maasstad wojte ©un ©teste Meespelen met B-orkest van Harpe Davids Modeshow Mitzi in't Stadhuys Open Dag Schiespoor Branders- feesten in Passage ¥IeTDnri'S Pilots in Violier en De Veel geld is hier niet te halen' STOPPEN MET ROKEN?! Heemtuin in de ban van de spin Contract voor vervoer leerlingen Vapijte^ maasstad weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Overblijven wordt een steeds serieuzere zaak. Was het vroeger 'zie- lig' als je als kind ook tus- sendemiddag op school moest blijven om je boter- hammetje te eten, tegen- woordig is het de nor- maalste zaak de wereld en wordt er flink gebruikt ge- maakt van de mogelijkheid tot overblijven. Per 1 januari zijn schoolbesturen zelf ver- antwoordelijk voor het heb- ben van een tussenschoolse opvang en moeten ze inzich- telijk maken hoe zij dat heb- ben geregeld. Nu is het zo dat er slechts ruimte be- schikbaar gesteld hoeft te worden. Vooruitlopend op deze nieuwe wet is Komkids, voorheen de Stichting Kinderopvang Schiedam, twee pilots ge- start. Een op basisschool De Violier en sinds kort ook 6£n bij basisschool De Wie- ken. De resultaten zijn nu al zeer positief te noemen. |/l//ptpn komt het VV I voordeel Onder professionele begeleiding! Lasercentra N.O. Nederland vestiging Rotterdam www.zwartehand.nl LUXOR THEATER ROTTERDAM Shantykoor SCHIEDAM - In wijkcentrum Zuid is er op dinsdag van 16.30 tot 17.45 een nieuwe 'Meiden Creaclub' waarin onder begelei ding van een gespecialiseerde vakkracht de leukste en gezel- ligste dingen worden ondernomen. Ook de kleintjes, van 3,5 tot en met 6 jaar, kunnen op dinsdag van 15.30 tot 16.30 uur heerlijk met de beentjes van de vloer. 'Dansen zonder Poes- pas' is namelijk weer begonnen. Buikdansen Kledingbeurs Beach-disco Mantelzorgcafe Toneelspelen Linedance-avond MILIEUKLACHTEN UIT UW REGIO SCHEBO TAPIJTEN AL 35 jaar! 20% GOEDKOPER dan onze collega's OP ALLE BEKENDE MERKTAPIJTEN SCHIEDAM - Mitzi Mode showt de nieuwe najaarscol- lectie dinsdag 27 September van 15.00 tot 1630 uur in het nieuwe restaurant 't Stadhuys, onder in het ge- restareerde stadhuis op de Grote Markt. In verband met een beperkt aantal zit- plaatsen worden de klanten van Mitzi opgeroepen hun toegangskaart zo spoedig mogelijk af te halen. De najaarscoliectie die by Mitzi komt te hangen is qua stijl en nieuwe trends veel- beiovend. Eigenaresse Mitzi Ottenvan- ger is razend enthousiast over de plannen. „Het is een voorbeeid van hoe onderne- mers eikaar kunnen verster- ken en helpen hier in dit stukje Schiedam. Ik ben van mening dat veei meer onder- nemers die onderlinge sa- menwerking moeten zoeken, dan kunnen daar nog heel wat mooie dingen uit voort- komen." SCHIEDAM - Modelspoor- vereniging Schiespoor houdt zaterdag 24 September een Open Dag van 10.00 tot 16.00 uur in het clubgebouw aan de Westerkade 21. Alle banen zijn deze dag in bedrijf en er wordt ook weer een beurs van gebruikte treinen georganiseerd. Toegang is 0,75 voor vol- wassenen en kinderen beta- len vijftig cent. SCHIEDAM - Winkelcen- trum Nieuwe Passage haakt in op de Brandersfeesten met optredens van diverse straatartiesten. Zaterdag 24 September is Henry 'Suitcase' Houdini aan wezig. Henry is half man en half een bruine leren kof- fer. Hij is een ontsnappings- kunstenaar die al vijf jaar in deze koffer vastzit. Ook zullen Maj The Maestro te vinden zijn in De Nieuwe Passage. Zondag 25 September zijn de winkels open van 12.00 tot 17.00 uur. Tijdens het winkelen kan onder meer genoten worden van Koko en mr. Hunter. Koko is een langbenige opvallende para- dijsvogel, op doorreis vanuit verre oorden. Parkeren is deze zondag natuurlijk gar- tis. www.maasstadweekbladen.nl KANTOOR: Westblaak 180 Postbus 1162 3000BD Rotterdam Telefoon 010 4004491 Fax 010 4128449 email: stadsgroepadv@rotterdamsdagblad.nl Geopend ma. t/m vr. 8.30-17.00 uur. BEZORGING: Netwerk VSP email: bezorgingmaasstad@rotterdamsdagblad.nl Telefoon 0900 2020299 (10 euro ct. p.min.) ma. t/m