SLAAPCOMFORT 35r OSSKSS, DeVosBurchart V Vrijdag 23 September zaterdag 24 September BRANDERSAANBIEDINGEN hoofdkussen met NEKROL 90% OANZENDONS dekbeddenl BRANDERSPRijs 49P® BRANDERSPRMS595r Suede verkrijgbaar in zwart donkerbruin, rood, donkerblauw en cognac Van €129,90 voor SLAAPGILDE DEZE AANBIEDINGEN ZIJN ALLEEN GELDIG OP 22-23-24 EN 25 SEPTEMBER antiallergisch,wasbaab,navulbaa uchtenWARM 140/200 vanI-69: BBANDEBSPWJS BRANDERSPR,js 200/200 VOOR139* 240/200 2STUKS 1-PERSOONS PULLMAN BOXSPRmC ALUMI„,0« en MATRASSEN overstelbareaup^gsp'R^ BRANDERSr cOMPLEETv«1790: 9 09.00 -17.00 uur: Dwaze Branderskoopjes Schepen in de Haven 19.30 uur: Opening Brandersfeesten 2005 20.00 - 22.00 uur: Taptoe 19.00 - 22.00 uur: Hoog en Droog 20.00 - 21.00 uur: Avondtocht Fluisterboot 21.00 - 22.00 uur: Avondtocht Fluisterboot 21.00 - 01.00 uur: Schiedam Live! 09.00 -17.00 uur: Dwaze Branderskoopjes Schepen in de Haven Vanaf 10.00 uur: Brandersdag 10.00 -16.00 uur: MEVO Bazar 11.00 -17.00 uur: Stoffen Spektakel 11.00 -17.00 uur: Brandersmarkt 11.00 -17.00 uur: Nautische markt 11.00 -17.00 uur: Branderssloepenrace 11.00 -17.00 uur: Spanning en spel 5 11.00 -17.00 uur: Ouderwets buiten spelen 11.00 -17.00 uur: Branderij in werking a - 11.00 -17.00 uur: Parels van Schiedam 11.00 -17.00 uur: De Makelaars Bus 11.00 -17.00 uur: Flexa Bus 11.00 -17.00 uur: Zotte Zomersprookjes 11.00 -17.00 uur: Razende reporters 11.00 -17.00 uur: Park-line parkeren NIEUWE DESSINS 2 sTUKS 2-PERS. 89?5 2 STUKS UTS J. 9995 SHOWROOMMODELLEN 2AUplNG%S°EBMAmASSEN SCHOUDER-ENHEUPZONE SAMEN SLAAPCOMFORT Hoogstraat 125 3111 HD Schiedam Tel. (010)4268732 www.devosburchart.nl VOOR 169: Broersvest 135 Schiedam 010 - 426 84 92 ABC parkeergarage op loopafstand www.slaapgilde.nl Programma Brandersfeesten 2005 SCHIEDAM - De Brandersfeesten 2005 bieden weer drie dagen lang plezier voor Schiedammers van alle leeftijden. Het feestelij- ke startschot wordt gegeven met de Taptoe op het Stadserf waarna een weekend volgt dat bol staat van de activiteiten. Mu- ziek, het water en de historie van Schiedam spelen de hoofdrol op de Brandersfeesten. De Gondelvaart; een kleurige stoet van schepen, zal ongetwijfeld weer een van de hoogtepunten worden. Maar er is meer. Veel meer! Een overzicht. Drie dagen lang kunt u bij de winkels in Schiedam centrum terecht voor de Dwaze Branderskoopjes. Winkeliers luiden de Brandersfeesten in met bijzondere acties. De Lange Haven en Korte Haven zijn een levendig tafereel van boten en schepen die het gehele weekend het water opfleuren. Samen met de burgemeester openen Jeugdtheaterkoor Reuzeleuk en de Jeugd Rijnmondband de Brandersfeesten 2005 op het Stadserf. De jonge artiesten spelen en zingen tijdens deze spetterende opening veel nummers uit eigen repertoire. De Taptoe op het Stadserf is inmiddels een vertrouwd begin van de Bran dersfeesten. Showkorps Excelsior (Delft), Showkorps Liberte (Vlaardin- gen), de Jeugd Rijnmondband (Schiedam), Showkorps Wilhelmina (Sleeuwijk) en Scheepjeswol Harmonie (Veenendaal) zetten dit jaar een bijzondere show neer. Oudjre Schiedammers zijn welkom om Hoog en Droog te genieten van de Taptoe. In Bibliotheek Stadserf staan stoelen voor het raam, er is koffie en thee en uiteraard zal het brandende watertje Brandersschat niet ontbreken. