maasstad uitgaansj agenda 'Be Cool' richt pijlen op de muziekbusiness luister maasstad Win een weekend-of midweek bij Landal GreenParks r 0909 - 50 10 699„_ Black Mountain Black Mountain Wynton Marsalis - Live At The House Of Tribes 3* 3S0 M\faarde wynton marsalis I 5 I I 8 I MUZIEK THEATER Na het succes van 'Get Shorty' is er nu het vervolg 'Be Cool'. Net als in het eer ste deel speelt John Travolta ook in dit tweede deel de rol van de ultracoole Chili Pal mer. Waar de makers in 'Get Shorty' Hollywood op de hak namen, is nu de muziek- wereld aan de beurt. 'Be Cool' van regisseur F. Gary Gray, nu verkrijgbaar op dvd, is uiteindelijk echter niet meer dan een aardige film met een groot aantal sterke acteurs en actrices. Zo doet u mee! Landal klbb Discotheek-Podium-Cafe-TerrSSan- C, Slepersvest 1, ROTTERDAM Fragment. Feest! 30 sep Dus. Topcovers. 1 okt Hyper Hyper, Mauritsweg 5, ROT TERDAM Hyper college, t/m 29 sep (beh. zo ma di wo vr za); 22.00-03.00 Iedere vrijdag en zaterdag DJ's. t/m 1 okt (beh. zo ma di wo do); 20.00-03.00 Land van Waas, van Vollenhoven- straat 15, ROTTERDAM Social Club Swizzle. Een super-de-luxe vrijdagmiddagborrel met DJ Andre Da- di. t/m 30 sep; 17.00 Club Delicious Jazz. Met dj Gerd en Pa thless. 30 sep; 23.00 Club Waas: Funk Me. Met dj's Ron Wood, Andre Dadi. 1 okt; 23.00 Prachtig, Willemsplein 93-97, Rotter dam Salsa under the Bridge EXTENDED EDITION. Salsa, Merengue, Bachata y mucho mas! Weer een lekker avondje salsa en merengue in de Maashal van PRACHTIG! Met live Poder Latino, dj Rojo en D2I. 1 okt; 23.00-04.00 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Eduard Flipse Zaal Turkse jazz: Clarinets. 30 sep; 20.30 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Grote Zaal Orchestra of the Age of Enlightenment, o.l.v. Marc Minkowski,met mezzoso- praan Anne Sofie von Otter. Faure - Pel- leas et Melisande (orkestsuite); Berlioz - Les nuits d'ete; Beethoven - Vierde Symfonie. Concert in de 'Grote symfo- nieorkesten'-serie. 29 sep; 20.15 Bolero! Ritme van de Spaanse muziek. Rotterdam Philharmonisch. Dirigent: Josep Pons. Gitaar: Marco Socias. Met: Falla - Interlude en dans uit La vida bre ve; Rodrigo - Concierto de Aranjuez; Falla - El sombrero de tres picos, tweede suite; Ravel - Bolero, t/m 1 okt; 20.15 Junior Scratch. 'Lelawala: Een Canade- se Indianenlegende' is niet alleen een leuke voorstelling met prachtige muziek voor de hele familie, je kunt er zelf ook in meezingen! 1 okt; 16.00 Concert- en congresgebouw de Doe- len, Schouwburgplein 50, ROTTER DAM, Jurriaanse Zaal Abdelwahab Doukkali. De zanger en componist Abdelwahab Doukkali is een van de grote helden van de Marokkaan- se populaire muziek die in de jaren zes- tig van de twintigste eeuw opkwamen. Samen met onder anderen Abdelhadi Belkhayat zette Doukkali hiervoor de standaard. Zijn vertolkingskunst met in- vloeden uit de Marokkaanse en Egypti- sche folklore heeft nog altijd niets aan kracht en overtuiging ingeboet. 30 sep; 20.15 Randal Corsen's Tumbabo. Tumbabo, het 16-koppige orkest van de pianist, componist, arrangeuren Edison-winnaar Randal Corsen was een van de hoogte- punten van het North Sea Jazz Festival 2004. De aanstekelijke mix van Antilli- aanse standards en Latijns-Amerikaanse muziek en jazz-invloeden staat garant voor een knallende avond vol muziek. 