vr. 09.00-17.00 uur DIRECTIE: R. M. de Koning MANAGER: H. Wirtz Telefoon 010 4004290 VERTEGENWOORDIGERS: S. Verzendaal Telefoon 0610921026 B.van Dongen Telefoon 06 53786940 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDACTIE: Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Fax 010 4004366 Email redactie: maaspostwaterweg@redactie.maasstad.nl K.Moerman- vanderKnaap Telefoon 010 4004322 E. Meijer Telefoon 0104004401 Chef-redactie: P. E. van derHeide Telefoon 010-4004490 FOTOGRAFIE: Voor nabestellingen Telefoon 06 51562210 INZENDTERMIJN REDACTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: PcM Lokale Media b.v. Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij PcM Lokale Media b.v., e.g. de betreffende auteur Woensdag21 September 2005 XQ52 Komkids start als eerste met tussenschoolse opvang Komkids is de eerste professione- le instelling voor kinderopvang die Tussenschoolse Opvang in Schiedam verzorgt. In maart werd al op basisschool De Violier in Sveaparken gestart met een eerste pilot in tussenschoolse op vang. De resultaten tot nu toe zijn positief. De ouders die de over- blijf daar al jaren doen worden ondersteund door een coordinator van Kornkids. Wie dat wil krijgt als ouder een cursus aangeboden door Komkids. Gemiddeld zijn hier zo'n zestig tot honderd kin- Tussenschoolse opvang laten regelen door Komkids is ideaal, vinden ze zelf. „De lokalen blijven ongeroerd, want de kinderen kunnen gebruik maken van alle faciliteiten van de buitenschoolse opvang.Foto Roger van derKraan die door Komkids in Schiedam is opgezet, wordt op een andere ma- nier gewerkt. Hier is een beroeps- kracht ingezet om de overblijf te regelen, naast de vaste overblijf- deren per dag die overblijven. De moeilijkheid bij De Violier hgt bij het duidelijk houden waar de tussenschoolse opvang voor be- doeld is. „Doel is mensen die overdag wer- ken daartoe de mogelijkheid directeur van Komkids uit. „Het is niet de bedoeling dat er kinderen komen puur alleen omdat het zo gezellig is, terwijl moeder gewoon thuis- zit." Bij De Wieken, de tweede pilot ouder. De kinderen nemen als vanouds zelf brood mee, maar Komkids verzorgt drinken, fruit en biedt sport- en spelmogelijk- heden aan. ..Ouders deden het na tuurlijk altijd erg goed en blijven dit ook doen. Maar de combinatie van een ouder met een professio- nele kracht zorgt voor een sterker team en nog meer kwaliteit", al- dus Yde Dragstra. „Daarbij dat de kin deren de fa ciliteiten van de BSO gebruiken; daardoor hebben zij veel meer ruimte en blijven de lokalen of de hal in school onbelast. Bovendien waar- borgt de inzet van beroepskrach- ten de nodige continuiteit." De tussenschoolse opvang bij ba sisschool De Wieken heeft zoals gezegd de naam Tjasker gekre- gen, naar een van de kleinste mo- lens in Nederland. Zo sluit die naam ook mooi aan bij de naam van basisschool De Wieken waar de BSO in gevestigd is. Kinderen van basisschool De Wieken, de Annie M.G. Schmidtschool en basisschool De Taaltuin kunnen gebruik maken van de nieuwe BSO, want er wordt daar ook voor- en naschoolse opvang ge- geven. Er is plaats voor dertig kinderen in de leeftijd van 4 tot 13 jaar. Alleen voor basisschool De Wieken is er tussenschoolse opvang in Tjasker. Komkids ziet dit als een pilot om ervaring op te doen met deze nieuwe activiteit. Op termijn kunnen zestig kinde ren van de TSO gebruik maken. Of deze vernieuwende activiteit toekomst heeft, moet nog blijken. Vooralsnog is deze TSO iets duurder dan de oude overblijf. Maar Yde Dragstra geeft aan dat de noodzaak voor scholen vooral ook ligt in de vernieuwde wetge- ving. „Vanaf januari 2006 is elke basisschool verantwoordelijk voor de uitvoer van TSO. Voor veel scholen is het nu een hele rompslomp om de overblijf goed te regelen. Het aantal kinderen dat overblijft groeit maar het is vaak lastig om voldoende over- blijfmoeders en geschikte ruimtes te krijgen. Wij zijn goed in het or- ganiseren van