder thuishoort in de sfeer van de folklore dan in die van de moderne kunst", zegt Julia Snikkers. "Maar als je ziet wat hier komt te hangen, dan zul je merken dat een moderne Marokkaanse kunstenaar in veel opzichten nauwelijks te onderscheiden valt van zijn Nederlandse colle- n gas. Veel van de deelnemende kunstenaars hanteren eigentijdse werkvormen als projecten en installaties, maar op "Hoofd, Hart en Ziel" is op de eerste plaats gekozen voor tekenin- gen. "Tekeningen zijn lange tijd vooral gezien als voorstudies voor het 'echte' werk, zoals schilderijen of beeldhouwwerken", zegt Julia Snikkers. Maar de laatste tijd zie je dat toch veranderen. Tekenen is een heel directe expressievorm waarin de ideeen van de kun stenaar tot uitdrukking worden gebracht." De Artoteek is gevestigd aan de's Gravelandseweg 806 en is geopend van woensdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Als aanvulling op de expositie in de Artoteek zal er in kunstgalerie 300procent op de Dam 4 van 4 oktober tot 6 november een vervolgtentoonstelling "Hoofd, Hart en Ziel" te bezichtigen zijn. Op vrijdag 16 September zal om 15.30 uur de vernieuwde sport- en speelplek voor jongeren officieel worden geopend. De plek ligt in het park tussen de Vlaardingerdijk, Burgemeester van Haarenlaan en de wijk Nieuwland. Wethouder Meijer zal de aftrap geven voor een voetbaltoernooi, dat voor jongeren georganiseerd wordt door Stichting Welzijn Schiedam (SWS) jongerenwerk. Dit gaat in samenwerking met partners in de wijken West en Nieuwland zoals: politie, ONS, opbouwwerk Sonor, Woonplus, Thuis op straat (TOS), SWS wijkcentrum, Bewonersverenigingen en gemeente. De partners zullen ook als team aan dit toernooi deelnemen. De sport- en speelplek voor jongeren is extra voorzien van een voetbalkooi met kunst- gras, een fitness-point, een transparent onderkomen voor de jongeren en een aanvulling op de bestaande skate-plek. Verder is de bereikbaarheid van de plek verbeterd. Jongeren, bewoners en belangstellenden zijn van harte welkom om deze opening mee te maken. Colofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 V 4 Gemeenteber"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2