i 0 www.schiedam.nl HI ■NNMM gemeente Schiedam Wet Mllleubeheefl Monumentenvergunning rijksmonument 1 Wet Geluidhinder Wet Milieubeheer 1 I Wet Milieubeheer (vervolg) Wet Milieubeheer Uitnodiging bijeenkomst nieuwe wijkindeling en herverdeling wijkbudgetten in het kader van wijkgericht werken Gemeenteber Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestem- mingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" is binnengekomen voor: Willcm de Zwijgerlaan 46, vergroten van een woning Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Het plan ligt hiertoe gedurende 6 weken vanaf 22 September 2005 t/m 3 november 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Eenieder kan gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk zijn/haar gemoti- veerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend en verzonden 16 September 2005 voor het monument Korte Haven 1-3 N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur gemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de wer- king van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij voornemens zijn om Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken hogere grenswaarden vast te stellen als bedoeld in artikel 105 en 106 van de Wet Geluidhinder, in verband met de bouw van twee woningen aan de kerlcweg in Polderwetering. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeursgrenswaarde, zoals aangegeven in de Wet Geluidhinder, door geluidbelasting van de spoorlijn Rotterdam-Delft wordt over- schreden. Het verzoek ligt van 21 September 2005 tot en met 6 oktober 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling Bouwen en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Op 29 September 2005 wordt van 10.00 tot 11.00 uur een openbare zitting gehouden in kamer 7-031 op de zevende etage van het Stadskantoor waarbij eenieder de gelegen- heid krijgt om opmerkingen te maken over het ontwerp verzoek. Indien u gebruik wilt maken van de openbare zitting wordt u verzocht dit te melden bij mw. AM. Nix, tel. (010) 2465440 of mailadres am.nix@schiedam.nl Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor- zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 10 augustus 2004 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aan vraag van NSP Storage B.V. om een revisievergunning voor een op- en overslagbedrijf voor brandstoffen en smeermiddelen aan de Admiraal de Ruyterstraat 33 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde ver gunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 22 September 2005 tot en met 20 oktober 2005 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 20 oktober 2005 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewis seling kan tot uiterlijk een week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer AM. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 312267 Beschikking Artikel 8.24 Algemeen De meeste bedrijven die nadelige gevolgen kunnen hebben voor het milieu en /of over- last (hinder) kunnen veroorzaken, vallen onder de Wet milieubeheer. Voor een groot aantal gevallen betekent dit dat deze bedrijven een vergunning moeten hebben. Deze vergunning wordt in veel gevallen verleend door de gemeente. Op verzoek van de ver- gunninghouder kunnen op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer de vergun- ningvoorschriften van een verleende vergunning worden gewijzigd, aangevuld of inge- trokken indien deze aanpassingen geen nadelige dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor het milieu. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aanpassing van de vergunning (ontwerpbeschik king) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 8 april 2005 een verzoek om aanpassing van de vergunningvoorschriften op grond van artikel 8.24 van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een verzoek van Mark van Schaick B.V. voor het aanpassen van de op 28 September 2004 verleende vergunning voor een bedrijf voor het reviseren van krukassen aan de Nieuwe Waterwegstraat 7 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten de voorschriften van de vergunning te wijzigen, overeenkomstig het verzoek. Inzage U kunt de beschikking, het verzoek en de overige van belang zijnde stukken van 22 Sep tember 2005 tot en met 3 november 2005 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien bij het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor inlichtingen over het verzoek en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer AM. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met de Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. 010 2468621. Projectnummer: 418484 Ontwerpbeschikking Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 7 april 2004 een aanvraag ont vangen van Huisman Special Lifting Equipment BV voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het veranderen van de inrichting. De inrichting is gelegen aan de Admiraal Trompstraat 2 te Schiedam. De verandering omvat de (verf)spuitactiviteiten in de spuit- en straalloods. In aanvulling op eerder ingediende verzoeken om vergunning voor deze activiteiten, vraagt Huisman in dit verzoek de activiteiten aan met tot 30 meter verhoogde emissiepunten. Op 10 mei 2004 is door de aanvrager aanvullende informatie met betrekking tot de aanvraag ingediend. In de aanvulling is onder andere informatie gegeven over de venti- latie tijdens en na de spuitactiviteiten, de uitmonding van de uitlaten en de emissies. Tevens is een "Peutz" rapportage van 13 juni 2003 bijgevoegd (klachtenreconstructie). De aanvullende informatie is alsnog bij deze procedure betrokken. Op basis van een aantal overwegingen met betrekking tot de geurproblematiek is op 4 maart 2005 opnieuw een aanvulling op de aanvraag ingediend over de schoorsteen- hoogte en de modellering van de geuremissie en -immissieberekening. Het betreft onder andere het alsnog tot 33 meter (boven maaiveld) verhogen van de emissiepunten. Ook deze aanvullende informatie is alsnog bij deze procedure betrokken. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van .belang zijnde stukken van 22 September 2005 tot en met 20 oktober 2005 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Op woensdag 12 oktober 2005, aanvang 16.30 uur, wordt in de filmzaal van de DCMR, 's-Gravelandseweg 565, een gedachtewisseling gehouden. Ook de aanvrager is uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Tijdens deze bijeenkomst kunnen ook mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 20 oktober 2005 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer AM. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340 of de heer FAA van der Lans, tel. (010) 2468526. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 406656 Beschikking Klinn^ Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 22 juni 2005 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Boers Co Plaatwerkindustrie B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een productiebedrijf voor fijn plaatwerk aan de Calandstraat 99 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 22 September 2005 tot en met 3 november 2005 op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, tel. (010) 2468621. Beroep Binnen zes weken qa de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kap bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen in de beschikking ten opzichte van de ontwerpbeschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer AM. de Reuver van de DCMR, tel. (010) 2468340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieen (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, tel. (010) 2468621. Projectnummer: 421948 Op 28 juni 2005 heeff de gemeenteraad met algemene stemmen de nota "wijkgericht werken" vastgesteld. Deze nota geeft de kaders aan voor wijkgericht werken. Kernpunt is dat de gemeente op een andere manier wil communiceren met de burger over allerlei onderwerpen die in de wijken spelen. Een van de uit te werken punten betreft de nieuwe wijkindeling.Toegezegd is om op korte termijn met een voorstel te komen en dit te bespreken met de stad. Dit voorstel is inmiddels voorbereid. Daarbij is tevens betrokken een voorstel tot herverdeling van wijk budgetten. Deze voorstellen wil de gemeente graag met belangstellenden bespreken tijdens een bij eenkomst. Wethouder Meijer, die wijkgericht werken in zijn portefeuille heeft, zal tijdens deze bijeenkomst aanwezig zijn. Gei'nteresseerden kunnen deze voorstellen afhalen bij het Gemeentelijk Informatie Punt in de Stadswinkel van het Stadskantoor. De bijeenkomst wordt gehouden op 28 September 2005 in de Aleidazaal van het Stadskantoor Schiedam. Tijd: 19.30 tot 20.30 uur. Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 1 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Postadres Buiten kantooruren voor spoedeisende veiligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postbus 1501 I 3100 EA Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 2