activiteiten in de vrije tijd van kinderen. Scholen hebben genoeg tijd nodig voor het organiseren van het onder- wijs. Daarom is het verstandig Komkids voor 'de overblijf in te schakelen." Vanaf januari biedt Komkids TSO op alle basisscholen in Schiedam aan. K De geldlade, inclusief frisdrankenautomaat, is inmiddels verdwenen uit de Schiedamse kinderboerderij. Daardoor is het in ieder geval een stuk stiller geworden op de boerderij. Foto Roger van der Kraan SCHIEDAM - Een poging tot in- braak hier, een poging tot brandstichting daar. Kinder- boerderijen hebben de laatste tijd meer dan eens te kampen met deze vormen van vandalis- me. Naar de reden is het gissen, maar het ligt voor de hand dat die er simpelweg niet is. „Wij denken niet dat inbrekers hier op zoek zijn naar vreselijk veel geld, want dat is hier niet te vin den, ik denk meer dat het een vorm van verveling is en wij zijn daar dan jammergenoeg slacht- offer van", aldus een medewerk- ster van kinderboerderij't Hoef- blad. Eigenlijk zouden de medewerkers van kinderboederij 't Hoefblad ge- heel andere dingen aan hun hoofd moeten hebben, dan zich zorgen te maken om inbraak en brandstich ting. Maar de realiteit is de laatste maanden helaas anders. Vooral in de zomermaanden toen als service voor de bezoekers een frisdranken automaat in een van de stallen was neergezet, was het raak. De geldla de van de automaat bleek een bij- zondere aantrekkingskracht te heb ben op bepaalde lieden, die daar's avonds verwoede pogingen voor gingen ondernemen om die in hun bezit te krijgen. Gek werden ze er bij de kinder boerderij van, want de lege geldla de (het geld werd er immers elke avond voor sluiting uitgehaald), werd telkens weer duidelijk zicht- baar voor het raam gelegd. „Erg slim zijn die inbrekers dus kenne- lijk ook niet", vertelt de mede- werkster. 75% vergoed door o.a. Zilveren Kruis/PWZ (uw eigen bijdrage slechts 31,25) Bel: 0900 - 4378678 0900 - GESTOPT De laatste inbraak die te maken had met de frisdrankenautomaat dateert van enkele weken geleden. Toen is de frisdrankenautomaat compleet gesloopt en werden er daarnaast nog meer vernieiingen gepleegd. Een enorme schadepost voor de kinderboerderij. Toen is ook besloten de automaat dan maar weg te halen „Hoe jammer dat ook is voor de bezoekers, want het is natuurlijk heerlijk als je tijdens je bezoek op de boerderij ook iets koels te drinken kunt krijgen." Sindsdien is het redelijk stil op de kinderboerderij in het Prinses Bea- trixpark, al wordt er elke keer wel rekening gehouden met weer wat vernieiingen en ander klein leed. „Het gaat vaak om kleine dingen, maar het zijn wel dingen waar je niets aan hebt en die veel tijd kos- ten. Elke inbraak wordt door ons bij de politie gemeld, dat kost tijd, maar dat blijven we wel doen." Ook in Vlaardingen-Holy blijft de plaatselijke kinderboerderij Holy- wood niet van klein leed versto- ken. Ook daar waren afgelopen zo- mer inbraken en brandstichting schering en inslag. De beheerder was het op een bepaald moment zo zat dat hij de gemeente vroeg maatregelen te treffen. Daarom werd besloten besloot over te gaan tot het plaatsen van camera's. Over dat cameratoezicht, de camera's hangen er nu ongeveer vier weken, is men uitermate tevreden. En niet alleen de beheerder is positief. Vooral ook uit het publiek komen vele positieve reacties. „Er zijn er veel die zeggen: goed dat er toe- zicht is en dat er op de spullen wordt gelet", aldus een mede- werkster. De camera's hebben er in ieder geval voor gezorgd dat er tot nu toe geen ongewenste bezoe kers meer in Holywood zijn ge- weest. wo 19 t/m zo 23 oktober 14.00 19.30 uur Reserveren: (010) 484 33 33 of www.luxortheater.nl SCHIEDAM - Waarom spint een spin?Waarom hangt een spin zijn draden over het pad? Waar zijn de spinnen zomers en wat doen ze als het vriest? En kunnen spinnen ook zwemmen en vliegen? Wie be- nieuwd is naar de antwoorden op deze vragen kan zondag 25 September naar