HOBBY PERSONAL A/V Amerikaanse dromen in 'Cinderella Man' Alien zoekt thuisplaneet tijdens Clup Act I UPGRADE VOOR MP3 DRAADL0ZE DECT CENTRALE HIGH-SPEED SD-CARD 35 19.95 44.95 DRAADLOZE FM-H00FD- TELEF00N 'Welcome Card' voor bezoekers Rotterdam Cabaret maasstad BERGWEG 110, ROTTERDAM Bl PHILIPS CTT— ef I """'ii ".ijam: ROTTERDAM - Hoe komt het toch dat boksfilms zo tot de verbeelding spreken? Het is toch opvallend dat miljoe- nen filmliefhebbers zich steeds weer massaal vereen- zelvigen met onstuitbare vechtmachines die van knok- ken hun beroep hebben ge- maakt? Of is het toch dat kleine hartje waarover ook bokser Jim Braddock weer blijkt beschikken in 'Cinder ella Man'? ROTTERDAM - De alt- saxofoon is dit jaar de rode draad van het 'Jazz Interna tional Rotterdam' festival. Met optredens van onder an dere Peter King, Rosario Giulani en Benjamin Her man, die tevens de artistieke leiding op zich, neemt is de internationale jazztop verte- genwoordigd. Organisator Ceriel Pluymakers: „We hebben dit jaar echt een dijk van een programma." Benjamin Herman is geen onbe- kende in 'jazzland'. Hij was twaalf toen Wj saxofoon ging spe- len en op zijn dertiende trad hij al op in het professionele clubcir- cuit. Op zijn vijfentwintigste had de saxofonist al met zowat elke gerespecteerde muzikant in Ne- derland samengewerkt en een aantal grote prijzen gewonnen. Hij maakt onder andere deel uit van het 'New Cool Collective' en maakt daarnaast geregeld uitstap- jes met andere muzikanten. Dat is volgens Pluymakers ook de reden dat juist Herman dit jaar artistiek leider is van het festival: „We zoeken elk jaar naar iemand die al een duidelijke visie op muziek heeft, iemand met een eigen stijl. Die hebben we met Herman ge- vonden." ROTTERDAM - Scandina- vie wordt meestal geassoci- eerd met fjorden, naaldbos- sen en rendieren maar tijdens Clup Act wordt een andere kant van het Hoge Noorden belicht. Optredens van onder andere Antopio DiMaestre, MC Henry Bowers en Gaffa- man schetsen een beeld van de Scandinavische 'urban scene'. Organisator Arjen Kolk: „Ondanks dat Scandi- navie voor een groot deel be staat uit witte, open vlaktes is er een springlevende 'urban scene'." www.zwmitehand.nl LUXOR THEATER ROTTERDAM westblaak 180 postbus 1685 3000 br rotterdam Bij Correct aan de Bergweg 110 in Rotterdam vindt u op de hobby en personal audio afdeling een grote collectie hobby elektronica zoals scanners, hoofdtelefoons, satelliet sets, kabels, pluggen, e.d. Van wereldontvangers tot discmans en MP3 spelers,* van CD radiocassetterecorder tot klokradio. Alles is direct uit voorraad leverbaar. PANASONIC KX-TCD560 DRAADL0ZETELEF00N Bestaat uit een basisstation met micro-handset en laadunit. De handset met lader kunt u overal in huis een plekje geven. Voorzien van stemgericht zoeken in het telefoonboek, trilfunctie, verlichte toetsen en display, naam en nummerherkenning, 200 namen/ nummers telefoonboek, handstree bellen, SMS-functie, stand-by tijd tot 270 uur en een spreektijd tot 16 uur. MAXELL 512MB HIGH-SPEED (66X) SD-CARD SD-geheugenkaart Extra High Speed (66x)meteen opslagcapaciteit van 512MB. Voor digitale camera's, camcorders, mobiele telefoons, MP3 spelers, PDA's en elk ander apparaat met een SD-card slot. 24-c telefoonmetneckhangEr Deze dynamische hoofdtelefoon met nekbeugel staat voor een heldere, transparante klankkleur en biedt een sound met een sterk basaccent. Uitermate geschikt voor MP3- of CD-spelers en andere draagbaremuziekmedia. CORRECTPRIJS PHILIPS SBC-HC8440 DRAAD LOZE FM-H00FDTELEF00N Draadloze FM-hoofdtelefoon met een prima signaalontvangst. Voorzien van stereo volumeregeling. Frequentiebereik: 10-20.000Hz. Bereik tot 100 meter. WINKELOPENINGSTIJDEN: maandag t/m woensdag 09.