1 okt; 20.15 Luxor Theater, Posthumalaan 1, ROTTERDAM One Night of Queen. In One night of Queen presenteert Mullen samen met zijn groep The Works onvergetelijke nummers als Bohemian rapsody en Bi cycle, maar ook latere parels als I want to break free. 30 sep; 20.00 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Scandinavie+: Mari Boine. De Noorse Mari Boine met haar negenkoppige band maakt momenteel meer fysieke, dansbare muziek. Minder introvert en intellectueel. Slotconcert van het Europa Festival Scandinavie+. 30 sep; 21.00 Ravi Coltrane Quartet. Een van de toon- aange vende tenor- en sopraansaxofonis- ten van dit moment. 1 okt; 21.00 Theater de Evenaar, Willemskade 25, ROTTERDAM Tarhana: nomads in music. Aangevoerd door de Nederlands/Turkse percussio nist Sjahin During speelt dit kosmopoli- tische stel innovatieve crossover van, pakweg, Balkan, gipsy en afro, Otto- maanse soundscapes, suft-dance, Turkse trance en Indiase funk. 1 okt; 20.15 Isala Theater, Stadsplein 5, CAPEL- LE AAN DEN USSEL, Grote Zaal II Pubblico Canta: Verdi. Johan Vinger- hoed presenteert een documentaire over het boeiende leven van de operacompo- nist Verdi. Dit geheel wordt geillus- treerd door bekende aria's, duetten en een terzet. 30 sep; 20.15 Theater De Stoep, Groenoordweg 1, SPUKENISSE Wende. Wende Snijders zingt chansons als 'Ne me quitte pas', 'Qa va' en 'La Valse a Mille Temps' overtuigend en overrompelend. 1 okt; 20.15 Theater Het Kruispunt, Middenbaan 111, BARENDRECHT Lenette van Dongen: Rafels. Lenette van Dongen laat een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. Ze komt met een muzikale theatershow. Het wordt een avond waarbij de muziek niet als rustmoment tussen de conferences door klinkt, maar een hoofdrol krijgt. t/m 30 sep; 20.15 Grote- of St. Laurenskerk, Grote- kerkplein 27, ROTTERDAM Middagpauzeconcert. t/m 29 sep (beh. zo ma di wo vr za); 12.45 Oude- of Pelgrimvaderskerk, Ael- brechtskolk 20, ROTTERDAM Orgelconcert. Concert van Gerard van der Zijden, orgel en Rob van Laar en janneke Loleflink, hoom. 1 okt; 16.00 Baja Beach Club, Karel Door- manstraat 10-12, ROTTERDAM Champagne Night. Elke donderdag par ty met de hele nacht gratis champagne voor de dames, t/m 29 sep (beh. zo ma di wo vr za); 22.30-05.00 Baroeg, Spinozaweg 300, ROTTER DAM Vital Remains, Nominon, Downscape. death en old school death. 30 sep; 20.00 Dutch Doom Day IV. Met Mourning Beloveth (IRL), Stereochrist (HUN), Methadone (US met Craig Pillard ex In cantation ex Womb), Wreck of Hespe rus (IRL), In Age and Sadness (NL), Fu neral (N funeral doom). 1 okt Bluessocieteit L'Esprit, Wendeldijk 25, ROTTERDAM Fat Judy. Rhythm Blues. 1 okt Now Wow, Maashaven ZZ 1, Rot terdam LolitaKlup. 1 okt; 23.00-06.00 Rotown, Nieuwe Binnenweg 17-19, ROTTERDAM Scandinavie+ presents: Existensmini- mum Antennas. Klinkt als: Spirituali zed, The Polyphonic Spree. 29 sep; 21.30 Slotfeest Europa Festival Scandinavie+. Met de Zweedse Andreas Tilliander en verschillende dj's. Tilliander is voor het tweede jaar op rij genomineerd voor de Zweedse Grammy Award. 30 sep; 21.00 De Scheg, Ambachtsplein 141, ROT TERDAM Dido and Aeneas. Opera van Henry Pur- cell door de Maasstedelijke Koren. 30 sep; 20.00 Theater Musica, De Lugt 17, ROT TERDAM Denise Jannah. 'Gedicht Gezongen'. 