Groot stoffenevenement op het Stadserf in Schiedam Opening van Cultureei seizoen voor ouderen Jeugdtheater tijdens de Brandersfeesten V Slingerend door Schiedam bestaat 10 jaar en molensteentjes in de aanbieding TfCoCettcUfa lanaa i JDzautu ion Veel modezaken gezien en niet geslaagd? ONTDEK MITZI MODE: jp" I hfiestE De Brandersroute t§ ar Scfwonheidsinsti tuut en pecticuresaCon cinders, uniek en steeds vernieuwend LI "'J sT BRAN Kom kennismaken op onze gezamenlijke OPEN DAG met de Sportarcade op zaterdag 24 September. Vrouwelijk en ook sportief casual maar toch stijlvol SCHIEDAM - Stichting Cen- trummanagement Schiedam haalt op zaterdag 24 Septem ber het Stoffen Spektakel naar de binnenstad. Het Stadserf zal gevuld zijn met stoffen- en fourniturenkra men. Stoffen Spektakel brengt daar verschillende professionele stoffenhandela- ren, ieder met zijn eigen spe- cialisatie, bij elkaar. Stoffen Spektakel is een programma- onderdeel van de Branders- feesten die plaatsvinden van vrijdag 23 tot en met zondag 25 September. Q I ana *iiii ;«j| i K-V- 1—Bf I llllfe SCHIEDAM - Iedereen kan van de prachtige binnenstad genieten door de Branders route te volgen: een stads- wandeling langs bijzondere monumenten als het Zakken- dragershuisje, Het Gedistil- leerd Museum en de Molens. De wandeling kunt is te vin den in het boekje Slingerend in Schiedam dat u gratis wordt aangeboden door Woonplus Schiedam. en dat vier ik met de klanten, die dat deze maand al hebben kunnen merken aan het geschenkje dat zij al mochten ontvangen. Voor de klanten die nog niet geweest zijn, kom gauw voor alles op is. Na de truffels zijn nu de bekende 250 gr Alleen tijdens de Brandersfeesten van 23 t/m 25 September. Ik organiseer workshops voor mensen die wat met chocolade willen doen. De workshops zijn op maandagavond vanaf 26 September t/m 28 november. Meldt u zo vroeg mogelijk aan want de plaatsen zijn beperkt. Inschrijfformulieren kunt u krijgen in de winkel of telefonisch aanmelden. Wat moet ik nog zeggen van de foto- en logobonbons. Velen zijn u al voor gegaan. Informeer naar de mogelijkheden. Aangesloten bij beautybon. De (cadeau)bon om kennis te maken met de schoonheidsspecialiste. Voor 12,95 ontvangt u een GRATIS behandeling van tenminste 1 uur en twee kortingscoupons van €7,50!! Dat is een gezamenlijke waarde van €50,-! Zie ook www.beautybon.com Regelmatig verzorgen wij in ons instituut workshops en visagiedagen met trendy make-up van Pupa. Wij zijn gevestigd aan de Boterstraat 44, Schiedam-Centrum (naast ABC-Garage), tel. 010 - 4736263. Boterstraat 89 (hoek Grote Markt) Schiedam Telefoon (010) 427 00 77 Week 38 MAASPOST SCHIEDAM - XQ10 Het Stadserf zaI zaterdag 24 September gevuld zijn met stoffen- en fourniturenkramen. foto: Roger van der Kraan De stoffen die worden aangeboden zijn de nieuwste herfst- en winter- stoffen, voor zowel kinderen als dames. De complete collecties kin- derstoffen van bekende merken met nieuwe patroonboeken wor den gepresenteerd. Voor de dames zijn de nieuwste chanels, wollen tweeds, denims, wildzijdes en krijtstrepen te koop. De plaatselij- ke modevakschool laat zien wat er voor techniek komt kijken bij het maken van een kledingstuk. Ook degenen die op zoek zijn naar interieurstoffen, zijn op het Stadserf op de juiste plek. Er is een enorm aanbod gordijnen, vitrages, taftzijdes, inbetweens, organza's, voiles, meubelstoffen en imitatie- bont. Bezoekers hebben de moge- lijkheid een ongekende hoeveel- heid interieurstoffen met elkaar te vergelijken en alles is uit voorraad leverbaar. Interieurspecialisten zijn aanwezig om gei'nteresseerden te adviseren. Het is ook mogelijk uw gordijnen op maat te bestellen, te laten maken en op te laten han- gen. Het voordeel van Stoffen Spekta kel is dat het publiek veel keuze- en vergelijkmogelijkheden heeft. De handelaren kunnen dus geen hoge prijzen hanteren. De consu- ment zal toch haar lapjes zo voor- delig mogelijk willen kopen. Voor de laagste prijzen en het grootste assortment bent u zaterdag 24 Sep tember in Schiedam op het Stadserf op de juiste plaats. Het Stoffen Spektakel gaat vanaf 10.00 uur van start en duurt tot 17.00 uur. Meer informatie: www.stoffen- spektakel.nl en www.brandersfeesten.nl. SCHIEDAM - In Schiedam wordt in September de opening van het culturele seizoen voor ouderen op feestelijk wijze gevierd. Doel van deze speciale opening is om het aanbod van activiteiten op het ge- bied van kunst en cultuur in Schie dam en omstreken dichter bij de ouderen te brengen en de drempel te verlagen. Tijdens de Brandersfeesten is er van alles georganiseerd. Een tap- toe met zitplaatsen in de biblio- theek voor ouderen een lampion- nenoptocht van kinderen langs de verzorgings- en verpleeghuizen en enkele dienstencentra bijvoor- beeld. In zorgcentrum Francois Haver- schmidt is zaterdagavond 24 Sep tember een gezellige borrelavond (met Brandersschat!). In Ouderen- complex Marconihove organiseren de zorggroep