heemtuin t' Hoefblad in het Prinses Bea- trixpark komen. Vanaf 13.30 uur staat alles in het teken van de spin. Volwassenen en kinderen kunnen knutselen, 'griezelen' en meedoen aan een spinnenexcursie door de heemtuin. De rondleiding die om 13.30 uur start bij het heemtuinhuisje (tegenover de kruidentuin), wordt verzorgd door stadsecoloog Hans Kruijf. Hij zal proberen ver- schillende spinnen te vangen en spannende wetenswaar- digheden over de spin te ver- tellen. De rondleiding duurt ongeveer een uur. Deglname aan zowel de excursie als de creatieve activiteit is gratis. SCHIEDAM - Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben gezamenlijk een contract afgesloten met ver- voersbedrijf Connexxion voor het vervoer van leerlin gen. De drie gemeenten wer- ken de laatste jaren intensie- ver samen op een aantal be- leidsterreinen en ook bij de gemeenschappelijke inkoop van diensten en producten. Door centraal in te kopen staan de gemeenten sterker bij het bedingen van een scherpe prijs tegen een goe- de kwaliteit. Voorheen werden door de gemeenten apart contracten afgesloten met vervoerders. Nu hebben zij hierover ge zamenlijk afspraken ge- maakt en kan Connexxion na een Europees aanbeste- dingstraject de komende drie jaren het vervoer van leerlingen verzorgen. Dagelijks worden in de drie gemeenten bijna 400 leerlin gen naar en van school ver- voerd. Het gaat daarbij voornamelijk om leerlingen die aangewezen zijn op een vorm van speciaal onderwijs (onder andere scholen voor slechtzienden, gehandicap- ten en leerlingen met leer- en gedragsmoeilijkheden). 06 - 516 94 096 of mail: mantel- zorg.schiedam@zonnet.nl. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert in samenwerking met Atalanta Sharief vanaf donder- dag 22 September (21.00-22.30 uur) een cursus buikdansen. De kosten zijn 105 euro voor veertien lessen. Het is de manier voor vrou- wen om hun dagelijkse beslomme- ringen even opzij te zetten. De ver- schillendedansstijlen zijn klassiek Egyptisch, sluierdans, Turks en de stokkendans.Voor meer info: 06- 492 54 601. SCHIEDAM - Een kledingbeurs wordt vrijdag 23 September van 10.00 tot 15.00 uur weer georgani seerd in De Erker. Er zijn nog wat tafels te huur, ze kosten maar 1,50. Voor bezoekers is de toegang gra tis, voor meer informatie: 426 77 67. SCHIEDAM - In wijkcentrum De Blauwe Brug wordt vrijdag 30 Sep tember een Beach-disco voorkin- deren tussen 6 en 12 jaar georgani seerd. Kosten zijn 1,50 inclusief li- monade. Jongeren tussen de 12 en 16 jaar kunnen hier tussen 21.00 en 23.30 uur terecht. Voor hen is de disco twee euro. SCHIEDAM - Het Mantelzorgcafe Schiedam opent dinsdag 27 Sep tember de deuren voor alle Schie damse mantelzorgers. De GGD zal te gast zijn met informatie en ad- vies over patientenverenigingen. Wie zorgt voor een chronisch ziek (e) of gehandicapt(e) familielid, vriend of bekende kan terecht aan het Broersveld 123 op iedere laat ste dinsdag van de maand van 10.00-12.30 uur. Voor meer info: SCHIEDAM - Het eerste Schie damse Shantykoor bestaat sinds begin dit jaar en heeft stevige am- bities. Na de eerste repetitiemaan- den wordt er nu serieus werk ge- maakt van optredens. Op de tradi- tionele Brandersfeesten zal 'Stuur- loos' voor het eerst in het openbaar optreden. Tijdens de Gondelvaart op zaterdag 24 September zullen, uiteraard vanaf een schip, de liede- ren over de Schiedamse wateren klinken. Ruim een week later, zon dag 2 oktober, staat het koor aan vaste wal. In Winkelcentrum Spa- land wordt dan vanaf 13.00 uur ge- zongen tijdens de inmiddels be kende Spalandloop. SCHIEDAM - In dienstencentrum De Woudhoek gaat dinsdag 4 ok tober een cursus toneelspelen van start. De cursus bestaat uit tien les sen, waarin de basistechnieken van het toneelspelen worden geleerd. Er worden een aantal improvisatie- oefeningen gedaan om de stem, mimiek en het gehele lichaam te leren gebruiken. Er wordt gewerkt naar een eindpresentatie van een zelfverzonnen