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag 09.30-21.00 uur, zaterdag 09.00-18.00 uur. ledere eerste zondag van de maand geopend van 12.00-17.00 uur DONDERDAG EN VRIJDAG K00PAV0ND TOT 21.00 UUR Woensdag21 September 2005 CORRECT ■■I .Hi2iwr wwci* -» TX51 door Vincent Wernke Waarschijnlijk is het inderdaad dat laatste dat ervoor zorgt dat boks films zo populair zijn. De hoofd- persoon uit 'Cinderella Man' van topregisseur Ron Howard mag dan een meedogenloze klappenuitdeler zijn, buiten de ring heeft hij een hoge aaibaarheidsfactor. Niet voor niets krijgt hij op weg naar het al- lesbeslissende gevecht aan het eind van de film van het volk de opval- lende bijnaam 'Cinderella Man' mee. Niet bepaald een naam die je aan een bokser zou geven. Daarom hebben de makers waarschijnlijk een ondertitel aan 'Cinderella Man' toegevoegd die meer zegt over de achtergrond van deze As- sepoester: 'A fighter's tale'. 'Cinderella Man' speelt zich af in een van de moeilijkste periodes uit De bokser Jim Braddock (Russell Crowe) wordt in het eerste deel van deze waargebeurde geschiedenis steeds verder de modder ingetrapt. Toch blijft hij geloven in zichzelf en knokken voor zijn gezin. de Amerikaanse geschiedenis, be gin jaren dertig. De periode waarin de American Dream uiteenspatte en de bloeiende economie van het land van de onbegrensde mogelijk- heden als een kaartenhuis in elkaar zakte. De tijd van crisis en Hoover- city's, sloppenwijken aan de rand van de stad waar de allerarmsten woonden. Tegen dat decor speelt het waargebeurde verhaal van bok ser Jim Braddock (Russell Crowe) zich af. Hij is een succesvolle bok ser die al vele partijen ongeslagen in de ring staat als de crisis genade- loos toeslaat. Opeens zijn er veel minder dollars te verdienen in de ring en mag hij blij zijn als hij iiberhaupt geld aan een gevecht overhoudt. Als hij tot overmaat van ramp zijn sterke rechterhand breekt en gedwongen door zijn financiele situatie op hal ve kracht moeten vechten, wordt het allemaal nog erger. Hij levert een wanprestatie en raakt zijn bok- slicentie kwijt. Samen met zijn vrouw Mae (Renee Zellweger) en drie kinderen belandt hij bijna in de goot. Op zijn dieptepunt smeekt hij de louche figuren die jarenlang goed aan hem hebben verdiend om geld om zijn kinderen te kunnen voeden. Ondanks de misere blijft Braddock op de been. Hij verdient af en toe iets in de haven, maar hapt gulzig toe als hem een eenmalig gevecht wordt aangeboden. Dit succesvolle gevecht blijkt de opmaat tot een ongelooflijke comeback. In korte tijd groeit de schlemiel uit tot held van de gewone man, verslaat hij de ene jonge tegenstander na de ande- re en mag hij het uiteindelijk opne- men tegen de gevreesde wereld- kampioen Max Baer (Craig Bier- ko), die al twee dodelijke slachtof- fers achter zijn naam heeft staan. 'Cinderella Man' is zo'n film die de enorme behoefte aan films over de American Dream in het thuis- land bevredigt. Braddock wordt in het eerste deel van deze waarge beurde geschiedenis steeds verder de modder ingetrapt. Toch blijft hij geloven in zichzelf en knokken voor zijn gezin, waarvan hij on- voorwaardelijk houdt. Hij wordt geholpen door zijn ogenschijnlijk gladde manager Joe Gould (Paul Giamatti), die zijn hart ook op de goede plaats blijkt te hebben. En Jim's vrouw mag dan niet staan te trappelen om haar man in de boks- ring te zien optreden, de liefde overwint uiteindelijk alles. Origineel kun je 'Cinderella Man' nauwelijks noemen, daarvoor zijn soortgelijke verhalen al te vaak verfilmd. Maar regisseur Ron Ho ward heeft met deze film wel een sterk boksdrama afgeleverd. On danks de bikkelharde gevechten die ook in deze film worden ge- toond, blijkt aan de bokssport uit eindelijk