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Wilt u er graag bij zijn, bel dan met Stichting Brandersfeesten Schiedam: 010 - 273 08 03. Speciaal voor de Brandersfeesten varen de fluisterboten's avonds uit met bijzondere thematochten voor kinderen en volwassenen. Het vertrek is vanaf het Doelenplein. Bekijk de stad en de Brandersfeesten vanaf het wa ter en geniet van de muziek op de fluisterboot of van sprookjes tijdens een van de kindertochten. Voor reserveringen kunt u bellen met Mozaick or- ganiseert, tel. 010 - 426 41 66. Speciaal voor de Brandersfeesten varen de fluisterboten's avonds uit met bijzondere thematochten voor kinderen en volwassenen. Het vertrek is vanaf het Doelenplein. Bekijk de stad en de Brandersfeesten vanaf het wa ter en geniet van de muziek op de fluisterboot of van sprookjes tijdens een van de kindertochten. Voor reserveringen kunt u bellen met Mozaick or- ganiseert, tel. 010 - 426 41 66. Jazz, rock, blues en covers schallen door de straten van Schiedam. Op de terrassen, in de restaurants en cafes is het genieten van live muziek. Bij de winkels in Schiedam centrum kunt u terecht voor de Dwaze Bran derskoopjes. De straten worden opgeluisterd met levende standbeelden en straattheater. De Lange Haven en Korte Haven zijn een levendig tafereel van boten en schepen die het gehele weekend het water opfleuren. Ouderenhuizen en verzorgingshuizen in Schiedam besteden, in samen- werking met de Historische Vereniging, aandacht aan de Brandersfeesten en de geschiedenis van de Brandersstad Schiedam. Bewoners en bezoe- kers van diverse zorginstellingen kunnen genieten van beeldmateriaal, verhalen en muziek van vroeger. r In de Grote Kerk in de Lange Kerkstraat is de MEVO Bazar. Naast een grote tweedehands boekenmarkt worden daar ook curiosa, elektrische ap- paraten, glas en aardewerk en veel kinderspeelgoed verkocht. Ook kunt u zelfgemaakte kaarten, frivolite en eigengemaakte jam kopen. In de gezel- lige koffiehoek kunt u heerlijk uitrusten met een kopje koffie, soep of broodjes. Tijdens Stoffen Spektakel is het gehele Stadserf gevuld met stoffen- en fourniturenkramen. U vindt hier een totaalpakket op het gebied van mode- en interieurstoffen. De stoffen die worden aangeboden zijn de nieuwste herfst- en winterstoffen. Ook is er een enorm aanbod van gordijnen, vitra- ges, taftzijdes, organza's, voiles, meubelstoffen en imitatiebont. Neem de maten mee en u kunt u prima laten adviseren door de interieurspecialisten. Stoffen Spektakel is mede mogelijk gemaakt door Stichting Centrumma- nagement. De winkelstraten van Schiedam zijn gevuld met de gezellige Branders markt. U kunt heerlijk struinen langs vele kramen en in de tuin van de Grote Kerk kunt u kennismaken met oude ambachten. Op de Nautische markt aan de Lange en Korte Haven kunt u heerlijk fla- neren over de kades van de prachtige Oud-Hollandse handelshavens ter- wijl de mooiste, gekste of meest onverwachte nautische artikelen aan u ge- presenteerd worden. Verenigingen en instellingen met een zilte inborst presenteren zich aan u, handelaren bieden hun nautische producten aan en ambachtslieden en eigenaren van nautisch erfgoed laten zien wat ze in huis hebben. Ook presenteert provincie Zuid-Holland zich als varend erf- goedvriendelijke provincie, zijn er duikdemonstraties, modelbootdemon- straties en klinken er Shanty's over de kades. In de Lange Haven nabij Koemarktbrug strijden teams tijdens de Bran derssloepenrace om de felbegeerde Brandersbokaal. Tussen de wedstrij- den door zijn er demonstaties met onder andere kano's en zijn er water- bikecompetities. Alle kinderen zijn welkom bij de waterspelen op de