en Ouderenwerk ge- zamenlijk op zaterdagavond van 19.00 tot 21.30 uur een muzikale avond in het Atrium. Peter Karel brengen Hollandse en Engelstalige meezingers. De toegang is gratis. In DrieMaasStede is donderdag- avond 22 September een optreden van een Shantykoor en in Dien- stencentrum Woudhoek is zater dag 24 September een videopre- sentatie met lunch. In Diensten- centrum de Vier Molens wordt za terdag 24 September een open avond (met Brandersschat) geor ganiseerd. Meer informatie is te vinden op de website: www.cul- tuurkring.nl. De Cultuurkring verspreidt regel- matig informatie en tips in bladen, kranten, folderrekken en op prik- borden in de zorg- en dienstencen tra. Voor vragen kan ook worden gemaild: cultuurkring @hotmail- .com maar bellen kan natuurlijk ook naar de medewerker Cultuur kring, locatie de Wetering, tel. 010 - 4348422. In het voorjaar van 2006 organiseert de Cultuurkring weer De Vakantiebeurs voor oude- ren.Tijdens deze dagen zullen er verschillende optredens zijn op de verschillende locaties Op elke lo catie is dan een kraam te vinden waar veel informatie te vinden zal zijn over theater, muziek, tentoon- stellingen, exposities en culturele uitstapjes in het nieuwe seizoen. SCHIEDAM - Jeugdtheater De Teerstoof gaat weer spetterend van start in het nieuwe seizoen. Juf- frouw Dotje en Juffrouw Lotje van Theater Potdoosie zullen het thea- terseizoen openen met de voorstel- ling 'Indianen' tijdens de Bran dersfeesten op zaterdag 25 Septem ber. Ze staan dan op het podium bij de Korenbeurs en spelen de voor- stelling om 12.30 uur en 14.30 uur. Ook dit seizoen is er weervoor-ie- der-wat-wils' in Jeugdtheater De Teerstoof. Er zijn dit jaar weer een paar nieuwe dingen. Voorstellin- gen voor acht-plus en workshops voorafgaand aan de voorstelling! De acht-plus voorstellingen zijn 's avonds in het theater te zien. Deze voorstellingen zijn zaterdag 5 no- vember en zaterdag 25 maart om 19.30 uur. In het jaarprogramma van De Teerstoof staat meer infor matie over de voorstellingen. Wat ook nieuw is komend seizoen zijn de gratis workshops vooraf gaand aan de voorstellingen! Ko mend seizoen zijn er zes work shops te bezoeken. De workshops starten om 13.30 uur en duren 45 minuten. Er zijn zang-, dans- en to- neelworkshops gebaseerd op de voorstelling die aansluitend te zien is. De workshops worden gegeven door ervaren docenten die ook op de scholen van Schiedam les geven en op onze eigen jeugdtheater- school. De kinderen die de voor stelling bezoeken kunnen gratis aan de workshops deelnemen. Er kunnen maximaal zestien kinderen meedoen aan de workshops dus wees er op tijd bij Het jaarprogramma van Jeugdthe ater De Teerstoof is te vinden bij de VW, de bibliotheken in Schie dam en diverse winkels. Wie meer informatie over de voorstellingen en andere activiteiten in Jeugdthe ater De Teerstoof wil, kan contact opnemen via de.teerstoof@tisca- li.nl of bel naar 010 - 2465932. Re- serveren voor de voorstellingen kan bij de VW Schiedam, 010 - 4733000. MfnuSSTATKW WWKWK MUTATION ;s>£0 P yxactmstM, C H I I O R M De Brandersroute leidt de wandelaar langs de historische monumenten in het centrum van Schiedam. Tijdens de wandeling verrast het Apollo Toneel de wandelaars met een stuk stadsgeschiedenis. Histo- ricus Han van der Horst schreef vier korte scenes gebaseerd op Schiedamse gebeurtenissen. De re gie is in handen van Kees Hartveld (Els inc.). Het Apollo Toneel speelt de vier stukken op verschillende locaties op de Lange Haven. 'De Duitsers' wordt gespeeld op de Nautische markt. Aan het eind van de achttiende eeuw lokte het werk in de branderijen buitenlan- ders naar Schiedam die niet altijd met open armen werden ontvan- gen. Er werd dan ook geklaagd of is de weduwe Dribbel ergens an- ders op uit? 'De Kaninefaten' wordt gespeeld voor de Korenbeurs. Helemaal te- rug tot de Romeinse tijd. Het is tijd om de belasting te innen, iets dat de Schiedammers toen al niet leuk vonden. Herman heeft een slim idee om onder de belasting uit te komen. Zijn slavin speelt hierbij een belangrijke rol. 'De zedelijkheidswetgeving' wordt opgevoerd voor het pand Piet Paaltjens. Begin 1900 werd een nieuwe wet van kracht om ze- delijk gedrag te bevorderen. De Schiedamse gemeenteraad deed er nog een schepje bovenop met strenge regels, zoals het zoenver- bod. De politie zag toe op de hand- having van de regels! Ten slotte wordt het stuk 'Tutti Frutti' gespeeld voor Het Gedistil- leerd Museum. De jaren vijftig stond voor: spijkerbroeken, vet- kuiven, scooters en leren jacks. Maar niet iedereen is dol op die nieuwe tijden. Deken Reijnen wil graag alles bij het oude laten en de bandeloosheid bestrijden. Of zijn invloed groot genoeg is, zal blij- ken. De vier voorstellingen worden door het Apollo Toneel zowel za terdag als zondag gespeeld vanaf 11.30 uur. P psi Broersveld 10 - Schiedam - Telefoon 010 - 426 03 49 k

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 28