Drie dagen een wervelend programma in de binnenstad fi www.schiedam.nl Mm? tifii Li gemeente Schiedam Bouwzaken f Funderingsproblemen in West en Oost i Week 38 Woensdag 21 September 2005 m Wet Kinderopvang Voorkeursrecht Bachplein Ontheffi bij bouw ng vastgestelde werktijden bouwwerkzaamheden Op 9 September 2005 heeft Hijbeek Zwijndrecht B.V. ontheffing gevraagd voor het uit- voeren van bouwwerkzaamheden op het perceel Hargplein 88-100 buiten de daarvoor vastgestelde werktijden (07.00-19.00 uur). tV.t™ne SCKIE AM i'xi' Aanvulling op beleidsplan Woonwagenzaken Afkoeluur voor de horeca Gemeente steunt particulieren met 19 miljoen euro P 3 a Gei'nteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en donderdag van 8.CO tot 20.00 uur, telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 12 September 2005 t/m 15 September 2005: Bouwaanvrageri: Anijsveld 6 G. Posch Schrijnwerkerstraat 39 H. Hollander Veenlantstraat 3 D.E. Lens Vlasakker 26 S.M. Louer plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel plaatsen woning vergroten hekwerk t.b.v. dakterras Sloopaanvragen/sloopmeldingen: P.K.O.-laan 146 t/m 152 Gemeente Schiedam, afd. REO Verleende bouwvergunningen: Verzonden 16 September 2005: Galjoot 17 Laan van Spieringshoek 203 Willem de Zwijgerlaan 46 G. Ipenburg R.C. van Werkhoven J.C. van As Geweigerde beschikking bouwvergunning: Verzonden 15 September 2005: Beierlandsestraat 13 P. Zey Sloopvergunningen/sloopmeldingen: Verzonden 15 September: Edisonstraat 10A A. Pas Verzonden 16 September 2005: Kievitslaan 14 N.L.M. Lansbergen Lange Haven 9 P.H. Meurs diverse woningen/ objecten slopen badkamer verbouwen 4 lichtmasten plaatsen dakkapel plaatsen woning vergroten asbest verwijderen asbest verwijderen asbest verwijderen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij bur- gemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwa- ren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te wor- den gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningen- rechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Per 13 September 2005 is het kinderdagverblijf Pinokkio verhuisd van de Schoolstraat 3 naar de Van Beverenstraat 40. KidsLounge Schiedam wil medio oktober 2005 starten met kinderopvang aan het Dr. Wibautplein 163 en 169 te Schiedam. Voor dagopvang zijn 39 kindplaatsen beschikbaar, inclusief calamiteitenopvang. Er zijn 13 kindplaatsen buitenschoolse opvang. Zowel de verhuizing van het kinderdagverblijf Pinokkio als de start medio oktober 2005 van KidsLounge Schiedam met kinderopvang zijn opgenomen in het register van de kinderopvang. Het register ligt ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad op 19 September 2005 heeft besloten om op grond van artikel 2 van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg), gronden aan het Bachplein aan te wijzen als gronden waarop de arti- kelen 10 t/m 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De aanwijzing betreft de percelen: Bachplein 588 en Bachplein 591 Het besluit van de gemeenteraad ligt tezamen met het raadsvoorstel, een kadastrale teke- ning met daarop aangegeven de onroerende zaken waarop het voorkeursrecht wordt gevestigd, een lijst van kadastrale nummers van de aangewezen onroerende zaken met vermelding van grootte, eigenaren en beperkt gerechtigden, de namen van de eigenaren c.q. belanghebbenden alsmede de overige relevante gegevens, vooreen ieder ter inzage met ingang van 21 September 2005. De stukken liggen ter inzage bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. Het raadsbesluit treedt in werking daags na dagtekening van de Staatscourant waarin de ter inzage legging bekend is gemaakt (20 September 2005). De in het raadsbesluit vermelde eigenaren en beperkt gerechtigden ontvangen afzonder- lijk een kennisgeving van de aanwijzing. Bezwaar en beroep Op grond vah de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen het besluit bezwaar maken bij de gemeenteraad, gedurende een termijn van zes weken na publicatie van de bekendmaking in de Staatscourant, per adres Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, onder vermelding van "Awb/Bezwaar Wvg". Indien bezwaar is gemaakt, kan de indiener van het bezwaarschrift verzoeken om een voorlopige voorziening. Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam (sector bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Burgemeester en wethouders maken het volgende bekend: Bij brief van 15 September 2005 hebben wij Hijbeek Zwijndrecht B.V. ontheffing ver- leend voor het uitvoeren van bouwwerkzaamheden op het perceel Hargplein 88-100 in twee fasen van elk edn etmaal in de weken 38 en 39. Het besluit tot het verlenen van ontheffing ligt vanaf 22 September 2005 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Tegen deze beslissing kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht, binnen zes weken na de verzenddatum van ons besluit, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam. Omdat het bezwaarschrift de werking van ons besluit niet schorst kunt u, indien u van mening bent dat de behandeling van uw bezwaar onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voor lopige voorziening. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningen- rechter van de Rechtbank Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Dit verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Live muziek, de Gondelvaart, de Brandersroute, het Stoffenspektakel en nog veel meer activiteiten voor jong en oud vullen Schiedam van vrijdag 23 tot en met zondag 25 September. Drie dagen lang is de binnenstad het decor van een wervelend programma. De Taptoe is het feestelijke startschot van de Brandersfeesten. Op vrijdagavond barst het muziekspektakel los met Showkorps Excelsior (Delft), Showkorps Liberte (Vlaardingen), de Jeugd Rijnmondband (Schiedam), Showkorps Wilhelmina (Sleeuwijk) en Scheepjeswol Harmonie (Veenendaal). De oudere Schiedammers kunnen hoog en droog meegenieten vanuit de Bibliotheek Stadserf. Na de Taptoe zet de Schiedarnse horeca direct in met Schiedam Live!. Vanaf vrijdagavond tot en met zondagavond is de binnenstad het decor van muziek en gezelligheid. Het publiek kan het hele weekend de prachtige binnenstad bewonderen door de Brandersroute te volgen: een unieke reis langs bijzondere monumenten als het Zakkendragershuisje en Het Gedistilleerd Museum. Acteurs van het Apollo Toneel bieden een kijkje achter de schermen van het leven van toen en maken met hun spel deze boeiende reis door de geschiedenis compleet. Veelzijdig programma Op zaterdag 24 September komt voor de eerste keer het Stoffen Spektakel naar Schiedam. Op het Stadserf wordt een totaalpakket op het gebied van mode- en interi- eutstoffen aangeboden. Ook is er een enorm aanbod van gordijnen, vitrages en taftzijdes en inbetweens, organza's, voiles, meubelstoffen en imitatiebont. 's Avonds vormt de Lange Haven met zijn historische panden het levendige toneel van de Gondelvaart met #*1 In het "Beleidsplan Woonwagenzaken 2004 en verder" is ten aanzien van de toewijzing van vrijkomende of nieuwe standplaatsen onder andere opgenomen dat inwonende kinderen boven de 18 jaar, die wonen op de woonwagenlocatie waar de standplaats vrijkomt, voorrang hebben op andere gegadigden. Deze voorrangsregel voor inwonende kinderen van de huidige woonwagenbewoners is in het beleidsplan opgenomen om tege- moet te komen aan de startersproblematiek van de inwonende meerderjarige kinderen. In de vergadering van het college van burgemeester en wethouders d.d. 6 September 2005 is in aanvulling op het "Beleidsplan Woonwagenzaken 2004 en verder" besloten dat deze voorrangsregel alleen van toepassing is voor kinderen boven de 18 jaar die nog niet over zelfstandige woonruimte beschikken of hebben beschikt. De burgemeester van