23, 24 25 September SCHIEDAM - Schiedam staat dit jaar bol van de activiteiten en evenementen. Vooral in de maand September hoef je wat dat betreft niet stil te zitten in de Brandersstad. Open Monumen- tendag, Open Ateliers en het Nederlands Kampioenschap Tonnetje Steken leiden de Schiedam- mer naar het slotweekeinde van September dat traditiegetrouw in het teken staat van de Bran- dersfeesten. Drie dagen lang, van vrijdag 23 tot en met zondag 25 September is het feest in de stad. Schiedammers van alle leeftijden en achtergronden krijgen een programma aangeboden waarbij vooral het kleurrijke karakter en de rijke historie van hun Brandersstad wordt bena- drukt. Het feestelijke startschot wordt gegeven met de Taptoe op het Stadserf, gevolgd door de Schiedamse horeca die uitpakt met Schiedam Live! De zaterdag staat in het teken van het water. De Lange Haven vormt weer het historische en levendige decor voor de Gondelvaart; een kleu- rige stoet van schepen. Zaterdag en zondag strijden teams om de Brandersbokaal tijdens de Branderssloepenrace. Nieuw is het Stoffenspektakel dat dit jaar op zaterdag op het Stadserf wordt georganiseerd. Het gehele Stadserf wordt dan gevuld met stoffen- en fourniturenkramen. Maar ook de zondag is dik de moeite van het bezoeken waard. Een nautische markt op de Lange en Korte Haven, veel toneel voor de kinderen en winkeliers pakken uit met dwaze aanbiedingen op de Brandersmarkt en tijdens de koopzondag.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 19