Vismarkt en omge- ving. De Koninklijke Landmacht, Dienst Sport en Recreatie, de Burg, van Haaren Groep, de Rode Valken en de Zeekadetten van Schiedam zorgen voor een daverend spektakel op en om het water bij de Appelmarktbrug. Iedereen kan meedoen aan activiteiten over en op het water, zoals een in- dianenbrug en pikhaakhangen. Op het droge staan onder andere een klim- toren en een voertuig van de Landmacht. Bij de Koemarktbrug worden roeiwedstrijden gehouden en zijn kanotochten en demonstraties. Terwijl u Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76 bezoekt of meedoet aan de workshop cocktails shaken, kunt u uw kinderen onbe- zorgd laten spelen op onze binnenplaats. Onder toeziend oog van profes- sionele leidsters v&n Komkids worden uw kinderen van vier tot en met ne- gen jaar een uur lang vermaakt met spellen uit onder andere de jaren vijf- tig zoals hoelahoep, diabolo, sjoelen, bliklopen en hinkelen. Ook voor ou- dere kinderen worden diverse activiteiten georganiseerd. Bij binnenkomst in Het Gedistilleerd Museum ruikt u de verkwikkende geuren van jeneverbessen en gerstemout. Speciaal voor de Brandersfees ten wordt de branderij tijdelijk in werking gesteld. De meesterknecht laat u zien hoe moutwijn wordt gestookt en vertelt u alles over het productie- proces. In het proeflokaal staat onze kastelein voor u klaar om u onze ei gen moutwijnjenever te laten proeven. Tijdens de Brandersfeesten kunt u de tentoonstelling 'Parels van Schie dam. Hoogtepunten uit de historische collectie' gratis bezichtigen in het Stedelijk Museum Schiedam tijdelijk in De Korenbeurs aan de Lange Ha ven. De tentoonstelling bestaat uit schilderijen, prenten en tekeningen van bekende kunstenaars zoals Breitner, Jozef en Isaac Israels. Het museum heeft door schenking een uitgebreide collectie van de kunstenaars Abra ham Gips en Johannes Aarts. Van beide kunstenaars is een royale keuze te zien. Dupont ERA makelaars komt naar de Brandersfeesten met een bus vol in- formatie over alles wat met wonen in Schiedam te maken heeft. Gamma en Flexa zorgen voor kleur. Gamma Schiedam-Zuid komt naar de Brandersfeesten met de Flexa-bus. Breng kleur in uw leven en laat u adviseren door een kleurrijk team, ter wijl uw kinderen zich vermaken met een springkussen en schmink. Stap voor de Korenbeurs in de wereld van de Zotte Zomersprookjes en ontdek wat voor sprookjesfiguur jij bent! Ben jij die prins of prinses die de erwt voelt, de stoere ridder of juist het lieve elfje? In een decor van sprookjes kun je je laten schminken en kun je aan iedereen laten zien wie je eigenlijk echt bent. Tijdens de Brandersfeesten wordt een Branderskrant gemaakt door kinde ren, georganiseerd door Kunstpuntcom voor de Korenbeurs. Lijkt het je leuk om te interviewen, foto's te maken en stukjes te schrijven, geef je dan op en misschien ben jij tijdens de Brandersfeesten wel een echte 'Razende reporter'. E-mailnaar: brenda.flapper@welzijnschiedam.nl. Hoek Hoogstraat Lange HavenJe chip niet opgeladen of geen kleingeld op zak en toch parkeren? Vanaf 1 September is het ook in Schiedam moge lijk parkeergeld te betalen met de mobiele telefoon. Wil je ook graag zor- geloos en gemakkelijk parkeren? Ontmoet Park-line op de hoek van de Hoogstraat en de Lange Haven tijdens de Brandersfeesten. Zij vertelt u precies hoe het werkt. Kijk ook op www.park-line.nl. 15: 25% kortmg mahoebspwjs1195 im^— 99: ERKEND LID VAN HET

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 20