een bepaald soort roman- tiek te kleven, waarin het helden- dom van de gewone man een be- langrijk thema vormt. De kracht van 'Cinderella Man' wordt vooral bepaald door hoofdrolspeler Rus sell Crowe, die altijd de wilskracht blijft uitstralen die bij het persona ge past. Hoe diep zijn misere ook is, aan Crowe zie je dat Braddock uiteindelijk zal overwinnen. Ook Paul Giamatti en Craig Bierko zetten sterke rollen neer, waar Renee Zellweger als tegenstribbe- lende maar tegelijkertijd begrip- volle echtgenote een weinigzeg- gende rol heeft. Maar misschien zijn dit soort boksfilms ook vooral geschikt voor mannen om in te schitteren. Het is een te verwaarlo- zen minpunt van een verder sterke rolprent. 'Cinderella Man' is echt zo'n film waaruit je kracht kunt putten, hoe diep de put ook is waarin je zit. Een film van bijna tweeenhalf uur lang die het begin volgend jaar ook vast en zeker goed zal doen als de Oscars weer worden uitgereikt. ROTTERDAM - Bezoekers van Rotterdam kunnen voortaan een 'Welcome Card' aanschaffen. De Welcome Card is speciaal ontwik- keld om de weg door Rotterdam voor de zakelijke en toeristische bezoeker aantrekkelijker en mak- kelijker te maken. Het is een servi ce-instrument dat volgens Rotter dam Marketing in een gastvrije stad als Rotterdam niet mag ont- breken. De Welcome Card biedt meer dan 100 euro voordeel bij veertig attracties, musea, restau rants, theaters, clubs en winkels in Rotterdam. De kaart is al verspreid onder 8000 nieuwe eerstejaars stu- denten van de Erasmus Universi- teit, Hogeschool Rotterdam en Ho- geschool INHOLLAND. De Rotterdam Welcome Card 2005/2006 bestaat uit een kaartje, tweetalig voucherboekje, een city map en drie exclusieve Rotterdam postcards. De Welcome Card kan bijdragen aan een verhoging van de bestedingen en herhalingsbe- zoek aan Rotterdam stimuleren. De Rotterdam Welcome Card kost 5 euro en is verkrijgbaar bij onder andere VW Coolsingel, Use-it bij het Centraal Station, de Rotterdam Airport informatiebalie, boekhan- del Donner, het City Informatie- centrum Rotterdam, StayOkay Rotterdam en diverse hotels. ROTTERDAM - Kasper van Koo- ten doet op vrijdag 23 September een try-out van het programma 'Geestdrift' inhetBibliotheekthea- ter aan sde Hoogstraat 110. De toe- gang is 12 euro. Reserveren: tele- fonisch 010-281.62.62. of per e- mail theater@bibliotheek.rotterdam.nl. Jazzklanken in De Doelen Het festival begint op donderdag met een gratis 'warming-up' op treden van het Benjamin Herman Kwartet in jazzcafe Dizzy. Op vrijdagavond volgt het openings- concert in De Doelen van diezelf- de jazzartiest. Een optreden wat volgens Pluymakers niet gemist mag worden is het concert van Drummer Tony Allen zal samen met New Cool Collective optreden tijdens Jazz International Rotterdam. het Rosario Giulani Quartet: Een geweldig kwartet met een ge- weldige leider, namelijk Rosario Giulani. Die man is een virtuoos op de altsaxofoon, zeg maar ge- rust een 'turbo-alt' Een ander op treden wat ook niet gemist mag worden is het optreden van 'The whole drum truth'. „Een slag- werkgroep bestaande uit vier be- roemde drummers. Een van die drummers is de 76-jarige Charli Persip, een jazzicoon." zegt de organisator. Volgens Pluymaker heeft Her man als artistiek leider gepro- beerd nieuwe jazztradities met oude te combineren. Zo is er een optreden van Stan Tracey, een 78-jarige, Engelse, pianist. „Die man is een echte rasartiest en heeft zo'n beetje elke jazzgroot- heid begeleid op de piano" zegt Pluymakers. Een ander uiterste is volgens de organisator het Neder- landse 'New Cool Collective': „Acht zeer productieve muzikan ten die in ieder geval nog een lan- ge muzikale carriere in het ver- schiet hebben liggen." Als het aan