de gemeente Schiedam heeft besloten, op grond van artikel 2.3.9 lid 5 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam 2005, in het belang van de openbare orde en het woon- en leefklimaat, van bepaalde horecabedrijven tijdelijk de openingstijden zoals die zijn vastgesteld in artikel 2.3.9 lid 1 en 2 van de APV, te verruimen. De reguliere sluitingstijden (zondag tot en met donderdag: 1.00 uur, vrijdag en zaterdag: 2.00 uur) worden met een uur verruimd (zondag tot en met donderdag: tot 2.00 uur, vrijdag en zaterdag: tot 3.00 uur) om een afkoeluur voor de horeca te beproeven, onder de hierna gestelde voorwaarden: a. de verruiming van de openingstijd geldt voor horecabedrijven die beschikken over een vergunning op grond van artikel 3 van de Drank- en Horecawet, sluitingstijden heb ben tot 1.00 uur van zondag t/m donderdag en 2.00 uur op vrijdag en zaterdag en gelegen zijn in de binnenstad (het gebied omsloten door de Broersvest, de Koemarkt, water van de Buitenhaven, water van de Nieuwe Haven, water van de Noordvest- gracht, het water van de Schie het Overschieseplein, de Emmastraat, de Singel en het Emmaplein); b. horecabedrijven die niet aan de bovengenoemde kwalificaties voldoen, alsmede horecabedrijven met een nachtontheffing, coffeeshops en seksinrichtingen zijn van de proef uitgesloten; c. de verruiming van de openingstijd treedt in werking op 1 oktober 2005 en vervalt op 1 april 2006; d. tijdens de afkoelperiode mogen geen nieuwe bezoekers in het horecabedrijf worden toegelaten; e. de afkoelperiode geldt niet voor de bij het horecabedrijf behorende terras(sen); f. tijdens de afkoelperiode mogen geen dranken geschonken of etenswaren worden geserveerd; g. tijdens de afkoelperiode mag geen muziek ten gehore worden gebracht; h. tijdens de afkoelperiode moet de reguliere verlichting worden ontstoken; i. een horecabedrijf dat voldoet aan bovengenoemde kwalificaties dient in de voornoem- de periode van zondag tot en met donderdag om 2.00 uur en op vrijdag en zaterdag om 3.00 uur volledig gesloten te zijn; j. de burgemeester kan besluiten dat de uitbreiding van openingstijden voor een horeca bedrijf niet meer geldt, indien de exploitant zich niet houdt aan de hierboven genoemde voorwaarden. Toezicht, handhaving en monitoring Tijdens het proefproject zal in hoofdzaak de politie belast zijn met het toezien op de naleving van de openingstijden en aan de afkoelperiode gerelateerde afspraken. Tevens vindt er een monitoring plaats door een onderzoeksbureau. Vanaf 21 September 2005 t/m 2 oktober 2005 ligt een afschrift van het besluit ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Geduremje de bovengenoemde periode kunt u tegen het bovengenoemde besluit een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen het besluit bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. haat kleurige stoet van schepen. Muziek en feestelijke lichtjes zorgen voor typisch nautische gezelligheid. Zaterdag en zondag strijden teams om de Brandersbokaal tijdens Het Nieuwe Stadsblad Branderssloepenrace en is er een parcours over het water van de Lange Haven uitgezet voor jonge durfals. Voor kinderen In en rondom De Korenbeurs is er tijdens het weekend van de Brandersfeesten veel theater te zien. Op zaterdag en zondag worden er twee sprookjes van Hans Christian Andersen in De Korenbeurs opgevoerd. Daarnaast speelt op zondag Jeugdtheater De Teerstoof het stuk 'Indianen' voor De Korenbeurs. En ben je kind en vind jij dat je beter kunt schrijven of fotograferen dan al die journalisten bij elkaar die daar hun geld mee verdienen, meld je dan aan als een echte Razende reporter door een e-mail te sturen naar brenda.flapper@welzijnschiedam.nl. Want kinderen maken op zaterdag de Branderskrant! Brandersfeesten Vrijdag 23 tot en met zondag 25 September 2005 Vanaf vrijdag 9.00 tot en met zondag 17.00 uur Diverse locaties in Schiedam Centrum Toegang