30 sep; 20.00 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM Rollerdisco. Lekker binnen skaten, met rondjes rijden om de alom aanbeden Golden Wonderboy, lekker drankje er- bij, wat wil een mens nog meer? Het hu- ren van rollerskates is mogelijk. t/m 29 sep (beh. zo ma di wo vr za); lessen: 19.30; vrij skaten: 21.00 70's 80's Dance Classics. De beste dance classics uit alle genres komen voorbij, lekker dansen op de muziek van alle jaren, maar alleen de echte classics. 1 okt; 23.00 OffCorso, Kruiskade 22, ROT TERDAM ElectroRockers. Jonge honden brengen vernieuwende sound. 30 sep; 23.00 Waterfront, Boompjeskade 10, ROT TERDAM Classified. Drum 'n' Bas Night. 30 sep; 23.00 Maritiem Museum Rotterdam, Leu- vehaven 1, ROTTERDAM Een muzikale reis door Europa. Een op- treden van het Deutsch-Franzosischer Chor Miinchen, o.l.v. Zoltan Ambrus. Het repertoire bestaat o.a. uit klassiek, folklore en spirituals. 1 okt; 14.00 en 15.00 Koningshof, Uiverlaan 20, MAAS- SLUIS Ali B: Het leven van de straat. Een avond vol rake raps en treffende grap- pen. 29 sep; 20.15 Theater Zuidplein, Zuidplein 60-64, ROTTERDAM, Kleine Zaal Crash - Wie ben ik en waar ga ik naartoe (14+). Het is 11 September 2001, drie jonge vrouwen zitten in een vliegtuig. Ze spelen Jezus, Mozes en de afgezant van Mohammed. Naar de tekst Profeten zonder god van Slimane Benatssa. t/m 29 sep; 14.00 Bibliotheektheater, Hoogstraat 110, ROTTERDAM Theatervoorstelling 'Bang!'. Bang! is een hysterisch leuk programma van Burt Lamaker over angst. Bungee-jumping, horrorfilms: mensen zoeken angstige si- tuaties op. Angst verkoopt en dat weten de media ook. En die doen er soms een schepje bovenop. Maar wie vindt he't leuk als z'n relatie wordt beeindigd? Waaroin geniet je daar niet van? Een programma met conferences, liedjes en komische typetjes. Activiteit in het ka- der van de Maand van de Veiligheid. 30 sep; 20.30 uur Theater't Kapelletje, v.d. Sluijsstraat 176, ROTTERDAM Lof en Zotheid: theatersport. Theaterim- provisatie: het bedenken van een scene terwijl je hem voor het publiek speelt. Je hoeft niet stil te zitten, je mag uit je stoel komen en ter plekke meedoen. 30 sep; 20.30 Theater Lantaren/Venster, Gouver- nestraat 133, ROTTERDAM Europa Festival Scandinavie+: Sweet. De taal van de Zweedse performer, dan- ser, actrice en zangeres Charlotte Engel- kes is zowel adembenemend intens als erg grappig. Onderd eel van het Europa Festival 2005: Scan dinavia. 29 sep; 20.30 Isala Theater, Stadsplein 5, CAPEL- LE AAN DEN USSEL, Grote Zaal Nacht van het Cabaret. Er is deze keer voor gekozen alle cabaretiers in de Gro te Zaal te laten optreden zodat er niet langer gekozen hoeft te worden tussen de twee zalen. U bent zo in de gelegen- heid alle 'cabaretiers van de toekomst' te zien. 1 okt; 21.00 Theater De Stoep, Groenoordweg 1, SPUKENISSENacht van het Cabaret 4. Lachen tot in de late uurtjes! Deze editie staat weer bol van de guile lach en de vette knipoog. Met Anuar, Renee van Bavel, Karin Bruers, Paul Smit, Anne Aafke Sol en Ilse Warringa. 30 sep; 21.00 Theater Het Kruispunt, Middenbaan 111, BARENDRECHT Mensch, durf te leven. Door Theater- groep Het Vervolg. Revue, variete en zang, maar ook liefde, jaloezie en eer- wraak. Een documentaire thriller over Nederlands eerste crime passionel rond de flamboyante, vermoorde cabaretier Jean-Louis Pisuisse. 