Pluymakers ligt wordt Rotterdam jazzstad nummer een van Nederland. De organisator: „In 1994 hebben we de stichting Jazz International opgericht. Toen was het hier op jazzgebied nog een woestijn. De afgelopen tien jaar is het klimaat voor jazz in Rotterdam hard verbeterd. Volgend jaar wordt ook North Sea Jazz hier georganiseerd en te- genwoordig is er vier keer in de week ergens live jazz te horen in de stad." Jazz International Rotterdam wordt gehouden van 23 tot en met 25 September in de Doelen. Voor meer informatie: www.jazzinter- national.nl. tekst Willem Schouten Het is niet zo makkelijk uit te leg- gen wat het is, 'urban'. Volgens de organisator laat het zich nog het beste omschrijven met 'alles wat uit de grootstedelijke cultuur voortkomt'. „Het komt eigenlijk allemaal een beetje uit de hiphop hoek. Veel 'urban acts' zijn Mc's en breakdansers die naar een ande re vorm op zoek zijn om hun bood- schap over te brengen. In het thea ter kunnen zij zo'n nieuwe vorm vinden.", zegt Kolk. De naam clup Act is niet zomaar Deze editie van Clup Act maakt onderdeel uit van het 'Europa Festival2005:5candinavie+'. gekozen. De bedoeling is dat de bezoeker kan genieten van 'spoken words' (gedichten en verhalen die op een podium worden voorgedra- gen, red.), theater, dans en muziek in een clubachtige atmosfeer. Kolk: „Een theater is natuurlijk geen club, maar wij vinden die 'feeling' van een club wel erg pret- tig. De bezoeker kan gezellig aan de bar gaan staan, een dansje wa- gen of een voorstelling volgen. Niets moet, alles mag." Een aanrader volgens de organisa tor, is het optreden van Gaffaman. Naar eigen zeggen is de artiest Gaffaman een neergestort buiten- aards wezen dat doormiddel van zijn muziek wanhopig contact pro- beert te maken met zijn thuispla neet. Kolk verwacht een originele show: „Gaffaman gebruikt alleen maar analoge, zeg maar ouderwet- se, instrumenten en is op het podi um verkleed als een soort Robo- cop." Het optreden van dit 'bui- tenaardse wezen', wordt visueel ondersteund door de projecties van Vj Per. Ook de optredens van Henry Bo wers en Antopio DiMaestre zijn volgens Kolk niet te missen. Henry Bowers is een 'spoken words ar tist' die laatst nog derde werd op het 'World Slampionship' (we- reldkampioenschap gedichten voordragen, red.). De Zweed wordt op het podium bijgestaan door een Dj en een banjospeler. Antopio DiMaestre is een choreo- graaf van Fins/Japanse afkomst die met zijn dansen een verhaal pro- beert te vertellen. De organisator: „Zo'n optreden zie je niet op een gemiddelde breakdance wedstrijd. Om de schoonheid van de break- dance bewegingen te laten zien wo 19 t/m zo 23 oktober 14.00 19.30 uur Reserveren: (010) 484 33 33 of www.luxorlheoter.nl voert hij ze bijvoorbeeld vertraagd uit: elke danser kan je vertellen hou verschrikkelijk moeilijk dat is." Om de avond in de clubsfeer te houden wordt er afgesloten met verschillende Finse en Zweedse Dj's. Tot hoe laat er gedanst kan worden? Kolk: „Ik weet niet pre- cies tot hoe laat we doorgaan, maar dat het laat wordt dat weet ik wel. Clup Act is een maandelijks pro gramma in theater LantarerVVen- ster. Elke maand probeert het the ater vooraanstaande urban acts uit binnen- en buitenland op het podium te krijgen. Deze maand is gekozen voor de urban scene uit Scandinavie omdat deze editie van Clup Act onderdeel uitmaakt van het 'Europa Festival 2005: Scan- dinavie+ Clup Act wordt gehou den op 23 September. Bezoekers zijn vanafnegen uur welkom. Voor meer informatie: www.lantaren- venster.nl. V Art.nr. 274951 C0RRECTPRIJS tra high speed -WJ." Art.nr. 293971 C0RRECTPRIJS C0RRECTPRIJS Art.nr. 299699 HTl IENWHEESER SENNHEISER PMX-30 H00FD- GRATIS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 33