armband 12; Skollier Leen van Es Van vrijdag 23 t/m zondag 23 September OPALUW AANKOPEN!!!* En vele speciale aanbiedingen. Broersvest 27 Schiedam Zaterdag 24 September (vervolg) Zondag 25 September Geldt alleen voorfiliaal Schiedam juwelier Hoogstraat 97 Tel. 010-4263225 11.00 - 01.00 uur: Fifties Feest 11.30 -16.30 uur: Brandersroute 12.00 -17.00 uur: Slingerend door Schiedam 13.00 -16.30 uur: Kinderopera 16.00 - 01.00 uur: Schiedam live! 20.00 - 21.00 uur: Lichtjestour 21.00 - 22.00 uur: Gondelvaart Schepen in de Haven 11.30 -16.30 uur: Brandersroute 12.00 -17.00 uur: Nautische markt 12.00 - 16.00 uur: Park-line parkeren 12.00 -17.00 uur: Dwaze Branderskoopjes 12.00 -17.00 uur: Brandersmarkt 12.00 -17.00 uur: Maak kennis met Schiedam 12.00 -17.00 uur: Branderssloepenrace 12.00 -17.00 uur: Spanning en spel 12.30 -15.30 uur: Jeugdtheater Potdoosie 12.00 -17.00 uur: Slingerend door Schiedam 12.30 -17.00 uur: Parels van Schiedam 13.00 -16.00 uur: Ouderwets buiten spelen 13.00 -16.00 uur: Branderij in werking 13.00 -17.00 uur: Fifties Feest 13.30 -16.00 uur: Kinderopera 14.00 - 20.00 uur: Schiedam live! 16.30 -17.00 uur: Uitreiking Brandersbokaal y ft %S\ 'EM '•V* 7 I K Programma Brandersfeesten 2005 Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76 neemt u tijdens de Brandersfeesten mee terug naarde jaren vijftig. In het museum kunt u ou- derwets genieten van de bruisende fifties met rock and roll, suikerspinnen, hotdogs, hoelahoep, diabolo en cocktail workshops, 's Avonds is er vanaf 21.00 uur een Fifties Feest en kunt u vanaf het Proeflokaal de Gondel vaart bekijken. Langs de kade van de Lange Haven en Korte Haven herleven de tijden van weleer tijdens de Brandersroute. Monumenten als de Havenkerk, Het Gedistilleerd Museum en het Zakkendragershuisje zijn in de route opge- nomen. Het Apollo Toneel uit Schiedam verrast u op vrolijke wijze met een stuk stadsgeschiedenis, van de tijd van de Kaninefaten tot de jaren vijftig. Woonplus Schiedam biedt u gratis de historische stadswandeling Slinge rend door Schiedam aan. Dit boekje wordt u door onze historische verkle- de marskramers overhandigd ter hoogte van het begin van de Hoogstraat. Ontdek tijdens deze wandeling de verrassende geschiedenis die schuilt achter de vele monumenten die Schiedam rijk is! In samenwerking met Marco Kalkman (Liduina Musical) kan jong en oud genieten van twee sprookjes van Hans Christian Andersen. De Koren- beurs wordt een basis voor jeugdtheater en theater voor de jeugd. Jazz, rock, blues eh covers schallen door de straten van Schiedam. Op de terrassen, in de restaurants en cafes is het genieten van live muziek. Vanuit verschillende wijken in Schiedam starten zaterdagavond lampion- nenoptochten langs ouderenhuizen en verzorgingstehuizen. Zo komen de Brandersfeesten naar de mensen die niet in staat zijn naar de Branders feesten toe te komen. De tochten worden aangevoerd door Schiedamse drumbands en een daarvan eindigt op de Lange Haven voor de Koren- beurs. Daar verzamelt iedereen zich langs de kade en op de bruggen om de Gondelvaart goed te kunnen aanschouwen. Vanaf het Doeleplein bewegen prachtig versierde en verlichte boten zich door het water. Gracieus en met gepaste trots bieden zij de havens van Schiedam een bijzonder aanzicht. Welk schip vindt u het mooist? Breng uw stem uit voor de Publieksprijs. De stemformulieren worden op de avond zelf uitgereikt. De Gondelvaart is alleen mogelijk door het samen- werkingsverband met en tussen de diverse watersportverenigingen. De Lange Haven en Korte Haven zijn een levendig tafereel van boten en schepen die het gehele weekend het water opfleuren. Langs de kade van de Lange Haven en Korte Haven herleven de tijden van weleer tijdens de Brandersroute. Monumenten als de Havenkerk, Het Gedistilleerd Museum en het Zakkendragershuisje zijn in de route opge- nomen. Het Apollo Toneel uit Schiedam verrast u op vrolijke wijze met een stuk stadsgeschiedenis, van de tijd van de Kaninefaten tot de jaren vijftig. Op de Nautische markt kunt u heerlijk flaneren over de kades van de prachtige Oud-Hollandse handelshavens terwijl de mooiste, gekste of meest onverwachte nautische artikelen aan u gepresenteerd worden. Ver- enigingen en instellingen met een zilte inborst presenteren zich aan u, han- delaren bieden hun nautische producten aan en ambachtslieden en eigena- ren van nautisch erfgoed laten zien wat ze in huis hebben. Ook presenteert provincie Zuid-Holland zich als varend erfgoedvriendelijke provincie, zijn er duikdemonstraties, modelbootdemonstraties en klinken er Shanty's over de kades. Je chip niet opgeladen of geen kleingeld op zak en toch parkeren? Vanaf 1 September is het ook in Schiedam mogelijk