gratis. www.brandersfeesten.nl Veel vooroorlogse koopwoningen in West en Oost kampen met funderings problemen. De gemeente Schiedam heeft inmiddels 1800 woningen onderzocht; de resultaten zijn verontrustend. Bij 120 woningen zijn herstelwerkzaamheden noodzakelijk. Van nog eens duizend woningen is niet zeker of de fundering stabiel is. Om te voorkomen dat de wijken verpauperen, wil de gemeente vaart zetten in de aanpak van deze problematiek. De bedoeling is dat de eerste huis- eigenaar nog dit jaar start met funderingsherstel. Dit stelde wethouder Henk Jan Habermehl (Stedelijke Vernieuwing) afgelopen donderdag in zijn welkomstwoord bij een seminar over Funderingsaanpak. Op uitnodiging van de gemeente en SEV Realisatie (Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting) waren ongeveer zeventig fiinderingsspecialisten naar Schiedam geko- men. Ambtenaren uit steden die ook met dit probleem kampen waren aanwezig, evenals medewerkers van woningcorporaties en ingenieursbureaus. Er was gelegenheid om kennis uit te wisselen, te discussieren en nieuwe inzichten te verwerven. Negatieve kleef Tijdens dit seminar bleek dat in Schiedam aparte problemen spelen ten aanzien van de fundering. Verzakken de woningen in bijvoorbeeld Dordrecht door vooral paalrot, in Schiedam hebben we overwegend te maken met negatieve kleef. Veel woningen in Schiedam staan op een slappe veenlaag. De grond zakt langzaam, maar omdat de grond aan de palen vastkleeft, wordt de paal als het ware mee naar beneden getrokken. Het huis verzakt. Als de eigenaar de fundering niet herstelt of vervangt, is de woning voor de toe- komst niet meer te redden. Uit onderzoek blijkt dat bij 120 woningen de fundering zo slecht is, dat herstel onvermij- delijk is. De betrokken eigenaren zijn daarvan op de hoogte gesteld. Bij ongeveer duizend woningen twijfelen deskundigen of de woning in de toekomst (verder) zal verzakken of niet. Periodieke metingen, monitoring, moet hierover duidelijkheid geven. Ook deze par ticulieren zijn gei'nformeerd over de monitoring van hun pand. De eigenaren hoeven de metingen niet te betalen. Maar wanneer blijkt dat het pand ongelijk zakt, moet de eige naar in actie komen. Funderingsherstel is voor de huiseigenaren een ingrijpende operatie. Hiervan is de gemeente zich terdege bewust, stelde de wethouder donderdag vast. Zo draagt de gemeen te de komende jaren negentien miljoen euro bij aan particuliere woningverbetering en funderingsherstel. Voor huizen met funderingsproblemen komt bijvoorbeeld een globaal herstelplan voor de eigenaren beschikbaar. In dit plan staat welke werkzaamheden nood zakelijk zijn en wat de kosten ervan ongeveer zijn. Eigenaren krijgen gratis advies en begeleiding en er zijn gunstige financieringsmogelijkheden: een lening met vijf procent korting op de rente, met een minimumrente van anderhalf procent en lange looptijden om de maandlasten te drukken. Hiermee wil de gemeente eigenaren stimuleren om hun woning op te knappen. Huiseigenaren kunnen meer informatie krijgen over funderingsherstel bij het Servicepunt Woningverbetering aan de Lange Nieuwstraat 227. Hier kan men van maandag tot en met donderdag terecht van 9.00 tot 16.00 uur en verder op afspraak. Telefoonnummer is 010-2380633. Funderingsspecialisten uit Nederland waren in Schiedam aanwezig om te praten over de aanpak van funderings- problematiek. Cotofon Openingstijden Stadswinkel Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 11 Tel.: (010) 246 53 04 Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 maandag 12.00 tot 16.00 uur Postadres Postbus 15011 3100 EA Schiedam E-mail: info@schiedam.nl dinsdag $/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur Buiten kantooruren voor donderdag 08.00 tot 20.00 uur spoedeisende velligheidszaken Tel.: (010) 246 54 00 ft V I Gemeenteberi

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2005 | | pagina 3