1 okt; 20.15 Theater Schuurkerk, Schuurhof 142, MAASSLUIS Claudia de Breij: Hallo lieve mensen. Uit recent onderzoek is gebleken dat mensen bang zijn voor een gebrek aan gemeenschapsgevoel, maar gelukkig heeft Claudia in d'r eentje genoeg voor iedereen! 1 okt; 20.30 Theater Twee Hondjes, Opzoomer- laan 106, HELLEVOETSLUIS Kasper van Kooten; Geestdrift. Na de focus in zijn debuutprogramma op het llichaam ligt de nadruk dit keer bij de geest. Je bent wie je denkt dat je bent: als je maar hard genoeg wilt! 30 sep; 20.15 De Varkensfabriek. Mohammed Azaay en Karim El Guennouni. De kern van de voorstelling is de vraag wie er wel of niet in de zevende hemel komt, of hoe je het westen buiten de deur moet houden en tegen hoeveel competitie een vriend- schap bestand is. 1 okt; 20.15 Castagnet, Larikslaan 200, ROT TERDAM Stand Up Comedy. 3 Stand Up Come- nians zorgen voor lachsalvo's, herken- ning, giechels en schikkende ervarin- gen. Een avondje uit met een twist! 1 okt; 20.00 Cabaret Restaurant Schelling's, Voorhaven 51, ROTTERDAM Dan maar zo... Karin Levin, Monique van de Ster en Karel Win, maken er een gezellige puinhoop van tijdens uw vier- gangen-keuze-diner. t/m 30 sep; 18.30 Dineren en genieten met 'Nou en...?'. Carina de Knegt en Marlies du Mosch staan garant voor een avond prettig ge- stoord zinvol muzikaal geweld! 1 okt; 18.30 Calypso, Mauritsweg 5, ROTTER DAM Amstel Lite Comedy Night. Vanavond zullen de comedians van de Amstel Lite Comedy Night wederom een hilarische show in Calypso verzorgen. 1 okt; 21.00 Fortis Theater a/d Schie, Stadserf 1, SCHIEDAM Brigitte Kaandorp: 1000 1 dag. 1000 1 dag is het nieuwe programma van Brigitte Kaandorp. t/m 1 okt; 20.15 Prinses Theater, Schiedamseweg 19, ROTTERDAM De Nachtclub! Niet ordinair, wel prik- kelend. 1 okt; 19.00 Woensdag 21 September 2005 CX62 door Vincent Wernke John Travolta maakte in 1994 een ongelooflijke comeback in Holly wood na zijn hoofdrollen in de komedie 'Look Who's Talking' en met name 'Pulp Fiction' van Quentin Tarantino. Sindsdien is de man die bekend werd dankzij films als 'Grease' en 'Saturday Night Fever' weer helemaal terug en speelt hij de ene na de andere hoofdrol. Nu was Vincent Vega in 'Pulp Fiction' al erg cool, maar kruimeldief Chili Palmer in 'Get Shorty' was wel de verpersoonlij- king van cool. Samen met de ko mische talenten van Danny DeVi- to leverde het een aardige film op, die redelijk succesvol was. Geen verrassing daarom dat eer- der dit jaar het vervolg op 'Get Shorty' in de bioscopen ver- scheen. 'Be Cool', ook gebaseerd op de roman van Elmore Leonard was duidelijk minder succesvol dan z'n voorganger en dat is be- grijpelijk. Want hoe amusant de verwikkelingen rond Chili Palmer soms ook zijn, het scenario is re delijk voorspelbaar. Werd Holly wood in 'Get Shorty' nog op de hak genomen, 'Be Cool' verloopt vrijwel precies zoals heel veel an dere films. De makers richten hun pijlen deze keer op de muziekin- dustrie, maar weten er op geen enkele manier een originele film van te maken. Amusant is 'Be Cool' wel. Ergens in 'Be Cool' verzucht ie- mand uit de muziekbusiness: „We zijn allemaal criminelen." Dat is precies wat de makers van deze film willen zeggen. De film- business,. die in het eerste deel werd bezien mag dan erg zijn, de muziekindustrie is nog veel erger. Niet zo vreemd daarom dat aan John Travolta speelt weer de rol van Chili Palmer in 'Be Cool'. De film is een vervolg op 'Get Shorty'. het begin van 'Be