parkeergeld te betalen met de mobiele telefoon. Wil je ook graag zorgeloos en gemakkelijk parkeren? Ontmoet Park-line tijdens de Brandersfeesten op de Hoek van de Hoog straat en de Lange Haven. Zij vertelt u precies hoe het werkt. Kijk ook op www.park-line.nl. Winkels Schiedam Centrum houden een speciale koopzondag met dwaze aanbiedingen. De straten worden opgeluisterd met levende standbeelden en straattheater. De winkelstraten van Schiedam zijn gevuld met de gezellige Branders markt. U kunt heerlijk struinen langs vele kramen en in de tuin van de Grote Kerk kunt u kennismaken met oude ambachten. Aansluitend op de Brandersmarkt zijn er activiteiten en ontmoetingen met Schiedamse non profit organisaties in het Gat van Bolmers. Hier wordt er van de ene in de andere cultuur gesprongen. Meedoen? Mail naar: marcel- le.jansen@welzijnschiedam.nl. In de Lange Haven nabij Koemarktbrug strijden teams tijdens de Bran derssloepenrace om de felbegeerde Brandersbokaal. Tussen de wedstrij- den door zijn er demonstaties met onder andere kano's en zijn er water- bikecompetities. Alle kinderen zijn welkom bij de waterspelen op de Vismarkt en omge- ving. De Koninklijke Landmacht, Dienst Sport en Recreatie, de Burg, van Haaren Groep, de Rode Valken en de Zeekadetten van Schiedam zorgen voor een daverend spektakel op en om het water bij de Appelmarktbrug. Iedereen kan meedoen aan activiteiten over en op het water, zoals een in- dianenbrug en pikhaakhangen. Op het droge staan onder andere een klim- toren en een voertuig van de Landmacht. Bij de Koemarktbrug worden roeiwedstrijden gehouden en zijn kanotochten en demonstraties. Dotje en Lotje spelen om 12.30 en 14.30 uur de voorstelling 'Indianen' voor de Korenbeurs. Juffrouw Dotje en juffrouw Lotje vervelen zich. Juf- frouw Lotje vraagt Juffrouw Dotje op de thee. Wanneer Juffrouw Dotje de mooie make-up van juffrouw Lotje ziet, verzinnen ze samen dat ze indi- aantje gaan spelen. Dat is heel leuk, maarde indianenstam is wel een beet- je klein met maar twee indianen. Misschien wil het publiek ook wel bij het kampvuur komen zitten om de vredespijp te roken? Woonplus Schiedam biedt u gratis de historische stadswandeling Slinge rend door Schiedam aan. Dit boekje wordt u door onze historische verkle- de marskramers overhandigd ter hoogte van het begin van de Hoogstraat. Ontdek tijdens deze wandeling de verrassende geschiedenis die schuilt achter de vele monumenten die Schiedam rijk is! Tijdens de Brandersfeesten kunt u de tentoonstelling 'Parels van Schie dam. Hoogtepunten uit de historische collectie' gratis bezichtigen in het Stedelijk Museum Schiedam tijdelijk in De Korenbeurs. De tentoonstel ling bestaat uit schilderijen, prenten en tekeningen van bekende kunste- naars zoals Breitner, Jozef en Isaac Israels. Het museum heeft door schen- king een uitgebreide collectie van de kunstenaars Abraham Gips en Jo hannes Aarts. Van beide kunstenaars is een royale keuze te zien. Terwijl u Het Gedistilleerd Museum aan de Lange Haven 74-76 bezoekt of meedoet aan de workshop cocktails shaken, kunt u uw kinderen onbe- zorgd laten spelen op onze binnenplaats. Onder toeziend oog van profes- sionele leidsters van Komkids worden uw kinderen van vier tot en met ne- gen jaar een uur lang vermaakt met spellen uit onder andere de jaren vijf tig zoals hoelahoep, diabolo, sjoelen, bliklopen en hinkelen. Ook voor ou- dere kinderen worden diverse activiteiten georganiseerd. Bij binnenkomst in Het Gedistilleerd Museum ruikt u de verkwikkende geuren van jeneverbessen en gerstemout. Speciaal voor de Brandersfees ten wordt de branderij tijdelijk in werking gesteld. De meesterknecht laat u zien hoe moutwijn wordt gestookt en vertelt u alles over het productie- proces. In het proeflokaal staat onze kastelein voor u klaar om u onze ei- gen moutwijnjenever te laten proeven. Tijdens de Brandersfeesten neemt Het Gedistilleerd Museum u mee terug naar de jaren vijftig. In het museum kunt u ouderwets genieten van de bruisende fifties met rock and roll, suikerspinnen, hotdogs, hoelahoep, diabolo en cocktailworkshops. In samenwerking met Marco Kalkman (Liduina Musical) kan jong en oud genieten van twee sprookjes van Hans Christian Andersen. De Koren beurs wordt een basis voor jeugdtheater en theater voor de jeugd. Jazz, rock, blues en covers schallen door de straten van Schiedam. Op de terrassen, in de restaurants en cafes is het genieten van live muziek. Op passende en sfeervolle wijze zullen de Brandersfeesten 2005 worden afgesloten voor de Korenbeurs. Vergeet u niet de boten en schepen mee uit te zwaaien, zij komen in 2006 zeker weer! tf w... f&smm Parfumerie La Bourse

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 22