toneelstuk. De les sen zijn van 9.30 tot 11.30 uur en kosten 38 euro. Inschrijven voor 23 September via nummer 470 95 55. SCHIEDAM - Zaterdag 24 Sep tember is er weer als vanouds een gezellige dansavond voor liefheb- bers van country- en linedancing in wijkcentrum De Erker. De toe- gangsprijs is twee euro en deavond is van 19.30 tot 23.30 uur. SCHIEDAM - Het B-orkest (opleidingsorkest) van muziekvereniging Harpe Davids verzorgt zaterdagmiddag 15 oktober van 14.00 tot 14.45 uur een concert tijdens de inloopconcertmiddag in de Grote Kerk. Het op leidingsorkest van Harpe Davids is een orkest voor beginnende blaasmu- zikanten en slagwerkers (jong en oud) en repeteert eenmaal per week op maandagavond van 18.45 uur tot 19.25 uur in verenigingsgebouw 'De Tamboerijn' aan het Nijhoffplein 22. In samenwerking met Muziekcen- trum OpMaat biedt Harpe Davids de unieke gelegenheid om aan dit con cert mee te werken. Iedereen die een blaasinstrument (klarinet, dwarsfluit, hobo, trompet of trombone) of slagwerk bespeelt en die het leuk vindt om in orkestverband met eikaar te musiceren, is welkom om mee te doen. Er kan door belangstellenden in September en oktober meegerepeteerd wor den op: maandagavond 12, 19 en 26 September, maandagavond 3 en 10 oktober (generale repetitie). De muziek is voor muzikanten speelbaar die tenminste een half jaar muziekles hebben gehad. Belangstellenden kunnen zich opgeven via nummer 449 15 91 of secretariaat@harpedavids.nl Iedere deelnemer krijgt van Harpe Davids alle bladmuziek toegezonden, en -uniek- een oefenCD om alvast thuis het een en ander door te spelen. Deelname aan dit project kost helemaal niets. „,\ieudienst Ri/„Wo De DCMR Milieudienst Rijnmond behandelt klachten over stank, stof, lawaai en andere overlast van bedrijven in het Rijnmondgebied. Hieronder leest u een toelichting op een deet van de 511 klachten die in de week van 12 tot 19 September zijn binnengekomen. Gasachtige, chemische lucht in Vlaardingen en Schiedam Dinsdagmorgen 13 September belden 46 inwoners van Vlaardingen en Schiedam naar de meldkamer van de DCMR over een gasachtige, chemische lucht. De uitrukdienst van de meldkamer stelde na onderzoek vast dat de stank afkomstig was van overslagbedrijf Gdfjell Terminals aan de Oude Maasweg in het Botlekgebied. Daar was het chemische product MTBE (methyl-tertiair-butylether, een loodvervanger voor benzine) geladen naar het schip Bow Fortune zonder een dampretourinstallatie. Het voorval wordt verder onderzocht. Waar mogelijk zal MTBE voorlopig verladen worden met dampretourinstallatie, Geluidsoverlast van wegwerkzaamheden in Ridderkerk Eveneens op 13 September ontving de meldkamer twaalf klachten over een razend en sissend geluid. Aan de kruising Rijnweg Wevietsweg in Ridderkerk voerde aannemer Heijmans wegwerkzaamheden uit. Er was vergunning afgegeven voor het werken in de avond en nacht. Omdat de DCMR geen bevoegdheid heeft dm deze werkzaamheden te controleren, zijn de klachten doorgegeven aart de politie om de mate van overlast te beoordelen. Stankoverlast in Hoek van Holland, 's-Gravenzande en Naaldwijk Zondagmiddag 18 September kwamen er in korte tijd zeventien klachten bij de meldkamer binnen over schroeilucht en verbrand plastic. De meeste klachten kwamen uit Hoek van Holland, een enkele uit 's-Gravenzande en Naaldwijk. Het Rotterdamse Havenbedrijf had geconstateerd dat werk- eiland De Thialf in de Europahaven op de Maasvlakte de nodige uitlaat- gassen produceerde. Dit was waarschijnlijk het gevolg van het opstarten van de hulpmotoren van het werkeiland. De milieuklachtentelefoon: (010) 47 33 333 (24 uur per dag). Of uw klacht via internet: www.dcmr.nl/milieuklacht. Ook voor gordijnen, zonwering en laminaat Huisbezoek mogelijk STREKSINGEL 165 - 189 R'DAM-H'BERG Vrijdag tot 21 .OO uur geopend - www.schebo.nl Tel. 010-4229120/4224430-Fax 010-4227867 - s Maandags gesloten

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 14