Cool' een be- roemde platenproducent wordt neergeschoten, vlak nadat deze Chili Palmer heeft geprobeerd over te halen om een film over zijn leven in de muziekwereld te maken. Palmer zag niets in het idee, maar raakt na de moord toch gei'nteresseerd in de muziek. Dat komt vooral door het jonge zangeresje Linda Moon (Christi na Milian). Hij treft haar in een nachtclub waar ze samen met an dere sexy zangeressen danceklas- siekers zingt. Als Palmer haar complimenteert met haar stem, verzucht ze: „Als ik dit topless zou doen, zou ik veel meer ver- dienen." Palmer, die inmiddels samen met de weduwe van de neergeschoten platenbaas (Uma Thurman) diens label heeft over- genomen, ziet iets in Linda Moon en meldt haar maffiose manager dat ze nu bij hem onder contract staat. Dit is het begin van een groot aantal verwikkelingen die van kwaad tot erger leiden. Voor Chili Palmer het in de gaten heeft, zitten allerlei criminelen achter hem aan, de Russische maffia en een hiphopgroep met een kwalijke reputatie. De ene ge- beurtenis lokt de volgende uit en zo kabbelt 'Be Cool' twee uur lang voort. Ondertussen probeert Palmer Linda Moon aan de top te krijgen. John Travolta is weer heel erg cool als Chili Palmer, ter wijl Uma Thurman niet voor hem onderdoet als diens compagnon Edie Athens. Christina Milian, die als zangeres eerder een aantal be- scheiden hitjes scoorde, speelt ei- genlijk zichzelf, terwijl we ook Harvey Keitel (als platenbaas die altijd aan de telefoorf zit), The Rock en Danny de Vito voorbij zien komen. Echt opwindend wil 'Be Cool' maar niet worden en dat komt vooral doordat de film zo voor spelbaar is. 'Be Cool' leunt te veel op de grappige personages. die in dit weinig verrassende ver- haal rondlopen. De film bevat ge lukkig wel genoeg leuke momen- ten, zoals gastrollen van Aeros- miths Steven Tyler en Black Eyed Peas. Laatstgenoemde band staat op het podium als John Travolta en Uma Thurman samen een heel cool dansje maken. Het lijkt wa- rempel wel op de soortgelijke sce ne uit 'Pulp Fiction'. Dankzij het dansje herinner je je weer hoe goed die film van Tarantino was en wat 'Be Cool' eigenlijk mist. De vier heren en een dame van het Canadese Black Mountain ver- dienden reeds hun sporen in diver se lokale undergroundbands voor- dat zij de hdnden ineensloegen. In middels mogen zij Coldplay tot fans rekenen en werden zij zelfs uitgenodigd als voorprogramma van hun Amerikaanse toumee. Coldplay fans zullen daar op hun beurt weer met de oren hebben staan klapperen, want wat Black Mountain op hun naamloze de- buutalbum presenteert heeft niets te maken met ideale schoonzonen muziek. Hier klinkt eerder een duister huwelijk tussen The Grate ful Dead en The Velvet Under ground terwijl op de achtergrond The Beatles' White Album op re peat staat. Hallucinante triprock, traag scheurende gitaarriffs, mani- sche samenzang en een gierende sax vormen hierbij de hoofdmoot. Wanneer de hippie psychopaat Charlie Manson en zijn Family in de jaren zestig platen hadden ge- maakt in plaats van slachtoffers dan had het waarschijnlijk zo ge- klonken. En dat is een aanbeve- ling! jk!31148 Dat sfeer voor een muzikant vaak veel belangrijker is dan het binnen- halen van een grote zak met geld bewijst Wynton Marsalis met Live At The House Of Tribes. Voor de opnames van deze cd week hij uit naar The House Of Tribes geves- tigd aan de East Seventh Street in New Yorks Lower East Side, niet bepaald een buurt waar je 's nachts op je gemak je hond uit gaat laten. Tel daarbij op dat dit etablissement een maximumcapaciteit van vijftig bezoekers heeft en het wordt dui delijk Marsalis waarschijnlijk zelf geld heeft bij moeten leggen om dit project te realiseren. Maar het is het allemaal meer dan waard ge- weest want Live At The House Of Tribes is een van de meest opwin- dende liveregistraties die ooit op cd is verschenen. Het pure spelple- zier van de muzikanten knalt uit de speakers terwijl het publiek van louter enthousiasme de zaal af- breekt. Zo hoort jazz te klinken. je25410 i v. L- i"1 - 1 in Rotten!.. \\v v.. .::.v .a v .Awebnl telwoord V 1 veranderen mhouds- maat middel liefdevol T 2 reptiel T sieraad insect dampend dier plaaggeest plaats in Engeland Europese hoofdstad 7 vraag radio- en tv loopvogel smaile opening vluchtige vloeistof toch 4 de oudere toetakeien vitrine plant fakkel straf- werktuig chaos 9 voorzetsel met ingang van matroos omroep kiem sport verschijnsel oplichten dus Europeaan onder- zoeks- mstituut knecht 6 par exemple achillespees 3 opening wildebeest aan- houdend Los het Zweedse raadsel op. In de gele, genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 21 t/m dinsdag 27 September 2005 doorgeven via U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... I ill liier tic gevonden letter\ in en heI het gevonden woord door via 0909-50 10 699. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2005 - puzzel en win services Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Niet geldig in combinatie met andere kortingen en prijzen zijn niet inwisselbaar tegen contanten, ook niet gedeeltelijk. Even weg in eigen land of net over de grens! De meer dan 50 bungalowparken van Landal GreenParks, met veelal vrijstaande bungalows, vindt u in de mooiste natuurgebieden van Nederland. En op adembenemende plekjes in Duitsland, Belgie, Tsjechie en Oostenrijk. Lekker de omgeving verkennen, met het hele gezin naar een attractiepark of tot rust komen met een goed boek... De winnaars kiezen voor een verblljf in een 4- of 6-persoonsbungalow in een van de volgende Landal GreenParks. In Nederland; Aelderholt, (Aalden-Drenthe); Coldenhove (Eerbeek- Veluwe); Heihaas (Putten, Veluwe); Heideheuvel (Beekbergen, Veluwe) Landgoed't Loo ft Loo- Oldenbroek. Veluwe); Miggelenbeng (Hoenderioo, Veluwe);Rabbit Hill (Nieuw Milligen, Veluwe); Hoog Vaals (Vaals, Zuid-Limburg); Twenhaarsveld (Holten, Overijssel). In Duitsland: Hochland (Kell am See, Trierer Land); Warsberg (Saarburg, Trierer Land); Mont Royal (Krov, Moezel); Sonnenberg (Leiwen, Moezel); Wirfttal (Stadkyll, EifelJ; Dwerchter Sand (Molbergen, Oldenburger Munsterland). U kunt een keuze maken uit alle aankomstdata tot 13 oktober 2006 m.u.v. schoolvakanties en feestdagenperioden. Reserveren kan vanaf 6 weken voor aankomst d.m.v. een reserveringsformulier. Kijk voor meer informatie op www.landal.nl of bel (0900) 8842 (20ct p.min). De oplossing uit nummer 30 is: Kaasdrager. Een historisch hotelarrangement in het Best Western Amrath Hotel Alkmaar is gewonnen door: Fam. J. Zevenbergen, Barendrecht; Fam. A. Anheunisse, Brielle; Fam. C. van Zuijlekom, Geervliet; Fam. J. Schneider, Oud-Beijerland; Fam. B. van Dam, Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 13